Keresés

Részletes keresés

Chrystin84 Creative Commons License 2019.02.13 0 0 2857

Sziasztok!

 

Uj vagyok a temaban, nem is biztos, hogy erint a betegseg, de hatha van itt, aki hasonlo ketsegek kozt volt. 21 eve vagyok szemuveges, 15 eve viselek torikus kontaktlencset, mar tobb eve ugyanolyan adatokkal, -4 es -3,25, mindket szemen 1,75 a cilinder.

Tegnap elmentem egy lezeres szemmutetet megelozo vizsgalatra (2 het szemuvegviseles utan, a cilinder miatt ennyi ideig nem lehet a vizsgalat elott lencset viselni), es a szaruhartya vizsgalat olyan elvaltozast mutat, mint amilyen a keratokonusznal van. Nem mondta ki, hogy ez az, azt javasolta, menjek vissza egy honap mulva (addig is kontaktlencse viseles nelkul), es megnezzuk ujra, mert lehet, hogy tobb ido kell a szaruhartyamnak ahhoz, hogy “kirugja magat” a normal allapotba, igy 15 ev torikus lencse utan.

Volt valakinel ilyen, es javult kesobb, vagy ez nagy esellyel keratokonusz lesz? Ja igy termeszetesen nincs mutet, azt mondta a doki, ezt igy senki nem csinalja meg.

de nekem sosem volt rohamosan, hirtelen romlo a szemem, nem volt homalyos latasom, igen, romlott a szemem 14 eves korom ota, de evek ota stagnal, soha fel sem merult bennem, hogy ez tobb lenne pusztan rovidlatasnal...

Fakusz78 Creative Commons License 2019.02.13 0 0 2856

 

Dr. Módis Lászlóhoz szeretnék. hogy sikerül-e az más kérdés én hozzá kértem magam. 

A problémám speciális némiképp mert LASIK szemműtét után alakult ki az egyik szememen post lasik keratectasia. 

 

Előzmény: Takács Évi (2855)
Takács Évi Creative Commons License 2019.02.12 0 0 2855

Kedves Fakusz78!

Megkérdezhetem, hogy melyik orvoshoz mész? 

Előzmény: Fakusz78 (2854)
Fakusz78 Creative Commons License 2019.02.11 0 0 2854

szia,

köszönöm a válaszod. Pénteken derült égből villámcsapás módra felvette egy hölgy délután 3 körül én lepődtem meg a legjobban. 

de az kapcsolatteremtés kb 3 hétbe telt napi telefonálásokkal, ami rosszabb mint a SOTE...

 

Előzmény: Takács Évi (2853)
Takács Évi Creative Commons License 2019.02.09 0 0 2853

Szia! Én ismerem ezt a számot, engem ezen hívtak decemberben, hogy mehetek műtétre. 

Mikor hívtak nem tudtam fogadni a hívást, majd mikor probáltam visszahívni nekem sem vették fel. Írtam a számra egy sms-t, és 1 percen belül hívtak is. 

Esetleg írj Te is sms-t.

Ha nem sikerül hívd újra a szemklinikát (52/255-617). Ezen a számon időpontot lehet kérni. 

Nekem Takács Lili Dr.nő végezte a szaruhártya átültetést. Ő keddenként szokott rendelni, engem is mindig keddi napon hív

kontrollra. 

Remélem tudtam segíteni! 

Üdv. Éva

Előzmény: Fakusz78 (2852)
Fakusz78 Creative Commons License 2019.02.08 0 0 2852

 Vagyis helyesen 36308301147 a szám, amit nem vesz fel senki

Előzmény: Fakusz78 (2851)
Fakusz78 Creative Commons License 2019.02.08 0 0 2851

sziasztok!

 

valaki tud olyan telefonszámot adni a Debreceni Klinikára időpont foglalás miatt, amit fel is vesznek? 

egy asszisztens hölgy, amikor azt mondtam neki, hogy KC miatti vizsgálatról lenne szó adott egy mobilszámot 35308301147, amit senki sem vesz fel egy hete de vissza se hívnak. 

előre is köszönöm!

Előzmény: K. A (2850)
K. A Creative Commons License 2019.01.25 0 0 2850

Közben megtaláltam neten, nagy nehezen

 

 

K. A Creative Commons License 2019.01.25 0 0 2849

Szia!

 

Most olvasgattam a topokot

 

Ez az orosz illető még műt egyébként?

Engem műtött 21 éve, és nem tudom, hogy az oldala az aktív-e tehát hogy még operál és Magyarországon van?

 

Köszi

 

Előzmény: imnerho (1489)
Ceevacs Creative Commons License 2019.01.21 0 0 2848

Üdvözletem!

 

Szerintem az olvasótábláról bőven elég annyit tudni, hogy a számok  fentről lefelé haladva egyre nagyobb visus értéket képviselnek. 0.1-től 1ig. a választóvonalnál van a 0.5, fent 2-vel több szám van, be van iktatva egy 0.15ös és egy 0.25ös (2. és 4. szám).

Előzmény: Takács Évi (2847)
Takács Évi Creative Commons License 2019.01.13 0 0 2847

Szia Brhejob!

Először a jobb szememmel olvastam és azzal csak az első két számot láttam. Hiába raktak be lencséket nem láttam jobban. Egyébként megnéztem a leletemet és ott le is van írva, hogy a jobb szemen homály van. 

Másodszor a bal szemmel olvastam, ez a műtott szemem. És itt is csak az első két számot láttam. Itt is pakolgattak lencséket, de nem tudtam többet olvasni. Ezzel a szememmel még egy kis lyukon is olvastam ahol már élesebb volt a szám de nem mégsem tudtam leolvasni. 

 

Egyébként ha valaki leírná nekem, hogy hogyan is müködik ez az olvasó tábla azt nagyon meg köszönném. 

Legközelebb február 5.-én megyek kontrollra és akkor jobban meg tudnám figyelni a dolgokat. 

Üdv. Éva

 

 

Előzmény: brhejob (2846)
brhejob Creative Commons License 2019.01.13 0 0 2846

Szia Takács Évi!

„Sajnos mindkét szememmel csak az első két számot tudtam leolvasni” Korrigálva lencsével vagy lencse nélkül érted?

Előzmény: Takács Évi (2845)
Takács Évi Creative Commons License 2019.01.12 0 0 2845

Szia Arrius7! 

Köszönöm válaszod, Te tényleg sokat tudsz a szemvizsgálat eredményeiről. 

Mindent leírtam ami a leletemen volt, ugyhogy ha hiányzik valami akkor azt nem írták le. 

Sajnos mindkét szememmel csak az első ket számot tudtam leolvasni, ami azért keserít el, mert jobbra számítottam. Ha csak nézek bárhová néha-néha olyan jól kiélesedik a kép.

Nekem mindkét szemem szaruhártyája beteg, mindkettőn szükséges az átültetés. 2001 óta járok Debrecenbe. A bal szemem gyorsabban romlott, de mivel a jobb szemem jó volt a két szemes látásom elviselhető volt. Szemüveget sosem kaptam, mert azt mondták az nekem nem segít csak pénz kidobás lenne. Sokáig halogattam a műtétet, amit most már nagyon bánok, mert szerintem most már a jobb szemem is nagyon leromlott. Most ott tartok, hogy az alig 4 hete műtött bal szememmel jobban látok mint a jobb szememmel. A jobb szememre mintha valami homály huzodott volna, amit a fiam szabad szemmel is lát, és ezért a jobb szememmel a látás teljesen homályos. 

Üdv. Éva

Előzmény: arrius7 (2841)
Adricsek33 Creative Commons License 2019.01.12 0 0 2844

Rendben, mindenképp jelzek. És várok akkor türelemmel.  Köszönöm :)

Előzmény: Takács Évi (2843)
Takács Évi Creative Commons License 2019.01.11 0 0 2843

Szia! 

Sajnálom, hogy ezt kell mondjam, de a februári időpont nem vészes, muszály kivárnod. Türelem.

A szemészeten mindig nagyon sokan vannak (nem csak Debrecenben), és most, hogy bent feküdtem a kórházban azt hallottam, hogy ott Debrecenben is kevés a szemész orvos. 

Műtét esetén 5 napot kell kórházban tölteni. 

Kérlek jelezd majd ha kiderül valami. 

Üdv. Éva

 

Előzmény: Adricsek33 (2842)
Adricsek33 Creative Commons License 2019.01.10 0 0 2842

Évi, tudnàl abban segíteni, hogy mennyi időrelehet kb Debrecenbe időpontot kapni? Nem műtétre,vizsgálatra. Már kikunyiztam itt egy időpontot,február18-ra adták, de jó lenne hamarabb mennem. Én még csak gyanítom a KC-t. Habár nekem néha fáj is a szemem, állítólag KC-nél nem szokott. Illetve mikor téged műtöttek,eddig voltál a kórházban?

Előzmény: Takács Évi (2838)
arrius7 Creative Commons License 2019.01.10 0 0 2841

@Takács Évi: Egy két hetes szaruhártya-átültetés után nem tudom mennyire relevánsak az adatok, különösen hogy az átültetéssel kapcsolatos dolgokhoz (hál' Istennek) nem sokat értek - inkább abból láttam sokat, ami előtte van (a KC kialakulását).

A megadott adatok kicsit hiányosnak tűnnek:

"Jobb szem: -2.0 D=0.15" ha ez szférikus dioptria, az önmagában nem volna sok, ez szemüveggel korrigálható mennyiség (ha cyl lenne, akkor is). Azért gondolom hogy sph adat, mert nincs hozzá irányszög. Viszont ha 2 dioptriányi látáshibával csak 15%-osan látsz az elég gáz (az nem derül ki hogy ez próbalencsével korrigált adat-e). Ha tényleg 15% (csak a felső 1-2 sort tudtad leolvasni), akkor feltehetőleg még valami homály van, ami felszívódhat később (pl. a szteroidok hatására).

De most nézem hogy a Jobb szem nem is lett műtve (legalábbis mostanában), úgyhogy nem tudom mi ez a 0.15? A bal szemre meg hogyhogy pont ugyanez az adat (hogy lehet ilyen véletlen??), ami korrigálva meg 30%-os látást ad - nem lehet hogy mindkét adat a műtött szemre volt?

 

A keratometria-adatok a korábbi szabványos keratométeres eljárás alapján számított legnagyobb és legkisebb átlagos meredekségű (dioptriájú) meridiánok irányszöge. Ezeket a régi eljárás mindig egymásra merőlegesen állapította meg, láthatod is hogy a két irányszög-adat között mindig 90 fok van. Önmagában az irányszög adat sokat nem mond, ha az egymást követő irányszög-adatokban változás van, az nem jó, mert változik a szaruhártyád felszíne (és általában nem az előnyére). Az átültetett szemen akár jelentős változás is lehetett a műtét miatt, de ezt is majd a további mérésekkel összehasonlítva lehet értelmezni (a régi és új szaruhártya adatának nem tudom hogy egyáltalán köszönő viszonyban kell-e lenniük egymással).

Amit az irányszögek alapján is látni lehet az az, hogy pl. a két szem K1 adata majdnem 90 fokkal eltér egymástól, ami miatt ha szemüveget kell hordani, akkor a szemüveg lencséje a két képet egymásra merőleges irányokba fogja torzítani, amit nem lesz túl kellemes az agynak összekombinálni (szemüveggel kettőslátásod lehet).

 

A szimulált K1 és K2 adatokhoz tartozna még egy-egy dioptria-adat is (amit nem adtál meg). Ha a két dioptria-adatnak nagy az eltérése az rossz, mivel a szem szabálytalanságára utal.

Előzmény: Takács Évi (2838)
Takács Évi Creative Commons License 2019.01.09 0 0 2840

Kedves Martez! 

Igazából én mindig ezt a műkönnyet használtam, és ez azért drágább mert tartósítószer mentes. Én úgy tudom, hogy azok amelyek tartósítószert tartalmaznak azok irítálhatják a szemet. Én elfogadtam ezeket az infókat. 

A műtétem után a kórházban neomycin és maxidex szemcseppet kaptam. Majd itthonra is ezt a két cseppet kaptam. A neomycint 1 hétig használtam, mert addig lehetett a maxidexet keddig a kontroll vizsgálatig. A kontroll vizsgálaton kaptam a tobradexet ami tudom, hogy kombinált szemcsepp. Antibiotikum és gyuladáscsökkentő is. Ebből 3 flakonnal is kaptam. Hogy látott-e esetleg a dr.Nőm valamit a szememen vagy csak megelőzésből váltott azt nem tudom.Nem piros nem viszket a szemem. De jelenleg nagyon meg vagyok fázva, köhögök, és folyik az orrom. Hogy ez lehet-e összefüggés azt sem tudom. 

Hogy hány éves a dr.Nőm azt sem tudom, de a neve mellett ott van a docens és Tanárnőnek szólítják az aszisztensei. 

Üdv. Éva

Előzmény: martez (2839)
martez Creative Commons License 2019.01.09 0 0 2839

Takács Éva: valami nem stimmel nálad a szemcseppeknél ...

Ma váltottam ki a következő műkönny adagot: 2x10ml 530 ft. ! (vényre)

Pontosan azt a feladatot látja el amire kitalálták: nedvesíti a szemet !

Hát mi a fenének fizetsz ezreket csak azért mert a doktornőnek valószínű van valami érdekeltsége!?

 

A másik: Maxidex után Tobradex? Vajon miért? (én fordítva kaptam, ráadásul a Maxidex jóval olcsóbb is) Hány éves a doktornő?

 

Máté Anett: ahogy lejjebb írtam: a Bp. -i szemklinikán altattak. (az a része szuper volt ... )

 

A mai kontroll vizsgálaton már rosszabbul láttam mint az előzőn, tolódnak szét a szellemképes képpontok, az eddigi 7 helyett 11 irányban, különböző távolságra és átfedettséggel ...

A doktornő kontaktlencsét javasol.

 

Kérdésem azok felé akiknek hasonlót javasoltak: bevált? Van értelme, jobb lett a látás?

Visszanyomta az asztigmiát?

Takács Évi Creative Commons License 2019.01.09 0 0 2838

Kedves Arrius7! 

Olvasgattam a hozzászólásaidat itt a forumon és azt a következtetést vontam le, hogy nagyon tájékozott vagy ebben a témában. 

Dec.18-án volt szaruhártya átültetésem és tegnap voltam kontrol vizsgálaton!

Eredmény:

LÁTÁSÉLESSÉG:

Jobb szem: -2.0 D=0.15

Bal szem (mütött): -2.0 D=0.15 stly=0.3

KERATOMETRIA: 

j.o.   K1: D/ 70 fok

         K2: D/ 160 fok

b.o.  K1: D/ 155 fok

         K2: D/ 65 fok

Dg. H1850 örökletes szaruhártya dystrophiák.

Szívesen fogadnám a véleményed! 

Köszönöm! 

Üdv. Éva

Előzmény: arrius7 (2836)
Takács Évi Creative Commons License 2019.01.09 0 0 2837

Kedves Arrius7! 

Amit írtál azt meg fogom érdeklődni.

Jó lenne ha kaphatnánk valamilyen támogatást, ha már ilyen betegséggel küzdönk. Szerintem mindenféle szemcsep elég drága, és a legtöbbet el sem lehet teljesen használni, mert a felbontástól 1-4 hétig lehet csak használni. 

Üdv. Éva

Előzmény: arrius7 (2836)
arrius7 Creative Commons License 2019.01.09 0 0 2836

Attól, hogy egy gyógyszer "nem vény köteles" még felírhatja az orvos, hiszen számodra ez nem választható hobbi, hanem KELL...

Előzmény: Takács Évi (2834)
Anett Máté Creative Commons License 2019.01.08 0 0 2835

Nagyon szépen köszönöm a válaszotokat. Kedves Martez, szeretném megkèrdezni, hogy Téged hol műtöttek, ahol el is altatnak hozzá? Köszönöm szépen.

Takács Évi Creative Commons License 2019.01.08 0 0 2834

Kedves Martez! 

Most olvastam végig a Te bejegyzéseidet a forumban. Úgy látom nagyon sok mindent tudsz erről a betegségről. Sajnálom a sok nehézséget és mielőbbi jobbulást kívánok. 

Az Ocutears műkönny az nem vény köteles és azért drága mert tartósítószer mentes. Nekem kifejezetten ezt ajánlotta a dr.Nőm én ezért ezt használom. 

Emellett most ajánlotta még a CORNEREGEL-t, ezt is száraz szemre, és ez sem vénykötekes. 

Eddig MAXIDEX-et használtam 5x, most TOBRADEX-et kaptam ezt is 5x kellesz használnom. 

4 hét múlva megyek újra kontrollra. Én nagyon nagyon bizakodok, mert mikor kiélesedik a kép az nekem szinte hihetetlen, mert régóta elég homályos a látásom. Én 2001 óta járok Debrecenben, és nekem már többször felajánlották a mütétet, csak én húztam idáig. 

Debrecenről annyit, hogy én nagyon meg voltam elégedve. A dr.Nőm nagyon aranyos, a kérdéseimre mindig türelmesen és részletesen válaszol. A nővérek is nagyon aranyosak voltak, én még talán nem is találkoztam ilyennel. Sajnos van összehasonlítási alapom. Ahogy korábban írtam epilepsziás vagyok, emiatt már 2× 2 kórházban is voltam. Meg 2× műtöttek hasi cysta miatt Miskolcon. De nekem a sok kórház közül a debreceni kórház magasan a legjobb volt. 

Üdv. Éva

 

Előzmény: martez (2833)
martez Creative Commons License 2019.01.08 0 0 2833

Kedves Éva!

 

Az én műtétem okt. közepén volt, Budapest, szemklinika.

 

Nekem is kell műkönnyt használnom a Maxidex mellett, de azt nem értem hogy neked

miért nem írták fel vényre, úgy sokkal olcsóbb! (a két flakon kb. 650 ft, 3 - 4 hétre elég)

A neve Oculogutta viscosa, de keverni kell, és csak egy helyen találtam ahol mindig

van készleten ... (a klinika melletti gyógyszertárban, Benu)

 

Nekem furcsa hogy javulást ígérgetnek, amikor az előző is látás szempontból egyforma volt a műtét utáni naptól 29 évig ... Ha egyszer jól van rögzítve, akkor annak pont az a dolga hogy helyben

tartsa amíg teljesen eggyé nem alakul az eredeti szélekkel. Legalábbis logikailag így kellene lennie.

A lassan eltelt 3 hónap alatt inkább több, és jobban széttolódott szellemkép van, és nem

kevesebb, mint ahogy a "javulással" lennie kellene. 

 

Na de hátha egyszer nem lesz igazam, kellemes meglepetés lenne ... :) 

Előzmény: Takács Évi (2832)
Takács Évi Creative Commons License 2019.01.08 0 0 2832

Kedves Martez! 

A műtétem pont ma vokt 3 hete Debrecenben, és ma viltam kontroll vizsgálaton is. A dr.Nőm szerint rendben van a szemem, minden olyan amilyennek lennie kell. Viszont tábláról olvasni nem tudtam, ami egy kicsit azért keserített el mert én úgy érzem, hogy a műtött bal szememmel élesebben látok. Bár nekem is vannak szellem képek, de mikor kiélesedik olyan jól látok és én ezért  nagyon bizakodó vagyok, hogy ez egyre jobb lesz és előbb utóbb több lesz az élesebb kép mint a homályos. Mondjuk nekem mondta a dr.Nőm még a műtét előtt, amikor várólistára kerültem, hogy ez hosszadalmas lesz, nem fogok rögtön jól látni. 

Megkérdezhetem, hogy Téged mikor és hol műtöttek? 

Azt pedig, hogy minden érdekel a műtéttel kapcsolatban azt inkább a műtét után időszakra értettem. Tudom, hogy ugyanaz a betegség nem egyforma két embernél, de mégis jó átbeszélni hátha tudunk egymásnak segíteni.

Nekem nagyon száraz a szemem ezért műkönyt használok OKUTEARS-t és azt vettem észre, hogy mikor használom utána a látásom is sokkal jobb. Negatívum, hogy elég drága ez a szemcsepp, mert tartósítószer mentes. 

További szép napot! Üdv. Éva 

 

Előzmény: martez (2827)
martez Creative Commons License 2019.01.08 0 0 2831

Ezek szerint kórháza válogatja hogy melyik változatot alkalmazzák ...

(Debrecenben nekem is csak érzéstelenítették, de így, hogy mindkettőt megéltem, újból az

altatást választanám, - nálam nem volt semmilyen utóhatás, életemben nem aludtam 

még olyan jól mint akkor, kár hogy csak kb. 2 óra volt ...)

 

Az altatásos variációnál van előtte labor, vérnyomás mérés, és EKG.

(de ha viszel, akkor a labort és az EKG -t elfogadják, sima ügy)

Na és plusz az altató orvos előtte alaposan kikérdez.

 

Nekem ez a változat sokkal jobban tetszett, mint az előző, amikor egy szép nagy

fecskendő tűvel beszúrtak a belső szemzugba, miközben recsegett, ropogott ott valami ... :) 

Takács Évi Creative Commons License 2019.01.07 0 0 2830

Szia Martin! Nekem most dec.18-án volt műtétem Debrecenben. A szem műtéteket általában érzéstelenítéssel végzik. Nekem azért csinálták altatásban mert epilepsziás vagyok. Még volt ott akkor a kórházban egy srác aki nagyon bepánikolt, de rendesen tünetekkel ezért Őt is altatták. De a többieket érzéstelenítéssel műtötték, a műtét alatt végig ébren voltak. Elmondásuk szerint nem volt vészes. Amúgy a keratoplasztica mütét kb. 1 öra, nem olyan hosszú idő. De majd az orvosod mindenről tájékoztatt. Szerintem azt is meg lehet beszélni, hogy lehet-e altatást kérni. De azt azért tud, hogy egy altatásos műtét előtt plusz vizsgálatok vannak, és az altatás utáni ébredésnek is lehetnek mellékhatásai. Nekem hányingerem volt és mikor ki keltem az ágyból szédültem. Remélem válaszommal tudtam segíteni. Ne izgulj! Üdv. Éva

Előzmény: Anett Máté (2828)
martez Creative Commons License 2019.01.07 0 0 2829

Ahová menni akarsz (műtétre), ott kell megkérdezni hogy altatásban csinálják -e ...

Azt, hogy kívánságra altatnak -e ott is ahol eredetileg nem, ez is csak ott derül ki.

Kérdezz majd rá, az a legegyszerűbb ... 

Előzmény: Anett Máté (2828)
Anett Máté Creative Commons License 2019.01.07 0 0 2828

Sziasztok, Martin vagyok. Segítsetek légyszíves mert nagyon meg vagyok ijedve. Nekem is keratoconus betegségem van. Három éve a bal szemem már cross-linking eljárással kezelték. A szemem azóta tovább romlott, úgyhogy nagy valószínűséggel szaruhártya átültetésre készülök, viszont én eddig úgy tudtam, hogy ilyen műtre nem altatnak. Mit kell ahhoz tenni hogy mégis elaltassanak? Köszönöm szépen a válaszotokat. További szép estét. 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!