Keresés

Részletes keresés

egonca Creative Commons License 2021.05.29 -1 0 51880

Sok horrort nézel...

:D

Előzmény: Blindmouse (51877)
egonca Creative Commons License 2021.05.29 -1 0 51879

Hej be szép is volt amikor nem lehetett tüntetni...

A gyógyfürdőbe menet nem zavarta senki a fürdőzni vágyó apolitikus polgárt

Demszky-Rogán páros :D :D ez nagyon jó

Én már rég eldöntöttem kire fogok szavazni.

(persze abból a "készletből" ami rendelkezésre áll)

Előzmény: kukácska (51878)
kukácska Creative Commons License 2021.05.29 -1 2 51878

Segítek értelmezni, hogy miről írtam:

Nem a pártokról. Arról sem, hogy kivel szimpatizálok.

2006-2007-2008-2009-2010 a HírTv úgynevezett ellenzési tv volt. Ők hozták le a főiskolásokat kiszorított fiatal tüntetőknek. Ebben az időben szervezetten, buszokkal jöttek Budapestre tüntetni.

Amikor a gyógyfürdőhöz utaztunk, voltak olyan útszakaszok, hogy 1-1,5 km részen csak a fél sáv működött. Le volt zárva, mert 2-3 Gyurcsány-koporsó között álltak az autók, mellette ettek-ittak az emberek. Volt néhány zászló is kitéve autókra, de ezerrel ment a mulatós zene és buliztak. Még soha nem voltam tüntetésen, lehet, hogy így kell csinálni.

Amikor Demszky-Rogán páros volt a belvárosban, az Erzsébet tér tele volt hajléktalanokkal, akik kéregettek, odapiszkítottak a járdák mellé. Nem lehetett tőlük közlekedni. A Tarlós- Szentgyörgyvölgyi idejében az Erzsébet tér tele volt szét szórt vodkás és pezsgős üvegekkel, eldobált ételmaradékokkal és reggelenként ébredező részeg túristákkal. Amikor valamilyen esemény miatt a járda két oldalára felállították a süteményes, kajás és egyéb bódékat, a Waltonosok már reggel 8 körül részegen támasztották az akkor még ki nem nyitott bódékat.

Így döntsd el kire szavazol...

Előzmény: egonca (51874)
Blindmouse Creative Commons License 2021.05.28 0 3 51877

Szereti a krumplit na.  meg is vásárolható érte. főleg ha azt a kedvenc führere küldi. :D

De ez az egész téma attól csodálatos, hogy köpködik egymást az emberek érte, mindeközben olyan az egész, mintha feküdnél a sivatagban a kiszáradás határán,  áll  melletted két keselyű és néz,  az egyik a májadat akarja megenni most,  a másik a tüdődet csipkedné ki a bordakosarad résein át..  ez a két opciód van, és válaszd ki melyiket hessegeted el, miután már nem marad erőd, így a másik nekiláthat a műveletnek.

Na ezért nem megyek bele ilyen témákba. :D

Előzmény: kari56 (51876)
kari56 Creative Commons License 2021.05.28 -1 4 51876

Ezt ugye csak viccből írtad!

Előzmény: egonca (51874)
kari56 Creative Commons License 2021.05.28 -1 1 51875

És milyen jól fizettek az ácsorgásért!

Előzmény: kukácska (51873)
egonca Creative Commons License 2021.05.28 -7 3 51874

Ami neked lejött az őszödi "beszéd" kapcsán, arra lehet következtetni, hogy a moslék-ellenzékre készülsz szavazni.

De ha sikerülne is legyőzni a jelenlegi "rezsimet", majd szembesülsz a migránsokkal a Kossuth téren és máshol is, akik szó szerint teleszarják a környéket a szabadság jegyében.

Szembesülsz a közmű-díjak növekedésével, szembesülsz a hazug balos igéretcunamival és sok minden mással. De akkor már késő lesz, akkor már nem elég az a szöveg, hogy nem ezt ígérték, nem így gondoltam meg hasonlók...

De, bízom abban hogy tévedek, és tudod hova kell tenni az X-et 2022-ben

(lehet mínuszolni a hozzászólásomat)

Előzmény: kukácska (51873)
kukácska Creative Commons License 2021.05.28 -2 2 51873

Nem akarok politikai témákba belemenni, de nekem az öszödi beszéd kiszivárogtatása utáni helyzetről az jött le, hogy

- reggel 1/2 8 és 3/4 8 között amikor a Kossuth téren kijöttem a metróból és mentem a 2-es villamoshoz, a bokroknál lévő sátrak mellett tele volt üres műanyag borosflakonokkal, a torzonborz alakok pedig arra sem vették a fáradságot, hogy keressenek maguknak valahol egy wc-t. Ott helyben, a villamos megállótól 2-3 méterre tolták le a nem kevésbé koszos gatyájukat és simán legugoltak elvégezni a nagydolgukat.

- délután nagyon sokszor körbe kellett járni fél Budapestet, hogy haza tudjak jönni, mert vagy a 2-es villamos nem járt, vagy a 15-ös busz, de nagyon sokszor egyik sem.

- egyik huszonéves kolléganőm a Kossuth térhez közeli vendéglátós főiskolára járt. Egyik nap, amikor vége volt az előadásuknak, a rendőrök nem engedték ki őket az utcára, "visszaterelték" a bejárathoz. Eltelt néhány nap és sírva jött be, mert a "rendőri terelést" és az ácsorgásukat felvette a HírTV, aztán napokig azt mutogatták, hogy a rendőröknek sikerült a térről kiszorítani a tüntető fiatalokat. Eszükbe sem jutott tüntetni, mindössze haza szerettek volna menni.

- 2007 tavaszán a férjemmel egy alföldi gyógyfürdőben voltunk. Az utolsó héten, egy pénteki napon a masszőrök a páciensek feje felett szervezkedtek a szombati budapesti kiruccanásra: buszt nem kell fizetni, az ingyenes lesz. Lesz aki tepertős pogácsát visz, lesz aki sajtos rudat, visznek néhány demizson bort és némi pálinkát. Aki este felé nagyon éhes lesz, a tér sarkánál lesznek akik bográcsban főznek pacalt és birkapörköltet. Kenyeret most is Bicskéről kapnak, az "a múltkor is" nagyon finom volt. A masszőr csaj tudta, hogy szombaton délelőtt mi is hazajövünk. Teljesen hülyének nézett, hogy mi ilyen bulikba nem járunk, mert az olyan állati jó. Mindent megkapnánk, csak néha azt kellene kiabálni, hogy "Gyurcsány takarodj". Sehogyan sem akarta megérteni, hogy én még egy május elsejei felvonuláson sem voltam, tüntetésekre meg nem járok.

Előzmény: egonca (51872)
egonca Creative Commons License 2021.05.28 -2 2 51872

"a bölcs kormányfő elveszi az önkormányzatok bevételi forrásait"

Kihagytad, hogy a zÓbán el is lopja ezeket a pénzeket, amolyan diktátor módra...

Előzmény: Patreides (51871)
Patreides Creative Commons License 2021.05.27 -1 2 51871

Főleg akkor, ha a bölcs kormányfő elveszi az önkormányzatok bevételi forrásait, majd a csókosoknak külön visszajuttatja a pénzt, az ellenzéki vezetésűek meg illedelmesen pusztuljanak.

Előzmény: egonca (51868)
kari56 Creative Commons License 2021.05.27 0 2 51870

Szerintem nem ugyan arról beszélünk. Népünk bölcs vezére, nem a fővárosé.

Előzmény: egonca (51869)
egonca Creative Commons License 2021.05.27 -3 1 51869

AZ?

Ő csak a méhlegelőkhöz, biciklisávokhoz és a fészbúkozáshoz ért...

(az előző kettőhöz sem biztos)

Előzmény: kari56 (51866)
egonca Creative Commons License 2021.05.27 -3 1 51868

Balos főpolgármesterek irányítás alatt sosincs pénz semmire. Vagy ellopják vagy elherdálják vagy mindkettő. Ráadásul most kell a zsozsó a választási kampányra is.

(57 kukát szereltek le, és még további 20 edény vár arra, hogy elszállítsák. Most meg a jegypénztár)

Előzmény: Patreides (51865)
Patreides Creative Commons License 2021.05.26 0 0 51867

EZ a megoldása.

Előzmény: kari56 (51866)
kari56 Creative Commons License 2021.05.26 0 1 51866

Majd népünk bölcs vezére megoldja:(

Előzmény: Patreides (51865)
Patreides Creative Commons License 2021.05.26 0 0 51865

Szerintem váltsunk fókuszt.

A kérdés nem az, hogy kellett vagy nem kellett, a kérdés az, novembertől lesz-e működő budaoesti tömegközlekedés.

A fővárosnak van egy apró kis pénzügyi gondja, miután többszörösen nyakán a kés.

Előzmény: kari56 (51864)
kari56 Creative Commons License 2021.05.26 0 0 51864

Azért nem csak egyszerű jegy és bérletpénztár volt. Amikor az automatából kifogyott a papír, ott rendezték a pótlást. Ezután a pénz megy a levesbe. Már nem két forint. 

Előzmény: kukácska (51863)
kukácska Creative Commons License 2021.05.26 0 0 51863

Aki még nem hallott/olvasott róla:

2021. május 26. 07:06

Bezár a "gomba", és Rákosmentén is becsukják az ügyfélszolgálatot.

A jelenlegi pandémiás helyzet következtében jelentősen átalakultak az utazási szokások, a Budapesti Közlekedési Központ személyes értékesítő helyeinek a forgalma is nagymértékben csökkent. Ezzel indokolja a BKK, hogy miután felülvizsgálta az ügyfélközpontjainak és pénztárainak működési hatékonyságát, úgy határozott, hogy

bezárja a Rákosmente ügyfélközpontot, illetve az Örs vezér tere HÉV végállomáson található jegy- és bérletpénztárat.

A személyes értékesítőhelyek helyett a BKK-automaták használatát javasolják a nap 24 órájában.

Az Örs vezér terén a metrónál továbbra is lehet majd eladótól jegyeket venni, de a legközelebbi olyan hely, ahol teljes körű ügyintézésre van lehetőség, beleértve a pótdíjbefizetést és az utólagos bérletbemutatást is, csak

a Keleti pályaudvar ügyfélközpont marad.

Rákosmente helyett a közösségi közlekedéssel legkönnyebben elérhető Kőbánya-Kispest ügyfélközpontot ajánlják ügyintézésre - olvasható a közlekedési társaság közleményében.

A Rákosmente ügyfélközpont május 31-én tart nyitva utoljára normál nyitvatartási rend szerint 7 és 19 óra között, az Örs vezér tere HÉV végállomáson található jegy- és bérletpénztár pedig ugyanezen a napon tart utoljára nyitva 6:30-tól 18:30-ig.

A fővárosban lévő további jegy- és bérletpénztárak, valamint ügyfélközpontok nyitvatartása nem változik.

kukácska Creative Commons License 2021.05.21 0 0 51862

Nem sokan tudják, hogy a Pesti - Csabai út - Napkelet utca kereszteződésénél, a Napkelet sarkán van egy kereszt. Ott, ahol a zebra van. Ott lehet jobbra bemenni a telefontársaság régi ügyfélparkolójába, ahol az autók méretétől függően 4-5 autó tud parkolni.

Ott szoktak megállni esténként a karatésok. Aki nem ért oda időben, neki marad a Napkelet utca. Aki nem veszi észre időben, hogy már megtelt a parkoló, 5-6 métert vissza kell tolatnia. Ekkor szoktak agylobot kapni a kert felé közlekedők, mert ez általában 1/2 6 - 6 közötti időben van.

...jól elkanyarodtunk a pocsolyáktól és a szikkasztóktól...:)

Ma reggel szintén ott kellett átmennem. A tegnap délutáni eső után még mindig ott volt a dagonya.

Előzmény: Blindmouse (51861)
Blindmouse Creative Commons License 2021.05.20 -1 0 51861

Nem tudom mi az a kőkereszt, de akkor extrémebb esetek is vannak jócskán,  hát okosak voltak rendesen.

Előzmény: kukácska (51854)
cucu Creative Commons License 2021.05.20 0 0 51860

Nem, ez szikkasztó amiről beszélek. Nem vezették innen sehova sem a csapadék vizet. 

Előzmény: kukácska (51853)
kukácska Creative Commons License 2021.05.20 0 0 51859

https://www.esovizgyujtes.hu/Szikkasztok-zaportarozok

Nem vagyok építőmérnök, de ott ahol egy meglévő rendszert részben felszámoltak, a megmaradt rész használata ezer sebből vérzik, nem túl sok mindent fog megoldani. Teljesen felesleges az ilyen kiadás. Ablakon kidobott pénz.

Előzmény: egonca (51856)
kari56 Creative Commons License 2021.05.20 0 0 51858

Már?vagy tíz éve zaklattam a műveket ilyennel, de azt mondták nem foglalkoznak vele. Persze lehet, hogy a rezsicsökkentés rákényszerítette őket, hogy más módon is szedjenek be pénzt,vagy csak azért, hogy egy felhőszakadás után ne legyen túlterhelt a rendszerük.

Előzmény: egonca (51852)
kari56 Creative Commons License 2021.05.20 0 0 51857

És akkor még az alkotmányos költségeket is fizetni kell, mert több munkát nem fog kapni a vállalkozó.

Előzmény: kukácska (51855)
egonca Creative Commons License 2021.05.20 0 0 51856

"az árkokból valahová elvezették a vizet"

Csak a pontosítás kedvéért: nem vízelvezetőről szól a hír, hanem szikkasztóról!

Valami ilyesmiről:

Előzmény: kukácska (51853)
kukácska Creative Commons License 2021.05.20 0 0 51855

Ez ma úgy működik, hogy bizonyos összeggel valaki megnyer egy tendert. Ebből 80-85% a nyertesé, a maradékból pedig a 786956-dik alvállalkozó oldja meg a munkát. Ott már szakértelem sem szükséges. Lényeg, hogy a munka befejezéséig bejelentett cég legyen. Állítólag az említett szakaszon dolgozó alvállalkozó céget a munka befejezését követő évben már fel is számolták. Így reklamálni sem tudtak. A kerületi önkormi műszaki osztálya pedig közölte, hogy ők nem tehetnek róla, nem az ő pénzügyből ment, nem szólhattak bele.

Már csak az a kérdésem, hogy ha az összes felújításhoz nem volt közük, fogalmuk sincs a kivitelezők munkájáról, most hová akarnak működő vizes árkokat csinálni? Esetleg bízzuk a természetre: ha esik megtelik, felszárad amikor kisüt a nap. 

Előzmény: kari56 (51849)
kukácska Creative Commons License 2021.05.20 0 0 51854

Útfelújításkor lemartak 5 cm-t, ráraktak 50-60 cm-t. Ez történt a Pesti úton a Csabai úttól Kert felé.

Tegnap este a kőkeresztnél jöttem át a matracbolt felé. A bolt Pesti úti oldalánál a járda helyett most dagonya van.Ott látható igazán, hogy mennyivel emelték meg a kereszteződésnél az úttestet. A buszsáv kialakítása előtt nem kellett 5-6 lépőfokon fel-lemenni, hogy valaki át tudjon menni az úton. Most átjössz a zebrán, lejössz a lépcsőkön egyenesen a pocsolyába.

Nem irigylem azokat, akiknek naponta kell ott közlekedni.

Előzmény: Blindmouse (51851)
kukácska Creative Commons License 2021.05.20 0 0 51853

Ez az, amikor ész nélkül számolnak fel egy rendszert. Azokból az árkokból valahová elvezették a vizet, de ma már nincs folytatása.

Nem azt mondom, hogy térjünk vissza a középkorba, ahol vizes árkokkal is védték a várat, de ha valamit egyszer megszüntetünk, ki kell váltani valami korszerűbbel, ami nem történt meg.

Előzmény: cucu (51847)
egonca Creative Commons License 2021.05.20 0 0 51852

"Régen a csatornások füstölővel szurták ki az illegális rákötést, de mostanában tesznek rá."

Nem tudom, hogy mit értesz régen alatt, de bő 5 évvel ezelőtt volt ilyen akció Rákoscsabán. Más kérdés, hogy a következményeit nem látni...

"egonca 2015.11.09
0 0 48329

Rákoscsabán a csat.művek füst-befújásos módszerrel ellenőrzik, hogy melyik ház eresze van rákötve a csatornára. Ahol füstöl az eresz, azt elektronikusan (videó/foto) rögzítik... :)

"

Előzmény: kari56 (51850)
Blindmouse Creative Commons License 2021.05.19 0 0 51851

Az is közrejátszhat ebben hogy útfelújításkor, van hogy lemarnak a régi rétegből mondjuk 5 centit,  majd rátesznek  10-et.  pár felújítás, és jééé.. 

Előzmény: kukácska (51846)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!