Keresés

Részletes keresés

Norbert1996 Creative Commons License 2007.04.24 0 0 89
Sziasztok vettemegy koktélmanddarin fát . Hogy kell ápolni?
Flanell Creative Commons License 2007.04.24 0 0 88
Az enyém egy 12 literes vödörben lakik télen-nyáron. Idén átültettem friss földbe.
Előzmény: demjengi (87)
demjengi Creative Commons License 2007.04.24 0 0 87

Szia!

 

Legalább 60 cm-es. Akkor hagyom békén.

Ti kiültetitek, vagy cserépben van?

Előzmény: Flanell (86)
Flanell Creative Commons License 2007.04.21 0 0 86
Igen.
Mekkora? Van képed róla?
Kb. ceruza vastagságtól lehet.
Ha már öreg, kár lekopaszítani.
Előzmény: demjengi (84)
_fatu_ Creative Commons License 2007.04.20 0 0 85
tudom, nem is "bántásiból" írtam, csak megmosolyogtatott, aztán gondoltam cinkelem kicsit. :)
Előzmény: Norbert1996 (83)
demjengi Creative Commons License 2007.04.20 0 0 84

Sziasztok!

 

Nekem is van egy magról ültetett mandarinfám, de ez nem hoz termést. Be kellene oltatni valahol?

Norbert1996 Creative Commons License 2007.04.20 0 0 83
Csak véletlenül elírta
Előzmény: _fatu_ (82)
_fatu_ Creative Commons License 2007.04.20 0 1 82
"A most 13-án vásároltam ezt a citromfát ez az egy termés volt rajta amit már elfogyasztottam, ami nagyon finom édes volt."
Milyen emberek vannak, mindent eladnak! Én a helyedben kiverném a balhét, hogy mandarint termett a citromfád! Még jó, hogy nem citromízű banán volt rajta, mi? ;D
Előzmény: Zotyi75 (81)
Zotyi75 Creative Commons License 2007.04.20 0 0 81

Sziasztok!

 

Mandarinfám termésselA most 13-án vásároltam ezt a citromfát ez az egy termés volt rajta amit már elfogyasztottam, ami nagyon finom édes volt.  Ilyen finom mandarint még az üzletbe is ritkán lehet kapni mint amilyen ez volt. Remélem sok virágot fog hozni és sok termése lesz. Szivesen várom tanácsaitokat a gondozásában.

 

Mandarinfám terméseMandarinfám termése közelebbről!
atish88 Creative Commons License 2007.03.24 0 0 80

Nekem még csak ekkorák. És 1,5 évesek. :(

Előzmény: Sinqde (79)
Sinqde Creative Commons License 2007.03.24 0 0 79
Panel lakásban tartom őket, egy déli fekvésű ablak előtt. A lakás meleg és elég száraz levegőjű. Gyakran kell őket öntöznöm.
Itt van két kép:



atish88 Creative Commons License 2007.03.24 0 0 78
Szia! Te milyen helyen tartod őket? Nekem már 1,5 évesek és csak 6 levelük van. :(  Képet tudsz róluk felrakni?
Előzmény: Sinqde (77)
Sinqde Creative Commons License 2007.03.23 0 0 77
Még decemberben írtam, hogy elültettem 10-12 magot egy cserpbe. Nos szép lassan mind a 12 kibújt :). Kb. egy hónapja szétültettem őket külön és azóta is szépen cseperedik mind. Ötödik-hatodik leveleiket hozzák, és nagyon tetzsenek.
roncsula Creative Commons License 2007.02.26 0 0 76

Szia!

Hát ahogy itt a többi hozzászólást olvastam, szerintem melegük lehetett, mert az ablakban voltak. De érdekes, hogy csak az egyiknek a levelei kezdtek barnulni, a másiknak semmi baja.

Előzmény: Törölt nick (75)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.23 0 0 75

Szia!

Írd le milyen körülmények között tartottad!

Előzmény: roncsula (73)
Tartomo Creative Commons License 2007.02.23 0 0 74
Teszek fel képet az 1 hete kikelt mandarinokról. Nagyot nőttek 1 hét alatt, szerintem.mandarin 2mandarin
roncsula Creative Commons License 2007.02.22 0 0 73
Sziasztok! Új vagyok itt.. Van két mandarinfám, úgy kb. fél méter magasak, magról szaporítottak. Eddig nem is volt velük gondom, de most az egyiknek elkezdtek barnulni a levelek szélei. Nem tudom mi lehet a gond. Tud nekem valaki segíteni? Előre is köszike!
Tartomo Creative Commons License 2007.02.16 0 0 72

Sziasztok, ma jöttem haza a koliból, és látom, hogy kikeltek a mandarinmagok.

Ez tök jó, nagyon örülök neki, mert ők az elsők, és ha elindula szekér, akkor nincs megállás. Ennek örömére ma eltettem 4 grapefruit, és 5 citrommagot.

Törölt nick Creative Commons License 2007.01.21 0 0 71

Szia!

Azért néha szellőztess szerintem!

Ha kikeltek, tedd nyugodtan az ablakba, nem kell rárakni semmit, úgyis megmarad.

 

Előzmény: Tartomo (70)
Tartomo Creative Commons License 2007.01.21 0 0 70

Sziasztok,

ma elültettem 2 mandarinmagot. Mosogató gépben elmosattam 2 nagy tejfölös pitlit, és abba ültettem el a magokat. Jól belocsoltam, és rátettem az átlátszó tetejét- gondoltam mini üvegházként fog működni. Az alját kilyukasztottam , hogy a víz azért tudjon távozni. Azt olvastam itt, hogy a magok kb 2-3 hét alatt kicsíráznak, azt monjátok meg nekem, mit kell tenni, ha megjelennek a növénykék? Persze a tetőt leveszem, de tegyek rá zacskót miután kibújtak a magoncok?Ja,és az ablakpárkányra tettem őket aholsüti a nap őket kb 1-től sötétedésig.Nem fognak megégni, ha kikeltek? Itt 1 kép a mini  üvegházról:

kép
finomnarancs Creative Commons License 2007.01.19 0 0 69
Mandarin123! Lenyűgözően szép látvány a mandarinod! Nekem van nyolc szép kis citrusfácskám, úgy négy évesek. Szeretném az idén beoltogatni őket. Ha lennél szíves és feláldoznál nekem egy kis oltóvesszőt a termő fácskáidból hálás lennék! Légy szíves válaszolj, és én megkeresem a módját hogyan!
Előzmény: mandarin123 (37)
gáborke Creative Commons License 2007.01.15 0 0 68
Ezek atkák lesznek, amiatt hullik a levele, a meleg miatt nem annyira valószínű.
Lemosás, atkairtó, jó megmetszés az erősen fertőzőtt részek levágása. A friss hajtásokat nézni kell mert azt fogják az atkák ismét támadni, nem könnyű őket végleg kiírtani.
Előzmény: krysztyne (66)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.13 0 0 67

ki kellene írtani a tetveket.

23-25fok az túl sok, ilyenkor már sok fényre van szüksége.

nézz át a banánfa, citromfa topikba, ott többet tudnak segíteni.

Előzmény: krysztyne (66)
krysztyne Creative Commons License 2007.01.13 0 0 66

Sziasztok,

átolvastam az eddigi hozzászólásokat, de nem lettem okosabb, úgyhogy aki tud az kérem segítsen!!!

van egy másfél éves mandarinfám, ami kb fél méter magas, magról neveltem és eddig csodálatos szép és nagy levelei voltak. Eddig a konyhaablakban volt ami északi fekvésű és általában a lakás többi részéhez képest kisit hidegebb szokott lenni a klíma télen (a rossz ablakok miatt, ahol behúz a szél és a hideg). Novemberben máshová költöztem és a mandarinfa jött velem. Egy hónapig nem is volt gond, de aztán elkezdtek azok a tetvek vagy atkák lenni rajta - kis pókszerű bogarak, amik bepókhálózták az egész fát. Próbáltam leszedegetni de hiába. Aztán lassan kezdtek lehulani a levelek, míg nem egy héttel ezelőtt teljesen kopasz lett. Nem tudom, hogy ez a bogarak miatt van, vagy mert a szoba ahol most tartom az 23-25 fokos (sajnos), bár napot azért kap, mert ablakban van most is. Meg tudja mondani valaki hogy miért jött le az összes levele és hogy most mit csináljak szegény kopasz fámmal, van esély arra hogy még életre kel? Meg kell esetleg metszeni? 3 elágazás van rajta, a többit lecsipkedtem még a múlt tavasszal mert nagyon kezdett bevadulni. Jól tudom hogy a mandarinok csak 3-4 évente cserélnek leveleket, azaz ez a másfél év utáni kopaszodás nincs rendben?

Bármilyen tanácsot szivesen fogadok!!!

Előre köszönöm!

Krisz

Törölt nick Creative Commons License 2007.01.07 0 0 65

ez nem mandarin...

Előzmény: Bruma006 (64)
Bruma006 Creative Commons License 2007.01.07 0 0 64
kép
Bruma006 Creative Commons License 2007.01.07 0 0 63
most talán itt a kép
Bruma006 Creative Commons License 2007.01.07 0 0 62

Sziasztok!

Köszi a segítséget mindenkinek!

Több magot is ültettem és most egy valami próbál kijönni, de nem tudom, hogy ez nem vmi dudva véletlenül? :D

qpepe Creative Commons License 2006.12.29 0 0 61

Kint van az udvaron tavasztól Qszig, utánna bent a házban egész télen.

Mikor behoztam egy csomó levelet ledobott és utánna egy két héttel már jöttek a bibók és mint írtam december eleje óta virágzik. Az elsQ pár virág leesett de aztán van már pár amelyik helyén ott a termés kezdemény.

Bolondság de megszerettük ezt a fát, most már 2 méteres és igen nagy helyet foglal, de ha teremne az nagy öröm lenne.

Ezért kezdtem el most utánna nézni a neten kinek mi a tapasztalata, az ilyen oltatlan fákkal. Tehát minden tanácsot ötletet szívesen fogadok itt vagy emailban: qpepe@freemail.hu

Előzmény: Flanell (57)
Flanell Creative Commons License 2006.12.29 0 0 60
Na jó, ennyire vissza már nem műxik.  :)   De az 56-nál még mutatta az első hsz-t.
Előzmény: Flanell (59)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!