Keresés

Részletes keresés

Qanon Creative Commons License 2019.09.21 0 0 11625

Minek neked bejelentkezni, ha nem akarsz itt dolgozni? Amit írsz csak a munkavállaláshoz kellene.

Előzmény: Shawking (11624)
Shawking Creative Commons License 2019.09.21 0 0 11624

Sziasztok!

 

Anmeldebescheinigung-al kapcsolatban szeretnék kérdezni.

 

A párom elnyert egy tanulmányi ösztöndíjat és 6 hónapra ausztriába költözik, én pedig vele tartok. Én a munkámat távmunkában fogom végezni, valamint kb. hétvégékre és esetenként ennél hosszabb időre hazajárunk.

 

Úgy látom, hogy ilyen feltételekkel viszont elég nehéz lenne tartózkodási engedélyt szereznem, és abban sem vagyok biztos, hogy egyáltalán szükség van-e rá, ha folyamatosan megszakítjuk a kintlétet, valamint engem úgymond semmi sem köt oda (munkavállalás, lakás).

 

Tehát az egyik kérdésem, hogy ha megszakítom a kintlétet, attól még az 6 hónapnak számít-e? Kell-e tartózkodási engedély?

A másik, hogy ha kell, akkor van-e valakinek tapasztalata, hogy egy magyar igazolást elfogadnak-e mint igazolt jövedelem?

 

Volt már esetleg valaki hasonló szituációban?

Törölt nick Creative Commons License 2019.08.18 0 0 11623

moni0507@citromail.hu. Köszönöm! Itt tudunk priváton beszélni.

Qanon Creative Commons License 2019.08.18 0 0 11622

Szia!

 

Munkát nem tudok ajánlani, de Bécsben van különnálló kiadó szobám aránylag olcson.

 

Üdv.

Előzmény: Törölt nick (11621)
Törölt nick Creative Commons License 2019.08.17 0 0 11621

Sziasztok!

Mint sokan mások,én is segítséget kérek valakitől aki tud és szivesen segít. Magyar határhoz közel vagy maximum Bécsbe szeretnék kimenni dolgozni anyagi okok miatt. Itthon már nem lehet megélni a hazai fizetésekből. Egy takarítói állást keresek egy kiadó szobával együtt. Korábban dolgoztam külföldön,éttermeket,pubokat,irodaházat takarítottam. Angolul beszélek közel d1 szinten. Németük pár szót,számokat ezerig. Hosszú távra gondolkodom és szeptember közepétől mennék. Köszönöm! Mónika

..Gery.. Creative Commons License 2019.08.16 0 0 11620

Sziasztok 

Olyan problémám lenne Bécsben szeretnék dolgozni villanyszerelőkènt de a cég aki alkalmazna ideiglenes lakcímet kér tudna valaki segíteni ebben? Nem laknék ott szállást adna  a munkaközvetítő.

Előre is köszönöm a segítséget.

Panzerbear Creative Commons License 2019.08.11 0 0 11619

Milyen iskola az, hogy ennyibe kerül? Szinte kizártnak tartom....

Előzmény: vheni74 (11618)
vheni74 Creative Commons License 2019.08.09 0 0 11618

Sziasztok! Ausztriában élők segítségét szeretném kérni! 

3 gyerekkel költöznék ausztiába, mindhárom általános iskolás! Most szembesültem vele, hogy az iskolai étkezésért is igen sokat kell fizetni, és a " napközi" is fizetős! Kiszámolva a 3 gyerekre havi kb 800 euró :( 

Kint is van, valami támogatás erre? Ha igen, hol és hogyan lehet igénybe venni? 

Előre is köszönöm a válaszokat!

Jaskóné Creative Commons License 2019.07.16 -1 0 11617
Sziasztok.Szeretém megkérdezni hogy a párom 2012 óta kint dolgozik ausztriában szeretnénk most mi is 3kiskorú gyermekkel ki költözni házat venni kint szeretnénk igénybe venni a bevándorlási támogatást és a kinti csokkot csak nem tudjuk milyen papírokkal és hol kell el kezdeni a dolgokat ha valaki tudna segíteni azt megköszönném.sziasztok.
Panzerbear Creative Commons License 2019.07.13 0 3 11616

 

Kedves mindenki!
Végre úgy érzem, hogy sínen van az életem!
Ma megvolt az első fizetés is, amit "rájfejzenbankba" utaltak, mert végre ott tudtam nyitni bankszámlát, ugyanis dolgozik ott egy magyar csaj, aki segített.
Próbáltam több bankot is, de itt találtam csak olyan embert, aki megértette mit akarok.
Egyébként jól haladok a nyelvtanulással!
3 napja jött egy magyar kolléga, aki beszéli a németet, és aki fontos szavakat tanít nekem, mint pl. "arslokk, blőde, fikken", stb...
Úgy érzem, hogy ha így haladok, akkor még egyszer pincér is lehetek!
A szerb kollégát meg én tanítom magyarul!
Kifogástalanul ejti ki azt, hogy bazdmeg!
A fizum valamiért csak 900 euró lett az első hónapban, pedig 1600-at mondott a közvetítő...
Mindegy, mert ha azt leosztom napi 16 óra munkával, akkor szép összeg...
Hol keresnék otthon ennyit?
Azt mondja az új kolléga, hogy itt járna heti 1 szabadnap, de az nekem még nem volt...
Mindegy is, mert dolgozni jöttem, nem nyaralni.
Nagyon elfáradok a nap végére, mert újabban londíner is lettem, és az éjszaka érkező vendégek bőröndjeit nekem kell cipelnem.
Kaptam az egyiktől 5 euró jattot, de azt a recepciós elkérte, mondván az közös.
Szerintem milliókkal fogok hazamenni!
Már ki is néztem magamnak egy új Audit, egy ájfont, meg egy laptopot!
A házat is felújítjuk totálba, mert dől itt a lé!
Majd valamelyik csoportba felírom, hogy magyar fodrászt keresek, mert a hajam nagyon megnőtt, hátha valaki tud itt ilyet.
Pár napja belázasodtam, reggel megmutatták hol van a doki.
Kérdezte, hogy "fiber meg erbringen, meg husten?", faszom se tudja mit jelent, de mondtam neki, hogy já, já, já, aztán simán megértette!
Azért ez nem semmi!
Egyedül intéztem az egészet!
Kiírt 3 napra, de be kellett jönnöm dolgozni, mert a főnök valami "keine urlaubot" emlegetett, az is egy köcsög!
Urlaub...
Nem is urulógusnál voltam...
Mindegy.
Majd még írok!
Üdv!

Előzmény: Panzerbear (11615)
Panzerbear Creative Commons License 2019.07.12 0 2 11615

Elfogott üzenet.

Drága otthoniak!
Végre sikerült kijutnom Ausztriába dolgozni!
300 eurót fizettem a közvetítőnek, aki szerzett munkát nekem, ráadásul nyelvtudás nélkül!
Pedig a károgók azt mondták, úgy ne induljak neki!
Mosogató, házmester, konyhai kisegítő, kertész és szobafiú pozíciókban dolgozom.
Az első nap jött valami főnök féle, adott egy papírt hogy írjam alá, gondolom a szerződés volt, de mivel németül írták, nem vágtam, hogy mifasz állhat benne, de azért aláírtam.
Cvancogott a főszakács minden faszságot, hogy mi lenne a dolgom a konyhán, de a tököm se értette...
Valami "tellert" meg "kartófelt, cvíbelt" emlegetett...
A Teller Edére gondolhatott?
Küldjetek már róla egy képet, odaadnám neki!
Úgyis feszültnek tűnik a faszi, mert érzem rajta, hogy nem érti a magyart rendesen...
Délelőtt jött valami nő, hogy ő a hauszdámen...
Az mi lehet?
Mondja, hogy "bitte eine kissen"...
Lesmároltam rögtön, mert azért én sem vagyok tök hülye!
A "kiss"-t rögtön megértettem, igaz azóta kerül nagy ívben...
Tehát haladok a némettel is bár nehezen...
A konyhán fél 7-kor kezdek, aztán 10-től fél 5-ig szobákat takarítok, majd kimegyek füvet nyírni fél 7-ig.
Utána konyha este 11-ig.
A munkát jól el tudom látni, bár este mondták hogy valami "birnen kaputt a treppenhausban", na azt nem értettem annyira, úgyhogy hagytam a faszba!
Egyébként kicsit tré a hely, mert a lépcsőházban nem ég a villany, alig találtam fel a padláson lévő szobámba...
A konyhán és a szobákban is jól boldogulok, igaz fingom nincs, hogy mi lehet az a "staubsauger"...
A konyhafőnök tegnap jó fej volt, mert hagyott pihenni!
Ha kellett neki fazék, vagy bármi más, ő maga ment érte, közben mondogatta, hogy "töpfen, töpfen", jó arc a csávó!
Azért egy dolgot nem értek...
A közvetítő megígérte, hogy napi 8 óra lesz a meló, de itt 16 órát kell dolgoznom...
Biztos ez a szokás, de hát megkérdezni nem tudom, mert nem beszélek németül...

Ezek itt valami "Meldezettelt" emlegettek nekem, amit el kellett volna magamnak intézni 3 napon belül, de a bánatom sem tudta megértetni magát a tanácsházán, amit itt valami "Gemeindének" csúfolnak.
Mutogathattam én a nőnek, bármilyen lassan mondtam magyarul, az a hülye picsa nem értette mit akarok...
Szerencsére pont jöttek másik magyarok is, akik segítettek ezt elintézni.
Mindegy, a lényeg az, hogy ma jött a GLS futár, aki szintén magyar volt, és megkaptam a csomagot.
Emlegetett valami bankszámlanyitást, mondtam neki, hogy segíthetne, de azt mondta rohan...
Köcsög magyar ez is, nem segít a másikon...
Egyébként a légkör egyre feszültebb!
Már tele a tököm azzal, hogy senki nem érti meg, amit mondok.
Buzi egy hely ez!
Minden szarral engem találnak meg, hogy ezt meg azt csináljam!
Már az erőszak határát súrolja, amit a főszakács művel!
Tegnap este mondott valamit, amit a faszom se értett, aztán megfogta a karomat, és odarángatott egy zsák répához, és mutogatta, közben ordított valamit...
Betegek ezek!
Kezd betelni a pohár!
Valaki mondta, hogy van itt valami "arbeiterkammer" vagy mi a bánatos tököm, ahol fel lehet jelenteni ezt a sok fasszopó labancot, akik szopatják a magyarokat!
Na, én oda is elmegyek ha kell, nehogy már engem vegyenek hülyére!
Elvégre nélkülem itt megállna az élet...

oldmumus_v.2 Creative Commons License 2019.06.19 -1 0 11614

Szívesen, örülök, hogy sikerült. Bocs, hogy nem írtam, de el voltam foglalva kertépítéssel és bicikli túra szervezéssel.

Előzmény: chili2891 (11613)
chili2891 Creative Commons License 2019.06.13 0 0 11613

Köszönöm a választ,időközben sikerült megoldanom a problémát.

Előzmény: oldmumus_v.2 (11604)
Tiboraltea Creative Commons License 2019.05.22 0 0 11612

Sziasztok. Börgyogyászt keresek Salzburg

Zell am see környékén. Magyarul beszélőt vagy magyart. 

Afrikaans8 Creative Commons License 2019.05.20 0 0 11611
Mély hangrendű toldalékot kap. Tudnod illene, miért.
Előzmény: Qanon (11610)
Qanon Creative Commons License 2019.05.19 -1 0 11610

Vorschuléról... szép magyarosan.

Előzmény: Afrikaans8 (11608)
Afrikaans8 Creative Commons License 2019.05.19 0 0 11609
Pontosabban Vorschulklasse ez, elkülönített osztály vagy osztályok az általános iskola épületében, intézményen belül. Nyelvi előkészítőnek is kiváló. Ha jól értem, az iskolaköteles, 6 éves korukat betöltött, de még nem iskolaérett gyerekeket gyűjtik ide. Lányom csak novemberben tölti be a 6. évét, viszont szeretném már szeptembertől ide íratni. Németül csak pár kifejezést, mondatot, dalocskát ismer, angolból már magasabb szinten áll. Az óvodai nagycsoportot nem akarom még egyszer járatni vele, hiába évvesztes.
Előzmény: Afrikaans8 (11608)
Afrikaans8 Creative Commons License 2019.05.19 0 0 11608
Sziasztok! Vorschuléról van valakinek tapasztalata magyarként Bécsben?
E-migráns Creative Commons License 2019.05.18 0 0 11607
Eladói szavatosságot lehet kérni ebben az esetben?
Előzmény: E-migráns (11605)
E-migráns Creative Commons License 2019.05.17 0 0 11606
Jav.: tisztázni kell a közös képviselettel először, gyűjtőkémény van-e
Előzmény: E-migráns (11605)
E-migráns Creative Commons License 2019.05.17 0 0 11605
Gázkazán-ügyben érdeklődöm. Most vásárolt lakásomban a turbós kazán felmondta a szolgálatot. Mivel a lakás szemrevételezésekor már feltűnt, hogy kijelzőjén hibaüzenet villog, kértem a Maklert, a tulajdonossal a szerződés aláírásáig javíttassa meg. Ez megtörtént, de a jelek szerint nem sokáig bírta. Ha odáig jutna a dolog, hogy le kell cserélni a kazánt, mennyire hosszadalmas és bürokratikus ügyintézésre kell számítani? Az anyagiak sem mellékesek természetesen. Nyilván tisztázni kell a közös képviselettel először, gyűjtemény van-e, s ha igen, az kondenzációs használatra már alkalmas-e. A ház igen rendezett, nem szedett-vedett, és sejtésem szerint külön kémények vannak, tehát feltehetően mindenki magának béleltette. Minden információnak örülnék azzal kapcsolatban, hogy mi a gyakorlat egy kazáncsere esetén, ami a hivatali részét illeti.
oldmumus_v.2 Creative Commons License 2019.05.14 -1 1 11604

Bocsánat, hogy megkésve válaszolok, de egyes kedvenc topicok eltūntek. Szóval fel lehet venni vagyis a valóságban utalják egy számlára. Ha van Online konto akkor az egyenleget is le lehet kérni és a szükséges dokumentimokat letölteni, kitölteni és visszaküldeni.

Előzmény: chili2891 (11603)
chili2891 Creative Commons License 2019.05.06 0 0 11603


Sziasztok!

Lehet,hogy nem ide tartozik,ebben az az esetben bocsánat.

8 éves folyamatos osztrák munkaviszonyom szűnt meg közös megegyezéssel január 14.-én.

A kérdésem az lenne,hogy a vorsorge kasse-ben lévő pénzemet fel tudom-e venni valamilyen módon?A válaszokat előre is köszi!

Busi Man Creative Commons License 2019.04.29 0 0 11602

Koszonom, azoknal nagyon maceras az ugy, nekem egy honapon belul kell megoldas.

 

Meglevo cegnek tudnek segiteni, foleg penzugyi teren javulni, esetleg csendestars lennek.

Előzmény: oldmumus_v.2 (11594)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.15 0 0 11601

Szép napot kívánok Mindenkinek

Lakást keresők figyelmébe ajánlanám!

Májusi költözéssel átadó Bécs 11. kerületében egy amerikai konyhás nappali + hálószobás főbérlet

Érdeklődni emailben

oldmumus_v.2 Creative Commons License 2019.04.14 -1 0 11600

20. kerületben vannak: Dresdner Straße 73-75

Előzmény: loksi-67 (11599)
loksi-67 Creative Commons License 2019.04.14 0 1 11599

elolvastad egyaltalan ami oda van irva??????

 

Platzkarten für Straßenkunstdarbietungen können bei der Behörde (MA 36) beantragt werden

Előzmény: nagy csilla mercedesz (11598)
nagy csilla mercedesz Creative Commons License 2019.04.14 0 0 11598

Valaki esetleg tudja, hogy ehhez az engedélyt Bécsben hol kell beszereni, vagy ki tud ebben segíteni ?

A segítségeteket előre is köszönöm !

nagy csilla mercedesz Creative Commons License 2019.04.14 0 0 11597

Köszönöm!

loksi-67 Creative Commons License 2019.04.14 0 0 11596
Előzmény: nagy csilla mercedesz (11595)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!