Keresés

Részletes keresés

procaliber Creative Commons License 2008.09.30 0 0 4417
023 as Creative Commons License 2008.08.21 0 0 4416

Barcikaiak szerintetek milyen a kaszanapok?

Én ugy gondolom elég hangos.

Itt lesz a motoros találkozó is a hónap végén.

Jól meg van szervezve az egész.

Nem ide a városba kellene csinálni ilyen fesztivált.

E-ditke Creative Commons License 2008.07.19 0 0 4415
Szia, a kérdésedre ezt a választ találtam :)
Előzmény: tomcsika78 (4414)
tomcsika78 Creative Commons License 2008.07.19 0 0 4414
Sziasztok! Bocs, hogy bepofátlankodok, de az lenne a kérdésem, hogy tudja-e valaki, hogy Barcikán van-e 3D-s vagy 4D-s ultrahang. Ha igen, hol és kb. mennyiért csinálják. Előre is köszönöm a válaszokat.
zso70 Creative Commons License 2008.06.26 0 0 4413

ok, piacgazdaság és előre a vékony sonkáért !:)

Monsjuk, nagyon nem értem, hogy a "régi kis boltokban" minek kell pl. tologatós bevásárló kocsi, amikor a polcok között két ember is alig fér el, nemhogy a kocsi

Előzmény: procaliber (4412)
procaliber Creative Commons License 2008.06.25 0 0 4412

Piacgazdaság van aki nem bírja a versenyt az husss bezár. Azért az sztem elmondható normális bolt nem nagyon volt ahol nem ujjnyi vastagra szeletelték volna a sonkát. Most már van mondhatni a város minden pontján egy normális bolt. A multik bírják a harcot és pl tescóban is ugyannyi pénztár müködik(2-3), mint más boltban. Világítás, légkondi viheti a pénzt.

Egerben mostanában épült egy pláza ami a régi dohánygyár területén. Az első 2 hétben mindenki oda ment. Mostanra annyira nincs vásárló, h válságtanácsot ültek a folytatásról. 80kérdéses kérdőív az egrieknek mit kellene máskép csinálni. Lehet ez lesz nálunk is, de még messze nem tartunk itt sztem.

Előzmény: zso70 (4411)
zso70 Creative Commons License 2008.06.25 0 0 4411
Na, de Tesókám, ha nincs vevő, miből tartja fenn magát? vagy egy év múlva husss bezár, vagy a többi kicsi zár be? A normális bolttal egyetértek, mega  lehetőséggel, hogy tudjak választani, hova menjek, na, de ennyi?????
Előzmény: procaliber (4410)
procaliber Creative Commons License 2008.06.24 0 0 4410
mert a nagy városokban már van ezeknek boltjuk most nyitnak a kicsik felé. Mellesleg pl tescó is atom üres max ünnepnapok előtt van kicsit tömeg. Na meg mivel nagy a város senkin nem akar sokat gyalogolni ezért lyoo ha mindenhol van egy normális bót
Előzmény: zso70 (4408)
E-ditke Creative Commons License 2008.06.24 0 0 4409
Ez nagyon jó kérdés, már én is elgondolkoztam rajta.
Előzmény: zso70 (4408)
zso70 Creative Commons License 2008.06.23 0 0 4408
minek ekkora városnak ennyi bevásárló központ??
Előzmény: procaliber (4407)
procaliber Creative Commons License 2008.06.23 0 0 4407

igen úgy volt h épül, de mégse épül de a területet már megvették.

Piac alá mélygarázs épül és az egész piac be lesz fedve.

Spar(régen Billa) mellett az Irinyi udvarán levő hegesztő üzem helyén ahol a Litoplan is van mini Plaza kerül. Nem sok üzlettel, de elég lyol fog kinézni a látvány tervek alapján.

Tesco mellé most épül két áruház. Egyikben Lidl konkurens lesz másikban Elektro pont  és vmi cipőbolt és társai. Ez utóbbi L alakban épül és elé kerül az élelmiszer bolt. Másik oldalra is terveztek szintén L alakban egy épületet a gázszabályozó elé, de azt még nem építik. Kivárnak vele, de a terület már el lett adva.

Mindezzel szemben van a régi C+C, na ennek a helyén illetve mellé még építenek egy épületet és ott bútor áruház lesz.

Strandon belépőjegy ára elérte a 700 forintot ami a tavalyi 250Ft képest nagy ugrás. Na hirtelen ennyi infóm van.

Előzmény: tompi03 (4401)
tompi03 Creative Commons License 2008.03.20 0 0 4406
Vki tudja hogy a Május 1út 21sz-nál mit csinálnak? Felvan ásva az egész környék :S
023 as Creative Commons License 2008.03.15 0 0 4405
 A régi hordó.
bvivesz Creative Commons License 2008.03.14 0 0 4404
Hajrá hajrá! Tényleg! Meséljetek milyen az új kínai éttermetek? Jó a kaja? Milyenek az árak?
Előzmény: tompi03 (4403)
tompi03 Creative Commons License 2008.03.14 0 0 4403
Haladni kell a korral :D
Előzmény: bvivesz (4402)
bvivesz Creative Commons License 2008.03.13 0 0 4402
No comment. Vásárolni legalább lesz hol. A városból sem kell kitenni az embernek a lábát. Lassan jön a meki, meg a börgerking... Pikpakk utoléritek Miskolcot. :)
Előzmény: tompi03 (4401)
tompi03 Creative Commons License 2008.03.13 0 0 4401
Megépült a Tecskó, most meg állítólag OBI épül. A Shell-nél meg ledózeroltam mindent, mert oda meg állítólag Pluss épül.
Előzmény: bvivesz (4400)
bvivesz Creative Commons License 2008.03.12 0 0 4400
Hát... nem irigyellek. Nem egyszerű a helyzet. A zöld tényleg kezd eltűnni a városból. Gőzerővel építenek be mindent. Pedig én még annak idején büszkén tanultam, hogy szülővárosomban akarva akaratlan ügyelnek a környezetvédelemre.
Előzmény: tompi03 (4399)
tompi03 Creative Commons License 2008.03.12 0 0 4399
Ha csak délben lenne hangzavar az nem idegesítene. De egész nap 24h-ban már.........
A városháza tetején lévő dallam nyavaja még oké, az szép,hogy óránként más dallam szól. de ez bakker 15percenként kong. hameg rájuk jön az 5perc (totális hangzavar) akkor ablak be,füldugó bedug,és szép csúnya szavakkal szídjuk aki ide tette ezt a zaj tornyot.
ha már a kilátást elcsúfították, legalább hadjanak békén. de nem. hallgassuk ezt.
egyszer találkoztam egy emberrel aki mondta hogy: fú fű gyá jé dejóó hogy van ez a templom, meg hogy a torony hangja "megtisztitja" a parkot. hát nem bírtam ki így beszóltam neki. mondom marhára megtisztitja,hangzavar van állandóan. erre ő: ez nem hagzavar. azt mondtam hogy csak 1napot legyen itt a templom melett. áá de nem vállalta. persze hogy nem. a város másik felében lakik így nem halja.
Ja és amióta megépült ez azóta a kórházról eltüntek a madarak. régebben 100-nál is több madár volt az antennán. most kb 10. de ha megszólal a harang, azok is elmennek. inkább védjük a madarakat!!!!!! régebben mindíg halottuk a madarak
károgását,csipogását. most: semmi. csak az esti denevéreket halljuk és látjuk.
Egyszer egy helikopter majnem levitte a torony tetejét :D nem sokon múlt.
És a vihar sem kíméli a tornyot. az egyik villámlás ami belecsapott akkorát szólt hogy az ablak majdnem betört. :)
Mellettünk lévő zöld részt (kórház előtt) is lehúzták. Parkolót csináltak a helyére. Nehogy egy kis zöld is maradjon a városban. Az luxus! Most meg szívhatjuk a sok port, benzin,gázolaj szagot. Előtte ilyen nem volt. Házunk előtt volt 3-4fa. Tavaly úgy kivágták mint a huzat. Egyre roszabb lesz a helyzet.

Ja és az igéretek amiket mondtak: felújítják a játszótereket, és rendbehozzák a parkokat. Helyette kaptunk 1templomot, és 2bírósági épületet. Hát gratulálok...
Előzmény: bvivesz (4398)
bvivesz Creative Commons License 2008.03.12 0 0 4398
Én ugyan efektíve nem vagyok barcikai, de az elmúlt évek nagy templomépítkezése engem is meglepett ott. Régebben ott laktunk, akkor még nem volt egymás hegyén hátán ennyi... aztán egyszer-kétszer ott nyaraltam, és meglepődtem, mert Egerben nincs ilyen hangzavar dél tájban.
Előzmény: tompi03 (4397)
tompi03 Creative Commons License 2008.03.11 0 0 4397
+ info
A kórház elé megépült a templom, ami igen csak idegesít. Most nem a kilátásról beszélek,(ha kinézek látom a tornyot) hanem a hangja. Ez már csendháborítás. Pihenni sem lehet mert ha megszólal, bekell zárni az ablakot hogy ne kapjak idegrohamot. Amúgy mit gondoltak? város közepére egy templom? hát megvan a véleményem a tervező emberről. hallgassa ő ezt a .... már kora reggelt elkezd kongani. :@ a végén elszakad a húr és panaszt nyújtok be.
Előzmény: procaliber (4395)
procaliber Creative Commons License 2008.01.29 0 0 4396
procaliber Creative Commons License 2007.11.05 0 0 4395

Most nyitott nov. 2-án, van hozzá benzinkút is. Átellenben a c+c lehúzta a rolót.

Kórház működését magánkézbe akarják adni, városi tv-ben kb 5x láttam az erről készült műsort. Gimi mellett az ügyészség mellé elkészült a bíróság épülete is. Városháza és a Domus között van egy bányász szobor ami nem lenne rossz, csak éppen az alap amin a figura van az nagyobb, mint maga a figura.Giminél a körförgalmat sokan még nem szokták meg és rossz sávba kanyarodnak és szembe találják magukat a szembejövökkel, volt már ebböl karambol. Ennyi infom van egy gyors látogatásból:)

Előzmény: tompi03 (4394)
tompi03 Creative Commons License 2007.10.04 0 0 4394
mikor nyit a tesco?
mzm Creative Commons License 2007.09.30 0 0 4393

Igazad van ... mondani viszont két gy-vel monggyuk:-))))

És tudod, hogy sohasenem utálnálak...

:-)))

Előzmény: E-ditke (4392)
E-ditke Creative Commons License 2007.09.28 0 0 4392

Nagyon fogsz utálni, mzm, nagyon... de megyaszói.

 

Bocs... (:$ - azt hiszem, ez a pirulós szmájli)

Előzmény: mzm (4390)
E-ditke Creative Commons License 2007.09.28 0 0 4391

Nekem az a furcsa, hogy mérleghintát mondanak a libikóka (sőt: lipityóka1 :) ) helyett. Ez olyan hivatalosan hangzik, meg is szoktam kérdezni: arrafelé a lift is felvonó2, a telefon pedig távbeszélő?!

 

1: Ezt se hallottam még Barcikán kívül.

2: Felvonóról jut eszembe a levonó, ami szintén keleti (de nem kizárólag barcikai) lelemény :)

 

No, első ízben használtam felsőindexet, ha másra nem, erre jó volt ez a hozzászólás :)

Előzmény: robicsek (4389)
mzm Creative Commons License 2007.09.28 0 0 4390

A jó múltkorában egyik partnerünk vezetőjével helyszíneltünk, és azt mondja:

- Ide felteszünk három lecet...

 

Erre megjegyeztem:

- Maga ugye borsodi, méghozzá Miskolc környéki?

 

Majd' hanyatt esett a meglepetéstől; kiderült, meggyaszói születésű...

:-))) 

Előzmény: robicsek (4389)
robicsek Creative Commons License 2007.09.27 0 0 4389

libalegelősi, meg tardonasi..... :))))

 

 

végre valaki rendesen beszél:-)))) nem úgy, mint itt a dunántulon, ahol nem tudják mi az ide meg oda, meg a makuka, meg lécet mondanak a lecet helyett, meg mindenféle egres meg köszméte néven nevezik a büszkét.

 

sose szokom meg....

Előzmény: mzm (4382)
sámuel Creative Commons License 2007.09.27 0 0 4388
A József Attila lakótelep az ott lakók szempontjából azért mégiscsak így lett talán jobb, hogy a második terv valósult meg a széles, ívelt utcákkal. Az mondjuk vitathatatlan, hogy a "sztálinbarokk" stílusú épületekkel építészetileg izgalamsabb lett volna.
Előzmény: mzm (4385)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!