Keresés

Részletes keresés

hey hey guy Creative Commons License 2014.01.19 0 0 13905

Az írás lényege : minden problémával az illetékeshez kell fordulni . A téma az utcán hever , szokták volt mondani ! 

Ez nem azt jelenti , hogy ezért mindenkibe bele kell állni és el kell kezdeni politizálni . Ti pedig mindketten ezt teszitek .

ez van barátaim !

Kit érdekel , hogy ki kicsoda és hol lakik ? A kérdést annak kell feltenni aki a pénzt beszedi ( az rajta van a számlán)

nem a város vezetőinek !!!

 A csalóköz meg mióta csalóköz ? - mióta megépült !!  

ahtaeh Creative Commons License 2014.01.17 0 0 13904

"Szemléletesen : gondolom , ha fáj a

fogad a fogorvoshoz mégy ?!    " Nagyon rossz példa volt!  Csak ne őzdon menjél,itt már aműgy is szét van verve,az egészségügy!

 

Szombat, Vasárnap,ünnepnapokon irány Miskolc!

 

Köszönjük FI(D)ZES(SZ)S!

Előzmény: hey hey guy (13902)
Halász Béla_ Creative Commons License 2014.01.16 0 0 13903

Hmmm... Akkor, ha jól értem, aki a lakosság érdekében meg mer szólalni, az már jobbikos ? Amúgy nem vagyok az. De mivel a hozzászólásodból egyértelmű, hogy Te is a slepphez tartozol, igazán utánanézhetnél, hogy a Csalóközben, vagy a Vitális-Benedek-Fürjes negyedben is előfordul-e, hogy otthagyják a szemetet, a elöljáróink a szemétben dagonyáznak. (Költői kérdés volt !). Egyértelműen figyeszes vagy ahogy a hülyeségeket fújod a számokról, remélem az ősszel az összes szemetet elviszik (ha nem is az utcákról, de legalább a városházáról). Ha Ti maradtok itt, akkor jönnek az újabb "zseniális" ötleteitek, Nem akarok tippeket adni, de veszélyes-anyag égető, atomtemető és még pár dolog biztos szóba fog jönni. 

Amúgy az eszem megáll, hogy egy épeszű ember (nem politikus) hogyan akarhatja elgettósítani a városunkat.

De nagyon letértem a témáról, nekem csak a szemét bántja a szememet és az orromat.

Előzmény: hey hey guy (13902)
hey hey guy Creative Commons License 2014.01.16 0 0 13902

Drága Béla !

 

úgy látom kampány üzemmódba kapcsoltál ! Ehhez csak gratu !

Nem ide kell írni , hanem a szolgáltatót megkeresni és ott jelezni a problémátn . Szemléletesen : gondolom , ha fáj a

fogad a fogorvoshoz mégy ?! - ha így van akkor tudod mi a feledat . Úgy látom van egy kis  " jobbikos" beütésed , a 13 milla ezt sugalja .,

Erről kicsit bővebben :  a szavazás 8 és fél milla volt , a cigánysátor 1 700 millás beruházás lett volna + 10 évi múködési költség amit ez a létesítmény kapott volna ( bérek , víz , fútés , villany ) az is néhány száz milla lett volna 

Ózdnak .

-nekünk ez nem kellet - Hát ez van , bővelkedünk itt a jóban , ugyan mit tudtunk volna ezzel kezdeni  , az embereket

úgy kell lebeszélni , hogy ne menjenek DOLGOZNI .

Na ennyit erről .....

Szebb  jövőt !

Halász Béla Creative Commons License 2014.01.16 0 0 13901

A napokban szemtanúja voltam ahogy az utcánkban egy idős néni kitolja a kukáját, majd mellé egy kis szatyorba még tett ki szemetet. Jött a kukáskocsi és a kukát elvitte a kis szatyrot meg otthagyták. Apró közjáték, de a 2-es buszon rendszeresen hallom, hogy utcákat hagynak ki a kukások, meg ha csak egy üres kartondoboz is van a kukán már az egészet otthagyják. Felháborító, hogy a városvezetés így próbálja visszanyerni a népszavazás miatt elbénázott 13 milliót. Én amondó vagyok, hogy aki teheti és otthagyták a szemetét az fogja meg és dobja ki a városháza bejáratánál. Szerintem ez jelzésértékű lenne (nem csak benn lennének szemetek, de kinn is :) .

 

Most hogy a Cigánysátorral nem tudták a várost ellehetetleníteni, itt a következő célkitűzés :

 

Aklos Creative Commons License 2014.01.15 0 0 13900

Nem Csokván és nem Ományban épül, hanem Tólápán. Tólápán rabok "éltek" egykor, aztán a vidám barak magyarjai építették a szocializmust. Őket kiszorították az általam a sáskákhoz hasonlított cigányok, akik - mikor már nem volt mit lerágni a Tólápának nevezett fáról - tovább áltak és kerestek maguknak egy újabb fát. Ezt a folyamatot látva nekem önkéntelenül ez a Simon nevű koma jut eszembe. Felvásároljuk Magyarországot.......!

Tudtok arról,hogy Várkonyon 100-200 ezer forintért házat lehet venni telekkel? Ha ide jön egy ilyen földház építő - nevezzük pl. Singernek- 20 milláért egy egész utcát is meg tud vásárolni, hogy az elképzeléseit megvalósítsa!

Előzmény: hadihajos (13898)
bodrostomi Creative Commons License 2014.01.14 0 0 13899

A témát más irányba terelve: Valaki meglátogatta az "Acél-mű" című, Benkő Imre fotóiból összeállított kiállítást?

hadihajos Creative Commons License 2014.01.14 0 0 13898
hey hey guy Creative Commons License 2014.01.10 0 0 13897

ha dolgozol az a baj , ha nem hát akkor az - hát ez van !

Szabálytalan ? Kérdezem én : mi a szabálytalan , mi a szabályos ?

A hülyeség ellen sajnos nincs védőoltás .....

Hadi Ladik ! Neked meg nem kell ugorni mindenre ... persze , hogy tudom 

mi a különböző a két játékszer között  - de ez így sokkal barátibb !

Hejhó ! akarom írni ..HAJÓ 

 

hadihajos Creative Commons License 2014.01.10 0 0 13896

Az általad megjelölt cik írókat nem is merem és azt sem tudtam, hogy Ózdiak, de ha a szabálytalanságról írnak és igazat akkor mia bajod velük. Írjál te dicsőítő éneket ( már ha van) és akkor azt is elolvasom. Az meg a te alulképzetségnek tudom be, hogy nem tudsz külöbséget tenni LADIK és HAJÓ között!

 

ÜDV.: HADIHAJÓS! :-)

Előzmény: hey hey guy (13895)
hey hey guy Creative Commons License 2014.01.10 0 0 13895

A történet valószínüleg igaz , mert ahogy leírták : a munkát megrendelték és 

ahogy leírták ki is fizették !!!!!!

Nem értem a nyafogást az is baj ha valami tisztességes ??

A szemetet szedni járdát építeni , patakot tisztítani stb . mind-mind munka , szerintem ez a munka sem volt alávalóbb a többitől ....

TE akkor is csak "ladikos"  vagy csak a hangod hangosabb ......

A márton féle meg a koko féle tákolmányok ápolják a város jó hírét , két tehetségtelen , csalódott , SÉRTŐDÖTT ember .... 

hadihajos Creative Commons License 2014.01.10 0 0 13894

Nem érdekel a pénzért való írás ( mindenki a piacról él) Inkább az érdekel igaz-e a történet ha nem akkor azt cáfold!

ÜDV.: NEM LADIKOS .....HAJÓS ( a kettő közt annyi a külömbség mint amennyire mellé beszélsz NAGY)

Előzmény: hey hey guy (13893)
hey hey guy Creative Commons License 2014.01.10 0 0 13893

ez egy olyan történet amivel már korábban sem volt érdemes foglalkozni.....

A narancs is egy megélhetési lap meg a két "neves" írástudatlan is megélhetési író ....

Magyarul hiteltelenek !

akkor sem meg most sem értettem , hogy ennek  az írásnak a pénzszerzésen kívül mi az értelme !?

Kokocska amikor a sofőr hírmondója volt érdekesebb cikeket is írhatott volna .

Akkor viszont pénzért hallgatott.....

 

hadihajos Creative Commons License 2014.01.09 0 0 13892

Cáfolod amit írtak?Ha igen akkor te is írj a narancsnak...

Előzmény: hey hey guy (13891)
hey hey guy Creative Commons License 2014.01.09 0 0 13891

Üdv néked Hadiladik !

 

Úgy látom unatkoztál , hogy nekifogtál olvasni , utána meg írni .

Hát ez nem siker történet ....

Büdös ferike , meg a pénzsóvár " bértollnok " pistike irásaitól , komolyabb dolgokat is olvashatnál .

Ezek annak írnak aki megfizeti Őket !

Ferike meg nagymestere a megfigyelésnek meg a besúgásnak -egyetemi tanulmányai alatt nagy gyakorlatra

tett szert ezen a területen.......

KOKO is csak pénzért ír , csak olyan témában amilyet csak megfizetnek neki .....Olyan nótát húz jó prímás módjára

amilyet kérnek tőle . Az a baj , hogy botfülű.....

hadihajos Creative Commons License 2014.01.09 0 0 13890
hey hey guy Creative Commons License 2013.12.16 0 0 13889

Kedves Hozzászólók !

röviden csak annyit - érdekesek vagytok !!

JA- ÉS RÖVIDLÁTÓK ...


MINT MÁR KORÁBBAN IS ÍRTAM ÖTLETELNI AZ NEM JELENT KOCKÁZATOT , TI PEDIG EZT CSINÁLJÁTOK ....

MUNKAHELYET TEREMTENI SZERINTETEK EGYSZERÚ DOLOG , GYAKORLATBAN 

EZT KI KELL PRÓBÁLNI - PERSZE BESZÉLNI SOKKAL KÖNNYEBB RÓLA MINT

MEGVALÓSÍTANI .... 

BARÁTOM ! - nem ózdon születtem , de itt maradtam , sok lehetőségem volt arra ,

hogy elmenjek , de mégis itt vagyok és teszem a dolgom  , mert úgy gondolom ez így helyes .

A város élete az emberek szeme elött zajlik , nektek nem furcsa , hogy nincsenek

" ügyek " nincsenek feljelentések - vajon miért ??

Nincs egy milliárdos adóság , a város működik , a buszok járnak nem zártak be semmit , ja ez nektek nem jó - akkor is így van ....

A külső segítség jó dolog , de kb. annyit ér mint árvíz idején a jó kívánság - de ha rakod a homokzsákot  azzal segítesz , de te csak jókat kívánsz ....

Nem kell senkit minősíteni , legfeljebb magadat rakd helyre ! - aki tudja a dolgát az teszi , aki nem az beszél róla ....  

Aklos Creative Commons License 2013.12.15 0 0 13888

A peremkerületről jutott eszembe,hogy a közelmúltban olvastam egy könyvet aminek 

a címe  Volt egyszer.....Bánszállás. Egy idős asszony írja le a könyvében az ott élt évtizedekről az emlékeit. A 65. oldalon ez olvasható - igaz ma már ez a téma nem sok embert foglalkoztat - 1944. dec. 15.-én jöttek be a telepre az oroszok. A férfiak akkor már nem voltak otthon,elvitték a németek az édesapámat is, aki Kassáról szökött vissza többedmagával.Akiket elkaptak, elhajtották,volt olyan telepi is, akit a telep alatt hajtottak a transzportba és sok év múlva került haza. Néhány bányászt az oroszok lőttek agyon, ezek farkaslyukiak voltak, hiába bizonygatták,hogy se nem katonák se nem nyilasok. Soha nem értek haza!

 

Az éjszakák félelemben teltek. Egyik velem egyidős kisfiú édesanyját vitték ki egy éjszaka, hiába sírt, rimánkodott a gyerek. kivittek egy 15 éves kislányt is, hiába ajánlkozott egy középkorú nő- aki kiment volna helyette- nem volt kegyelem. Sok fiatal nőt kivittek krumplit pucolni, hogy mit tettek velük soha nem mondták el.

 

69 éve így teltek a napok advent idején. Akkor se voltak túl jó kilátásaik az itt élő embereknek.

 

A Sajóvárkonyi templom irattárában található Historia Dómus szerint Sajóvárkonyra 1944. dec. 21.-én jöttek be az oroszok. A harcok 5 napig tartottak, a visszavonuló németek rengeteg lovat, állatot, terményt vittek el. Az iskolában összehasogatták a padokat és tüzelték el. A Historia Dómus szerint a németcsizma nagyon ránk taposott!

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2013.12.09 0 0 13887

Kedves Barátom!

 

Ez a vélemény nyilvánitás és hozzászólás téged minősit és nem engem! Amiket leirtam azok nem fura és új dolgok, hanem a valós problémák és okai!

 

Valószinüleg válaszodból leszűrve ózdi lehetsz, de ha ilyen vehemensen neki állsz olyan embereknek, akik felvetik a segítség lehetőségének okait, megvitatják, beszélnek róla és kimondják azt amit sokan nem mernek, hogy miért jutott ide és miért tart itt Ózd, akkor kedves fórumozó társam te az ellen táborba tartozhatsz akik Ózd leépülését támogatják, szorgalmazzák!

 

Ózd leépüléséhez két társadalmi csoport járult hozzá nagy mértékben, első a cigányság, akik nem akarnak tenni,a másik a politikusok/városvezetők akik viszont tehetetlenek. Ezen hozzászólásod után nem akarlak téged egyik társadalmi csoportba sem sorolni, úgy hogy nem ismerlek!

Előzmény: hey hey guy (13884)
cdtv Creative Commons License 2013.12.09 0 0 13886

Szerintem meg nagyon is jól látja a dolgokat.

Attól, hogy te/ti próbáljátok mindenféle marketinggel jó színben feltüntetni Ózdot (jazz-fesztivál, stb.), nagyon lassan fog ott bármi is megváltozni. Ha fog... Tök jó, hogy mindenhol megjelenik a jazzről a riport, aztán két nap múlva megint azzal van elfoglalva a sajtó, hogy uzsorást/drogdílert fogtak Ózdon.

Megvolt a nagy propagadna a munkahely-teremtésekről, aztán azóta semmi előrelépés.

De nem is írok inkább semmit, nehogy valamelyik unatkozó városvezető bepereljen (mert amúgy nem keresnek eleget). Elég legyen annyi, hogy megvan a véleményem (meg még nagyon sok embernek) a polgármestertől kezdve a kabinetfőnökön át a sajtóreferensig mindenkiről.

Előzmény: hey hey guy (13884)
hadihajos Creative Commons License 2013.12.09 0 0 13885

Vajon nekik (index) vissza mersz- e szólni a-- hülye-- miatt:http://index.hu/belfold/2013/12/08/ervenytelen_a_hulye_ozdi_nepszavazas/

Előzmény: hey hey guy (13884)
hey hey guy Creative Commons License 2013.12.08 0 0 13884

Kedves Athelstan !

 

Fura dolgokat írtál , de ezt betudom annak , hogy nem ide való vagy !

Ezért hát jobban tennéd , ha "az ottani dolgokkal törődnél " az ózdi gondokat pedig hagyd meg az  ÓZDIAKNAK !

Köszönkük a " külső " támogatásokat ,de nem kérünk belőle  ( lásd: nyári szomjazók , tízezer idetelepített cigány és

hasonló nagyívű gondolatok ) !

Más farkával verni a csalánt , felettébb üdvözitő dolog ....

A verbális maszturbálást terjeszd ki az ország más részére , hisz oly szép ország a mi kis országunk  - Ózdot pedig hagyd békén . NEM KELL AZ ILYEN SEGÍTSÉG !!

ANNYI BADARSÁGOT  össszehordtál  , hogy szerintem ettől még Te is rosszul leszel , főleg ha megpróbálod értelmezni is a felsoroltakat . A város irányítása véleményem szerint egy ötlet börzétől valamennyire különbözik ....

Ha nem rendelkezel információval , akkor a butaságot ne terjeszd , mert akkor Te magad is áldozattá válhatsz .

 

bodrostomi Creative Commons License 2013.12.04 0 0 13883

Megismételhetetlen képek.

Előzmény: hadihajos (13877)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.04 0 0 13882

és a semmiért ráadásul még jutalmakat is osztogatnak.

 

Na ezeket a pénzeket meg ki tudja még milyen pénzeket, melyek nem a megfelelő helyekre kerülnek kéne a városra és a lakosságra költeni visszaadni nekik/nektek azt amit adóban befizettek ez így korrekt!

Ez teljes mértékben felháboritó, hogy egy jelenleg ilyen produktivitású város ilyen vezetésel még jutalmakat is kapjon, holott máshol is elkelne a pénz, s miközben az érintett jutalmazottak nem tettek semmi érdemi dolgot/eredményt az asztalra!

 

 

Előzmény: cdtv (13880)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.04 0 0 13881

Nem közülük való vagyok, sőt még nem is ózdi! Egy átlag ember vagyok, akit nagyon érdekel és megérintett ennek a városnak múltja és jelene és ha tudnék szivesen tennék érte!

Borsod megye második legnagyobb lélekszámú városa és lehetne igazi élhető város is, ha a "jelenlegi" városvezetők tényleg törödnének vele, arra költenék a város pénzét amire kellene és tényleg orvosolnák és fellépnének a valós problémák, gondok, ellen!

Megfigyeltem, hogy mindig csak a város jó hírét akarják hirdetni, meg jó szinben feltüntetni, dehogy jó szinben és jó hire is legyen azért nem tesznek, csak a blama megy!

 

Nincsenek munkahelyek a városban, legalábbis jelentősebbek, mivel több embert lehetne foglalkoztatni, mellette folyamatosan leépül a tömegközlekedés, nem törödnek a peremkerületekkel (a rendbetételükkel), nem vagy alig támogatják a még itt maradó magyar lakosságot! Ezek lennének az alapok, amiket gyorsan és elsőre rendezni kéne.

De talán a legfontosabb az összes közül, hogy munkahelyeket teremtsünk ÓZDON az Ózdon és környékén élő MAGYAR embereknek, 100%-osan azon kéne lenni, hogy minél több céget ide csalni és gyárakat, gyártósorokat emelni!

 

Hidd el én szivesen indulnék :)

Előzmény: cdtv (13880)
cdtv Creative Commons License 2013.12.04 0 0 13880

Nos, azzal gondolom nem mondok újat, hogy a felvetett problémák ok-okozati összefüggések...

Ha lenne munkalehetőség -> megállna a város elcigányosodása -> kevesebb lenne a cigánybűnözés -> a peremkerületek biztonságosabbak lennének -> élhetőbb lenne a város... Mondjuk ez így nagyon le van egyszerűsítve, és nem is mindegyik okozat állja meg feltétlenül a helyét, de nagyjából ez a helyzet.

Szerintem a peremkerületek biztonságát első körben kizárólag nagyobb rendőri jelenléttel lehetne lehetővé tenni, vagy a problémás elemek kiköltöztetésével. A bűnözés addig nem fog visszaszorulni, amíg tisztességes munkával nem lehet (sokkal?) többet megkeresni, mint a segélyek által.

A problémát az is okozza, hogy lassan olyan generációk nőnek fel, akik sosem láttak olyan embert a családjukban, aki dolgozott volna. Erről vesznek példát és mivel nagy részük segédmunkánál komolyabb munkát nem is tudna elvégezni, inkább nem fognak dolgozni. Talán ha sikerülne már valamilyen bányanyitás a környéken, akkor lenne lehetőség munkára csábítani...

Amíg nem lesz olyan munka, amit az alacsony képzettségűek el tudnak végezni és fizetést kapnak érte, addig folytatódni fog az elvándorlási folyamat a városból. S mivel sokan máshol képzelik el az életüket, ezért akár nagyon nyomott áron is meg fognak szabadulni a lakásuktól/házuktól, amiket csak olyanok fognak megvásárolni, akiknek nincs sok pénzük, tehát folytatódik a mostani tendencia. Vagy pedig csak szimplán elköltöznek és az üresen hagyott lakásokba illegálisan költöznek be.

Sajnos a jelenlegi városvezetés tudomásom szerint semmilyen érdemi lépést nem tett (néhány látszatintézkedésen kívül) azért, hogy a városba munkahelyek jöjjenek (és a semmiért ráadásul még jutalmakat is osztogatnak), úgyhogy ha te egy vagy közülük, akkor elkeserítő, hogy fórumon próbálsz ötletet szerezni, ha pedig nem közülük vagy, akkor mindenképpen indulj a következő választáson :)

Előzmény: Törölt nick (13879)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.02 0 0 13879

Mit lehetne, kellene csinálni ahhoz, hogy Ózd és peremkerületei biztonságosak legyenek, megálljon a cigánybünőzés és Ózd elcigányosodása, valamint ismét munkalehetőség legyen Ózdon élhetőbb legyen a város és gyarapodjon a város Magyar lakossága!?

 

Várom a véleményeket és elképzeléseket, gondolatokat és érveket!

cs9010 Creative Commons License 2013.11.28 0 0 13878

Üdv,

 

5 perces segítséget kérnék. Minél szélesebb körben szeretném felmérni a lakosságot a szakdolgozatomhoz kapcsolódó kérdőív kitöltésével.

 

www.kerdoivem.hu/kerdoiv/693707046/

 

 Segítségüket előre is köszönöm

hadihajos Creative Commons License 2013.11.27 0 0 13877
ahtaeh Creative Commons License 2013.10.25 0 0 13876

Visszatérve a szennasi temető kérdésre, nagyon szépen meg lett csinálva köszönet mindenkinek aki részt vett benne!

Így is lehet.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!