Keresés

Részletes keresés

udvari Creative Commons License 2001.04.06 0 0 151
Akkor miért a sátán országát keresd ????
Előzmény: gyorgyi_ (148)
udvari Creative Commons License 2001.04.06 0 0 150
Kedves Gyorgyi

Zsoltárok 112
1 Dicsérjétek az Urat. Boldog az ember, a ki féli az Urat, és az ô parancsolataiban igen gyönyörködik.
2 Hôs lesz annak magva a földön; a Hívek nemzedéke Megáldatik.
3 Gazdagság és bôség lesz annak Házában, s Igazsága mindvégig megmarad.

4 Az igazakra Világosság fénylik a sötétben: Attól, a ki irgalmas, kegyelmes és igaz.
5 Jó annak az embernek, a ki könyörûl és kölcsön ad; dolgait pedig Igazán végezi.
6 Mivelhogy soha sem ingadoz: örök emlékezetben lesz az igaz.

7 Semmi rossz Hírtôl nem fél; Szíve erôs, az ùrban Bizakodó.
8 Rendületlen az ô Szíve; nem fél, Míglen ellenségeire lenéz.
9 Osztogat, adakozik a szegényeknek; Igazsága megmarad mindvégig; az ô szarva felemeltetik dicsôséggel.
10 Látja ezt a gonosz és dühöng; fogait csikorgatja és eleped; a gonoszok Kivánsága semmivé lesz.

Senki se törekszik gazdagságra, Isten azt igérte ha megtartjuk beszédeit akkor ezeket ráadásnak adja !!!

Képzeld mi azért tartjuk meg beszédeit mert Szeretjük-Imádjuk az Urat mert Ő méltó rá és hiszünk Neki.

Az anyagi áldás Isten igérete az Őt szeretőknek!

Ajánlom figyelmedbe mik az átkok következményei ???

Persze ezt sem értheted mert magaslat van emelve ellene.(gondolom est sem fogod érteni)

Előzmény: gyorgyi_ (145)
udvari Creative Commons License 2001.04.06 0 0 149
Kedves Gorilla !

Minden vallási vita hiábavaló csakhogy itt pl mi nem vallásosak hanem hívők vagyunk mi nemcsak beszélünk az Igéről hanem éljük és mi azt olvassuk ki belőle amit az Isten mond nem azt ami a fülünknek kedves (pl lásd a saját okoskodásodat arról ,hogy Isten kivételez egyes emberekkel és nem egyformán ítéli meg a bűnt)

Ha 30 éve az Ige az életed alapja akkor szerintem nem dohányoznál tehát valami nem stimmel !

Meg kell cselekedni akkor ér valamit amúgy ez a vége.

Máté evangéliu 7:21 Nem minden, a ki ezt mondja nékem: Uram! Uram! megyen be a mennyek Országába; hanem a ki cselekszi az én mennyei Atyám Akaratát.

Szia

Előzmény: Törölt nick (142)
gyorgyi_ Creative Commons License 2001.04.06 0 0 148
Kedves Belll!

Erre en meg tudok irni mas igeket:
- akinek van elelme es ruhazata, elegedjen meg vele
- ne aggodjatok megelhetesetek miatt
- ne gyujtsetek kincseket (valaszotok: a kocsi, ruha, palota, ekszer nem kincs)
- az asszonyok ne hordjanak ekszereket a gyulekezetben
- add el amid van, es arat oszd szet (valaszotok: ezt csak az ifjunak mondta, es soha senki masra nem ertendo)
- nem vigyetek magatokkal valtoruhat, se ket sarut
- konnyebb a tevenek atmenni a tu fokan, mint gazdagnak a menny orszagaba bejutni (valasz: de nem lehetetlen)

Kerlek, ne is valaszolj ezekre tetelesen. Mert nehany igere mert zarojelben odairtam a valaszotokat. Most azt mondom, hogy ebben soha nem fogunk megegyezni. Itt csak az marad, hogy tiszteletben tartjuk egymas velemenyet. Ti higgyetek a bovolkodest, en meg nem hiszem. Semmi sem valtozik attol, hogy en elhiszem, vagy nem.
Egyebkent, a feladatunk ugyis Isten orszaganak keresese. Ha igazatok van, es krisztusi eletetet elek, akkor ugyis megald anyagilag, ha ez az allitasotok igaz. Vagyis ez nem fugg a hitemtol. Tehat akkor nem oszt, nem szoroz, hogy en mit hiszek. Jezus csak arra adot parancsot, hogy szeressunk, s keressuk elsosorban Isten orszagat. Ezert teljesen felesleges beszelni is a bovolkodesrol.

Előzmény: belll (147)
belll Creative Commons License 2001.04.05 0 0 147
Kedves Györgyi!
Szerintem neked kelleni inkább a füleidet meg a szemeidet kinyitni. Előszor is a lényeg a jókedvű adakozáson van és itt nem elég ha kifelé mosolyogsz, megt Isten a szívek vizsgálója.
Másodszor, a hitesek első sorban nem gazdagságra törekednek, ha nem Isten országára, ekkor pedig hozadékként Isten betölti a szükségeket, méghozzá az Ő ígérete szerint gazdagon. Próbálj meg egyet felfogni, nem a hitesek találták ki a vetés-aratás törvényét. Gondolkozz el a következőkön:
2Kor.9.
"6. Azt mondom pedig: A ki szűken vet, szűken is arat; és a ki bőven vet, bőven is arat.
7. Kiki a mint eltökélte szívében, nem szomorúságból, vagy kénytelenségből; mert a jókedvű adakozót szereti az Isten.
8. Az Isten pedig hatalmas arra, hogy rátok áraszsza minden kegyelmét; hogy mindenben, mindenkor teljes elégségtek lévén, minden jótéteményre bőségben legyetek,
9. A mint meg van írva: Szórt, adott a szegényeknek; az ő igazsága örökké megmarad.
10. A ki pedig magot ád a magvetőnek és kenyeret eleségül, ád és megsokasítja a ti vetésteket és megnöveli a ti igazságtoknak gyümölcsét,
11. Hogy mindenben meggazdagodjatok a teljes jószívűségre, a mely általunk hálaadást szerez az Istennek.
12. Mert e tisztnek szolgálata nemcsak a szenteknek szükségét elégíti ki, hanem sok hálaadással bőséges az Isten előtt;
13. A mennyiben e szolgálatnak próbája által dicsőítik az Istent a ti Krisztus evangyéliomát valló engedelmességtekért, és a ti hozzájuk és mindenekhez való adakozó jószívűségtekért."
Remélem arról legalább meggyőz, hogy nem mi találtuk ki. De a legszebb az egészben az, hogy működik.:)
Ráadásul az idézet utolsó verse szerint az adakozás az istentisztelet egyik formája is. Mi ezt is intenzíven gyakoroljuk.:)
üdv
belll
Előzmény: gyorgyi_ (145)
gyorgyi_ Creative Commons License 2001.04.05 0 0 146
gazdasagra=gazdagsagra
Előzmény: gyorgyi_ (145)
gyorgyi_ Creative Commons License 2001.04.05 0 0 145
Igen, ezt mondom en is, hogy onzetlenul kell adni. Ezert szamomra az aratas-vetes, bovolkodes-elmelet, stb. hgy-s es tarsai tanitasok az egvilagon semmit nem mondanak. Sot, kifejezetten karosnak tartom. Mar tobbszor is allast foglaltam ebben a kerdesben. Amiben leirtam, hogy a keresztenyeknek mennyire nem a gazdasagra kell torekedni. De ez a hgy-seknel suket fulekre talal.
Előzmény: DANKELO (144)
gyorgyi_ Creative Commons License 2001.04.05 0 0 143
Ertem. Nem azert kell adakozni, hogy az Isten megaldja az embert gyermekkel, vagy anyagi javakkal, hanem azert mert az illeto felismerte, hogy a gyulekezetenek szuksege van penzre. En mindig is ezt mondtam.

Kenneth Copeland mondta a hazasparnak, hogy ha adakoznak, akkor Isten megaldja oket gyermekkel. Mindig is mondtam, hogy ezek a tanitasok semmire sem jok, mert csak bunre viszik az embert.

Előzmény: birs (140)
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.05 0 0 142
Kedves Udvari

Tavol ajon tolem, hogy az igevel gunyolodjak, hiszen maga az ige az eletem alapja, immarn 30 eve. Csak en, ahogyan sokak, mas dolgokat olvasok ki belole itt ott, es szamomra sok resz mast jelent, mint szamodra, vagy masok szamara. En nem az irassal gyunyolodtam, hanem probaltam kikarikirozni a Biblia ertelmezesen, az egymas megitelesen folyo vegelathatatlan vitakat a hitesek es katolikusok kozott. Egy ilyn jellegu vallasi vita karikaturabol sokkal jobban latszik, hogy mennyire remenytelen, es mennyire hiabavo az ilyen termeszetu vita. Szandekosan valasztottam egy igen durva, es a bibliatol nagyon messze levo kitalalt temat a vita targyaul, mert ha nem ilyen lenne, akkor azon menne a vita, es nem magan a vitastiluson.

En ebbol az egeszbol azt akartam kihozni, hogy egyreszt vissza kell venni a fanatizmusbol (mindket reszrol) masreszt nem szabad hagyni hogy egyes nezetelteresek miatt a masik hitet ketsegbevonhassuk, es itt a forumon, nyilvanosan megkerdojelezzuk hitenek erejet es megalapozottsagat.

Termeszetesen nem tagadom, hogy mikor irtam, akkor volt bennem egy kis guny, ami az itt felgyulemlett indulatokbol fakad. ha valakit megbantottam azzal, hogy a Biliara vette a gunyt es nem a vitakulturara, akkor attol ezuton kerek elnezest.

Tisztelettel

GORILLA

Előzmény: udvari (138)
gyorgyi_ Creative Commons License 2001.04.05 0 0 141
Marilyn Hickey, aki a hgy-ben is gyakran megfordul, nyilvanvaloan ilyen ferfiu. Csak a szellemi rovidlatasom az oka, hogy en nonek latom, egyebkent o ferfi. ;-)
Előzmény: udvari (139)
birs Creative Commons License 2001.04.05 0 0 140
"Ok a Kenneth Copeland gyulekezeteben jartak szorgosan. A KC gyulekezet pedig hasonlo a hgy-hez (a honlapjuk linkje is rajta van a hit.hun)."

Ezzel nekem nem mondtál semmi újat, hogy Kenneth Copeland gyülekezete hasonló a HGy-hez.

"Ugyanugy jartak szorgalmasan, adakoztak, stb. Ha feltetelezed, hogy ok bunben eltek, akkor a hitgyulisekrol is ugyanugy fel lehet tetelezni."

Ha valaki azért adakozik bármire, hogy cserébe Isten megáldja őt gyermekkel, akkor már ELEVE BŰNÖS MOTIVUMBÓL ADOTT! Mivel Istent jóindulatát nem lehet pénzzel megvásárolni! Ezek az emberek pedig azért fordultak el a gyülekezetüktől, mert bár szorgalmasan adakoztak, mégsem született utódjuk. Ezért Kenneth Copelandet hibáztatták. Valójában azonban Isten ellen lázadtak!

Ha pedig valaki a HGy-ben is ilyen meggondolásból adakozik, akkor őt sem fogja megáldani Isten! Mivel az ilyen "jótékonykodás" bűn Isten szemében.

Előzmény: gyorgyi_ (120)
udvari Creative Commons License 2001.04.05 0 0 139
Kedves Gyorgyi_ !

HA felrovod Isten szolgálóleányainak a szolgálatot (furcsa ,hogy csak azokra válaszolsz amik nem kényelmetlenek neked mert a többinél hamar kibukna a lóláb vagy estleg pata ?)

Akkor olvasd csal el ezeket !!!

Timóteushoz 1. 3:2-5
2 Szükséges Annakokáért, hogy a püspök feddhetetlen legyen, egy feleségû Férfiú, Józan, mértékletes, illedelmes, vendégszeretô, a Tanításra alkalmatos;
3 Nem Borozó, nem verekedô, nem Rút nyereségre Vágyó; hanem Szelíd, versengéstôl ment, nem pénz-Sovárgó;
4 Ki a maga Házát Jól igazgatja, gyermekeit engedelmességben tartja, minden tisztességgel;
5 (Mert ha valaki az ô tulajdon Házát nem tudja igazgatni, Mimódon visel gondot az Isten Egyházára?)

Nos ez teljesen egyértelmű !!!

Tehát azért ilyen a római kúria amilyen mert egyetlen egy elhívott Isten Kitételeinek megfelelő püspöke sincs !!!!

Kegyelem Neked Istentől !

Előzmény: gyorgyi_ (125)
udvari Creative Commons License 2001.04.05 0 0 138
Kedves Gorilla !

VAn segítőnk akit a világ meg nem ismerhet és Ő megmuataja mit kell szó szerint értenünk az Igéből (elég sokmindent).

Ha gunyolódtok az Igével akor Jézus Krisztust gúnyoljátok ki ugyi ezzel tisztában vagytok ?

Mindenesetre ezen írás után már igen tehát ahányszor nevetségesnek találod az Igét gyalázod vele az Urat !

Mert az ördög hazugságától eltekintve Ő nem a krisztussá lett ostya hanem a Testé Lett Ige !!!

Sajnálom ,hogy nem ismered Őt meret ha ismernéd nem gunyolódnál Vele !

Bocsássa ezt meg neketek !

ui:ugyanazzal a száddal hívod segítségül Őt amiből a trágál beszéd kijön vagy van esetleg kettő belőle egy Istennek egy meg az ördögnek ?

Előzmény: Törölt nick (133)
udvari Creative Commons License 2001.04.05 0 0 137
MOndanál egyetlen egyet is ?

De Te semmit se Tudsz benny Hinnről vagy ismered az Életét a szolgálatát netán személyesn is ismerd ???

Tudod se máriát se benny Hinnt nem ismerd mit okoskodsz ????

Előzmény: gyorgyi_ (130)
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.05 0 0 136
Kedves Gyorgyi

Ha tavaj augusztus ota, akkor neked szerencsed van, mert az en eletemben 89 talyan kezdtek megjelenni a HItesek, es azota megy. Volt aki velem volt es aztan veluk lett, es van aki forditva. EN is mar unom kicsit

GORILLA

Előzmény: gyorgyi_ (135)
gyorgyi_ Creative Commons License 2001.04.05 0 0 135
Oke. De te mukodjel ebben kozre aktivan, en majd csak asszisztalok. Mar en elegge meguntam ezt a hitgyulis vitat, mert ez megy tavaly augusztus ota. Most is azert valaszolok nekik, mert unom, hogy azzal jonnek, hogy pl. a papasagnak es a tobbi katolikus dolognak nincs bibliai alapja, es kozben ok is olyan dolgokat csinalnak, amiknek szinten nincs (raadasul a papasagnak meg van is, de mar ezen sincs kedvem vitatkozni, meg te mar ugyis megtetted).
Előzmény: Törölt nick (134)
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.04 0 0 134
Gyujtsunk ilyeneket, es nyissunk rola egy topicot, ha van eleg.
Előzmény: gyorgyi_ (132)
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.04 0 0 133
Ezt a modandod kiegesziteseul szantam udvarinak. Termeszetesen tudom, hogy te nem veszed szo szerint

GORILLA

Előzmény: gyorgyi_ (132)
gyorgyi_ Creative Commons License 2001.04.04 0 0 132
Kedves Gorilla!

Remelem, hogy tudod, hogy en tudom, hogy nem kell a Bibliat szo szerint betartani. De a hitgyulisek mindig ezzel ervelnek, hogy a katolikusok nem tartjak be a Bibliat szo szerint. Meg jonnek ezzel, hogy a papasagnak sincs bibliai alapja, stb. Erre mondom en azt, hogy en is ratudok olyan dolgokra mutatni, amit a hitgyulisek sem tartanak be a Bibliabol:
- ekszerek viselese a gyulekezetben tilos
- az asszonyoknak be kell fedni a fejuket
- egy asszonynak csendben kell maradnia (tehat nem is predikalhat
- tilos kolcsont felvenni. ott van a Bibliaban, hogy "ne tartozzatok senkinek semmivel".

Tovabba, pl. a Hit csarnoknak nincs semmifele bibliai alapja. A biblia nem emliti, hogy epitettek volna nagy csarnokokat, hanem hazaknal jartak ossze. Tehat ha ok a papasag bibliai alapjanak hianyat forszirozzak, akkor en meg a Hit csarnok bibliai alapjat forszirozom.

Előzmény: Törölt nick (131)
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.04 0 0 131
Benne van a Bibliaban, hogyha az ember kakilni megy, akkor vigyen asot, es assa el a kakit az Isten szem elol. Akkor ezekszerint a lehuzhatos angol WC a satan muve, es eroteljesen demonizalt, mert ellenkezik isten szavavl, hiszen az emberek megszegik azt, mert elasas helyett lehuzzak. Ha viszont egyes dolgokat a vilag valtozasanak a tukreben kesobb lehet mashogy csinalni, akkor sokminden mast is lehet mashogy csinalni, kovetkezeskeppen nincs szo szerinti Bibliabetartasi kotelezettseg.

GORILLA

Előzmény: gyorgyi_ (130)
gyorgyi_ Creative Commons License 2001.04.04 0 0 130
A Maria tiszteletnek tobb alapja van, mint nalatok annak, hogy a nok ekszereket viselnek az istentiszteleten (ezt tiltja a Biblia). Ugyhogy ezt hagyjuk, mert ha majd latom, hogy mindent szo szerint vesztek a Bibliabol, akkor esetleg beszelhetunk.
Ez a topic amugy Benny Hinnrol szol.
Előzmény: udvari (127)
udvari Creative Commons License 2001.04.04 0 0 129
???

De csak egyfele van , hogyan gondolod ?

udv ari ??

:)

Előzmény: tivadar (128)
tivadar Creative Commons License 2001.04.04 0 0 128
Nyugodtan használhatnád a nicked második felét is !
Előzmény: udvari (126)
udvari Creative Commons License 2001.04.04 0 0 127
Kedves Gyorgyi_ !

Senki se vont le ilyesmit a római kúria madonna imádatából !!!

CSak azt feszegetem milyen szellem által tisztelitek és dicsőititek máriát !!!

Mert Isten Szelleme által nem lehet mert az Úr Szelleme JÉZUST DICSŐÍTI !

Tehát aki litániát zengedezik máriához imádkozik hozzá az nem isten Szellemét vette !

Tudod ,hogy nezte a Biblai Máriája (aki nem azanos a római kúria égi királynőjével) magát az Úr Szolgálóleánya !!!

Nos ezket az asszonnyokat nem mi hanem az Isten rendeli és keni fel őket szent Szellemel (ehe nem az áldozár a bérmáláskor) és hívja el szolgálóleényoknak !!!

MAjd ród fel nekei JÓ !!!

Bizony mi elszakadtunk az istentelen hagyományoktól mert ezek emberi rendelések és az Úr is ezek ellen küzdött egyfolytában t.i farizusok-írástudók ellen mert ők képviselték a hagyomámnyt !

Bizony-bizony mi Istennek szolgálunk ,nem embereknek akarunk tetszeni ,hanem az Úrnak Szellemben és Igazságban Imádjuk Őt mert Ő keresett meg minket !

Bárcsak Adna az Úr kegyelemet Neked ,hogy Egyszer megértsd és Átéld ezeket az Igazságokat !

Isten Áldjon !

Előzmény: gyorgyi_ (96)
udvari Creative Commons License 2001.04.04 0 0 126
Kedves Gorilla !

Bocsánatot kértem de megteszem megint Kérlek ne haragudjál !

Szóval azért feszegetem én ezket a dolgokat mert ugyan r.kat-nak valljátok magatokat azt fogalmatok sincs ,hogy mibe keveredtetek !!!

De a tudatlanság nem mentség !

Pl Luther is r.kat szerzetes volt alighanem az egyik legkiválóbb ,mindent betartott amit az emberek rendeltek neki az Istenre hivatkozva egészen addig amíg ment felfelé rómában valami lépcsőn mert a pápa kimondta aki megmássza azt n-szer akkor ezt neg ezt szerez magának az Isten előtt ,aztán ahogy nekindult a lépcsőknek jött a Szózat a mennyből az IGAZ EMBER A HITE ÁLTAL ÉL !

Tehát te nem vagy tudatában azoknak a dógoknak amiket megkövetel tőletek a sáját felekezetek tehát ha most téged a tanítóhivatal (így hívják az inkvizíciót újabban :)) elé citálnának simán kiátkoznának meg ha 300 évvel korábban élnél snasz megégetnének máglyán !!!

Kinek akarsz te tetszeni embereknek vagy Istennek.

Kinek a barátja akarsz lenni a r.kat kúriának vagy az Úrnak !!!

Jelenések 2:20-23
20 De van valami kevés panaszom ellened, mert megengeded amaz asszonynak, Jézabelnek, a ki Magát Prófétának mondja, hogy Tanítson és elhitesse az én Szolgáimat, hogy Paráználkodjanak és a Bálványáldozatokból egyenek.
21 Adtam néki idôt is, hogy megtérjen az ô Paráználkodásából; és nem tért meg.
22 ìmé én ágyba vetem ôt, és azokat, a kik vele Paráználkodnak, nagy Nyomorúságba, ha meg nem térnek az ô cselekedeteikbôl.
23 És az ô fiait megölöm Halállal;
és Megtudják, a gyülekezetek mind, hogy én vagyok a vesék és Szívek Vizsgálója; és mindeniteknek megfizetek a ti cselekedeteitek szerint.

Jelenések köny 18:4 És hallék Más Szózatot a mennybôl, a mely ezt mondja vala: Fussatok ki belôle én népem, hogy ne legyetek részesek az ô bûneiben, és ne kapjatok az ô Csapásaiból:

Isten Áldjon !

Előzmény: Törölt nick (93)
gyorgyi_ Creative Commons License 2001.04.04 0 0 125
Ha egy asszonynak hallgatni kell, akkor nem is predikalhat vagy tanithat. Mert ha valaki predikal, akkor az nem hallgat. Es ezek a noi predikatorok ferjes asszonyok. Ilyen csuresekkel-csavarasokkal, amit ti veghezvisztek, az egesz katolikus teologia is levezetheto lenne, mindenfele hagyomany nelkul.

Azt egyaltalan nem latom a Bibliaban, hogy oda lenne irva, hogy "az asszonyok hallgassanak a gyulekezetben, kiveve ha a ferjuk megengedi, hogy predikaljanak".

Az ekszerviselesrol, ami tiltott a gyulekezetben, es a fejbefedesrol, ami parancsolt, mar nem is beszelek.

Előzmény: birs (123)
Törölt nick Creative Commons License 2001.04.04 0 0 124
Kedves Birs

Kerlek, tenyleg ne ragozzuk a nyelveken szolas kerdeset, mert valoban minden reszere kitertem mar a Hitesekkel es a Karozmatikusokkal. Nem allitom, hogy Hites dolgorol van szo, mert nekem nagyon, de nagyon sok fenntartsaom van a Katolikus karizmatikus mozgalommal szemben is. En egyelore nem kaptam meg a nyelveken szolas ajandekat. majd ha megkapom, akkor jelentosseggel bir majd szamomra ez is. A magam, es Isten kapcsolata enelkul is mukodik egyelore. Nem hiszem, hogy van olyan mondanivalom Istennek, amit a satan nem tudhatna. Isten erosebb a satannal, es ha en Istenben bizom, akkor a satan akar tudja, akar nem, alulmarad. Tenyleg nem akarok ezen vitatkozni. Megkehet, higy tevedek, de csak az Isten a tokeletes, es majd o elmondja ha tevedek ebben a kerdesben.

Az, hogy Jezus a cedakkal es a vamszedokkel volt egyutt emlitve, nem azert mondtam, hogy Benny Hinnt egyszerrecsak pozitiv megvilagitasban tuntessem fel, hamem azert, mert te mondtad , hogy a papa is talalkozott Hinnel, kovetkezeskeppen a katolikusok is elismerik tevekenysegenek letjogosultsagat. Ugyan annyira, amennyire Jezus elismerte a prostitucio letjogosultagat, es a vamszedok aljas uzleti tevekenysegeinek es csalasainak letjogosultsagat, mikor egyutt evett veluk. Termeszetesen megjegyzem, hogy en nem azert nyitottam eme topicot, hogy Hinnt ketsegbevonjam, mert nem tudok rol oly sokatm, hanem azert, hogy a vitazok allaspontjaibol kovetkezteteseket vonjak le. Nezd meg az elejet.

--------

Megmondodm oszinten a velemenyemet a hozzaszolasaiddal es a kettonk vitaival kapcsolatban.
En (lehet hogy tevedek ebben a kerdesben) de a valaszaidbol, a reagalasidbol nem az epito jellegu vallasi es bibliaertelmezesi tenyfeltarast erzem, hanem sokkal inkabb egyfajta megvilagosodasbol adodo vallasi es hitbeli felsobbrendusegi tudatot, ami valamifajta vallasi rasszizmus es a mas egyhazak, esetleg a bibliat mashogy ertelmezok vegtelen lenezeset, gunyos es sokszor cinikus lekezelesenek eroteljes latszatat sugalja. Az is az erzesem veled kapcsolatban (hangsulyozom, nem minden Hitessel kapcoslatban) hogy az a hihetetlen ellenerzes, az a merhetetlen titkolt gyulolet mas felekezetek irant meggatolja, hogy valoban az Isteni, es a Jezusi bekessegre torekvest szolgald, es azert vitatkozz, hogy szeretbol, SZOLGALATBOL MASOK IRANT segits a tobbieknek megtalalni a helyes utat, es esetleg kozelebb jutni a kozos nevezokhoz, amik meggyozodesem szerint sokkal kedvesebbek Istennek, mint a "neked vagy nekem van igazam" vitak. (Elkerulendo azt, hogy elohozakodjal olyanokkal, hogy a Katolikusok is ezt meg azt csinaljak, meg azok is igy meg ugy viselkednek, kihangsulyozom, hogy nem a Hit gyulekezetesekrol beszelek most, hanem egye egyedul Rolad. Tudvan, hogy ez a jelenseg, masokra is jellemzo a Hit Gyulekezeten belul). Termeszetesen magamban is felfedezem az ilyen dolgokat gyakran, es akkor szegyenkezem, mert lehet, hogy en nem kaptam nyelveken szolast, lehet, hogy rajtam nincs kenet, lehet, hogy nekem nincsenek latasaim, de az Isten megaldott az onkritika kepessegevel, ami legalabb ennyire fontos egy ember eleteben, mint az elozo felsorolas barmelyike. Tovabba megkaptam a kepesseget arra, hogy felekezettol, vallastol, velemnytol fuggetlenul a legmesszebbmenokig tiszteljem a masik embert, mert sohasem tudhatom, hogy Isten milyen sorsot szant neki es miert, es miert van ott, ahol van. En sohasem gondoltam azt, hogy a megteresemig voltam bunos, utana megtalaltam az igaz utat, es mivel attol kezdve a Szent Szellem vezerel, ha ra hivatkozom, akkor tevedes kizarva, mert en a megteresem pillanataban megkaptam a tokeletes Bibliaertelmezes ajandekat, Jezus tokeletes es tevedhetetlen ismeretet, a Joistennel es Jezussal valo kifogastalan kapcsolat privilegiumat, es mindezek ismereteben a biztos udvozules tudatat. En sohasem hittem azt, hogy mivel Jezust befogadtam a szivembe es eggye valtam vele, nekem is jogom van hozza hasonlo modon megitelni mindenkit, nekem is jogom van ugy viselkedni, mintha O lennek, es O ugyebar tokeletese es csalhatatlan. Megha vitatkozom is, en ugy kezelek minden embert, teged is, mas vallasuakat is, az ateistakat is, hogy a vita, es amiken vitatkozunk, az nagysagrendekkel alatta van annak, hogy Isten ugyan ugy szereti oket is, es akkor is ott lehetnek a menyorszagban, ha a pillanatnyi allaspontjuk mitsem valtozik. Sohasem szerettem annak a fejtegeteset, hogy rajtam kivul a tobbiek, masok, milyen viszonyban vannak Istennel, es vajon Isten mit is gondodl roluk. Sohasem szerettem Isten akaratanak tulzott kutatasat, legfokeppen masokkal kapcsolatban. Az ilyenek hasonlatosak ahhoz a kisgyermekhez, aki karácsony elott elkezdi keresgélni az ajándékokat a lakásban, hogy megtudja, mit fog kapni. Nem elég neki az, hogy bízik a szüleiben, és tudja azt, hogy ha jó gyerek lesz, akkor úgyis szép ajándékokat kap majd. Megfigyeltem, hogy sokan vannak, akik már nem arra koncentrálnak, ki üdvözül, hanem arra, hogy ki nem, és örömmel tölti el oket a tudat, hogy nem tartoznak abba a körbe. En, ha egyszer egyszer az eletben erzek hasonlot, nagyon szegyelem magam.

En mindig azt vallom, hogy a vita legyege a kozeledes, vagy kozos pont talalasa, ahol vegre egyutt orulhetunk annak, hogy nem is vagyunk annyira kulonbozoek. Tudod en lassan 9 eve foglalkozom intenziven parkapcsolati es hazassaglelektannal, es hazassagok problemaival, valsagaival, es mindennel, ami a hazassagokban, a parkapcsolatokban felbukkan, es befolyasolja azt. Amikor ket ember osszehazasodik, akkor megszunik a TE es az EN, es letrejon a MI. Sok hazassagban az emberek megfeledkeznek errol, es mikor nezetelteres van vagy veszekedes, akkor a legfobb cel, hogy bebizonyitsak, hogy az EN-nek van igaza, es megfeledkeznek arrol, hogy ha az ennek lesz igaza, akkor vege a hazassag harmoniajanak. Emiatt a vitakban annak kell hogy legyen a cel, hogy a vita vegeredmenyekeppen, a MI harmondiaja helyrealljon. En mindig ebben a szellemben igyekszem vitatkozni, megha gyakran el is tevedek ebben a szandekomban a vallasi vitak soran.
En ugy gondolom, hogy annak ellenere, hogy hiszed, nem tevedsz, es Isten pajzskent ved ezekben a vitakban, es sokszor gunyos hozzaszolasokban es ervelesekben, valojaban szomorusagot erez, es nem erti, miert csinalod, mikor az O Fia sohasem momdott rosszat azokrol, akik obenne hiszenk. En is benne hiszek, megha gyakorta rosszul is.
A Biblia egy ablak Isten fele, amit ha kinyitunk, meglathatjuk Ot. Olyan, mint amikor eso utan valakik kinyitjak az ablakot es kineznek rajta. Van, aki a viragillatot veszi eszre, van, aki azt, hogy friss a levego, van aki azt, hogy mennyi a tocsa, es van aki azt, hogy veszelyesek az utviszonyok. Megis ugyan azon az ablakon nezunk ki es nezzuk ugyan azt az utcareszletet. A Biblia is ilyen, es ilyenek vagyunk mi is keresztenyek. Sohasem szabad itelni masokat, mert egyes reszeket mashogy lattak, vagy Istenkepuk nem egyezik a tieddel, es egyes idezeteknek, gondolatoknak, igeknek mas es mas jelentoseget tulajdonitanak.
Van egy reszlet Remenyik Sandor versebol, amit nemreg talaltam, es kicsit ide illik.

Istenem, add, hogy ne ítéljek -
Mit tudom én, honnan ered,
Micsoda mélységbol a vétek,
Az enyém és a másoké,
Az egyeseké, a népeké.
Istenem, add, hogy ne ítéljek!

Istenem, add, hogy ne bíráljak:
Erényt, hibát és tévedést
Egy óriás összhangnak lássak -
A dolgok olyan bonyolultak
És végül mégis mindenek
elhalkulnak és kisimulnak
És lábaidhoz együtt hullnak.
Mi olyan együgyun ítélünk
S a dolgok olyan bonyolultak. /Ne ítélj - részlet/

Tisztelettel

GORILLA

Előzmény: birs (118)
birs Creative Commons License 2001.04.04 0 0 123
"A Bibliaban benne van, hogy "nonek a tanitast nem engedem meg". (nem tudom, hogy hol)."
Persze, hogy nem tudod, hogy hol van, mert olyan Ige nincs a Bibliában, hogy "nonek a tanitast nem engedem meg".:(((

Csak olyan van, hogy:
"A TI ASSZONYAITOK hallgassanak a gyülekezetekben, mert nincsen megengedve nékik, hogy szóljanak; hanem ENGEDELMESEK LEGYENEK, a mint a törvény is mondja."

Először is itt NEM NŐKRŐL van szó, csak úgy általában, HANEM kifejezetten FELESÉGEKRŐL!

Ezért az Ige nem a tanításra vonatkozik, hanam arra, hogy ne kérdezgessék örökké az asszonyok a férjüket, ha nem értenek valamit a prédikációból, hanem maradjanak csendben. Ráérnek otthon megbeszélni a hallottakat. Az engedelmesség azt jelenti, hogy a férj a család feje. Ő dönti el, hogy egy asszony mit tehet. Ha pedig a férj engedélyezi a prédikálást, akkor az asszonyok is taníthanak a gyülekezetben. Nem az egyház vagy a lelkészek engedélyéről van szó, hanem a férjek engedélyéről!

"Az egyenloseg meg egyenjogusag nem azt jelenti, hogy egy nonek mindent kell csinalnia, mint egy ferfinek (vagy forditva)."
Én sem ezt írtam! Hanem azt, amit a Biblia mond! Isten a nőket hívőként egyenrangúnak tekinti a férfiakkal. De egy feleség a férje tekintélye alatt is áll egyben!

"Pl. egy no banyasznak vagy tuzoltonak sem megy el."
Már írtam, hogy itt kifejezetten feleségekről van szó, és nem csak úgy általában nőkről!

"Ha egyszer a Biblia megtiltja a noi tanitokat, akkor mit kell ezen magyarazkodni?"
Ha van szemed, akkor láthatod, hogy NEM TILTJA!!!

"Vagy talan nem kovetitek a Bibliat?"
Azt is láthatod, hogy mi nagyon is követjük!

Előzmény: gyorgyi_ (111)
Kilátó Creative Commons License 2001.04.04 0 0 122
Kedves Györgyi!

Azért jöttem el, mert a házicsoportvezetőm és egy másik szolgáló cselekedetei miatt egy még ma is elég borzasztó emléket jelentő eseménysorozatba kerültem bele, amely nagyon megviselt és ami után jelentős részben elvesztettem a hitemet, és úgy éreztem, hogy ott, velük, tovább nem tudok lenni. Persze ez a saját véleményem, ami szükségképpen szubjektív, a megfelelő képhez nyilván őket is meg kellene kérdezni. Azóta az egyiküket egyébként le is váltották a vidéki pásztori tisztségéről, a másik ma a BAGY-ot "erősíti". Szóval 2 emberrel szemben volt panaszom, de azt azért nem mondom ettől, hogy az egész hgy úgy ahogy van, szőröstül-bőröstül rossz. Ami érték, jó és igazság a hgy-ben, azt szerintem el kell ismerni. És szerintem sok jó van, sok szempontból (pl. odaszántság, hit, tanítás stb.) a legjobb vagy mindenképp egyik legjobb egyház Magyarországon, és Isten velük van. Ezzel együtt én azt sem mondom, hogy teljesen tökéletes, és semmi hiba nem fordul elő benne. De néhány hiba szerintem kivétel nélkül bármelyik egyházban és gyülekezetben akad.

Előzmény: gyorgyi_ (117)
birs Creative Commons License 2001.04.04 0 0 121
Kedves Gorilla!

"Akkor te honnan veszed a batorsagot, szembeszallva Istennel, belelatni peldau az en szivembe, es megmondani mekkora hit van benne?"

Először is az említett üzenetben nem a hitről volt szó, hanem a bűnről. :(

Másodszor én sose írtam olyat, hogy Benned mekkora hit van! Hanem azt, hogy vallásos vagy, ezért be kell fogadnod Jézust a szívedbe, hogy élő hited legyen végre!

"Egyreszt ezt egyedul Isten tudja, masreszt meg neked az eg vilagon semmi kozod hozza."
Az igaz, hogy Isten látja mindannyiunk szívét, de hogy nincs közöm hozzá, azt nem fogadom el, mert Jézus azt a parancsot adta, hogy hirdessük az Örömhírt mindenkinek. Az pedig jól látszik rajtad, hogy Neked is szükséged van megtérésre!

"En se vonom soha ketsegbe a hitedet, pusztan teologiai kerdesekol vitatkozunk."
Azért ezt nem írom alá! Mert állandóan csak azt látom Tőled, hogy én mennyire "tévelygek". Márpedig aki nincs tisztába Isten akaratával, annak a hite nem lehet szilárd.

"Ez ugyan olyan, mint amikor azt vonod ketsegbe, hogy nekem mit mondott Jezus."
Nekem csak az a furcsa, hogy az újjászületett hívőknek mindig mást mond Jézus, mint Nektek.:( Ez pedig csak akkor következhetne be, ha Jézusnak 2 természete lenn egyszerre. :( Vagyis egy karizmatikus, meg egy katolikus természete is. :((( Mivel ez nem lehetséges, ezért nyilvánvaló, hogy valamelyikünkhöz NEM Jézus beszél, hanem egy gonosz angyal, Jézus nevében. :(((

"Vagy gondolod, hogy a satan ugy mutatkozik be nekem, hogy "Szia, Jezus vagyok"?
Pontosan erről írtam!
Mert bizony előfordul időnként, hogy sátán megjelenik Jézus képében, és olyanokat mond, amit Krisztus sose mondana. Ha pedig valaki nem ismeri az Igét, akkor könnyen átveri őt sátán.

"Mert ha ez lehet, akkor barki lehet satani, aki Jezus neveben jon."
Bizony ez így van. :(((

"Majd irok egy irast nemsokara, ahol probalom keresni a Hitesek es a Katolikusok kozti vitakultura jellemzoit es sablonjait."
Ezt már korábban is ígérted. :)))

"(a hosszabb hozzaszolasodra is valaszolok, csak most dolgozom, es itt nem tudok sokat irni egyhuzamban)"
Rendben van. Ráér. :)

"(termeszetesen imset minden sorra megvan az ellenervem, eppen ugy, ahogyan eddig is. )"
Ebben sem kételkedtem soha.:)

Isten áldjon,
Birs

Előzmény: Törölt nick (99)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!