Keresés

Részletes keresés

Index89 Creative Commons License 2016.07.20 0 0 3558

3.
Szövegértés:
1. eléggé hosszú a szöveg, ami legtöbbször online BBC-n meg található cikk;
2.eléggé sok kérdés van;
3. eléggé sok a 2-3 pontos kérdés /4-5 db/;
4. szinte mindig van min. kettő sok pontot érő kifejtős kérdés, ha ezeket benézed szinte tuti bukó lesz az egész, mert ezek darabonként 5-8 pontosak...;
5. van alapszintű kérdés és egy-kettő igen könnyű, ergo nyugi nem leszel 0 pontos, csakhogy ha nem érsz el min.10-et akkor nem felelt meg a munkád...összességében kb.8-10 pontot nagyon könnyű elérni, a többiért szenvedni kell....25-ből 15 fölé menni gyenge, közepes, enyhén jó tudással nehéz, mert a szavak nyers kiszótárazása nem mindig segít....és az idő véges, a szöveg viszonylag hosszú...szóval a legtöbb pont itt van...csakhogy temetett pontok....hiába a vonzó 25 pont...jó tudás nélkül esélyed sincs 20 pont közelébe vagy fölé jutni....persze lehet szerencséd, pl. ismerős lesz a szöveg...
6. A feltett kérdések közül legalább kettőnél a válaszok összekeverhetők, összetéveszhtők, nem egyértelműek....mindig van olyan kérdés, hogy  felmerül a vizsgázóban  hogy mi a f.....ra gondol konkrétan a kérdező....de ezt boncolgatni nincs idő...persze kérdezni se lehet....egy részből vagy több részből, vagy az egész szövegből válaszoljak? ......ezért több válasz is beírásra kerül, hátha jó lesz...
7. A pontszám csalóka...mert néha egy-egy szóért jár, de van hogy pontos szóösszetételre, de van hogy mondatrészre, vagy akár egész mondatra kaphatsz teljes pontot...
8. Amire biztosan számíthatsz: könnyűnek tűnő alap szavak, amik szókapcsolatokban teljesen mást jelentenek....szóval azt hiszed, hú ez könnyű és már írod is, de sajna teljesen más lesz a szó valós jelentése.....pl. running....hát ez nem nehéz szó...
'fut', 'rohan' stb......de a feladatba 'elfolyik', 'lefolyik' kellett volna......Ilyen kb. 3 is lesz a szövegben...
Nem az alapjelentés lesz a nyerő!!! /De valószínű eszedbe se jutna szótárazni mert totál alap szavak.... Ha szerencséd van furán hangzik majd a magyar szövegkörnyezetben és gyanakodni kezdesz, hogy hű ez eléggé nem illik oda.../
9. javító kulcs alapján javítják, kulcsszavakat, szó összetételeket, mondatrészeket, kifejezéseket, mondatokat keresnek, ha írtál olyat ami rajta van akkor jár a pont, ha nem akkor mérlegelig a szinonímákat...de sok jóra ne számíts...
10. darabos, nyers magyar átfordításra nem kapsz pontot, ha van oda illő, szebb magyar szó, szókapcsolat....szóval nem tilos, sőt néha igencsak érdemes kombinációkat írkálni....
11. valamiért nem szeretik a honosodott, jövevény, átvett szavakat....nem szeretik= 0 pont   pl. diet > diéta vagy controll > kontrollál stb. /étrend illetve ellenőrzés/ szabályozás/
12. Ha a jó megoldási részed rossz mondatkörnyezeben van: nem kapsz pontot. Pl. Mit okoz a fáradtság? Helyes válasz:
'közlekedési balesetet'. Ha viszont bővebben írja valaki, akkor Pl. ...vezető helyen van a 'közúti baleset' Európa útjain..../pontot ér a 'közúti baleset'/......2-dik helyen van a 'közúti baleset' Európa utjain....Téves szöveg értelmezés: nincs pont

Összességében nem nagyon ismeri a rendszerük a gyenge, közepes, erős 2-est és a gyenge, közepes 3-as tudást...mert aki teljesíti a 60% -ot, az legalább erős 3-as, de inkább 4 szint felett van....
Igen bosszantó, hogy részelemenként elvárt pontokat bőven teljesíti a vizsgázó /pl. 8 pontok helyett 10-12, vagy 10 helyett 12-13 és összessegében nem felelt meg..../
Egy kis matek 3x12= 36 nem elég, 2x12+1x13= 37 nem elég, 1x12, 2x13= 38 még mindíg nem lesz elég...
Szóval a min.8, 8, 10 = összesen 26 pont a bü....s nagy semmire lesz elég...nyilván ezért a minimumokat bőven osszák... A sz...rra /a totál 1-esre/ adnak 8 pontot, de mondjuk egy közepesre /ami 3x jobb a sz...tól/ 13-tól többet már nem nagyon....max.ha 3-5pontot rátesznek....

Hogy miért mentem bele a részletekbe? Miért írtam le a gondolataimat? Mert ez a rendszer csak azoknak jó, akik bármilyen rendszert választhatnak és sokk más rendszerről hallani, hogy 'nagyon korrektek' voltak....ilyet nem hallottam az origoról...és nem is tapasztaltam...Igy küldetésemnek érzem /két 55%-al/ ,hogy tudassam a bizonytalankodókkal, bátortalanokkal a részleteket....majd ki-ki hozza meg a számára tényleg kedvező döntést.....Írásommal igyekeztem az 'objektív valóságot' a közönség elé tárni.

B2 Origo írásbeli:
Korrektség= a max. 20 pontból 8 pont, mert egy két-dolgot szépen leírnak a honlapjukon......
Segítőkészség=  a max. 20 pontból 8 pont, mert a semmit is dijjazzák kerethatárig.....ami persze nem eredményez sikert.
Felülvizsgálati ügymenet= a max. 25 pontból 10 pont, mert van fellebbezési lehetőség, sőt felettes felügyelő szervük is van, bár rajtuk át vezet az út....csak igen idejét múlt és álláspontom szerint ügyfélszempontból tisztességtelen a felülvizsálati eljárásuk....bár előre el lehetett olvasni és akinek nem tetszik, nem kell itt vizsgázni.....
Szóval 65-ből 26 pont. /39-től megfelelt./
Összességében, jó szintű, egyes esetekben már-már professzionalis tudás nélküli vizsgázónak: szinte biztos, hogy nem felel meg.

A csillogó és javulgató honlap, a 'megváltozott Rigó utca' hangzatos szlogen, a 'személyiségjogokat' 'esélyegyenlőséget' erősen sugalmazó /ál/titkossági előírások mellett javaslom, hogy: 
angol 1es, 2es, 3as-ok messzire kerüljék a szubjetív elemekkel tarkított írásbeli vizsgájukat! 

Origo B2 szóbeli.
Mivel itt  egyes részeknél 'face to face' van a vizsgáztatóval, tapinthatóbb a normálisabb hozzá állás...De itt is van érdekesség....különösen szöveg hallgatásnál /pontosabban hallott szöveg értésénél/....mondjuk itt már nincs közvetlen kapcsolat a javítóval.....
A szóbelinél ha végig gondoljuk, hogy a vizsga kb.10 perces, max.15, akkor igazából rájöhetünk, hogy ez nem annyira nehéz a szóbelik világában.
1. Terembe bemegyünk. Ketten lesznek a vizsgáztatók. Egyik beszélget veled, a másik figyel, jegyzetel. Bár aki beszélget veled, ő is jegyzetel. Ne nézd mit írkál, mert megzavarhat. Amúgy a pontodat, értékelésedet írják, ha lelesel egy rossz jegyet, rossz kedved lesz, megakadhatsz......Szóval kopogunk az ajtón, ajtó nyitás és mehet az angol: köszönés, bemehetek? le tehetem a kabátom, táskám? Leülhetek? Kezdhetjük....ezek már mehetnek angolul....Adategyeztetés, nyilatkozatfelvétel, hangfelvétel kérés stb. ez magyarul megy.....A 'tétel' húzások /ezt már angolul mondják/ = két kép, abból választani kell egyből, az marad nálad...a szituációs lapokból egyet kell húzni.
2. Mesélj magadról, bemutatkozás az első feladat. A bemagolt szöveget nem engedik végig mondani, bele kérdeznek.
Mivel jöttél a vizsgára? Hogy utaztál? Milyen idő van kint? Voltál már idén nyaralni, kirándulni, utazni valahol?
Szóval társalkodás folyik......de ha egy kicsit rámenős vagy megkérdezed, hogy van egy érdekes dolog amit el szeretnél mondani, ígéred rövid lesz ...ők megengedik...te meg már mondhatod is betanult szöveged....családi eredetről, lakásról, angol nyelvtanulásról, utazási tapasztalat ami ért téged....a lényeg kb. 3 perc folyamatos beszéd....amúgy ez nem sok....gyakorolj, vedd fel diktafonra, játszd vissza hallgasd vissza a történeted....
3. Képleírás. Itt nem alapfokú szövegre kiváncsiak, hanem igeidő síkokra. Amikor gyerek voltál....régen.... vagy jövőkép, mi lesz ha.....szóval nem egyszerű.....melegíts be néhány mondattal amit a képen látsz, de már a negyedik mondatod valamilyen elvonatkoztatott dolog legyen ami oda illik...pl.látsz egy autót....akkor térj ki arra, hogy neked is van egy kocsid és hogy manapság sok a gyorshajtás és ebből kifolyólag sok a baleset...rátérhesz ki vezet jobban a nők, vagy a férfiak....stb. A lényeg az elvonatkoztatás...nem csak arról beszélsz amit a képen látsz....Ha lefagytál ne izgulj, elővesznek egy kérdés kupact megnézik a kép számát és már jönnek is az arra a képre vonatkozó segítő kérdések....Van neked...? Volt e már valaha....? Mit gondolsz..?...nyilván akinél segítő kérdésekkel operálnak ő már pengeélen táncol, de nem nehezek a kérdések 2-es, 3-as szintre hozhatók....A képleírás is kb.3-4 perc. Kérdésekkel még max.+2perc.
4. Szituációk. Szerencsefaktor. Milyen témába nyúlsz bele. Célszerű nagyon figyelni mit mond a vizsgáztatód, milyen kifejezéseket használ....abból valamit felhasználni....Rövidek a szituációk. Kb.2-3 perc, vagy annyi se. 3-4 jó mondat.
Itt kérdezni, visszakérdezni, panaszkodni kell jól tudni....Gyakorolni kell különböző szituációkat. Amik gyakoriak: boltban, közlekedési eszközön, hotelben lejátszódható beszélgetések....Konkrét példa: közvélemény kutató /vizsgáztató/ kérdez a helyi közlekedés nehézségeiről, illetvev utazási szokásaimról....

5. Labor. Szöveg hallási feladat. Nyilván ez fülhallgatókkal felszerelt teremben kellene, hogy történjen. Akik nem gyakorol szöveg hallgatást, biztos hogy nem fog sikerülni. Nem könnyűek a szövegek. Tartalom szempontjából bármiről szólhat. Lesz benne alapfokú rész amit nagyon könnyű megérteni, mert gyakori, ismert szavakból áll a mondat. Lesz kicsit nehezebb enyhe középfokú szint és természetesen lesz benne olyan szöveg amit szinte biztos, hogy nem fogsz érteni....Gyakorolj a BBC news-on, vagy valami angol rádión, vagy bármin ami 'darálja' az angolt....
Ez talán a legnehezebb szóbeli rész, mert min.8 pontot hozni kell. 4-5 pontot könnyű begyűjteni, 10 feletti pontért már tudni kell, 20 esélytelen -legalábbis középszerű tudással-.
Egy egy kulcs szó megértése beindíthatja a fantáziád és lehetséges, hogy jól tippelsz majd, ne habozz varriációkat írni, mert itt is a javítókulcson szereplő helyes kifejezéseket, szavakat keresik majd a válaszaidban.
Kb.6-8 magyar kèrdés....és erre jöhetnek a MAGYAR válaszok. Ha volt bármi ami zavart, recsegő hangszóró a fülhallgatóban, az ütvefúró hangja a nyitott ablak alatt, a 200 éves szerű hangfoszlányok a felvételen: nyugodtan jegyzőkönyveztesd a vizsgáztatóval a problémáidat, amik zavartak a feladat megoldás során! Később talán figyelembe veszik és sikertelen hallgatás esetén új hallgatást engednek....bár ennek esélye 0% felé konvergál....

Amennyiben a beszélgetésen jól szerepeltél, annyi pontot fogsz kapni, hogy a hallgatási feladat dönti el a sorsod. Ha hozod az elvárt minimális 8 pontot akkor már meg is van a szóbelid, ha egy kissé lepontoztak a beszélgetésnél, akkor jó hallgatási feladat megoldással még nyerő lehetsz...

Összességében az origo B2 /2nyelvű/ szóbelinek a beszélgetés része könnyűnek tekinthető, de készülni kell rá. A szöveghallgatás viszont minimum közepes erősségű, esetenként nehéznek mondható. Hallás gyakorlások nélkül szinte esélytelen. Célszerű vizsgára menet már az agyadat angol írott, hallgatott szöveggel 'előhangolni', hogy időben ráálljon a vizsgán...

Good luck!

"ITK-Origó
Egyesek szerint az Origó a legnehezebb vizsga mindközül, ugyanis a pontozásnál a rossz válaszokra mínusz pontokat is osztogatnak, ezért mind írásban, mind szóban is fel kell készülni a nyelvtan helyes használatára. Olyan tanulóknak ajánlott, akik nagy és stabil szókinccsel rendelkeznek; akik szeretik a fordítást. Összességében, akiknek nagy rálátásuk van a nyelvtani rendszerre."

"ITK ORIGO (Rigó utca) angol nyelvvizsga
Talán ez a legnehezebb nyelvvizsga mind közül. Presztízse csökkent az előző évekhez képest, és az írásbeli fordítási, szövegalkotási részét keményebben pontozzák, mint más nyelvvizsgáknál. Mindemellett eléggé kiszámítható a vizsga, a feladatrendszere nem sokat változott a hetvenes évek óta.
A szóbeli részénél nem vizsgázóval, hanem vizsgáztatóval beszélgetsz egy témáról. A listening feladatnál magyarul teszik fel a kérdést és magyarul várják a válaszokat is."

Prof.William Creative Commons License 2016.07.08 0 0 3557

Kidolgozott Origo B1 -es szóbeli tételeket lehet találni a neten?

 

Vagy azzal egyenértékű szövegeket...

fairy23 Creative Commons License 2016.06.16 0 0 3555

Sziasztok,

 

Érdeklődni szeretnék, hogy mit éreztek legnagyobb nehézségnek a nyelvvizsgára való felkészülésben? Aki privátban szeretne, válaszolhat ide is: forditas.andrea@gmail.com

adam18291 Creative Commons License 2016.05.29 0 0 3553

és az első cikkhez, ami a terrortámadásokról és az utazásról szólt oda azt raktam h a "britek tovább utaznak" vagy mi

 

Előzmény: Petyko91 (3551)
adam18291 Creative Commons License 2016.05.29 0 0 3552

Szia!

Azt hiszem ugyan ezeket írtam én is 

Előzmény: Petyko91 (3551)
Petyko91 Creative Commons License 2016.05.28 0 0 3551

Sziasztok! Volt ma valaki Telc b2 ANGOL irásbelizni? Még fejemben van egy két megoldas amit irtam, de nem tudom jogy jo-e?! 

Az elso feladatban a 2 kigyosra emlekszem az elsohoz azt valasztottam hogy snake left behind vagy vami ilyesmi a masik meg hogy snake located vagy mi. A masodik feladatban: nem halgatja szivesen a radiot, elvannak egymassal, ... aztan már zavaros hogy vilt tovabb de a privat svérát irtam a végén. A tobbire meg nem nagyon emlekszem. Ha tudtok valamit irjatok köszi

Nyelvpapir Creative Commons License 2016.04.06 0 0 3550

Hello!

 

23 év körüli, fiú dublőrt keresek angol középfokhoz!

 

nyelvpapir@gmail.com

Nyelvpapir Creative Commons License 2016.03.17 0 0 3549

Üdv!

 

Regisztrált, b2, angol nyelvvizsga megszerzéséhez minden megoldás érdekel!

 

nyelvpapir@gmail.com

 

Köszi!

Lizz001 Creative Commons License 2016.03.02 0 0 3548

Szia 
Írtam e-mailt de vissza dobta . Elküldenéd nekem a packot a lizaszoke@gmail.com címre :) ? Előre is köszönöm :)
Lizz

Előzmény: viky007 (3295)
Daisy15 Creative Commons License 2016.02.27 0 0 3547

Sziasztok!
Volt valaki ma Telc német B2 vizsgán? Hogy ment?

József Laczka Creative Commons License 2016.01.19 0 0 3546

Sziasztok! ORIGÓ német nyelvvizsgára készülök, ha tudtok segíteni minden megoldás érdekel.Előre is köszi mindenkinek.

n.biaa Creative Commons License 2016.01.10 0 0 3545

Köszönöm a segítséget .! :) 

Előzmény: mankipanki (3544)
mankipanki Creative Commons License 2016.01.09 0 0 3544

Elhiszem, hogy mar elveszi a kedvedet! Szerintem ne próbálj másikat, mert én mikor elmentem Telc-te is, akkor pl a levélre 0%-ot kaptam, pedig mar az első Ecl-es vizsgákon is 50%felettit írtam. Valószínűnek tarom, hogy a Telc-nél más szempontok szerint pontoznak. Az Ecl-re gyakoroltal, abban mar tudod mire kell figyelni. Én megcsináltam többször is az ecl három kötetes tesztkonyvet, es próbáltam nagyon sok szót megtanulni. Hogy ha az első szövegértésnel a nyelvtant nem jol hasznalnam, akkor a szavak alapjan tudjam a helyes választ. Van aki ha nem érti akkor is ki tudja választani, de nekem a nyelvtan nehezebben megy. Csinaltam magamnak képes szótárt, mert elég vizuális típus vagyok es így könnyebben jegyeztem meg a szavakat. Szerintem te pont azon a határon vagy, hogy eppen at is mehetsz. A levéllel meg jól fel tudod húzni a pontjaidat. Én nagyon sok komplett mondatot megtanultam hozza. Nem tudom, hogy segítettem-e. Én így csináltam. Mellette egész nap angolul olvastam es rádió színházakat hallgattam.

Előzmény: n.biaa (3543)
n.biaa Creative Commons License 2016.01.09 0 0 3543

Már nagyon elvagyok keseredve sajnos és minden kedvemet elveszi a nyelvtől, és mindig az ecl-nél voltam,mert arra készültem és a többinél nem hiszem hogy jobban mennének a javítós feladatok. A szóbelim már elsőre sikerült majdnem maximális százalékkal. Esetleg valamilyen gyakorlási lehetőséget tudnál mondani, hogy júniusba jobban menjen? És nagyon kedves vagy, hogy válaszolsz :) 

Előzmény: mankipanki (3542)
mankipanki Creative Commons License 2016.01.08 0 0 3542

Igen, ez nagyon bosszanto! Ugy gondolom ha valaki mindig a kuszobon van, akar alatta, akar felette, az szerencse kerdese is, hogy atmegy-e. Ha valaki 70-80%-ra tud teljesiteni, akkor o voszinuleg mindig letenne. Nekem most 60%-al sikerult az irasbelim, de tudom, hogy meg sokat kell tanulnom a nyelvet. Neked is sikerulni fog! Nagyon el tudja szomoritani az embert, de nem szabad feladni. Nekem egy sikertelen ecl es egy sikertelen telc utan lett meg az ecl vizsgam. Sok sikert a felulvizsgalathoz, de sajnos meg en sem hallottam senkit a lanyomon kivul akit atengedtek volna vele. De ugye neki a sikertelen is 60% volt. legkozelebb biztosan sikerulni fog. Szobelid megvan?

Előzmény: n.biaa (3541)
n.biaa Creative Commons License 2016.01.08 0 0 3541

köszönöm a választ, reménykedek a legjobbakban, bár eddig még nem hallottam olyanról akinek megadták volna, viszont nagyon elvagyok keseredve, mert már harmadjára futok neki, és mindig 1-2%-os a különbség.. 

Előzmény: mankipanki (3540)
mankipanki Creative Commons License 2016.01.07 0 0 3540

Szia! Nekem az oktoberi b2 ecl vizsgam szobelije lett 59%. Fellebeztem, de sikertelenul. A lanyomnak 60%-os irasbelije nem lett meg akkor, mert 80% es 39% lett neki. Mivel egy db szotart vittunk ketten, es o nem hasznalhatta, fellebeztunk es neki megadtak. De neki csak fel pont kellett. igy neki mar akkor meglett a b2 komplex, nekem csak a kovetkezon sikerult. Nyomos indok kell a fellebezesre szerintem, de ha nincs akkor is megeri, mert nagyon jol kiertekelt papirt kuldenek a teljesitmenyedrol. Lehet belole tanulni, hogy mi nem volt eleg eros. Szoval szerintem 2500ft-ot meger.

Előzmény: n.biaa (3539)
n.biaa Creative Commons License 2016.01.06 0 0 3539

Sziasztok.!

 

ECL-nyelvvizsgát tettem német B2, és 59% lett, ami azt jelenti hogy fél ponton múlik. Beadtam a felülvizsgálatot, és mivel már harmadjára járok így reménykedek a legjobbakban. Valaki tud esetleg olyanról akinek megadták és sikerült a felülvizsgálat? 

fairy23 Creative Commons License 2016.01.04 0 0 3538

Sziasztok,

 

Felsőfokú ECL nyelvvizsga szóbeli tételeihez tud vki segítséget adni?

Köszönöm

erik erik Creative Commons License 2015.12.15 0 0 3537

sziasztok

 

volt valaki mostanában a BGF középfoku szakmai üzleti angol nyelvvizsgáján?

érdekelne milyen levelet kellett irni irásbelin, meg szóbelin mik voltak,

köszi

 

 

jcsabi89 Creative Commons License 2015.11.22 0 0 3536

kép lemaradt

 

jcsabi89 Creative Commons License 2015.11.22 0 0 3535

Sziasztok

valakinek nincs meg ez a két levél? Gyakorló vizsgafeladatsorok angol alap-, közép-, felsőfokon idegenforgalom c. könyvből vannak

 

 

Prof.William Creative Commons License 2015.09.14 0 0 3533

Sziasztok!

 

Pár napja kezdtem el a német alapfokra felkészülni.

 

Melyik nyelvvizsgát ajánlanátok hozzá?

 

Ismerjék el államilag de de legyen viszonylag könnyű és gyorsan megcsinálható...

jészegedi Creative Commons License 2015.08.25 0 0 3532

Milyen típusú nyelvvizsgát érdemes választani?

 

A megfelelő nyelvvizsga-típus kiválasztásánál több szempontot is érdemes figyelembe vennünk:

  1. Milyen tananyagot használunk a felkészüléshez?
  2. A nyelvtanban, vagy a napi kommunikációban vagyunk-e jártasabbak?
  3. Fordítani tudunk-e jobban, vagy a lukas szöveget kitölteni?
  4. Amire a vizsgát használni akarjuk, ott mit látnak legszívesebben?

Az utolsó kérdés némi magyarázatot igényel; ha a diploma kiváltásához van szükség a vizsgára, akkor egyszerű a dolgunk, hiszen csak meg kell néznünk a listát, mit fogadnak el, és mit nem. Ha viszont például angol nyelven kívánunk egyetemi tanulmányokat folytatni, akkor ehhez a TOEFL - vizsgára van szükség, hiszen az egész világon ennek a tesztsorát használják a leendő diákok nyelvi kompetenciájának felméréséhez. 

Akinek a fordítás jobban megy, mint a kreatív szövegkitöltés, valamint a nyelvtannal különösebb gondjai nincsenek, annak javasolható az ORIGO vizsga. Aki viszont a nyelvtanra kevesebb figyelmet fordított, inkább a jártasságára kíván alapozni, annak egynyelvű vizsgára érdemes jelentkeznie (az ORIGO-n és a BME kétnyelvűn kívül a többi majdnem mind ilyen). 

 

http://nyelvvizsgamester.weebly.com/ 

Előzmény: Zita Palotai (3530)
Rokakoma Creative Commons License 2015.07.08 0 0 3531

diplomamentő.

Előzmény: Zita Palotai (3530)
Zita Palotai Creative Commons License 2015.07.08 0 0 3530

Sziasztok!

Sikeres nyelvvizsgát szeretnék !

Minden megoldás érdekelne!

Pepita78 Creative Commons License 2015.06.14 0 0 3529

Szia!

 

Tudom, hogy elég régi hozzászólásod volt, de tényleg van kereskedelmi angol KITEX anyagod? HA meg van még kérlek küldd el nekem: csejteine.mariann@citromail.hu

Köszönöm.

Előzmény: -merci- (2695)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.30 0 0 3528

Nem küldtem el az elérhetőségem bocsi...

 

evelin3232@freemail.hu

Előzmény: esszztii (3487)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.30 0 0 3527

Kedves Eszti!

 

Elküldenéd nekem is a nyelvtanár elérhetőségét?

 

Sajnos én ugy jártam hogy felvettek egy diplomamentő angol nyelvtanfolyamra,rábeszéltek hogy kezdjem el mert meg lehet csinálni A2-es szintről . hát bele mentem és nem sikerült.És ha december végéig nem csinálom meg ki kell fizetnem a tanfolyam árának a felét ami rengeteg pénz.

Kiderült hogy azért kellettem hogy meglegyen a létszám az iskolában hogy megkapják utánnam az állami támogatást ami 240 ezer ft.:-(  Itt nem segítettek. Keményen tanultunk több mint 7 hónapig.minden órán ott voltam.még magán tanárhoz is jártam.:-( Nekem nehéz.

 

Nagyon vigyázni kell a nyelviskolákkal.

 

 

 

 

ÜdvEvelin

 

Előzmény: esszztii (3487)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.25 0 0 3525

 

Sziasztok!

 

Sikeres nyelvizsgát szeretnék. Minden megoldás érdekel.

 

evelin3232@freemail.hu

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!