Keresés

Részletes keresés

freep Creative Commons License 2000.12.21 0 0 20
már ha csak egy-két CD-nél produkálja ezt
Előzmény: freep (19)
freep Creative Commons License 2000.12.21 0 0 19
Üdv!
Hibás vagy gyengén "nyomott" a CD, s a ketyere nem bírkózik meg vele.
Bye: freep
Előzmény: moha (18)
moha Creative Commons License 2000.12.21 0 0 18
nem vincs eszter, hanem cédé: meg-meg áll, nem csinál semmit, gondolkodik egy órát, mire felpörög, aztán megint elgondolkodik majd megint felpörög. amúgy masterként van berakva, már tisztitgattam is, de semmi eredmény, kábelcsere sem segít. Hol a hiba?
tüzes fal Creative Commons License 2000.12.20 0 0 17
Nekem két éve egy 32 X-es sony van
nemrég nem akarta már olvasni a cd-ket ezért vásároltam különféle tisztitó cdket.
Mivel ezek nem értek semmit, szétszedtem.
A lencse homályos volt benne, a rárakódott kosztól. szemüvegtisztitó sprayvel befujtam és
egy pamuttrikódarabbal letöröltem.
Azóta kiválóan működik ismét.
ha már szétszedtem, a csúszósínt is megzsiroztam vékonyan.
Azért nem kell egyből kihajigálni a cd olvasókat,
mondjuk sokat segit ha tiszta cd-ket pakolunk bele.
Laszlo- Creative Commons License 2000.12.20 0 0 16
A 4x -es CD-k nagyon stabilak.Nekem is az van miutan meghalltak az uj csodak .
Előzmény: mr_ricsi (15)
mr_ricsi Creative Commons License 2000.12.20 0 0 15
Tüzes fal:
A Maxtor vette meg a Quantumot.

Yoggi:
Megirhatnád, hogy a CD-knél szerinted melyik "az a 2-3 stabil tipus", mert nekem még nem sikerült rájuk akadnom.
(Akár emilt is küldhetsz, hogy itt ne legyünk OFF...)

yoggi Creative Commons License 2000.12.20 0 0 14
az esett és a "földhöz vágtam " között érzek némi különbséget
Előzmény: Laszlo- (13)
Laszlo- Creative Commons License 2000.12.20 0 0 13
Pedig a foldre esett :)
Ha pedig mar ugyis szar miert ne probaljam ki ezt is ?
tüzes fal Creative Commons License 2000.12.19 0 0 12
Ja arról meg külön topikot lehetne nyitni hogy a pc alkatrész üzletekben milyen dumákkal próbálják bepalizni az embert. egy példa:
Vincsi vásárláskor az egyik boltban az eladó magasztalta a seagate-t (biztos olcsón jutott hozzá egy adaghoz :) ), bizalmasan megsúgva hogy a quantumot is felvásárolta a seagate.
Másik üzletben meg előttem vett egy srác egy maxtort akinek az eladó bizonygatta hogy a maxtor a jó vétel, mert lám még a quantumot is felvásárolta. Na akkor ki is vette meg valójában a quantumot?

:)

tüzes fal Creative Commons License 2000.12.19 0 0 11
na most tanácstalan vagyok kissé mert megvan ez az uj wincsim IBM DTLA-307030
az ismerőseim egyik fele azt mondja, beleértve a boltost is aki eladta nekem, hogy ez a vincs
két mega kessel megy.
Mások mondják hogy csak 540 kb-al
az tuti hogy ata 100-as meg 7200 rpm.
állitólag egyik nemrégi chip magazinban megvan táblázatban, na majd megnézem.
eddig egyébként nekem seagate vincsim volt,
egy 3.2-es ami üzembiztos volt, csak lassú szegény
és amikor a power management leállitotta, csak másodszorra pörgött fel, először kattogott.
A második vincsim is seagate, st36421A 6,4-es
de ez is lassúnak bizonyult, különösen diabloII közben. Azért a beállitásoknál bepipáltam a dma-t
kidobott egy ablakot a windos hogy nem biztos hogy támogatja ezt az üzemmódot.Próba szerencse kipróbáltam.Láss csodát gyors lett mint a fene.
A meglepetés a következő inditásnál volt, mert a windos könyvtáramból, és azokból a fájlokból amiket ebben az üzemmódban használtam, csak néhány krix-krax maradt....
Most ez az IBM viszont 4 perc alatt defragmentesített 770 megát. Winme alatt.
Mondják hogy winmeben a defrag gyorsabb, lehet hogy az is közrejátszott.
Fish Freak Creative Commons License 2000.12.19 0 0 10
Hi!

Nem tud valaki korrekt áron ajánlani 1-2 GB körül nekem egy Vincs Esztert? Örülne az arcom!

Tel: +30 257 62 59 (este 8 után lehetőleg)
Emil: fishfreak@nettaxi.com

Thank You!
Fish Freak

U.I.: Bocs, ha OFF, de nem találtam jobb fórumot erre.

yoggi Creative Commons License 2000.12.19 0 0 9
minö véletlen miután leirtam a hoozászólásomat feldobta a talpát az egyik vinyóm q5,1lct
nincs benne nafta nem pörög vissza a feladóhóz(uszkve 4 hónapos volt).
igazad van CD -rol még annyi jót se lehet mondani ,de van az a 2-3 stabil tipus és nem kell hajszolni a sebességet
de ez is csak a tömegtermékelmélet mellett szól.
Előzmény: mr_ricsi (7)
Alien Creative Commons License 2000.12.19 0 0 8
Hardveres munkaköben dolgozom. Íme a tapasztalatok:
Sajnos a Quantumokból elég sok, 6.4GB-os ,2.1GB, 1.6GB ment tönkre. Érdekes hogy a 850-es Q Trailblazer-eknek semmi baja, ugyanúgy a 640-es Q Fireballoknak. Mintha lett volna egy technológiai váltás, ami meggyorsította ugyan a HDD-ket, de üzembiztosabbá nem nagyon tette. Most pedig itt van az lct (Low Coast) széria, ami nevéből illetően megint csak gondolkodásra készteti az embert.

A WD-k: ezeknek meg az volt (legalábbis a 850MB-seknél) a hiba, hogy ha a motor rossz pozícióban állt le, csak rázkódással lehetett kibillenteni a holtpontjából. És szinte mindegyik elkezdte előbb-utóbb termelni a Bad Blockokat.

A Maxtorokkal, amik a cégnél megfordultak, nem voltak bajok.
Csak annyi, hogy lassúcskák a Q-hoz képest.

mr_ricsi Creative Commons License 2000.12.19 0 0 7
Yoggi:
A vinyók minősége nem is olyan rossz! Gondolj például a manapság kapható CD-meghajtókra!
Előzmény: yoggi (5)
mr_ricsi Creative Commons License 2000.12.19 0 0 6
Van egy Q6.4EX-es vinyóm, 1 és 3/4 éves. Ezt a típust több fórumon is pocséknak tartják, mert sok közülük badszektoros lesz, vagy teljesen megdöglik. Az enyém 1 éven át kifogástalanul működött a gép belsejében, ez volt a bootvinyóm. Idén nyár elején bezajosodott a házventim, és gariban kaptam egy "thermal controll"-os SkyHawk tápegységet. Ettől kezdve minden alkatrész "izzott" a ház belsejében, a HW monitorom folyton szirénázott, a procimat nem lehetett túlhajtani, és a vinyó kézzel érintve kifejezetten melegnek tűnt. A tápot sikerült kicserélteni, de közben 0,25MB bad sector lett a vinyón. Gyorsan lefokoztam rack-vinyóvá, az adatokat is sikerült lementeni. Azóta a rackemben működik, amelyet egy külön venti szellőztet. Itt alig kézmeleg. Nagyon intenzíven használom, többször volt formázva és particionálva, de a badszektorok az istennek se' akarnak szaporodni. (Szeretném a 3 éves kora előtt a gyárba visszaküldeni, és gariban cseréltetni, ha összejönne...)

Úgy gondolom, hogy a vinyóhibák nagy részét vagy túlmelegedés, vagy az okozza, hogy működés közben belerúgnak az asztalba.
És nem kidobott pénz, amit a vinyó(k) hűtésére vagy a ház átszellőztetésére költök.
Az, hogy Maxtor, Quantum avagy Seagate csupán másodlagos, mert már rég csődbe ment volna közülük, amelyik sokkal rosszabb a többinél!

yoggi Creative Commons License 2000.12.19 0 0 5
nem annyira rothadó kapitalizmus csak egyszerü tömegtermék, agyártott darabszámok ezt hozzák ki,
próbálj meg pl egy compaq v.ibm szerverbe vinyót venni ,
ua. vinyót kapod mint a kommersz azzal a különbséggel,hogy minden legyártott 1000-böl 1-2 mehet szerverbe .(természetesen SCSI-röl beszélünk).
Előzmény: NevemTeve (3)
yoggi Creative Commons License 2000.12.19 0 0 4
azért arra a földhözvágásra kiváncsi lettem volna!!!

remélem nem komolyan irtad és gondoltad ezt föleg azok után ,hogy leirtad szétszedve ott áll a polcodon.

igen kevés olyan wdiszket ismerek ami kibirja a földhözvágást és az sem a kommersz kategória (kötve hiszem hogy bármelyikünk ki tudná fizetni és ha már kifizette ,akkor meg nem vagdossa a földhöz)

Előzmény: Laszlo- (2)
NevemTeve Creative Commons License 2000.12.19 0 0 3
A sok baljós sztori azt sugallja, hogy minnél régebbi egy Winyó, annál valószínűbb hogy jó... erre mondtuk régen, hogy rohadó kapitalizmus, de az egy másik fórum...
Laszlo- Creative Commons License 2000.12.19 0 0 2
Csatlakoznek az elottem szolohoz. En is hallottam mindenfelet. Valaki a wd-re eskuszik es a quantumrol mondja ,hogy nem megbizhato.
A szemelyes tapasztalatom: az eslo vinyom 420-as quantum 486-os korbol.
Meg ma is mukodik ,de mar nem hasznalom mert fogna a rendszert.Szegenyke ott porosodik.
Volt egy Seagatem ,hat az ugy szar ahogy van. Lassu es meg meg is hallt.
Volt egy WD Caviarom 1.6 -os ,az is meghallt ,de kicsereltek egy 2.1-es re. Hat az is meghallt.
Egyik nap elkezdett kattogni es annyi. Na mondom nincs mit veszteni foldhozvagom.
A kattogasbol itelve valami mechanikai baromsagra gyanakodtam ,hat ha kiugrott valami a helyerol akkor majd visszaugrik mikor foldhozvagom. Es igen teljes siker. A vinyo jo lett ,legalabb is ameddig leszedtem rola az adatokat. Tehat ez mar a 2. WD-m.
Most a szekreny polcan van szetszedve ,kurva jol nez ki.
Meg az elso WD idejen vettem egy 6.4 es quantum CR-es vinyot ,ami lazan gyorsabb a wd-nel es meg megy is. Azota is az van.
Tehat ami engem illet ,nekem a quantumokkal semmi bajom nem volt.
karex Creative Commons License 2000.12.19 0 0 1
Huha az nem lehet rossz. Nos sokat hallok baratoktol ismerosokrol hogy melyik winyo jo, melyik nem. Szal szinte mindig azt hallom hogy quantum igy quantum ugy. igaz ez? hogy csak az a jo? Nekem mar volt egy ket tapasztalatom es szivtam is. Es hallotamis es olvastam is. ... :)) kovetkezteteseim: Nekem volt egy 6gigas Western Digitalom, es egy jo haromnegyed eves hasznalat utan elkezdett kattogni. neha tobebt neha kevesebbet. Mar eppen learchivaltam volna az egszet amikor egy reggel arra ebredtem, hogy kesz, ennyi volt, a winyo meghalt. Egy nem hutott rackban volt, lehet hoyg csak ez okozta a bajt?
Ez elott volt egy seagate 3.2-es winyom. Azzal is iylesmi volt, hogy leallt es uatan bekapcsolt hirtelen egymas utan, es nem volt hajlando betolteni a windowst (a kattanasokat a WDnel feltehetoleg ugyanez a kibekapcsolas okozhatta). Ezt a Seagatet beraktuk a hutobe, egy ido mulva kivettuk, es a winyo azota is TOKELETESEN mukodik. nem 100% hogy ez javitotta meg, de erdeskes. azert mindenki csak sajat feleossegere hutson wonyot ha lehet =))))). Quantummal csak egy hete talakoztam iagazan szemelyesen, most a tesom gepebe egy 4.2-es van. azt figyeltem meg hogy bekapcsolas utan tulporog, de mondjuk minden winyo furcsa dlgokat csinal amikor bekapcsolodik. Azonabn soakt olvastam Quantumok hirtelen halalarol. Egyebkent egy kb 8 eves samsung winyo megy a 486osomban priman!!!
najo, ebbol mindenki levonhatja a tanulasgokat.
ez egy jo ropik telleg =)
Előzmény: tüzes fal (0)
tüzes fal Creative Commons License 2000.12.18 0 0 0
Elírtam mert nem ez használja a 2 mega kest. :)
Na szóval milyen vincsesztert érdemes venni?
tüzes fal Creative Commons License 2000.12.18 0 0 topiknyitó
Gondoltam jó lenne egy topik a vincsikről.
fejlesztgeti az ember a gépét, azután oda lyukad ki, hogy jó minden de a wincsi sokáig olvas és visszafogja az egészet.
Emiatt vettem egy IBM 30G dtla 7200-on pörgő
2 mega cachet használó vinyót.
nem mondom, meggyőző volt :)
Más tapasztalatok vincsikről, hibákról, udma dolgokról stb. ?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!