Keresés

Részletes keresés

aquarius0 Creative Commons License 2014.01.30 0 0 2637

Én is találtam egy főzőset, remélem te is arra gondoltál, mert írtam nekik tegnap, de még nem érkezett válasz. De ha már itt vagyok, nincs véletlenül valaminek egy 22 cm-es fedője? :)

Előzmény: ER85 (2636)
ER85 Creative Commons License 2014.01.16 0 0 2636

Sziasztok,

Én most Facebookon találtam egy zepteres oldalt, ahol tudtam nekik üzenetet küldeni. A délután feltett kérdésemre másnap válaszoltak, szóval biztos ül ott valaki :)

Most nem merek linkelni, de ha érdekel benneteket, akkor majd szívesen beírom ;)

Előzmény: újmóni (2635)
újmóni Creative Commons License 2013.12.22 0 0 2635

hát ha szerencsétek van, és nyitva találjátok az irodát, mindeképpen menjetek be.  De még jobb, ha egy elállásról szóló nyilatkozatot írásban előkészítetek, és ha mégsincs nyitva az iroda, feladjátok TÉRTIVEVÉNYESEN a szerződésben megadott címre!!!

 

Kaptak a szüleid egyáltalán valamiféle papírt, szerződést...?

 

Undorító, hogy ezek a lelketlen kufár cégek még Karácsony előtt is átvágják az idős embereket. :-((((

 

 

Előzmény: Pityuuuu (2634)
Pityuuuu Creative Commons License 2013.12.22 0 0 2634

Sziasztok!

 

Egy kis segítséget, tanácsot szeretnék kérni. Szóval a helyzet a következő. Én kamionosként dolgozom, így ritkán járok haza, de most ahogy hazaértem szüleim közlik, hogy vettek múlt héten vasárnap egy egy edényes kis indukciós főzőlapot tőlük 100 ezer Ft körül. Edigitalnal rákeresve 11 ezer Ft egy ilyen és 100-ért 4 edényes Bosch lapot is lehet venni. Szóval elállnánk a szerződéstől. Oké 8 munkanapon belül el lehet állni, visszaolvastam ezt már tudom. A helyzetet annyi bonyolítja, hogy egy furcsa hitel konstrukcióban vették fel. Még nem tudom melyik bank biztosítja, de 2 év a futamidő és határozatlan összegű a törlesztő és amint letelik a 2 év és ki lesz fizetve a teljes összeg, akkor adják csak át a terméket is. Szóval ebben az esetben mi helyzet? Ballagjunk be holnap az irodába és mondjuk vissza?

herceg.notesz Creative Commons License 2013.08.13 0 0 2633

Apropó, a csatlakozója (gőz+áram) a zepternél 2x.000ft, ha fel akarom újítani.Ha megcsinálom autó csatlakozó tüskékkel+o gyűrű csere+mindennel nagyjából 300ft. Na itt az örök garancia. 

Előzmény: Otto Normalverbraucher (2631)
herceg.notesz Creative Commons License 2013.08.05 0 0 2632

Inkább kopóeszköznek hívják!:( De sebaj, megoldjuk ezt is:)

Előzmény: Otto Normalverbraucher (2631)
Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2013.08.05 0 0 2631

Arra a csőre nincs "örök garancia"...?

 

Amíg meg nem veszed, folyton ezt hangoztatják....

VAgy ez csak a megvásárlás pillanatáig érvényes "reklámszlogen"..?

 

 

Előzmény: herceg.notesz (2630)
herceg.notesz Creative Commons License 2013.08.04 0 0 2630

Aqua Jebbo-hoz keresek vasalót, mert a mienknek már a csöve és a műanyag része kezd szétesni. Ha van valami használható, akkor megvásárolnám!

Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2013.04.16 0 0 2629

ledegradáló

 

csak baráti jótanács...

fölösleges a "le". A degradálóban már benne van a LE.

 

:)

 

A normális MLM-céget meg itt inkább nem boncolgatnám.... :-DDD

 

 

Előzmény: prempisze1 (2626)
Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2013.04.16 0 0 2628

Az örökgarancia maga a parasztvakítás.

 

Ha valami baj van, akkor hirtelen "arra nem vonatozik" a kifogás.

 

Volt már itt a topikon -cig ilyen példa....

Előzmény: prempisze1 (2626)
Hepci Creative Commons License 2013.04.12 0 0 2627

Hát, az MLM se a becsületes (= a pénzért megfelelő/arányos értéket nyújtó) cégek jellemzője...

 

Abban mindenképp közös a Zepter az MLM-szisztémájú vállalkozásokkal, hogy a tulajdonságaikhoz képest legalább ötszörös árazású - jó vagy rossz, ebből a szempontból mindegy - termékeket próbálnak embertelenül gusztustalan módszerekkel rásózni szegény zemberekre, azok közül is főként a tudatlanabbjára.

Előzmény: prempisze1 (2626)
prempisze1 Creative Commons License 2013.04.11 0 0 2626

Csak tisztánlátás miatt: a ZEPTER nem normál MLM cég! Direktmarketinget folytat.

az MLM egy hálózatos értékesítési forma passzív jövedelemmel.Ez itt nincs, ügynökök értékesítenek-vagy rátukmálnak vagy akármit is csinálnak.

Erőszakosak, és megtévesztőek.Sajnos!!!

Régen ez egy jó cég volt top minőségű termékekkel, mára hanyatló minőség, és rosszul öltözött munkanélkülieket "alkalmazó" cég lett ( nincs alkalmazotti munkaviszony már, csak vállalkozói-nehogy már valamit fixen keress is, csak ha teljesítessz.

Amint beteg leszel mész a süllyesztőbe!

Ne említsük már Őket MLM cégként, ez olyan ledegradáló a normál MLM cégeknek!

 

( Nem vagyok sem Zepter ellenes-sem Zepter mellett voksoló ember, nem vagyok MLM-es sem, csak egy véleméynt formáltam meg)

 

Egy kérdés: Ha a ZEpter saját márkás termékeire örökgarit ad minek kérik a garijegyet és a számlát??? 10-20 év távlatából kia fene őrzi meg ezeket? szerintetek ez nem parasztvakítás?

 

kellyboy2006 Creative Commons License 2013.03.25 0 0 2625

Ez benne van...

 

Ha pl. egy Zepteres, vagy bármilyen ügynök elad valamit, x év garival, lehet hogy 10 év múlva már nem azzal foglalkozik vele cégszerűen.

 

Nekem is volt olyan garanciajegyem tömkelege (memóriák kapcsán pl.), ami 99 évre szól. Amikor kiadtam mondtam ha még itt leszek nyugdíj utánis, jöhet akkor ha probléma van a termékkel. De most hozzám hiába hozza személy szerint vissza,már nem vagyok a cég vezetője, de a cég még létezik, ígyél a gari, csak az új tagokat kell keresni vele. De mi van ha az is megszűnik?

 

Van a terméknek egy gyári száma, és amíg a gyár létezik, addig a gyártói garancia él ugyanúgy a vásárlástól számított 99 évig. Edénykészletnél nem tudom van-e ilyen?

 

llletve bekavarhat a "feketézés" is. Elég ha egy disztribútor nem tisztán szerzi be a terméket, megszakad a lánc és bizonyíthatatlan, hogy az milyen úton került el a fogyasztóhoz. A gyárnál kb. az lesz, hogy ott van valakinél raktáron, közben meg már fogyasztónál van, de nincs nyoma. Ott a fogyasztói reklamáció semmit nem ér szinte a gyárnál. Ők csak azt látják, hogy valakinél raktáron van az a gyári szám, így nem lehet fogyasztói kárigény.

 

Egyszer futottam bele ilyenbe, utólag kiderül pár millióért eladott termék a fejem fölött lengett, ha visszakerülne saját zsebből megy a kártalanítás... egy termék jött vissza, 10 ezres tétel volt. Azóta inkább jobban megnézem kivel is "boltolok".

 

A másik.. "örökélet garancia" nem tudom, de ahogy látom csak magyar szokás, hogy a kiskereskedők lerövíditik. Disztribútor, gyár kiadja 99 évvel, de fogyasztóhoz, lásd pl. Tesco gazdaságos termékek már csak a kötelező 1-3 évig tartanak. Rosszabb esetben még plusz pénzt is kér garancia kiterjesztésre. Mondom még egyszer ez csak kevés gyártóra vonatkozik, de amelyik biztos a termékben az kiadja rá az élettartam garit. Van olyan is amelyik épp hogy kibírja az 1 évet, de a hazai garancia és fogyasztóvédelmi helyzet biztos nem tükrözi híven a gyártói vállalásokat. Ezt persze ki lehet úgy használni, hogy  "túlígérjük" a másikat.

 

Pl. tescos számítógép 1 év garanciával... helyett nálam rakd össze a gépedet 1-2 ezer Ft-ért többért, alkatrészenként, úgy ahogy akarod és ne kész termlket fogadj el kompromisszumokkal, plusz alkatrészenként kapsz rá 1-99 év garanciát. Nem pedig,  ha bedöglik 1 év után egy alkatrész, akkor már nincs is garancia az egész gépre.

Nem csak ügyfélkört, hanem bizalmat is építesz vele...

 

Előzmény: Törölt nick (2624)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.20 0 0 2624
rozi1429 Creative Commons License 2013.02.16 0 0 2623

Van valakinek ismerete vagy tapasztalata a impulser light lámpáról, amit az Impulser Trade Kft forgalmaz Dr. Schéder Ákos ajánlásával?

A gyermekemnek volt egy hasi műtétje, amely után a heg elég csúnya lett. Jó-e rá a fényterápiás kezelés? Ha van valakinek tapasztalata írjon róla.

Köszönöm.

Hepci Creative Commons License 2013.02.14 0 0 2622

"Egymillió sz*pás Magyarországon"?

:D

Előzmény: kellyboy2006 (2621)
kellyboy2006 Creative Commons License 2013.02.14 0 0 2621

Hihetetlen... Egerben, mindig van valami.. :-)

 

Nemrégiben egy nyugdíjas, mágneses derékmelegítővel volt hasonló helyzetben. 410 ezer helyett 75 ezerérét, buszos kirándulással egybe kötve. 5000 Ft előleg és kapásból kettőt rendelt. Mikor megtudta mennyibe is van egy ilyen termék a boltban, elállt 8 napon belül, de az 5 ezer oda van.

 

Sajnos a cégnévben meg egy népszerű magyar honismereti tv sorozat jelent meg, aminek semmi köze az efféle tevékenységhez...

Előzmény: broccolino (2619)
Hepci Creative Commons License 2013.02.14 0 0 2620

Ez lesz az, valami matracról beszélt a hölgy a párjának.

Nem járnak túl rosszul, egy rendes dupla matrac kerülhet akár 100 rugóba is, így ez csak négyszer annyi.

Lényegesen jobb, mint a kilencszer annyi.

Még néhány ilyen megtakarítás, és utolérik billgétszt...

Előzmény: broccolino (2619)
broccolino Creative Commons License 2013.02.14 0 0 2619

Az összegből úgy látom, ez az impulser nevű csodálatos cég volt. Ők azzal csábítanak, hogy nagyértékű ingyenes egészségügyi felmérést végeznek (híába, a nyugdíjas a célcsoport, látszik). Én egyszer beugrottam nekik. Négy órát beszélnek, rettentő meggyőzően,  megveheted a mágneses  csodamatracot 900000-ért, de a végén nyereményjátékot rendeznek, és aki 500-at nyer, az már 400-ért viheti a terméket. Mostanában megint felerősödött a kampányuk, az elmúlt hetekben több mint 10 telefonjukat utasítottam el. 

Előzmény: Hepci (2615)
Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2013.02.14 0 0 2618

Na ja.... :-s

 

Eleve nyugdíjasokat, és más, könnyen befolyásolható embereket céloznak meg, ez már eleve visszataszító a "marketingstratégiájukban". :-(

Előzmény: Hepci (2617)
Hepci Creative Commons License 2013.02.14 0 0 2617

Talán a zepterkárosultakat is meg kellene menteni közpénzből, mint a devizahiteleseket.

A két csoport között vélhetően jelentős átfedés van...

Előzmény: Otto Normalverbraucher (2616)
Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2013.02.14 0 0 2616

Én is voltam már úgy vidéki szállodában, hogy a reggeliző terem melletti "rendezvényteremben" valami hasonló parasztvakítás folyt.

Látnod kellett volna az előadót! Brrrrr!

 

 

Előzmény: Hepci (2615)
Hepci Creative Commons License 2013.02.14 0 0 2615

Pár hete Egerben voltam egy konferencián, a szomszéd teremben pont ilyen hülyítés folyt. Egy arrogáns kis p*csa megkérdezte, hogy mi járatban mászkálok az ajtó előtt, mert nem tudtam, melyik teremben van a kertészeti tanácskozás. Aztán láttam, ahogy a szomszédból jöttek kifelé a zömmel idősek, sorban felolvasta a nevüket s kaptak valami üveggyöngyöt.

Kissé később a szálloda előtt kihallgattam egy nő telefonját a férjének, aki lelkendezett, hogy sikerült megvennie valami 900000 forintos szart csupán 350000-ért, kérte, hogy vegyen ki pénzt valahonnan, mert annyira megéri.

Komolyan megáll az eszem, hogy 20 éve folyik itt a szélhámia, kezdve az Amway rendszerével, és még mindig akad agyhalott, aki bedől nekik.

Előzmény: Otto Normalverbraucher (2609)
kellyboy2006 Creative Commons License 2013.02.14 0 0 2614

Lassan garantált bérminimumos munkáltató lesz a Zepter?

 

kérdőívre fix összeg, telefonos aszisztens fix alap fizetéssel...

 

De azért még tartja a színvonalat:

 

"Csak negatív véleményem van róluk. 
Épp ma voltam állástájékoztatáson. 30 percig csak a saját cégüket fényezte, majd ezután elmondta, hogy konkrétan, mi is lenne a dolgunk. Az álláshirdetésben annyi állt, hogy értékesítési asszisztens. Na már most, telefonálgatni kellene embereket és beinvitálni őket az irodába ahol prezentáció keretében megvehetik a terméket. Te az alapján kapod a jutalékot, hogy hány ember és milyen értékben vett rajtad keresztül valamilyen Zepter terméket. Elmondta, hogy nagyjából heti 350-400 hívás kell ahhoz, hogy minimálbérnek megfelelő összeget hazavigyél. Fix havi fizetésed ugye nincs, csak annyi, ahány vevőt a héten szerzel. Feljebb jutási lehetőség nincs, nem fizetik a munkahelyre való utazást, de ha otthonról való telefonálgatást sem fedezik. Sőt, valami olyasmit is mondott, hogy elvileg kereskedői végzettség nélkül nem is lehetne ilyet csinálni, szóval nem tudom, akinek nincs az gyakorlatilag illegálisan dolgozik? 
Tényleg, ha ilyen meg olyan nagymenő multiról van szó, azok nem így intézik a munkaerőutánpótlást... Rengetegen voltunk egy teremben, és előttünk is volt egy másik csoport, akiknek be akarták adni, hogy a mai Magyarországon ez az egyetlen munkalehetőséged, vagy az utcasarok*. De úgy konkrétan. 
Na meg persze tök bunkó volta pacák, aki tartotta a tájékoztatót és utána felhívott, hogy lenne-e kedvem a betanításra menni. Egyszerűen bunkón beszólt és kinevetett, mikor mondtam, hogy kösz nem. 
Meg az egész irodaházban meg az emberekben volt valami nagyon gyanús... 
Na mindegy, ha engem kérdezel, NEM AJÁNLOM ŐKET."

 

*Ezt épp tegnap moderálták az mlm topicból, azzal a  címszóval, hogyaz mlm "egyetlen kitörési lehtőség".

 


 

rci Creative Commons License 2013.02.09 0 0 2613

Azért ész ois kkell az élethez. Legalább a józan paraszti ész. .  Nyilván sem te sem én nem fogunk olyan cuccot fogunk horrpr árakon venni amire nincs szükségünk. Baleknak, luzernak lenni nem dicsőség, bár úgy látom hazánkban divattá vált hogy egyesek kérkednek a luzerságukkal. Nem rád gondoltam, te tudom nem vagy az.

Előzmény: Otto Normalverbraucher (2606)
rci Creative Commons License 2013.02.09 0 0 2612

A cikkből nem derült ki hogy Zepteres volt az illető. Ferrarit például bárki tud ígérni. előleget is felvenni, nem az adott cég a felelős ha a nevében csalnak. A csaló azért csaló mert ilyen a személyisége. A boltban is van néhány dolgozó aki lop mégse mondhatjuk hogy a dolgozók tolvajok. Egyébként ha hálózatból vásárol valaki ilyen nem fordulhat elő. Csak a kettős mércét nem kedvelem. Az élet egyéb területén sem. Az nagyon messze van az objektivitástól. Vannak a mi üzleteinknek is negatív oldalai. de az hogy egy csaló mit ígér az egész más dolog. Ja amúgy nem voltam, vagyok  Zepter értékesítő és azt hiszem tárgyilagos tudok maradni a témában. Még mint MLM hálózatépítő  sem érintve magam, a Zeptert mint jeleztem iskorábban nem tartom MLM cégnek.

Előzmény: Otto Normalverbraucher (2605)
Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2013.02.09 0 0 2611

A feleségem mostanában otthon dolgozik, elég rendesen hullik szegénynek a haja a napi 5-6 ilyen jellegű erőszakos telefontól.

Persze most már csípőből mondja a hívó kb. második mondatánál, hogy "köszönjük, nem érdekel" - és puff, már le is tette.

Utálatos dolog, hogy "ingyenes egészségügyi felmérést" kínálgatnak balekbehúzónak, holott nyilvánvaló, hogy az csak a méz a madzagon.

 

A lényeg: a bioptron lámpa vagy hasonló "csodaszerek" tukmálása. :-(

 

 

Előzmény: sickamic (2610)
sickamic Creative Commons License 2013.02.09 0 0 2610

Engem gyakran megtalálnak telefonon, de sajnos soha nem tudunk résztvenni.

Előzmény: Otto Normalverbraucher (2609)
Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2013.02.09 0 0 2609

Egy másik:

 

 

Alapjáraton az a meló, hogy felhívsz nyuggereket, hogy nyertek 50.000 - 100.000 - xxxx összeget vagy ajándékot és jöjjenek el átvenni.

Aztán ott egy bemutató (agymosás)során meg kell győznöd őket, hogy vegyenek egy rettentő jó minőségű porszívót / turmixgépet / stb... most AKCIÓSAN 500.000-ért megkaphatnak (mert máskor amúgy 900.000 az ára), sőt, most még az 50.000 ft vásárlási utalvány nyereményét is levásárolhatja!

Pénzt te csak akkor látsz, ha valami balekot sikerül is rábeszélni, hogy vegyen. Fixről ne is álmodj.

Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2013.02.09 0 0 2608

Innen egy hsz:

 

Lehet, hogy egy csapat ember fazékeladás helyett az állásinterjúk szervezésén dolgozik náluk? Csak éppen nem lehetnek valami figyelmesek, ha csak arra koncentrálnak, hogy mindig új e-mail címeket agyaljanak ki, miközben az nem zavarja őket, hogy például ma is ezt írtam a jelentkezésemben: "Remélem, nem azért szégyenli a cége nevét, mert például Zepter fazekat kell árulni. (Elnézést kérek a gyanúsításért, de többek között a megidézett cég képviseli ezt a hirdetési stílust.)" -- Erre válaszul képesek voltak elküldeni az egyik hozzászóló által belinkelt Optima B-s sablon levelet. Vagy lehet, hogy emberek helyett automata küldi el minden levélre a választ, függetlenül attól, hogy mi szerepel a jelentkezésben? Ami új volt ma, hogy még eddig 187-es számra utaló levelet nem küldtek, korábban mindig csak a 191-es számra hivatkoztak. Nah, most majd ezt is beteszem a kisokosba: lehet, ráuszítom a levelezőklienst, hogy eleve ne is jusson el hozzám olyan levél, amiben ez a cím szerepel. Legalább nem idegesíteném magamat miattuk!
A levélből meg igen gyanús az alábbi mondat:
"Elnézést a kellemetlenségért ha mástól is kapott interjú időpontot a 187-es címre
ez esetben kérem annak a nevét mondja a recepción akinek válaszlevele legszimpatikusabb az Ön számára." (Hogy sehol nincs vessző a mondatban, az nem rajtam múlt.) -- Ugyan nem voltam hajlandó végighallgatni a mondókát, amikor először elcsábítottak oda, de ez a rész egyértelműen arra utal, hogy MLM-rendszerben működnek: az egyes munkatársaknak érdekében áll, hogy újakat szervezzenek be maguk "alá", valszeg azzal hitegetik őket, hogy majd így jutnak több pénzhez.

Valamit tenni kellene az ellen is, hogy az összes álláshirdetési felületet ellepik: nemcsak kereskedelmi asszisztens megy már, hanem jellemző például a felső vezetők mellé asszisztenst kereső hirdetés is. Miből élnek még mindig? Hogyan lehetne őket tönkretenni? -- Igazán nem gonoszságból, csak azért, hogy a mocsok üzleti kultúrájukkal együtt elpucoljanak végre az országból.

Előzmény: Otto Normalverbraucher (2607)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!