Keresés

Részletes keresés

Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.01.17 0 0 5266

A jelentése kettős. Idézet, vagy tiltakozás, egyetnemértés valamivel. (tudtommal)

Nálam az utolsó. Számomra fontos a macska, de mint háziállat, nem mint simogató kedvenc.

Előzmény: ZsuR (5264)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.01.17 0 0 5265

A lehetőségekért kérdeztem.

Megkaptam a választ.

Állatot elvből nem ölök.

Vidéken a macska kell, (nekem) nem simogatni (a gyereknek igen), hanem mert vannak természetes táplálékai, amit szintén nem szeretnék a lakásomban. A kismacsekoknak megvolt a gazdájuk. Már nem tudták elvinni őket.

Pont ennyi.

Előzmény: síroller (5262)
ZsuR Creative Commons License 2011.01.17 0 0 5264

Mit jelent az idezojel?

Előzmény: Blue_Sky_007 (5263)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.01.17 0 0 5263

Még a végén én vagyok a bűnös, mert a szomszéd vadállat macskája széttépi az enyém, és mert IDÉZŐJELBEN beírtam valamit.

Tudjátok mit jelent a neten az IDÉZŐJEL??? És a nagybetű?

Előzmény: ZsuR (5261)
síroller Creative Commons License 2011.01.17 0 0 5262

Te hogyan látod a lehetőségeidet ?

Inkább megölöd, mint megoldod ?

Megmérgezed ?

Agyonvered ?

Elütteted ?

Széttépeted ?

Lelövöd ?

Megfolytod ?

Vagy mit fogsz tenni ?

 

A kandúrt te vonzottad a kertedbe a külső térbe elhelyezett macska kajával !

Ő oda ment és azt látta, hogy konkurensei vannak !

Lehet, hogy fiatal kandúrok, ez a legrosszabb ilyenkor !

Ő idősebb, az ő területén (1 km2) jelentek meg más macskák !

 

Nálunk egyébként most ellett le a szomszédom macsekja !

Nekem kandúrom van és nem herélt !

Sokat van kint este, amikor elmegy portyázni, nappal a házamban van !

Van neki területe de így is megy a kűzdlelem !

Nekem mikor mesélte  a szomszéd,(két napja !) hogy 4 kismacsekja van egyből szóltam, hogy gond lesz és ha lehet minnél előbb ajándékozzák el őket !

És ebben partner, már jöttek is a lányai barátnői és lesz hova elajándékozni a kicsiket !

 

Én azt nem értem, hogy annyit tanul az ember, lát ismeretterjesztő filmeket !

És nem érti, hogy ha túl népesíti a környezetét egy fajtával az bajt hozhat !

 

Nálunk is megjelent egyszer a mi kandúrunk mellé egy jövevény kis kandúr, de nem maradhatot mert a

mienk nem engedte !

Tovább is állt ,és ez neki is jobb volt !

Előzmény: Blue_Sky_007 (5259)
ZsuR Creative Commons License 2011.01.17 0 0 5261

Hogy is mondjam... a kinnt elo macskak halandosaga adott, sajnalatos.

Fogyoeszkoznek nevezni ertekitelet... nem a legjobb, nem tanitam a gyerekemnek.

Igaza van a Noranak - jobb lenne ha nem lenne macskatok nektek sem, nem lenne gond.  Az vallaljon macskat aki tud.  Nem baj ha nem tud, csak ismerje fel, es tegyen ugy.

Előzmény: Blue_Sky_007 (5259)
CBNora Creative Commons License 2011.01.17 0 0 5260

Így, hogy neked nem annyira fontos a macska, mindenki számára a legjobb megoldás az lenne, ha nem tartanál.

Előzmény: Blue_Sky_007 (5259)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.01.17 0 0 5259

Viszont ha azt latja, hogy a macska "fogyoeszkoz", az nem a legjobb...

 

Akár látja akár nem, az tény. Sok szomszéd panaszkodott már (elütött macskára). Sajnos ez a kan még nem tartozik közéjük. :-(

 

Az a gond az 5letekkel, hogy szép és jó, ha én kifizetem, én befogom, majd utána én etetem, meg begyújtok a szomszédnál, meg kifizetem a lakásrezsiét is.

Inkább megyek az orvoshoz, meg az önkormányzathoz.

Az altruizmusnak is van határa.

 

Lakásban meg nem lehet macska és kész. Vannak a rokonoknál, takarítanak, de valahogy nem tudok enni sem ott, mert a tányérokon az asztalon, stb csak kiszúrom a szőrt. Kösz. Nem. Az állat a lakáson kivül való. Ettől még nem vagyok rossz ember. Nem fogom megölni, nincs kedvem ülni egy "népművészeti agyagedény" miatt. Meg nem az állat tehet róla.

Előzmény: ZsuR (5257)
CBNora Creative Commons License 2011.01.17 0 0 5258

Ebben az esetben én is azt tartanám jobbnak, ha rokonok, barátok macskáit szeretgetné és kapna valami lakásban tartható állatot. Esetleg megismerhetné a madarakat, rovarokat, pókokat és nézegethetné azokat a kertben.

Előzmény: ZsuR (5257)
ZsuR Creative Commons License 2011.01.17 0 0 5257

Gondolj abba bele, hogy a gyereknek milyen peldat adtok.

 

Ha a gyerek szereti az allatot - es gondoskodik rola, talan lehet a lakasban?  Ha meg nem - akkor legalabb a kinnti eteteset tudja csinalni.  

 

Viszont ha azt latja, hogy a macska "fogyoeszkoz", az nem a legjobb...

Előzmény: Blue_Sky_007 (5253)
síroller Creative Commons License 2011.01.17 0 0 5256

Akkor Neked kell a dokit értesítened !

Vagy állod a költségét (kb 3000 ,- Ft)  jobb lesz a helyzet, vagy ha nem lépsz akkor nem lesz jobb !

Ilyenkor sajnos nincs jó megoldás !

Be kell fogni a renegátot és operáltatni kell !

A szomszédod ha beleegyezne a viszonyotok nem mérgesedne el !

 

A legyilkolászás, meg további erőszakot fog szülni !

 

 

 

Előzmény: Blue_Sky_007 (5255)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.01.17 0 0 5255

Igen ettől félek én is.

Csak a szomszéd még csóró is, úgyhogy nincs (nem lesz pénze) az ivartalanításra.

Előzmény: síroller (5254)
síroller Creative Commons License 2011.01.17 0 0 5254

Állatorvosnak jelentsd az eseteket!

2-nél már kötelezően elrendelheti a kandúr ivartalanítását!

Ha nem teszi meg a szomszéd az állatorvos mint hatóság el kell, hogy járjon az esetedben !

Sajnos az ilyen kandúrokat be kell fogni és a műtétet végre kell hajtani !

 

 

 

A macsekotok ételét ne haggyátok szabadon, mert így szinte szabad préda neki a terület !

A kismacskákra sajnos mint az idegen oroszlánok továbbra is támadni fog, kivéve,ha megoperáltatják !

Ha nem lesz kioperálva, továbbra is veszélyes lesz !

 

 

Előzmény: Blue_Sky_007 (5242)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.01.17 0 0 5253

Az álat a gyereknek kell, nekünk csak a munka marad velük. Lakásban az allergia meg a szőr útálatom miatt állat nem lesz. Tudom, hogy a kinti macskák "fogyóeszközök", ráadásul főút mellett lakunk.......

De ilyen mértékű pusztítást még semmi nem vitt végbe mint ez.

5 macskából maradt egy. 2-t írok bizonyítottan ennek a dögnek a számlájára.

Előzmény: CBNora (5252)
CBNora Creative Commons License 2011.01.17 0 0 5252

Mi is ilyen elvekkel kezdünk macskát tartani. Feladtuk. A macska csak bent van.

Mert jöhet még légpuskagolyó (volt már egy macskánkban), patknyméreg (ismerősnél 3 macska  pusztult el), baleset, verekedésből halálos fertőzés stb. Lehet szerencsétek, de a kinti macskák átlagos életkora nem 15 év. Úgyhogy ha marad kinti, jó esetben 4-5 évvel számolhatsz, aztán hozhatsz újat, és addig is sűrűn viheted az állatorvoshoz harapásokkal. Mert hiába ivartalaníttatod, a területét védeni fogja, és néha kénytelen lesz verekedni, ez pedig veszélyes egy ilyen erős szomszéd kandúr mellet.

Előzmény: Blue_Sky_007 (5248)
ZsuR Creative Commons License 2011.01.17 0 0 5251

... a szomszedot kene befogni es gyogyszerezni...

Előzmény: agicza (5249)
ZsuR Creative Commons License 2011.01.17 0 0 5250

Latod, soha nem a macska a hibas... ott a hulye ember mogotte... es azt nem tudod befogni, orovoshoz vinni... :((

 

Hat nem irigyellek a problemadert...

Előzmény: Blue_Sky_007 (5248)
agicza Creative Commons License 2011.01.17 0 0 5249

Az a baj, hogy a szomszéd helyett nem gyógyszerezheti, még akkor is, ha az állatorvos esetleg felírja a cuccot neki.

 

Azt a kandúrt esetleg befoghatja - egyszer - és elviheti ivartalaníttatni, az valóban legalább 50%-ot csökkentene a macska agresszióján...

Előzmény: ZsuR (5246)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.01.17 0 0 5248

Ok. Értem. Csak ugye a kapott tanácsok azt feltételezik, hogy otthon állok lesben. A gyógyszer azt feltételezi, hogy vagy én szedem, vagy a családban valaki. Ha elmegyek a dokihoz, hogy írjon fel, az megint hülyén néz ki. Főleg, hogy nem tudom a macska TAJ számát. ;-)

A mi macskánk kicsi, a testvéreit nyírta ki a dög. Lakásban elvi okból állatot nem tartok. Kivétel 1 db papagáj.

Na mindegy, olvasok még, hátha találok receptet taktikai atomfegyverre házilag macska ellen. Vagy szólok a gyepmesternek. Csak az kiderülhet, aztán áll a bál.

ZsuR Creative Commons License 2011.01.17 0 0 5247

Meg egy - ne etesd a macskadat kinnt.  Ha muszaj - kinnti makka - akkor ha elfogyott, elvinni a talat.  Nalunk sem lehet kinnt hagyni semmit sem etel szaggal - nem a macskak, hanem a mosomedvek, oposszumok es meg kitudja mik jarnanak oda, terjesztenenek amijuk eppen van. A kobor macskakrol nem is beszelve...

Előzmény: Blue_Sky_007 (5242)
ZsuR Creative Commons License 2011.01.17 0 0 5246

Allatorvos ajanlata - a kovetkezo lepes a makka elaltatasa...

Előzmény: agicza (5245)
agicza Creative Commons License 2011.01.17 0 0 5245

Mondjuk, tán az ilyen szomszédra is ráférne az ivartalanítás, de hogy Prozacot a cicának... durva...

Előzmény: ZsuR (5243)
agicza Creative Commons License 2011.01.17 0 0 5244

Sajnos az állatok egy jó része pont olyanná válik idővel, mint a gazdái, úgyhogy egyet tudsz csinálni: nagy fecskendővel járkálsz és ha meglátod, lespricceled, és közben fújsz rá, dühödt, sziszegő hangon, kinyilvánítva, hogy ez a te területed és baromira nem akarod, hogy ő ott legyen...

 

Ha véletlenül sikerül elkapni, akkor grabancon ragadás, megrázás, fújás, és ordítás: kifelé, vagy valami hasonlót. A macskáknak is elég érzékeny fülük van, és ezt elég kemény agressziónak fogják fel... A grabancon ragadás meg olyan, mint amikor az anyjuk neveli a kölyköket, abból értenek.

 

Ha a kajára rájár, akkor 'csak' lesben kell állni és ezt eljátszani párszor, amíg bevésődik neki az infó, akkor lehet, hogy visszábbvesz az agresszióból. Bár a saját macskátoknak illene tudni megvédeni a területét másoktól, de ha adsz neki némi hathatós hátszelet, könnyebben fog neki menni.

Előzmény: Blue_Sky_007 (5242)
ZsuR Creative Commons License 2011.01.17 0 0 5243

Oh te szegeny... 

 

A makka is beteg mint a gazdaja.  Fogadjunk, nincs ivartalanitva... (a makka, nem a szomszed). Kellene, az altalaban csokkenti az ilyen viselkedest.

 

A masik Prozac a makkanak (is).  Az en egyik cicam ideges, tepkedte a sajat szoret, most kapott egy nyakorvet, ami feromonnal van atitatva, igy lenyugodott, es jon a szore vissza.  A Prozac sem vicc, van ismerosom, akinek a makkaja szedi es eredmenyes.

Előzmény: Blue_Sky_007 (5242)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2011.01.17 0 0 5242

Üdv! Egy kis segítséget kérnék. A szomszédomnak van egy hatalmas kanmacskája és óriási károkat okoz nekünk. 2 kismacskámat megölte (sajnos az egyiket a saját szememmel láttam, mikor megtépte, de későn érkeztem), a maradék 1 macskámat rendszeresen bántalmazza, valamint a 8 éves gyerekemnek is neki támadott, amikor a saját macskánkat akarta megvédeni. Az hogy megeszi a macskánk kajáját az már nem is tétel.

 

Kérdés: kinek szóljak, anélkül, hogy a szomszéddal, aki egy paranoid leszázaékolt pszichopata (és primitív bunkó) jobban összevesznék?

caterina3 Creative Commons License 2010.12.13 0 0 5241

Helyes lehet! :-)

Előzmény: síroller (5240)
síroller Creative Commons License 2010.12.13 0 0 5240

Goni, sajnos elment !

Szomszédom bemutatta az új kutyót !

Fekete puli és Matyi a neve :O)

Matyi élénken érdeklődött minden és mindenki iránt !

Macskák különösen tetszenek neki ! :O)

Roppantul jól jelez éjszaka!

Simogathatjuk, még nem etethetjük de majd ez is meglesz.

 

Előzmény: caterina3 (5236)
Mr Síroller Creative Commons License 2010.02.14 0 0 5238

Amikor nem a macsek tehetett róla :O)

Mr Síroller Creative Commons License 2010.02.04 0 0 5237
caterina3 Creative Commons License 2010.02.03 0 0 5236
:-))
Előzmény: Mr Síroller (5235)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!