Keresés

Részletes keresés

Makita DCS 460 Creative Commons License 2010.03.21 0 0 1657
Nagyon köszönöm,hogy felhívtad a figyelmem.Minden jót kívánok neked.
Előzmény: Bandi-T (1656)
Bandi-T Creative Commons License 2010.03.20 0 0 1656
Javaslom a Harcművészetek című topikot is, ott sokkal többen járnak.
Előzmény: Makita DCS 460 (1655)
Makita DCS 460 Creative Commons License 2010.03.20 0 0 1655
Sziasztok!A véleményeteket szeretném a látottakkal kapcsolatban kikérni:http://www.youtube.com/watch?v=ZM676yGD_5w köszönöm.
prwhrqkt Creative Commons License 2010.03.19 0 0 1654
tökös gyerek az biztos!
Előzmény: athos777 (1653)
athos777 Creative Commons License 2010.03.19 0 0 1653
Előzmény: prwhrqkt (1652)
prwhrqkt Creative Commons License 2010.03.18 0 0 1652
http://www.youtube.com/watch?v=yMPkW-9MFzM

kyokushin vs gang

kicsit lájtos, de ezt találtam
skala Creative Commons License 2010.03.18 0 0 1651

Sziasztok!

Tudna esetleg valaki olyan kuzdosport vagy harcmuveszeti edzest ajanlani,ahol a terdem nem eroltetem,mert faj? Van valami tippetek?

s.

tgu Creative Commons License 2010.01.28 0 0 1650

T. Andy-streetdef!

Érdekelne az oktatás, ami nálatok van. Megtaláltam a honlapotokat, de túl sok infot nem tartalmaz. Pl. az érdekelne, hogy mikor vannak az edzések, az edzéseken van-e küzdelem, hogy kell elképzelni egy edzést...

KopaszÁllat Creative Commons License 2010.01.27 0 0 1649
Jóestét!
Bocs, hogy csak így belevaúúú...
Találtam egy, a téma címéhez illeszkedő kis videót, ahol két srác (egyikük se Bas Rutten)
pörgős ütemben 20 gyakori hibát mutat be, ami utcai szituációban végzetes lehet.
Némelyikük triviális, de egy kettőre a húszból én nem is gondoltam volna...
(Lehet, hogy sose csináltam az adott hibát, vagy csak szerencsém volt. :) )
Szóval, érdemes megnézni! (Elnézést, ha korábban már volt...)

http://href.hu/x/bbvu

andy-streetdef. Creative Commons License 2009.12.14 0 0 1648
Íme.. Okuljatok, fórumozó társak. Ezt lehet részletes elemzésnek nevezni. ("Don't try this in a BJJ gym. -> :-D egyetértek)
Előzmény: Taiszaki (1647)
Taiszaki Creative Commons License 2009.12.14 0 0 1647
Ha tenyleg rendorok, testorok, stb.-k az "alapitok" akkor gondolom termeszetes igenykent merult fel bennuk az evtizedeken at tanult anyag letisztitasa, rendszerezese, stb., hogy a "kovetkezo generacio :)"-nak mar ne evtizedekbe keruljon a tanulas. Az eredmenyt a videon latjuk :)
Elso snitt (invverz szinekben): felso ("jegcsakanyos") kesszuras ellen karkulcs (korabbi elofordulas: Rex Applegete, Kill or get killed, 90. oldal), csak ott van meg egy tokonrugas, itt nincs. (Mas kerdes, hogy ekkora tavolsagbol ingabb lerugni kene a tamadot.)
Masodik snitt (ez is forditott szinekkel) botutes ellen: tul koran kijon a bot ala, ezert a bal karja kenytelen csusztatott vedesbol atmenni blokkolasba, mindez azt eredmenyezi, hogy tulsagosan a feje kozeleben leng a bot (es szetutik a konyoket, ha kicsit mas a tavolsag).
0:51, pisztolyos fenyegetes: a vedo egesz testtel indul, ezt konnyebben eszreveszi a tamado; a levitel csak csuklofeszites, nincs elokszitve. Utana az intezkedes ala vont szemelyt a hatan fekve bilincselni halalfejes hiba az osszes letezo rendvedelmi rendszerben.
1:17 mount: a tamado nem mountban van, csak terdelotamaszban, ezert a vedekezo ki tudja magat hernyozni addig, ahonnan mar at tudja forditani a tamadot. A leszoritasnal a vegen a tamado a hatan van, teljesen szabad a csipoje: ha nem sikerult rarakni a csuklofeszitest (amihez ket kez kell), akkor baj van. ("Don't try this in a bjj gym :)")
1:48-nal a karbolcsos bilincselesnel az aldozat pont a kezvaltasnal eltavolodik a faltol, azaz nem volt nekitamasztva (tul kozel voltak a labai a falhoz), ezenkivul elso karbolcsobe lett berakva az ember (az aldozat jobb kezet az intezkedo a bal kezevel fogja es a kez az aldozat mellett van), ezert a bilincseles elso feleben egyaltalan nem latszik az aldozat bal keze. Hatso karbolcsonel (az aldozat jobb kezet az intezkedo a jobb kezevel tartja az aldozat hata mogott) ilyen problema nincs.
A brutalitas nelkul feliratot nehez ertelmezni a gerinc- es csuklofeszitesek tomkelege kozott. Egy szetcincalt csulko/gerinc soha nem jon rendbe. A csuklo/ujjfesziteseknel nagyon nehez eltalalni a megfelelo kontrollt - tipikusan vagy kirantja a kezet az ellen, vagy szetmegy a csukloja.
Előzmény: kószák egyike (1642)
andy-streetdef. Creative Commons License 2009.12.12 0 0 1646
Huhh.. Az a fejrúgás nálam is kicsapta a biztosítékot. Pontosabban a védése.. Meg ha megnézitek pl. a földharc-elemeket, azok is kicsit mesterkéltek. A kényszerítő intézkedések (bilincselések) egyenesen nevetségesek. Akkor esetleg kivitelezhetőek, a bilincselő társa fegyvert fog az agresszorra, akinek eszébe sem jutna ellenállni.. Sztem megnéztek pár Krav videót a youtube-on és ennyi..
Kiriyama Creative Commons License 2009.12.12 0 0 1645
Ez egy vicc:)
kószák egyike Creative Commons License 2009.12.12 0 0 1644
Köszi. Ezeket magamtól is tudtam. ;)
Igazából az érdekelt volna kik ezek mik ezek, ki fia borjai. A weblapjuk fejlesztés alatt.
Előzmény: lelkesz (1643)
lelkesz Creative Commons License 2009.12.12 0 0 1643
A TTC videón a köríves rúgás hárítása igen bizonytalannak tűnt, én nem szívesen kapok be egy ilyet nyaktájékon, hogy utána hasonlóképpen folytassam a védést - az meg, hogy minden bilincseléssel, lefogással stb. történik, rendőröknek haznos lehet, de civileknek? ...

Ott a krav, elég összetett rendszer az, alkalmasabbnak látom. Bunyótudást pedig mma, thai, zbk rendszerekkel lehet jól fejleszteni.
kószák egyike Creative Commons License 2009.12.11 0 0 1642
Üdv

Róluk tudtok valamit?

http://www.youtube.com/watch?v=tpcQu-B1CcU
lelkesz Creative Commons License 2009.12.11 0 0 1641
Én inkább úgy mondanám, lehet (nem kell) egy full kontakt bunyó a krav mellé - mellesleg haladó szinten kravon is van full kontakt.
Inkább senki se kössön belém, nem akarok börtönbe menni. :D Komolyra fordítva, akármilyen jó földharcos lehetsz, ha több támadó van és földre kerülve míg gyepálod az egyiket, a másik szétrúgja a fejed.
De értem a gondolataid, egyet is értek velük részben. Én is tanultam bjj-t, és a legtöbb haladó(bb) kravos szintén.
Előzmény: andy-streetdef. (1640)
andy-streetdef. Creative Commons License 2009.12.09 0 0 1640
Oks, ahogy érzed. Akkor tökéletesen elég a KM az utcára, minden szitut meg lehet oldani vele. Tök jó.. Amúgy a "vita" (nevezzük inkább eszmecserének) nem arról szólt, mi a jobb, hanem hogy a Krav mellé kell full-contact küzdősport is (jobbára MMA). Ha Te azt mondod, nem, az a Te véleményed. Remélem utcán soha nem köt beléd mondjuk egy muay-thai-os vagy BJJ-s "agresszor". Amúgy kösz, de földön elég jól mozgok, elsajátítottam már máshol ;-)
Előzmény: lelkesz (1639)
lelkesz Creative Commons License 2009.12.08 0 0 1639
A kravnak része a földharc. Mondom én, hogy nem jó helyen jártál: bjj és mma elemeket használunk, de megvannak a saját ötleteink is. Ami földharcra az utcán szükséged lehet, itt is elsajátíthatod - annál többet viszont felesleges.
Előzmény: andy-streetdef. (1636)
morte Creative Commons License 2009.12.06 0 0 1638
köszi
Előzmény: andy-streetdef. (1637)
andy-streetdef. Creative Commons License 2009.12.06 0 0 1637
"A földharc ez esetben nem választás, hanem kényszer."

Ennyi. És aki ezek után is vitázni akar, .. nos az menthetetlen.
Tökéletesen mondtad Morte.
Előzmény: morte (1632)
andy-streetdef. Creative Commons License 2009.12.06 0 0 1636
Ez egy örök vita tárgya. Nem gyengusnak tartom(tartjuk) a Krav-ot, csak kevésnek. Mert az is. Ugyanúgy, mintha valaki csak "BJJ-zne". Képzeljük el a szitut, amikor rátámad valaki késsel és ő meg csak áll, töri a fejét, mert addigi életében minden küzdelmet levitt a földre :-D Morbid, sarkított, de szemléltető. Szerintem..
Előzmény: lelkesz (1634)
Zozo*HC* Creative Commons License 2009.11.26 0 0 1635
Én sem mondhattam volna szebben;)
Előzmény: lelkesz (1634)
lelkesz Creative Commons License 2009.11.26 0 0 1634
Sziasztok!

Aki irreálisnak, nem elég keménynek, vagy kóklerságnak tartja a kravot, jöjjön le az egyetlen itt oktató izraeli óráinak valamelyikére. Már visszament jópár év után Izraelbe, de néha ellátogat Magyarhonba.
Szívesen elkísérem a jelentkezőket, szerintem nagyot fog fordulni a véleményük.
Egyébként van bunyó edzésen. Néha elég sok...

Üdv.

Lelkész.
Előzmény: Zozo*HC* (1592)
Bandi-T Creative Commons License 2009.11.25 0 0 1633
Hát ne haragudj, akkor úgy tűnik én értettem félre Istvánt.
Előzmény: morte (1631)
morte Creative Commons License 2009.11.25 0 0 1632
Értelek, de nem is ez volt amiről beszéltem, hanem - mivel kifogásoltad a földharcot utcán- , hogy a földharc ez esetben nem választás, hanem kényszer.
Előzmény: Zicherman Istvan (1621)
morte Creative Commons License 2009.11.25 0 0 1631
Valóban.
És az is más eset, ha hárman lövöldöznek rád uzival 5 méterről, vagy rád eresztenek egy csorda dühödt vizilót...
Előzmény: Bandi-T (1620)
Bandi-T Creative Commons License 2009.11.24 0 0 1630
Elnézést, nem konkrét példának szántam, pusztán a fogalmak közti különbség megvilágítása volt a célom.
Előzmény: andy-streetdef. (1628)
andy-streetdef. Creative Commons License 2009.11.24 0 0 1629
Most tökéletesen egyetértek Veled. Annyit tennék hozzá, hogy azért a földön fekvő ember (aki azért teljesen cselekvőképes, csak lekerült oda a küzdelemben), nagyon veszélyes ellenfél tud lenni, mivel 4 végtaggal tud támadni. Taposva nagy sérüléseket lehet okozni, potenciálisan a lábakon vagy a fejen. Nem egy MMA küzdelem fordult meg így. Utcairól ne is beszéljek..
Amúgy még az előző témához egy észrevétel: azonkívül, hogy KELL egyfajta "földbiztonság" (BJJ ismerete), sok fogás és fogásoldás hasonló a Jitsu-s mozdulatokhoz, így állóharcban nagyon jól használható a földharctechnikák egy része.
Előzmény: Zicherman Istvan (1621)
andy-streetdef. Creative Commons License 2009.11.24 0 0 1628
Ha öten így körbeállnak, akkor mind1 h földön vagy-e, esetleg állsz. Ezt talán Fedor oldaná meg, de tudjuk, ő nem ember.. Ilyen dolgokról hülyeség beszélni. Volt olyan tanítványom, aki állandóan ilyen nagyon "ráb@sztál" szitukat kérdezett meg. Tudod mi a válasz erre a kérdésre? NE hagyd hogy öten így körbeálljanak. Ennyi. Ha eljutsz ide, Te rontottad el, és Neked 8 napon túl gyógyuló. Kemény, de így van.
Előzmény: Bandi-T (1620)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!