Keresés

Részletes keresés

morczogó Creative Commons License 2002.06.30 0 0 3707
Jaja, még az intézmények használni is fogják néhány évtizedig, meg a Windows akármit is. :-)

Akik meg tehetik menekülnek tőle. A vezetékes telefon előnytelen a mobillal szemben. Vodafon már 11,25 Ft-ért vezetékest is hív és mindig náálam lehet. A MATÁV meg megtanul majd megélni a nyugdíjas csomagjaiból. :-)

Előzmény: HelpDesk (3705)
morczogó Creative Commons License 2002.06.30 0 0 3706
Szerintem még most add el a MATÁV részvényeid. :-) A kedvezmény eltörlése nem fog megmenteni. :-)

Apropó. Igen sajnálom, ha a 2 000 000 előfizető között az a 40 000 okozott olyan veszteségeket. :-)

Előzmény: HelpDesk (3703)
HelpDesk Creative Commons License 2002.06.30 0 0 3705
Ezt nem mondhatod komolyan! Szóval ezek szerint már egyáltalán nincs szükség vezetékes telefonra? Azért kell egy pár évtized, mire ez elmondható lesz! :-)
Előzmény: morczogó (3700)
morczogó Creative Commons License 2002.06.30 0 0 3704
Mennyi volt akkor a USD és HUF árfolyam?
Előzmény: HelpDesk (3701)
HelpDesk Creative Commons License 2002.06.30 0 0 3703
Miért lenne gáz a szórás. Mert nem hiszem, hogy találna rá szakmai befektetőt, és a tőzsdén kellen értékesíteni jó részét.
Előzmény: FRODO (3699)
morczogó Creative Commons License 2002.06.30 0 0 3702
vezetés=vezetékes
Előzmény: morczogó (3700)
HelpDesk Creative Commons License 2002.06.30 0 0 3701
1992-ben 875M USD-ért vette meg az Ameritech és a DT konzorcium a 103228Mrd jegyzett tőkéjű cég 30,29%-át, majd '95-ben további 852M USD-ért még 37,2%-ot. Később ugyi az Ameritech kiszállt.
Előzmény: morczogó (3698)
morczogó Creative Commons License 2002.06.30 0 0 3700
Egyébként korábban kérdezted, hogy mi az elavult technológia. Én meg válaszoltam, hogy eleve a vezetés szolgáltató. Ilyen értelemben abban sem vagyok biztos, hogy a vezetés telefonhálózatot (analóg és ISDN) egyáltalán érdemes volt erőltetni. Már akkor is létezett csillagpontos kábel + mobil.
Előzmény: HelpDesk (3697)
FRODO Creative Commons License 2002.06.30 0 0 3699
"Nem tartom egészségesnek az állami beavatkozást a gazdasági társaságok működésébe. + a koncessziós szerződésnek pont az volt a lényege, hogy ez ne történjen meg."

Én úgy tudom, hogy a DT éppen erre lett kötelezve a közelmúltban.
Ennek biztosan nem örül. Újabb tökszorongatás.

Miért lenne gáz a szórás?

Előzmény: HelpDesk (3696)
morczogó Creative Commons License 2002.06.30 0 0 3698
Hát sajnos nem találom a neten, hogy mennyit fizetett a DT a MATÁV-ért.

Amúgy, ha lenne néhányszázmilliárd dolcsim, abból jókora kockázatos befektetésre is futná. Ha én könnyelműen bánok a tőkével, akkor te meg a számokkal.

Előzmény: HelpDesk (3690)
HelpDesk Creative Commons License 2002.06.30 0 0 3697
Beszélek itt hülyeségeket... :-)))))
Előzmény: morczogó (3694)
HelpDesk Creative Commons License 2002.06.30 0 0 3696
És itt jelentene megoldást, ha az állam kötelezné a tulajt, hogy átalánydíjért adja bérbe a csomópontokat más társaságoknak.
Nem tartom egészségesnek az állami beavatkozást a gazdasági társaságok működésébe. + a koncessziós szerződésnek pont az volt a lényege, hogy ez ne történjen meg.
Az ember töke körül a gatyát az anyacég szorítja, ha jól értem. Mégpedig egyrészt az iszonyatos felhalmozott tartozásai miatt, másrészt mert a tartozások miatt leminősítették. Mondjuk úgy, hogy megbízhatatlan vállalat lett. Ezzel együtt rántotta magával a MATÁV-ot is a BBB kategóriába (vagy hova).
Így van, az anyacég minősítése automatikusan rontja a lánykáét is, pedig itt közel sem olyan gáz a helyzet. Viszont tény, hogy a DT cefetül néz ki, én már hallottam olyan pletyit, hogy ki akarja szórni a Matáv pakettjét addig, hogy meglegyen az 50% + 1 db részvénye. Az már viszont itthon is nagyon gáz lenne.
Viszont a minél több bevétel nemes célját nem látom, hogyan érhetné el.
Nem tudom, de én inkább akvíziciókban gondolkodnék, még keletibb piacokon. Mo. lassan telített, itt a vezetékes távközlés potenciális bevételforrása az üzleti kommunikáció, a lakossági üzletág a díjcsomagokkal tud sakkozni. Persze nem tudom, ezt majd a fejesek eldöntik.
Lehet-e távolabbi cél a MATÁV kiárusítása?
Szinte kizártnak tartom, hogy kiárusítsák a Matávot! De egy ekkora cégnél mindenképpen szükséges egy többségi tulajdonosnak lennie, ami nem árt, ha szakmai befektető.
Előzmény: FRODO (3689)
morczogó Creative Commons License 2002.06.30 0 0 3695
no persze, csak az egyik kifli, a másik zsemle

a 2 000 000-t a kedvvezmény sem érintette, csak a 40 000-t

Előzmény: HelpDesk (3693)
morczogó Creative Commons License 2002.06.30 0 0 3694
3 éve nem recesszió volt, hanem boom. Mert ugye arról beszéltünk, nem a mostani recesszióról.
Előzmény: HelpDesk (3691)
HelpDesk Creative Commons License 2002.06.30 0 0 3693
Én az előfizetőkről beszéltem (cc.2 000 000) :-)))

Az előzőhöz + 1 db "r", csakhogy szó ne érje... :-)

Előzmény: morczogó (3686)
FRODO Creative Commons License 2002.06.30 0 0 3692
Akkoriban talán azért nem volt érdeke, mert lett volna jelentkező a versenyre. Jelenleg nincsen, éppen az imént általad vázolt okok miatt. Tehát manapság semmi kockázata nem volt a MATÁV részéről a piacnyitásnak.
Előzmény: HelpDesk (3687)
HelpDesk Creative Commons License 2002.06.30 0 0 3691
A recessziót azért ne varjuk már szerencsétlen Matáv nyakába! :-))))))))))))))))
Előzmény: morczogó (3685)
HelpDesk Creative Commons License 2002.06.30 0 0 3690
egy már kiépített rendszert
Na, azért a lepukkant TPV-ket nem nevezném hálózatnak. ;-)
Szóval azt mondod, hogyha neked lenne néhányszázmilliárd dolcsid, akkor szaladnál, és lecsapnál egy ilyen jó lehetőségre? Hmmm... Könnyelműen bánsz a tőkével. ;-)
Itt normális helyzet akkor lett volna, ha a MATÁV-ot eladják, és 1 év múlva egy, vagy több másik szolgáltató meg mondjuk ártámogtást kap a fejlesztesék miatt.

Szvsz kevés az az egy év...
Előzmény: morczogó (3683)
FRODO Creative Commons License 2002.06.30 0 0 3689
"Tudtommal a helyi előfizetői hurkokra évtizedekre (Talán 20 vagy 30 év!) szól a szerződés, tehát így internetet sem vehetsz igénybe más telefontársaságtól."

És itt jelentene megoldást, ha az állam kötelezné a tulajt, hogy átalánydíjért adja bérbe a csomópontokat más társaságoknak. Vagy nem?

Az ember töke körül a gatyát az anyacég szorítja, ha jól értem. Mégpedig egyrészt az iszonyatos felhalmozott tartozásai miatt, másrészt mert a tartozások miatt leminősítették. Mondjuk úgy, hogy megbízhatatlan vállalat lett. Ezzel együtt rántotta magával a MATÁV-ot is a BBB kategóriába (vagy hova).

Ezen gondolatmenet szerint az anyacég érdeke leginkább a minél kevesebb kiadás-minél több bevétel.
Ha nem neteznek a vonalon, kevésbé kell karbantartani, kevesebb költség.
Viszont a minél több bevétel nemes célját nem látom, hogyan érhetné el.

Lehet-e távolabbi cél a MATÁV kiárusítása?

Előzmény: HelpDesk (3684)
morczogó Creative Commons License 2002.06.30 0 0 3688
ok, akkor adja el nekem 1 Ft-ért a lakossági szolgáltatását, ígérem jó gazda leszek :-))
Előzmény: HelpDesk (3687)
HelpDesk Creative Commons License 2002.06.30 0 0 3687
Akkoriban nem tudom, de mostmár igencsak érdeke a lehet a Matávnak a szabadverseny, a következők miatt szvsz:
Ha megnyílik az ország egész területe, akkor a Matáv nagyon gyorsan meg tudja nyerni magának a nagy üzleti ügyfeleket, és ez sokkal jobban kárpótolja, mintha elveszíti mondjuk az egyéni előfizetőinek tizedét.
És mondhat bárki bármit, az üzleti szférában igencsak jó hírneve van a Matávnak!
Előzmény: FRODO (3682)
morczogó Creative Commons License 2002.06.30 0 0 3686
"egy középtávú koncepcióba igenis belefér néhány ezrelékes előfizető szám vesztés"

40 000 előfizetőnél az 1 ezrelék éppen 40 fő. Kíváncsi leszek hányszor 40 fő fogja lemondani.

Milyen piaci viszonyok? A német, vagy a magyar piaci viszonyok?

Előzmény: HelpDesk (3684)
morczogó Creative Commons License 2002.06.30 0 0 3685
"Tényleg, ha 3 éve, a technológiai boom kellős közepén felszabadultak volna a piacok, szvsz már közel EU színvonalú (ár/minőség) távközlésünk lenne."

No kérem erről lenne szó! :-)

Előzmény: HelpDesk (3681)
HelpDesk Creative Commons License 2002.06.30 0 0 3684
Egy fontos dolog: Tudtommal a helyi előfizetői hurkokra évtizedekre (Talán 20 vagy 30 év!) szól a szerződés, tehát így internetet sem vehetsz igénybe más telefontársaságtól.
Ha valódi liberalizáció lenne, akkor úgy működik, ahogy te mondod, de akkor tutira maradt volna az általány!
A két éve bevezetéskor a legnagyobb részt társadalmi szerepvállalás volt az ok, most a piaci viszonyok változása miatt lett kivezetve. Igen, ha szorítják az ember töke körül a gatyát, akkor kevésbbé jótékonykodik...
most nem cél újabb előfizetők
Tényleg nem. Mert gyakorlatilag telített a piac. Most a meglévőkkel kell "gazdálkodni", és igen, egy középtávú koncepcióba igenis belefér néhány ezrelékes előfizető szám vesztés.
Előzmény: FRODO (3680)
morczogó Creative Commons License 2002.06.30 0 0 3683
Az nem műödik így teljesen, hogy egy koncessziós szerződést gyakorlatilag ingyen megkapnak.
meg hát ott vannak a mobilcégek. Koncesszió ott is volt, még díj is, de velük senki nem balhézik, mert van verseny. Noha a Vodának még mindig tart a koncesszója az 1900 MHz-re.

Egyébként az egy süket duma, hogy nem lett volna befektető. Ugyanis aki a MATÁV-ot megvette, egy már kiépített rendszert is megvett. Bárki más, aki jött volna, annak kellett volna befektetnie.

Itt normális helyzet akkor lett volna, ha a MATÁV-ot eladják, és 1 év múlva egy, vagy több másik szolgáltató meg mondjuk ártámogtást kap a fejlesztesék miatt.

Előzmény: HelpDesk (3679)
FRODO Creative Commons License 2002.06.30 0 0 3682
Aha, és vajon kinek is volt érdeke leginkább, hogy ne szabaduljon fel a piac?
És vajon mit tett ennek érdekében?
Előzmény: HelpDesk (3681)
HelpDesk Creative Commons License 2002.06.30 0 0 3681
Teljesen igazad van! Én is sokallottam a 8 évet, szvsz 5 doszt' elég lett volna, de gondolom ehhez vannak, akik jobban értenek. ;-)))

És még valami: Olyan szerencsétlen világgazdasági helyzetben történt a piacnyitás - USA recesszió, + egy globális telekom-bessz immár két és fél éve. Így nem csoda, hogy nincs valódi verseny. Tényleg, ha 3 éve, a technológiai boom kellős közepén felszabadultak volna a piacok, szvsz már közel EU színvonalú (ár/minőség) távközlésünk lenne.

Előzmény: FRODO (3678)
FRODO Creative Commons License 2002.06.30 0 0 3680
Naja.
Csakhogy ha valóban szabad lenne a verseny, mint ahogy azt a MATÁV állítja jelenleg, akkor sokan választhatnánk a MonorTel-t, mint alternatívát, akár az ország igen különböző részeiből is. Az pedig egyrészt bevétel lenne a MonorTel-nek, másrészt jóhír, ami szintén új bevételeket hozhatna neki. Így nem sok esélyt látok pl. arra hogy terjeszkedni tudjon. ha pedig telíti a territóriumát, akkor hova tovább?

Egyébként nekem a legjobban az tetszett, hogy 2 éve a Mindenkinek-et úgy reklámozták, hogy habár tudják, hogy az átalánydíj a szabadversenyes piacokon bevált eszköz az előfizetők megnyerésére, és most nem az van, ők mégis bevezetik, mert szeretnék támogatni a net minél szélesebb körű elterjedését.
Most pedig mi az egyik érv a kivezetésre? Hogy szabadverseny van.
Érdekes ellentmondást vélek felfedezni. Ebből nekem az következne az előzőek fényében, hogy most nem cél újabb előfizetők megnyerése. Jól látom vajon?

Előzmény: HelpDesk (3677)
HelpDesk Creative Commons License 2002.06.30 0 0 3679
Nem teljesen így működik. A kapitalizmus elválaszthatatlan része az ilyen és ehhez hasonló koncessziós szerződések, főleg a feltörekvő piacok telekomszektorára nézve! Ugyanis egy vezetékes hálózat kiépítése akkora beruházási költséggel jár, hogy nincs az az épeszű szakmai befektető, aki pénzt hozna anélkül, hogy ne legyen biztosítva 5-8-10 évre a profitja.
Az más kérdés, hogy milyen hülyeségek is belekerülnek egy ilyen szerződésbe.;-))
Előzmény: morczogó (3676)
FRODO Creative Commons License 2002.06.30 0 0 3678
Nem a kezdet kezdetétől. De azért nem kellett volna 3 évet tökörészni a felszabadítással. Szerintem.
3 évvel ezelőtt talán még lett volna pár öngyilkosjelölt cég, aki piacot látott volna errefelé.
Ámbár, a fene se tudja!
Előzmény: HelpDesk (3673)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!