Keresés

Részletes keresés

Gadogado Creative Commons License 2018.02.22 0 0 6309

Köszönöm!

Előzmény: troglodita (6308)
troglodita Creative Commons License 2018.02.22 0 0 6308

akkor addig bombáznám a készítőjét, amíg meg nem oldja valahogy ;-)))

Előzmény: Gadogado (6307)
Gadogado Creative Commons License 2018.02.22 0 0 6307

Egy megvásárolt témáról van szó, nem ingyenes...

Előzmény: troglodita (6306)
troglodita Creative Commons License 2018.02.21 0 0 6306

"és hogy lehet ezt a dupla munkát a jövőben elkerülni?"

Na hogy? Pl. nem használsz "ingyenes" rendszereket, amit akkor és úgy ír át valami beteg agyú fejlesztő, ahogy a kedve és kénye diktálja. De elismerem, hogy ez nem a legjószándékúbb hozzászólás ;-)))

Előzmény: Gadogado (6305)
Gadogado Creative Commons License 2018.02.21 0 0 6305

Üdv minden segítő szándékú fórumozónak! :)

Egy kis segítséget szeretnék kérni a tapasztaltabbaktól child témával kapcsolatban. 

 

Egy weboldalon child téma van használatban fordítás miatt (amik nem voltak fordíthatók más módon), eddig minden rendben ment. Egy téma frissítés során a fő téma könyvtárszerkezetének egy része megváltozott, így már nem működik a child témámban lévő fájlok nagy része.

Most meg kell keresnem, hogy az a szó, amit lefordítottam, most melyik másik fájlba került át, ott lefordítani megint, és betenni az új helyére a child témába könyvtárszerkezetének frissítése után ... szóval midnent előről!

 

Van valakinek valami ötlete, hogy ez hogy lehetséges, hogy egyszer csak egy frissítés során így módosítják a téma könyvtárszerkezetét, és hogy lehet ezt a dupla munkát a jövőben elkerülni? A child téma pont erre lenne, hogy ne kelljen frissítés után újra dolgozni, de most kezdhetek mindent előről...

 

Köszönöm!

Törölt nick Creative Commons License 2018.02.21 0 0 6304
Előzmény: Törölt nick (6303)
Törölt nick Creative Commons License 2018.02.15 0 0 6303

No, ez egy poén nicknek indult, abból az apropóból, hogy érdeklődött egy állami mesterkém, Zoltán, hogy hogyan is kell bekapcsolni egy Lenovo laptopot, amit a kémprogrammal kaptak, majd feltörték a levelezést, és az egészet felpakolták a netre:https://atlatszo.hu/2014/08/11/a-nemzetbiztonsagi-szakszolgalat-is-hasznalja-a-finfisher-kormanyzati-kemprogramot/

 

Az már csak hab a tortán, hogy engem is így hívnak ;-)

Előzmény: MZ/Y (6297)
troglodita Creative Commons License 2018.02.13 0 0 6302

Most nézem éppen a hirdetési lehetőségeket itt a fórumon, majd szépen fizetek is neki, hogy ne érje szó a honlap elejét ;-)

Előzmény: troglodita (6301)
troglodita Creative Commons License 2018.02.13 0 0 6301

a suszter cipője: http://www.webtrendkft.eu/

;-)))))

Fürtöske Creative Commons License 2018.01.19 0 0 6300

Ez a mondat nekem is tetszett, bár bevallom, nem értettem a lényegét.

Meg is kérdeztem, és valami olyasmit válaszolt a barátom, hogy ha egy web-oldal több, mint 2 évig már fenn van, működik, és forgalma, látogatottsága is van, az már "web-oldalnak" számít, és így értékelhető.

Nem egészen értettem így sem, de a barátom elmagyarázta, hogy ezen nem törjem magam, úgy sem fogom megérteni teljesen, ez amolyam "amerikai" dolog.

Valahogy úgy mondta, ami Magyarországon egy finom zöldségleves, az az USA-ban egy hamburger. :)

Előzmény: troglodita (6299)
troglodita Creative Commons License 2018.01.17 0 0 6299

hát igen: 1. A weboldal értékelhető, több, mint 3 éve jelen van az interneten.

Előzmény: Fürtöske (6298)
Fürtöske Creative Commons License 2018.01.17 0 0 6298

Ezt bemásolom ide. Az ég világon semmi jelentősége nincsen, csak kizárólag érdekességből.

Ez egy Kaliforniából indított mérés az egyik általam kezelt web-oldalról, USA trendek alapján, afféle "hivatalos" mérési adatnak is tekinthető.

Az egésznek a lényege, hogy csak egy szimpla, alap SEO van benne, semmi Google cicózás.

És ez csak egy egyszerű fórum, ahol pár száz tag van (nagyjából a fele aktív).

Egy ott élő magyar barátom csinálta (a fordítást is).

  • Ország: Hungary
  • Város: Budapest
  • Időzóna: +01:00
  • Webérték pontszáma: 31,4 / 100
  • Alexa globális rang: nem értékelhető
  • Alexa linkek száma: nem található
  • Google indexelt oldalak száma: 108
  • Google linkek száma: 1 750
  • Honos országi megtekintés: 247 553
  • Nemzetközi megtekintés: 24 346
  • Google AdWords: nem található
  1. A weboldal értékelhető, több, mint 3 éve jelen van az interneten.
  2. A keresők nagyon sok aloldalát ismerik, ami esetenként már akár jelentősebb forgalmat is eredményezhet. Azonban a tartalmak mennyisége jelenleg közepesnek mondható, további aloldalak létrehozásával, illetve webhelytérkép beküldésével tovább fokozható a honlap keresőből érkező látogatottsága.
  3. Rengeteg link mutat a weboldalra, ez sokkal értékesebbé és természetesen látogatottá teszi a honlapot.
  4. A weboldal nézettsége jelentős, de a jelenlegi forgalma közepesnek mondható.
  5. A Google+ közösségi weboldalon még nem osztották meg. Az értékének és a látogatóinak növelése nagymértékben elősegíthető, ha sok Google+ megosztással rendelkezik egy weboldal.
  6. Nincs túl sok megosztása a weboldalnak a Facebook közösségi portálon. Napjainkban jelentős szerepe van a közösségi portálokon való megjelenésnek egy honlap népszerűségének növelésében, ezért mindenképpen érdemes nagyobb figyelmet szentelni ennek.
  7. Egyáltalán nem szerepel az egyéb közösségi oldalakon a honlap linkje, így nem könnyen tud eljutni az emberekhez a létezése. Twitter, LinkedIn, Pinterest, StumbleUpon, VKontakte, Digg, Delicious, Reddit illetve egyéb szociális oldalakon való megjelenéssel értékes látogatókat lehet vonzani a honlapra, amellyel a látogatottság, és a forgalom jelentős mértékben növelhető.

Bár ez csak a Google+-t hiányolta, de  valószínű, ha van Google+, akkor már kereste volna ez is a többit.

Érdekes, hogy itt nálunk (talán Európai szinten is) mennyire fontos tényezők a Google reklámok, miközben az USA-ban például inkább a közösségi hálókon való minél több megosztást díjazzák jobban.

 

Ilyen értékelések készíthetők itthon is, de az itteni honlap értékelő weboldalak többsége csak gagyi másolmány fél-információkkal.

Előzmény: troglodita (6296)
MZ/Y Creative Commons License 2018.01.17 0 0 6297

Nem fontos, mert nincs közismert kapcsolat a honlap és az itteni nick közt, de én legelőször mégis utóbbit újítanám meg, mert falra mászok tőle. :)

 

Egyrészt, mert na, olyan idétlen/jópofizós, másrészt, mert éppen ellenkezőjére utal, mint a cég tevékenysége. Persze, lehet, az is szerepel a repertoárban, csak az ügyfelek védelme érdekében nem nyilvános. :)

 

De, mondom, a honlap szempontjából lényegtelen a dolog, csak régóta csípi a szemem.

 

Egyébként tényleg nem szerencsés a blog megnevezés.

troglodita Creative Commons License 2018.01.17 0 0 6296

Igen, időnként futótűzként terjed, hogy a G. ezt mér meg azt néz, és akkor mindenki ráfekszik arra, hogy ezt meg azt jól kimérje és megoptimalizélje, egészen addig, míg a találati lista tetején meg nem látsz egy tizenöt éve is már hulladéknak számító honlapot, ami se nem mobilbarát, se nem gyors, csak épp jó öreg és releváns tartalommal van teli ;-)))

Előzmény: Fürtöske (6295)
Fürtöske Creative Commons License 2018.01.17 0 0 6295

Mindenki úgy készíti a web-oldalát, ahogy saját maga szeretné.

De el kellene döntened, hogy most mit szeretnél?


A Google seggét szeretnéd kinyalni, vagy a web-oldal látogatóidnak szeretnél egy jól átgondolt, használható felületet, aminek olvasgatása közben majd ezekből a látogatókból lehetnek a megrendelőid.

 

Sehol nem találok az oldaladon Google AdWords hirdetést!

Van Google AdWords kampánykezelési projected?

Van Google AdWords Display remarketing kampányod?

Van Google Display PPC reklám bemutatásra alkalmas anyagod?

Van Közösségi Média Marketing (SMM) hirdetésed?

Van legalább egy Google AdWords 30.000,- Ft-os hirdetési kuponod?

Na', majd ha ezek meglesznek, akkor elkezdhetsz foglalkozni azzal, hogy a Google mennyire értékeli a web-oldalad.

Addig inkább azzal foglakozzál, hogy a web-oldalad minél kívánatosabb legyen a látogatók számára.

Csak személyes megjegyzés: Nekem is tetszik az oldalad, egyre jobb lesz.

De az a Blog, és annak tartalma nálam sem akar összeállíni.

  • Lehet Blog nyugodtan, de annak a tartalma valamilyen személyes esemény-leírás, elbeszélés.
  • A szerzője, indítója (például te) a saját életének részleteit, életében történt egyes számára kiemelkedő eseményeket vagy éppen napi felgyülemlő gondolatait osztja meg az olvasókkal.
  • Vagy olyan napi hírekrő kanyarít egy véleményt, ami valami miatt meglepte, vagy megdöbbentette.
  • Az olvasók itt általában rövid jellegű hozzászólásokban írják meg a témáról kialakult véleményüket.

Én annak a jelenlegi tartalomnak inkább más nevet adnék a Blog helyett. :)

Előzmény: Törölt nick (6293)
troglodita Creative Commons License 2018.01.16 0 0 6294

Szerintem nem, de őszintén szólva nem tudom, nem mértem még sohasem ilyesmit. De gondolom egyik böngésző sem kezdi automatikusan letölteni ezeket a videókat szinkron módban az oldallal, hogy az befolyásolja az oldal betöltődését. Bár ki tudja ;-) 

Előzmény: Törölt nick (6293)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.16 0 0 6293

Köszönöm szépen:)

 

Az a videó beágyazási mód, amit ajánlottál, nem jár-e lassabb betöltődéssel, mert azt mostanság nagyon bünteti a gugli. A képek is kezdetben nagyobb felbontásban szerepeltek, csak köpködött a sebesség elemző.

Előzmény: troglodita (6292)
troglodita Creative Commons License 2018.01.16 0 0 6292

Amúgy ez az oldalad már egészen jó lett, néhol kissé darabos ugyan a design, de nem vészes. Egyedül a blog elnevezés nem tetszik, mert ez inkább tudástár vagy lexikon/enciklopédia, semmint blog. A blog az inkább konkrét eseteket, sztorikat kéne tartalmazzon, nem? Vagy a blog még várat magára? De ebben az esetben a módszereknek nem itt kéne legyen a helye... De amúgy tényleg gratula, kezd egészen meggyőzővé válni az oldalad ;-)

Előzmény: Törölt nick (6286)
troglodita Creative Commons License 2018.01.16 0 0 6291
Előzmény: troglodita (6290)
troglodita Creative Commons License 2018.01.16 0 0 6290

52.5.2 Firefox ESR

 

XP + FF kombóban viszont tényleg nem játssza le, csak a letöltést ajánlja fel, de tk. miért nem ágyazod be video tagbe? Mint pl. itt: http://www.bartoserika.hu/sajto/videok/alkotomunka

Ennyi a forrása, ugye itt az a jó, hogy mindenféle alternatív formátumokat is megadhatsz, aztán a böngésző döntse el, hogy mi tetszik neki s mi nem, hátránya, hogy sok tárhelyet foglal:

<video controls noautoplay poster="http://www.bartoserika.hu/bartoserika_uploads/files/megjelenesek/videok/alkotomunka/alkotomunka.jpg" id="video" preload="auto" style="display: inline-block; width:100%;"> <source src="http://www.bartoserika.hu/bartoserika_uploads/videos/alkotomunka.mp4" type="video/mp4"> <source src="http://www.bartoserika.hu/bartoserika_uploads/videos/alkotomunka.webm" type="video/webm"> <source src="http://www.bartoserika.hu/bartoserika_uploads/videos/alkotomunka.ogv" type="video/ogg"> </video>

Előzmény: troglodita (6289)
troglodita Creative Commons License 2018.01.16 0 0 6289

Nálam is megjelenik rendben, Debian 8.x, FF mittudomén hányas

Előzmény: Törölt nick (6288)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.15 0 0 6288

Köszönöm szépen, hogy megnézted :)

 

A firefox az friss, viszont még XP van a gépen, lehet az a gond?

Amúgy, ha ez nem általános hiba, akkor engem nem zavar, én láttam már a műsort.

Előzmény: Fürtöske (6287)
Fürtöske Creative Commons License 2018.01.15 0 0 6287

Mozilla FireFox 56.0.x - tökéletesen működnek a videóid!

Mozilla FireFox 57.0.4 Quantum - tökéletesen működnek a videóid!

 

Milyen friss a FireFox-od?

Valami nincsen nálad engedélyezve, vagy el van állítva.

 

Nálam egyetlen ( talán fontos(??) ) bővítmény van fenn, ami esetleg beleszólhat ....

Widevine tartalom visszafejtő modul a Google.inc-től 1.4.8.1008 - védett webes videók lejátszására.

 

Előzmény: Törölt nick (6286)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.14 0 0 6286

Üdv, Urak!

 

Az mitől lehet, hogy az oldalamon elhelyezett videók crome böngészővel működnek, viszont firefox alatt nem indulnak el?

https://poloska-lehallgató-kereső.hu/about

troglodita Creative Commons License 2017.12.24 0 1 6285

Egyetlen felebaráti ötletem van ehhez kapcsolódóan: SEHOGY, AZ ISTEN SZERELMÉRE, SEHOGY!!!

;-)))))))

Előzmény: crvr (6284)
crvr Creative Commons License 2017.12.24 0 0 6284

Sziasztok, Szeretnék zene lejátszót tenni a webshopomon eladott termékek képeire. Úgy, hogy ha valaki rákattint a termék képére elindul a zene lejátszóm.
Valakinek van ötlete, hogy hogyan lehetne ezt megcsinálni?

Balu424 Creative Commons License 2017.12.09 0 0 6283

köszi.  nem kell

Előzmény: Balu424 (6282)
Balu424 Creative Commons License 2017.12.06 0 0 6282

Összedobnál nekem egy pici html oldalt.  Egy kép lenne az alap, mert rátennél mondjuk 12 db gombot össze vissza.  Nekem ez úgy megfelelne.  Köszi.  Emailcímemre elküldheted. A többit majd ott megbeszéljük

Előzmény: troglodita (6281)
troglodita Creative Commons License 2017.12.06 0 0 6281

https://www.w3schools.com/tags/tag_map.asp

Vagyis egy képnek bizonyos részeit hivatkozásként használhatod. Á

Előzmény: Balu424 (6280)
Balu424 Creative Commons License 2017.12.06 0 0 6280

Tapasztalatlan vagyok weblapkészítésben. Van itt valaki akitől tudnék kérdezni?  

 

Lenne egy kép, melyre ilyen módon szeretnék különböző webhelyekre irányító gombokat rakni.   Ilyen módon

 

 

Valaki meg tudná írni nekem hogy mit és hogyan kell csinálnom?  esetleg csinálna nekem egy ilyen kis html lapot?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!