Keresés

Részletes keresés

ultragery Creative Commons License 2013.08.06 0 0 242

Nos, megosztom veletek a saját csodaszerem, a környezetvédők kérem kapcsolják ki a monitort.... Hozzájutottam egy házhoz, ahol 6 éve még kaszálva se volt, nemhogy gyomírtva és 1100 nm a telek. Kipróbáltam mindent, a topikot sokat olvastam, de mindig bozótkasza lett a vége... Viszont mára összeállt a csodaszerem ami minden élő szervezetet visz, ami a cél is.
A recept:
3 dl Glialka
5 dl GyomStop
2 l 20 %-os ecet
2 csomag Karate
3-4 dl 95-ös benzin
1 dl lánckenő olaj
40 dkg só
1 dl Jar mosogatószer
6,5 l víz
Ez szépen elfér a 10 literes permetezőben, kaszálás után összegereblyéz az ember, aztán kifújja a cuccot, mondjuk legjobb este közvetlen sötétedés elött vagy napfelkeltekor, legalábbis én gázálarcban, vegyvédelmi ruhában csak hajnalban nem rohadok meg. Amin ez se segít annak a kénsavas locsolás vagy a betonozás lesz a megoldása. Ajánlom mindenkinek, 3 kezelés 3-4 hetenként és nincs gaz

 

fiqus Creative Commons License 2013.06.25 0 0 241

Azt hiszem indás pimpó lepte el a kertemet, füvemet.

 

Mivel írtható, ha a füvet, dísz- és haszonnövényeket meg szertném kímélni?

 

Kösz Fiqus

dolbyy Creative Commons License 2013.06.24 0 0 240

murva = muhar

dolbyy Creative Commons License 2013.06.24 0 0 239

Puma Extra. Kiviszi a murvát és a tarackot. A lényeg, időben kell elkapni a gyomot.

Előzmény: GaryBaldy (229)
Esp_ Creative Commons License 2013.06.14 0 0 238

Előzmény: Esp_ (237)
Esp_ Creative Commons License 2013.06.14 0 0 237

http://www.aldi.hu/hu/html/offers/2867_37204.htm

GARDENLINE
Profi gyomkiszedő 6 999 Ft/darab*

(6 999 Ft/db)

segítségével gyors és könnyű a gyomlálás, helyezze a gyom köré
a fogókarokat, nyomja le a pedált, a nyelet mozgassa a pedál felé,
húzza ki, majd távolítsa el a gyomot a markolat húzásával,
hossz: kb. 1,1 m, tömeg: kb. 1,2 kg

Ali-bá Creative Commons License 2012.07.07 0 0 236

Láncfűrésszel kivágtátok a csipkebokrot?  OK.  Utána kihajt. Mikor elég nagy , kb. térdig érő hajtása van jöhet a Glifozát hatóanyag (pl. Glialka).  Mikor elszárad a lombja - két hét - akkor balta, partvágó a gyökerek kiszedéséhez. (Hosszúszárú hegesztőkesztyű ajánlott!) Utána talajmunka. Szántás, ásás, stb. Ha tiszta és elmunkált a talaj, vetés, ültetés. Addig tervezgetés a munka szünetekben. (Próbáltam hasonlót. Sportnak fogd fel, ne munkának!)

Előzmény: tdiver (235)
tdiver Creative Commons License 2012.07.07 0 0 235

Sziasztok!

Csipkebokor írtásában szeretnék tanácsot kérni! A telken (kb. 800nm-en) 5 méter magasra is megnőtt. csukló vastagságú szárakkal. (10 évig nem használták a telket, mi csak most vettük meg)

Láncfűrészes kivágás után Glialkával kezeltük. Egyenlőre nem tudjuk megszántatni, mert nagyon száraz az idő hozzá.

Szeretném, tudni ki és mit javasol a folytatásra, hobbi telekről van szó...

Előre is köszönöm!

Ali-bá Creative Commons License 2012.05.30 0 0 234

Fekete fólia! A tarack (is) elpusztul, ha nem kap fényt.

Előzmény: kert-mánia (232)
Ali-bá Creative Commons License 2012.05.30 0 0 233

Nyugodtan használhatod. Tegyél bele N műtrágyát is, 20 l-be 1 marékkal, ugy jobban hat. Késő délután, kora este permetezve jobban felszívódik.

Előzmény: FantasyLandia (231)
kert-mánia Creative Commons License 2012.05.30 0 0 232

Segítenétek nekem?Olyan gyomírtó kellene ami nem árt a rózsáknak de a taracknak gyomnak igen.Nem bírom már a gyomlálást.

FantasyLandia Creative Commons License 2012.04.20 0 0 231
Sziasztok!
Gyomírtózni szeretnék egy szakaszon, és most nézem az eltarthatósági dátumot a Glyphogan 480 sl flkonján, és azt írja hogy a gyártástól számított 3 évig. Nos,ezen a flakonon 2007-es a gyártási idő (persze bontatlan, mert nem kultiválom a gyomírtózást), tehát elvileg 2010-ben lejárt. A szomszédom szerint nyugodtan használjam, mert semmi baja és kivisz mindent, mintha "friss" lenne...
Szerintetek? Nem akarok feleslegesen permetezgetni, és az időmet pazarolni, ha nem ér semmit mert mondjuk a glifozát már nem "használ"...
Köszi a válaszokat!
Ali-bá Creative Commons License 2012.04.05 0 0 230

Ld. 222. és 224. hsz.

Előzmény: GaryBaldy (229)
GaryBaldy Creative Commons License 2012.04.05 0 0 229

A kúszótarack elleni (gyomitós) védekezésben van valakinek tapasztalata?

Köszönöm                                                                                                                                                                                                

Esp_ Creative Commons License 2011.08.01 0 0 228

Echo TV-n láttam egy magyar gyomírtó reklámját.

Nem emlékszem a nevére, tudja esetleg valaki?

Astrás Creative Commons License 2011.05.02 0 0 227

Sziasztok!

 

Tanácsot szeretnék kérni tőletek.

A kertitavunkban érdekes módon elszaporodott a nád,már mint azaz érdekes,hogy hogy került bele Bp XVIII.kerültén belül.

Nagyon szar már a helyzet,mert a tótól 10méterre is felbukkant már.

Nem győzőm kiásni,de ez sem segít nagyon.

Valamit tudtok tanácsolni?Akár valami gyomírtot is.

 

Köszönöm.

Esp_ Creative Commons License 2011.04.18 0 0 226

Wolf-Garten KS-K-ról mik a tapasztalatok?

Masszív cucc? Strapabíró? Könnyen vág? Tényleg kemény talajba is szúrható?

2000 Ft körül kapható

 

http://www.wolf-garten.hu/

Fercsibá Creative Commons License 2011.02.15 0 0 225

Sziasztok!

 

Tudtok segíteni abban, hogy CASORON helyett mit lehetne használni? Ezt ajánlották nekem geotextilre terített murván megtapadó gyomok távoltartására, de úgy tudom, már nem kapható... Ötlet, tipp?

 

Nagyon köszönöm! Fercsi

Flanell Creative Commons License 2010.11.13 0 0 224

Hát mondjuk, Glyfos, Fozát, Medallon, Glialka, Glyfox, Kapazin, Amega, stb. Kérdezd meg a növényvédőszerboltban, hogy mi tartanak ezzel a hatóanyaggal, és vedd a legolcsóbbat.

 

Előzmény: totyusz (223)
totyusz Creative Commons License 2010.11.12 0 0 223

Köszönöm. Tudnál konkrét gyomirtót megnevezni?

Előzmény: Flanell (222)
Flanell Creative Commons License 2010.11.09 0 0 222

Bármilyen glifozát, nagyobb töménységgel. Majd jövőre, ha lesz sok zöld levél.

Előzmény: totyusz (221)
totyusz Creative Commons License 2010.11.07 0 0 221

Üdv mindenkinek.

Tudnátok ötletet adni nád kiírtásával kapcsolatban?

tibor200 Creative Commons License 2010.09.02 0 0 220

Üdv mindenkinek

Murva vagyis fehér kaviccsal felszórt területen mivel lehetne hatékonyan irtani a gazt tud e valaki valami jó ötletet, illetve szert ajánlani, ami olcsó is . Nem nagy terület kb 100 nm, de kigazolni azért fárasztó.

Már próbáltam egy olcsóbb növényvédőszert vagy inkább gyomirtót  de annyira nem volt hatékony

Törölt nick Creative Commons License 2010.07.22 0 0 219

Üdv Mindenkinek,

 

Én tyúkhúrt szeretnék irtani. Erre tud valaki ajánlani valami spéci irtószert?

 

Az 5%-os ecetet, mint gyomirtó szert próbálta már valaki?

 

Bió gyomirtó szer létezik a fizikai (gyomláláson) kívűl?

 

Előre is köszönöm a válaszokat

Flanell Creative Commons License 2010.06.29 0 0 218
Elvileg bármelyik glifozát kiviszi, csak jó nagy dózis kell belőle, az erdészeti sarjirtásra való. Meg esetleg egy kis tapadásfokozó.
Előzmény: GyorsB 2.0 (216)
Flanell Creative Commons License 2010.06.29 0 0 217
Létezik ilyen, nevet sajnos nem tudok, kérdezd meg talán a Növényvédelem topikban, vagy szaküzletben.
Direkt ilyen célra van kitalálva, egyszer bekapálod, utána nem szabad mozgatni a földet.
De csak homoktalajon jó, kötött talaj művelés nélkül összerepedezik.
Előzmény: Fishor (215)
GyorsB 2.0 Creative Commons License 2010.06.23 0 0 216
Szervusztok!

Urtolsó reményem ti vagytok. A képen látható növényt milyen vegyi anyaggal lehet kiölni. Letakarással semmire nem mentem, azzal sem, hogy gyökreit kitéptem.
Nekem elég egy permetezőszer neve.
Köszönöm előre is. Rohadt magasra nő és ronda.
Előzmény: Fishor (215)
Fishor Creative Commons License 2010.05.24 0 0 215
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a szőlő közti részt amit rotakapálok, meg a fáknak a tövénél lévő vízgyűjtő kört be lehet e valamilyen csírázásgátló gyomirtóval szórni, egyáltalán létezik e ilyen, és nem árt e a szőlőnek illetve a fáknak? AZ elgondolásom az hogy így nem kéne egész évben gyomlálni ezt a részt, de nem tudom hogy életképes e az ötlet. Ha igen akkor milyen gyomírtó jó erre a célra?

Üdv: Fishor
Viola2010 Creative Commons License 2010.04.19 0 0 214
 Ismeri-e valaki ezt a növényt? hogyan tudnám kiirtani?
BarBen100 Creative Commons License 2010.03.06 0 0 213
Szerintem, ha ősszel nem történt meg a nád gyomirtás akkor sem kell kétségbe esni.
A nádnak teljes töménységben érdemes a szárára rákenni ecsettel. Le kell vágni az idős szárat és amikor elkezd hajtani, és 20-30cm nagy lesz, akkor érdemes ezt végre hajtani. Attól tartok ezt sokszor meg kell csinálni. Mélyen gyökeresedik, szerintem jól bírja macerát.
Vagy érdemes a talaját megásni és kihajtás után kenegetni, egyszer csak megunja.
szerintem érdemes ellátogatni Kertkellék áruházba sok érdekes leírás van én sokat tanultam onnan.
link:http://kertdoktorkft.hu/shop_page.php?shop_id=6401&page=994877

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!