Keresés

Részletes keresés

Gróf Úr Creative Commons License 2001.05.17 0 0 21
A lavina amúgy is logikátlan: vitte volna a falut, ergo M. ZseniFlicet is. Amúgy a rektort meg miért nem herélték? Én például vele kezdtem volna, hasonló helyzetben mint irányítóval és szellemi főfajnemesítővel...
Előzmény: Pancser Tündér (18)
Opi Creative Commons License 2001.05.17 0 0 20
no, már megint sikerült félreböknöm.:)
Előzmény: Pancser Tündér (18)
Gróf Úr Creative Commons License 2001.05.17 0 0 19
az utolsó 5-10 perc - szigorúan szvsz - kicsit méltatlan hozzá.:(

Újra kellene forgatniuk, nem sokban, de 15 percben, amiben esetlegelmondják, mi, hol, merre. (Félreértés ne essék, nem vagyok ámérikán, nem kell mindent a számba rágni, de hülyének ne nézzenek - márpedig itt ez történt, logikátlan magyarázatot próbáltak eladni)

Egyébként a könyvet a Libri nem forgalmaz(z/t)a :-((((

OFF

Opi :-******** :-))))))) @',---

ON

Előzmény: Opi (15)
Pancser Tündér Creative Commons License 2001.05.17 0 0 18
De ő nem volt belekalkulálva. (És, ha yól mléxm, akkor nem is tanálkoztak vele, csak a lövöldözéses-üldözéses jelenetben, ott meg kicsit nehéz lett volna felmérni, hogy tudja-e bogozni a szálakat, vagy sem...)
Előzmény: Gróf Úr (17)
Gróf Úr Creative Commons License 2001.05.17 0 0 17
Arra ott volt backup.karate.master.skinvero Mr. Adrenalin is, onnantól már ő is elbogozhatta volna a szálakat, ugyanis az ikrek forgatókönyvében már csak a lavina volt hátra...
Előzmény: Opi (16)
Opi Creative Commons License 2001.05.17 0 0 16
Nem tűnt, viszont az őrületben is van rendszer. És, ha lelövi a zseniális nyomozóját, akkor ki a fene derített volna fényt mindenre? (Mármint nem volt érdeke megölni, hiszen ő volt a "független" -azaz nem ott lakó szemtanú, tehát kvázi a biztosítéka annak, hogy a világ megtudja, mit művelnek az egyetem falai között.)

Opinyanyus.
má.megin.összevissza.:)

Előzmény: Gróf Úr (14)
Opi Creative Commons License 2001.05.17 0 0 15
Drága LC,
kikérem magamnak, én kicsi vagyok, mint mindig.:) De azért köszönöm.:)

Opinyanyus.
töredelmesen.bevallja.hogy.eddig.fel.se.tűntek.neki.az.ujjak.
(bár a moziban igen, de utána jól el is felejtettem.)

A film tényleg nagyon jó, de az utolsó 5-10 perc - szigorúan szvsz - kicsit méltatlan hozzá.:(

Előzmény: Gróf Úr (11)
Gróf Úr Creative Commons License 2001.05.17 0 0 14
Tutti, h U5 lőtt rá a nyomozóra, különben miért kímélte volna? U4 nem tűnt túl humánusnak :-)
Előzmény: Opi (13)
Opi Creative Commons License 2001.05.17 0 0 13
Bár úgy emlékszem (de lehet, hogy rosszul), hogy U4-nek a bal mutatóujja hiányzott, ámde amikor rálőttek a nyomozóra (erre viszont tixtán emlékszem), az illető a jobb kezében tartotta a pisztolyt...
(Viszont az ujjlenyomat akkor se egyezhet)
Előzmény: Opi (9)
Gróf Úr Creative Commons License 2001.05.17 0 0 12
Legendás szerénységem eddig nem engedte említeni, de én nem a feliratozást figyeltem a filmen, hanem a szöveget: nem sok maradt ki, ami viszont kimaradt, az lényeges lett volna. Ebben a témában nem maradt ki semmi (hacsak a feszültség miatt nem felejtettem el franciául :-D)
Előzmény: Opi (9)
Gróf Úr Creative Commons License 2001.05.17 0 0 11
Opi, nagy vagy, mint mindig!!!

Pontosan ugyanezt okoskodtam ki, és ami hiányzik a képből:

egy már halott gyerek - dehonnan szedte??:O - sajátként való azonosítása).
Hogy a gyereknek hol sikerül jólfejlett elmebajra szert tenni, az rejtély, továbbá az is, hogy mit történik vele a következő kb. 17 évben.

és emellett az UJJ-PROBLÉMA (ld.: privátbankár).

Emellett a film szenzációs, hatásos és európai, nekem nagyon bejött, csak utána a kollégák hülyét kaptak tőlem, h mit küzdök a csere-gyerek elméleten meg a kieső 10-20 éven meg az ujjakon...

Előzmény: Opi (7)
Vincent West Creative Commons License 2001.05.17 0 0 10
Nem lettem okosabb tőled ember!
Én azt nem értettem, hogy ha két nő is volt, hogyan tudtak úgy élni, hogy a világ csak az egyikükről tudott. Mit tudott az anyjuk? Tudott a gyilkosságokról?
Most mi van????
Előzmény: privatbankar (8)
Opi Creative Commons License 2001.05.17 0 0 9
Hümm... jó kérdés!:)
Viszontkérdés: amikor rálődözött a hölgy, akkor nem volt rajt kesztyű, igaz?
(Egyébként ez a klónozás dolog nem is lett volna rossz befejezés....)
Másrészt viszont a levágott ujj (ujj)lenyomata semmivel sem lehetett azonos (kivéve, ha tényleg klónozás történt), hiszen egy embernek utolsó információim szerint 10 db különböző ujjlenyomata van... (vagy legalábbis ahány ujja...:) de lehet, hogy csak a fordító hagyott ki ott is pár mondatot.)
Előzmény: privatbankar (8)
privatbankar Creative Commons License 2001.05.17 0 0 8
A film megtekintése óta nem sikerült megoldani az ujjak problémáját:

Csak logikusan, hátha így többre jutunk...

Kiinduló állítások:

1. Két néni van, akik ikrek (4U és 5U)
2. Az egyikőjüknek hiányzik egy ujja (ha jól emlékszem, a jobb kezéről)
(továbbiakban: 4U)
3. 4U néninek azért hiányzik az ujja, mert eljátszották, hogy meghalt, és a
levágott ujjal azonosították (20 éve).
4. Az egyik néni pisztollyal lövöldözött (lehet 4U, vagy 5U)
5. Jean Reno szerint a pisztollyal lövöldöző néninek megvolt mindegyik ujja.
6. A pisztolyon talált ujjlenyomat megegyezik a 20 éve meghalt lány (4U)
ujjlenyomatával (Vincent Cassel hozta a mintát a baleseti jegyzőkönyvből).

Következtetések:
5. és 6. alapján ellentmondás van, kivéve ha:
- Jean Reno téved, vagy hazudik az ujjak számával kapcsolatban (ezt
egyébként cáfolja, hogy 4 ujjal elég nehéz pisztollyal lőni (5.hamis).
- 4U és 5U ujjlenyomata tökéletesen megegyezik, tehát nem ikrek, hanem
klónok (1. hamis).
- 4U néninek mindig is négy ujja volt, 5U néninek eredetileg hat ujja volt,
csak egyet levágtak belőle 20 évvel ezelőtt (3. hamis).

A 2. 4. és 6. feltételt csak kollektív halucinációval, illetve az
ujjlenyomat vizsgáló szoftver hibájával lehet cáfolni.

Most mi a fa* van?

Ha esetleg valaki felvilágosítást tudna adni...

Előzmény: Opi (7)
Opi Creative Commons License 2001.05.17 0 0 7
Pont én meséljem?:) (Nem garantálom, hogy bármi is világosabb lesz, illetve, hogy lesz benne akármi, amire már nem jöttetek rá.:) )

ÉS AKI MÉG NEM LÁTTA, AZ INNEN NE OLVASSA!:)

Szóval:
Adott az egyetem, ahol a profok jó rég óta szinte kizárólag egymás között házasodnak, ennek egyenes következménye, hogy a gyerekeik között egyre több a különböző genetikai rendellenességgel bíró. Két generáció óta (kb. második VH.) "tudatos nemesítés" folyik, vagyis elcserélik a betegen született gyerekeket a hegyvidéken lakók egészséges gyerekeivel, majd ezeket a gyerekekett (az "erősek") keresztezik a profok el nem cserélt gyerekeivel (a "zsenik"). (Vagyis nem minden gyerket cserélnek el, de akit igen, azt kvázi tenyészállatnak használják. Lásd még különböző náci akármik, amik említésre kerülnek a filmben.)
Ugyan ez történik főhősünkkel is. Helyesebben, mivel ikrek az egyik gyereket kicserélik az egyik prof holtan született gyerekére. A másik gyerek az anyjánál marad, aki neveli nevelgeti addig, amíg rá nem jön valami nagyokos, hogy igen gyanús lesz, ha a prof gyereke pontosan úgy fog kinézni, mint egy falusi gyerek. Az anya először megpróbál elmenekülni vele (lásd: 200km-el messzebbre költözik), majd amikor itt is rátalálnak, megrendezi a lánya halálát (lásd: teherautóbalesett, ujjlevágás, egy már halott gyerek - dehonnan szedte??:O - sajátként való azonosítása).
Hogy a gyereknek hol sikerül jólfejlett elmebajra szert tenni, az rejtély, továbbá az is, hogy mit történik vele a következő kb. 17 évben. Egyszer csak felbukkan a testvérénél, és elmondja neki az igazságot. Tesó amúgy sem szereti a "szüleit", tehát könnyen meggyőzhető, hogy költözzön el otthonról. (Nem derül ki, de gyanítható, hogy a továbbiakban együtt laknak, majd elmebajos hugi (vagy nővér?) rábeszéli, hogy fel kell valahogy hívniuk a figyelmet arra, ami történik.)
Először megölik a könyvtárost, aki, mint kiderül az "ülésrendért" felelős, ami gyakorlatilag annyit tesz, hogy azért, hogy a megfelelő profcsemete és a megfelelő elcserélt csemete kerüljön össze nap, mint nap, éveken át. (Gyakorlatilag biztosítja, hogy khmm... összeházasodjanak, vagy legalábbis gondoskodjanak a megfelelő génkeverésről.:) )
A második a doki, aki a kórházban dolgozik, tehát maga is részese a "csereprogramnak", másrészt génkísérleteket folytat, tehát kvázi arra való, hogy a nyomozók fülébe belecsücsüljön a kisbogár.
A harmadik a szemész, aki gyaníthatólag elcserélte őket. (Bár ez egyértelműen nem derül ki, de valószínűleg azért veszett össze a rektorral, mert nem tetszett neki a kislány megölésének gondolata (anno, amikor rájöttek, hogy problémát jelenthet.... lásd fentebb.). )
No, mi is van még?
Nyomozóink azt hiszik, hogy a hegymászóhölgy azonos a halottnak vélt kislánnyal, pedig csak az ikertestvére, de ez már csak akkor derül ki, amikor azon a lavinán álldigálnak, amit a hölgyemények az iskolára kívánnak szabadítani. Végül persze mégse szabadítják (hova lenne akkor a hepiend?:) ), viszont a verekedés/üvöltözés/lövöldözés következményeképp rájuk zúdul egy kisebb lavina a hegyoldalról, őrült hölgyet telibekapja, ők megmenekülnek és pont. :)

Tessék kijavítani, ha tévednék, és kérdezni, ha valamit sötétben hagytam.:)

Opinyanyus.
aki.má.megint.úgy.tesz.mintha.értene.valamit.és.beledumál.pedig.nem.is.:)

Előzmény: Vincent West (5)
Tamska Creative Commons License 2001.05.17 0 0 6
igen, tényleg el mondhatná Opi, hogy mire jutott.

A film imho képvilágában volt nagyon igényes, de történet fonása felemás, mivel a befejezés nagyon kidolgozatlan maradt, mondhatni gyors. Jean Reno viszont továbbra is remek.

Előzmény: Vincent West (5)
Vincent West Creative Commons License 2001.05.17 0 0 5
Meséld már el, mire jutottál megértésben!
Nekem tetszett a film hangulata, igényesen volt megcsinálva, de a történet elég sivár volt ahhoz képest, hogy a filmajánlókban a Hetedikhez hasonlították, ami szerintem két klasszissal jobb volt ennél.
Én sem igazán tudtam összerakni a történéseket.
Előzmény: Opi (4)
Opi Creative Commons License 2001.05.16 0 0 4
Össze, bár nem hiszem, hogy ennyire egyszerű lehet. :)
Egyébként valóban elkapkodott, összecsapott, stb., de nagyon.:(
Viszont az indexes filmkritikában benne van a könyv szerzője, úgyhogy lehet, hogy érdemes lenne elolvasni, abban talán benne van normálisan.

Opinyanyus

Előzmény: Tamska (-)
Devil Inside Creative Commons License 2001.05.16 0 0 3
Meg egy-két elég fontos mondatot elfelejtettek feliratozni. (Speciel mikor a nyomozó telefonon megtudja, hogy honnan van az esővíz.)

Teljesen el volt kapkodva a vége, azon kívül, hogy a bűnös meglakolt semmi nem derült. (Ki, mikor, kivel, hogyan...)

Előzmény: Tamska (-)
Tamska Creative Commons License 2001.05.16 0 0 2
ez nem jött be neked. :-P
Előzmény: tubifri (1)
tubifri Creative Commons License 2001.05.16 0 0 1
0 filmet láttam mostanában :)
Előzmény: Tamska (-)
ReaL VadmaCS Creative Commons License 2001.05.16 0 0 0
A megoldas: 0
Előzmény: Tamska (-)
Tamska Creative Commons License 2001.05.16 0 0 topiknyitó
Ennek a topicnak szándékom szerint azért nem a kultúra témakörben a helye, mert egészen egyszerűen csak a film megoldását szeretném összerakni. Aki látta úgyis tudja miért, aki nem az tudni fogja, ha megnézi.

A film egyébként szvsz nagyon jó, a történet elég rendesen alakul, de a megoldást olyan mértékben gyorsan és kuszán adják elő, hogy biz' isten a mai napig nem állt össze nekem. Amenniyre módomban nyílt rá körülnéztem a neten, és a legtöbb embernek szintén "nincs meg".

Aki tudja oldja meg!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!