Keresés

Részletes keresés

bi-02 Creative Commons License 2013.01.21 0 0 698

Igen,ott voltam. A KFKI-nél történt.

Amikor az egyik srác kimozdult a sorból, hogy valami szemetet kidobjon a kukába, ráförmedt egy géppityus közeg: "Állj csak vissza, ez nem babazsúr!" - akkor fostunk be igazán.

Azt hitték be akarjuk venni a reaktort, a rúdlámpáinkra meg hogy kézigránát...

Milyen feltűnés nélkül követtek minket egész idő alatt..:) Makkosmáriánál pont szembe találkoztunk velük az ösvényen. Mi már kifelé mentünk ők még a templom irányába araszoltak a fehér Lada-Nivával. Aztán következett a KFKI és a platós IFA a munkásőrökkel, meg ugyanaz a NIV(e)A. A hozzáértők akkor világosodtak meg, hogy ezek sem erdészek voltak...:))

Ha jól emlékszem március 15 környékén lehetett. Én akkor voltam elsős (c).

Előzmény: blokkos (697)
blokkos Creative Commons License 2013.01.20 0 0 697

Van itt valaki aki résztvett azon az éjszaki túrán, amikor rendőrök, munkásőrök falhozállítottak minket? Úgy 86-87-ben lehetett.

blokkos Creative Commons License 2013.01.20 0 0 696

Érdekes látni a felvételt. Egy jellegzetes Paga óra.:) Más súlycsoportban van mostanság, de ugyanolyan jó fej.

Előzmény: gratzer (678)
sörösgigant Creative Commons License 2012.12.07 0 0 695

A Taknyos varjú....

Na meg az ÁFOR...

A benzinkútnál is volt egy kis presszó...

Előzmény: sosemlettemvasutas (694)
sosemlettemvasutas Creative Commons License 2012.12.07 0 0 694
A lényeg kimaradt! Rétisas Vendéglő
sörösgigant Creative Commons License 2012.12.07 0 0 693

Talpas karó....

Helyette lehetett választani a három normál zakót is. Mindezek csak azért voltak, hogy el ne dőljenek....-:9

Hatosfogat ? Az az óra elején a villámfelelők voltak ? Akiknek a sorsuk már a tábla elé való kinmenettel eldőlt...

 

Bíró, Bérczy, Horvátha Palya, Jankovitsné, Farkas, Simándy K, Becz Gyurka, Dolgos, Vész Imre, Bneke, Ács, Szőke, Bárdos, Hiretelen ennyi ugrik be....

Ja: Az örök mondás: Igen ! Ja, majd ha az Osztyapenkó lépést vált ! Mjd akkor !...-:)

Előzmény: sosemlettemvasutas (691)
sörösgigant Creative Commons License 2012.12.07 0 0 692

Én 11 évvel előtted végeztem.

Volt valami akkor még szőke-vékony MILF. Valami gondnok féle.

Nekiállt durrogni mikor a két ajtó között bagóztunk. Persze az arraboknak nem szzólt. Mikor ezt nehezményeztük, akkor még neki állt feljebb. Erre az egyikosztálytársam megkérte hogy tegyen egy szívességet...-:)

Már futott is a Bíróhoz...

Mivel elsős voltam, a "tehet nekem egy szívességet"c. kiszólást nem értettem, legalább is a lényegét.....

Egy undok, kekekc nagyhangú vén bula volt....

Nagyon szerettem azt az iskolát...

A vasútnál sokszor csodálkozok milyen sokan végeztünk ott....

Előzmény: sosemlettemvasutas (691)
sosemlettemvasutas Creative Commons License 2012.12.07 0 0 691
Sziasztok!Végigolvastam az egész fórumrészleget, és....Pff! És tényleg: -talpas egyes, hatosfogat                       -Kocsis, Pecsenyánszky, Sirály                       - 7:40-tól felírás ha késtél                       - az irodán a vén picsa aki a diákot is csinálta                       - Lavor, Ede...                       - Csiga. te meg nyúlod a könyveket?Fasza volt. Én 1994-ben kezdtem D osztályban, ha valaki erre jár.
gratzer Creative Commons License 2012.12.06 0 0 690

 

Ezt találtam:

 

gratzer Creative Commons License 2012.12.06 0 1 689

 

Ha nagyon belemászol a googliba , akkor furmányos utakon találhatsz párat , de a boldogemlékű kep.tar.hu-n volt egy csokorral , csak megszűnt ez az elérhetőség , nekem is rengeteg képem veszett oda .

Előzmény: sörösgigant (688)
sörösgigant Creative Commons License 2012.12.04 0 1 688

A taqblók kint vannak valahol ? Mármint a neten....

gratzer Creative Commons License 2012.10.30 0 1 686

 

Emlékszem , sokszor épp , hogy beértem reggel a suliba 7.45-re , miközben 7.40 után már felírta az ügyeletes a kapun a későket . 7.40-kor az ügyeletes állandó figyelője volt Ilkei papa , ugyanis aki az ő osztályából késve érkezett , már mondta is a szemébe az aktuális diáknak , hogy ő már a hatosfogat tagja lesz . És így is lett . Mindig szerencséje volt ,hogy összejött már reggel a 6 név neki . Dízel óra kezdés , hat ember kivágtázik a táblához , a három tábla megfelez krétával függőlegesen , és máris mindenki a saját szektora elé állt . Ez volt a hatos fogat és már indult is az élvezkedés . Aki nem ír fel semmit a táblára egy 1-es , aki hülyeséget ír fel az két 1-es . Sokszor jobban megérte csak álldogálni , ha nem volt biztos az ember a dolgában .

gratzer Creative Commons License 2012.10.30 0 0 685

 

A Szívem , mint zenekar nem ismerős , de a Szívem az egyik srác beceneve volt . Együtt lógtak brancsban a Lennonnal , Csorba Krisztiánnal , Alpárival , Básthyval , Mésznerrel stb...........

Előzmény: Dash 9 (684)
Dash 9 Creative Commons License 2012.10.29 0 0 684

Szia!

 

Nem emlékszel véletlenül az általad megjelölt időszakban néhágy diákból álló "Szívem" mevű zenekarra? (Mintha valamilyen tv műsorban is játszották volna az egyik számukat.)

Előzmény: dszi (682)
dszi Creative Commons License 2012.10.29 0 0 683

Igen tényleg így volt. Az ügyeletes osztály adta, akik ott voltak.

Nem voltak felmentve, csak pár perccel később érhettek órára illetve korábban jöhettek el.

Előzmény: gratzer (675)
dszi Creative Commons License 2012.10.29 0 0 682

Véletlen találtam rá erre a fórumra, és nagyon jóle esett.

Már csak attól rengeteg jó emlék jött elő, hogy olvasgattam a bejegyzéseket, de ezek a videók a végén nagyon jók. A harmadik az utolsó Mechwart napunk, lehet, hogy néhány részét a híradónak én vettem fel. Hol lehet még uilyeneket szerezni? (főleg a 86 - 91 közöttiek érdekelnénke)

Emlklészik még valaki a Mumbo Jumbora?

Segítek egy rocky zenekar volt (Halás Peti és a Kis Bessenyei játszott benne) és a Vica hangja alá ők játszották fel az alapot. (akkoriban még nem volt karaoke lemez)

Szabó Bakter (azt nem írom, hogy az igazi, mert tudom, hogy páran még utánam is kaptak ilyen nevet) az első.

manta66 Creative Commons License 2012.10.26 0 0 681

De jó videók!

Köszi!

 

Úgy emlékeszem, a mi időnkben (90-95) a harmadikosok adták a ruhatári szolgálatot.

Óránként váltottuk egymást, így egy-egy óra lógós volt.

De valójában, ha nagyon akartak valakit a tanárok, akkor simán lezavarták érte a váltást.

:-)

 

 

Előzmény: gratzer (675)
Dash 9 Creative Commons License 2012.10.26 0 0 680

Wazzeee... Köszi!

Előzmény: gratzer (676)
Dash 9 Creative Commons License 2012.10.26 0 0 679

Sanyi 'bá volt a "pultos". Jó fej volt a kisöreg!

 

A diák segítőknek nem volt felmentése aznapra.

Előzmény: gratzer (675)
gratzer Creative Commons License 2012.10.26 0 0 678

 

Remek felvétel............

gratzer Creative Commons License 2012.10.26 0 0 677

 

Igazi életképek a vége felé...........

gratzer Creative Commons License 2012.10.26 0 0 676

 

Egy kis csemege : Mechwart Sulihíradó

gratzer Creative Commons License 2012.10.24 0 0 675

 

Emlékszik még arra valaki , hogy a ruhatár az aulában hogy működött ? Milyen diákok adtak ott szolgálatot , és aki adott , az akkor arra napra fel volt mentve a tanulás alól ?

sörösgigant Creative Commons License 2012.10.12 0 0 674

Úgy könnyű.....

Akkor már ültem különféle vasúti bűncselekmények miatt...-:)))))))))))))))))9

Előzmény: Dash 9 (673)
Dash 9 Creative Commons License 2012.10.12 0 0 673

Akkor járt a suliba, mikor kiadták. Ott vette.

Előzmény: sörösgigant (671)
sörösgigant Creative Commons License 2012.10.12 0 0 671

Hol lehet megtalálni a kiadványt ?

Előzmény: Dash 9 (670)
Dash 9 Creative Commons License 2012.10.12 0 0 670

Üdv!

 

Az már az idő homályába vész, hogy ki álltal sikerült megvennem. Mivel most nem a könyv mellől gépelek, így nem tudom mikori kiadású. Én 87-91 között koptattam ott a padokat. Mintha úgy rémlene, egy később végző ismerős álltal lett beszerezve a példány akkor, mikor kiadták.

Előzmény: gratzer (663)
sörösgigant Creative Commons License 2012.10.11 0 2 668

Bakker nem mondtad, hogy te is odajártál !......

 79-83. "c", a 2. tisztán villanymozdonyos osztály. Mi voltunk Bíró spori első saját osztálya....

Nagyon szerettük, és most is. Az osztálytalálkozókat általában megtartjuk.Jövőre lesz a 30.........

2007 augusztus 20.-án beengedett a biztonsági őr az aulába. Igaz se a 324-es-t nem láttam, sem a mozdonyt de a "hely szelleme" megérintett. Igen jól esett....

Előzmény: Törölt nick (666)
gratzer Creative Commons License 2012.10.10 0 0 667

 

Tényleg jártál ott tegnap ? Egyáltalán voltál azóta bent az épületben ? Megvan még a tanműhely ? A büfé üzemel ?

 

Előzmény: Törölt nick (666)
gratzer Creative Commons License 2012.10.09 0 1 665

Őszintén mondom, amint a 375-ös eltűnt az udvarról és a biztber kertet kiírtották galád módon , azóta van kitépve a Mechwart szíve és vele együtt az összes emlékünk zarándokhelye .

A múltkor is , mikor arra mentem , már nem az a hangulat csapott meg , mint akkor , egy egészen más közösség voltunk jóban-rosszban , etyeki szüretkor , éjszakai kiránduláskor , Mechwart diszkóban , az alagsori szilasi féle MODE klubban , a Réti sasban , osztálykiránduláskor , Északi járműjavítőban , a Fradiban , a nyári meló alatt a Déli személykocsi tárolójánál , stb...............

 

Ami hiányzott a tanári névsorból az évkönyvben , az a Borcsiczky Karcsi bá neve , a Dízel oktatónké . Ő váltotta le a kiváló képességekkel megáldott Imre Gyulát .

 

 

Előzmény: Törölt nick (664)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!