Keresés

Részletes keresés

ugrifules Creative Commons License 2000.10.10 0 0 38
Es be is vallom :)
Előzmény: ugrifules (37)
ugrifules Creative Commons License 2000.10.10 0 0 37
Szerintem meg egyforman szar mindketto, mégis megeszem, ha megéhezem.
Előzmény: KingaLany (36)
KingaLany Creative Commons License 2000.10.10 0 0 36
azt is nagyon birom, amikor hatalmas gyors-etkezde utalattal jon valaki, de azert erezhetoen o maga is hamburger-rajongo. erdekes, nekem sosincs hasmenesem, belfergem, fing-kenyszerem, es epilepszias rohamom egyetlen szendvicstol sem. ezek szerint engem megfertozott a globalizacio?

amugy ha ezek utan valaki aszinne, hogy a mekis marketinghez van kozom, teved, nem is szeretem annyira. a Burger King sokkal jobb.

Előzmény: Rubóczki Béla (27)
KingaLany Creative Commons License 2000.10.10 0 0 35
na, bazzeg, imadom az ilyen embereket.

"Gondoltam már arra is, hogy írjunk a Nap TV-nek, Fókusznak, Metro újságnak, Népszabadságnak!" - jellemzo mi jut neked is eloszor eszedbe.

en peldaul katolikus vagyok, es IGENIS viccesnek tartom a papas-jezusos vicceket. valamelyik kolega tenyleg teljesen jol szemleltette a helyzetet, mi a francnak itt tabuzni a tibetiekkel?

ugyanugy lehetnek buzis, vakos, nyugdijasos, postasos es nos viccek is. tele van a hocipom a fogadaltan prokatorokkal. ilyen alapon nem lehet viccelni, mert mindig megsertunk valakit. nem szolasszabadsag van, liberalis baratom? (Nepszabi, Metro, Nap teve szeretete nalam erre utal.)

amugy en sem rajongok a Mekis rekikert. (jaj, ezzel a viccel megsertettel az ott dolgozokat, nem? kerlek, irjatok gyorsan a vilag legjobb negyesenek, a Fokusz-csapatnak!)

Előzmény: tzuiop (12)
blasted Creative Commons License 2000.10.10 0 0 34
lehet hogy mcdonaldsek igy probaljak felhivni a vilag figyelmet arra a problemara, mellyel mindannyian megismerdedhettünk a het ev tibetben cimu amerikai filmben.
JIMMY Creative Commons License 2000.10.10 0 0 33
Hát egy kicsit olyan, mintha a németeket Auschwitzal reklámoznák...
(OFF: egyszer láttam egy német tv-n egy tusfürdő reklámot: egy csomó meztelen nő és férfi tusol, aztán a jelmondat: Dusch macht sich frei! (vagy valami ilyesmi). Mondjuk én majd leestem a székről a röhögéstől, de el tudom képzelni, hogy más nem találja ilyen viccesnek, ha bejön neki egy bizonyos asszociáció...)
GoldenEye Creative Commons License 2000.10.09 0 0 32
Hát igazából én nem akartam hinni a fülemnek és a szememnek, amikor megláttam. Nagyon szomorú voltam.:(
dalia Creative Commons License 2000.10.09 0 0 31
sajnos ez a reklám már nem "mai csirke" (bocs:), germán tvk már évekkel ezelött nyomták - ott akkor voltak a kínai vagy milyen hetek gondolom - , tehát Mr.Mcdonalds már biztos letesztelte reklámetikaibizottságossági szempontokból...:(((((
Dr. Lecter Creative Commons License 2000.10.09 0 0 30
Bátor ember vagy. Vezetés közben hasmenést generálni... :-)
Előzmény: Rubóczki Béla (29)
Rubóczki Béla Creative Commons License 2000.10.09 0 0 29
Van amikor megkívánom, és nincs más ötletem mit tudnék gyorsan vezetés közben megenni
Dr. Lecter Creative Commons License 2000.10.09 0 0 28
minek eszed?
Előzmény: Rubóczki Béla (27)
Rubóczki Béla Creative Commons License 2000.10.09 0 0 27
nekem mindíg hasmenésem van a fisch mactól
Vánszorgó Creative Commons License 2000.10.09 0 0 26
Hmmm... csatlakozom valamelyest.

A buddhisták nevetnek talán a legnagyobbat egy ilyen buta reklámon.
A megdonác kampánya semmivel se etikusabb, mint bármi másé (termékek, szolgáltatások, holokáosz, politikusok, stb.)

Ami valóban undorító, az az ennivalónak kevéssé nevezhető daráltpatkányszenya, olajbantucsogó harmadosztályú hulladék krumpli (ami állítólag Magyarország kedvenc krumplija, valójában meg itthon ezt a fajtát csak az állatok eszik és a kedves mekivendégek jó drágán. A franciáknál jónak számít, amin nem is csodálkozom, pont olyanok ők is, mint ez a vacak krumpli. Bocsi a kirohanásért, csak vicces kedvemben vagyok :))
Lehet még kapni kátrányos és koffeines agyoncukrozott üdítőitalokat, és persze mindig odafigyel a cég, hogy valamiféle plasztikgyönyörrel kápráztassa el kiskorú vendégeit.

De én ezt nem értem. Csak a leírásból tudtam meg, hogy létezik ilyen reklám, mivel nem nézem a TV-t.
Sajnos ez a topic is csak egy újabb rekláma egy méregkonyhának. Ismét megtudtam, hogy VAN.
Eddig csak akkor tudatosult bennem, amikor elmentem mellette és megcsapott az a szag, ami onnan árad.

Előzmény: mouser (24)
PETYUS Creative Commons License 2000.10.09 0 0 25
Én hagyom magam befolyásoltatni a reklámok által.
Nem megyek mekibe, nem iszom szalon sört, nem lottózom stb.
mouser Creative Commons License 2000.10.09 0 0 24
Érzésem szerint túllihegitek a dolgot! Az egy dolog, hogy a reklám nekem sem nagyon tetszik, de érdekes, hogy még egy buddhista vallású emberke még nem tiltakozott, hogy ez a reklám bizony sérti a vallási érzékenységét. Miért van az, hogy ha akármilyen kisebbség, vallási csoport vagy vmilyen hátrányos helyzetű embercsoport szóba kerül valamennyire is humoros, de nem sértő formában a médiában, rengeteg tiltakozás érkezik az adott médiumhoz, de valahogy sohasem az érintett csoport képiselőitől. Ha szerintük ez nem sérti az ő méltóságukat, akkor miért kellene nekünk ilyen mértékben felháborodni ezen?
Gondoljatok a dezodorreklámra a vak sráccal, vagy a másikra a meleg fiúkkal! Ezek egyáltalán nem voltak sértők, viccesek és eredetiek voltak. Szerintem pont azzal sértjünk meg ezeket az embereket, ha tabuként kezeljük a másságukat, és nem tényként! Szerintem ez a tolerancia.
Én úgy érzem, ezek a reklámok nem kigúnyolják a buddhistákat, melegeket, vakokat, egyszerűen a speciális helyzetüket használják ki reklámcélokra.
Picivel több humorérzéket!
pancho Creative Commons License 2000.10.09 0 0 23
Azok most már csehek...
Előzmény: JIMMY (20)
Dr. Lecter Creative Commons License 2000.10.09 0 0 22
Nyugi. Ezzel a reklámmal csak azt vallotta be a meki, hogy a hamburgerében annyi hús van, hogy a vegetáriánus buddhisták is nyugodtan megehetik :-)
Justin Creative Commons License 2000.10.09 0 0 21
Nem csak a mekdöglesz reklámok undorítóak.Minden ami az emberek átverésére szolgál,az undorító.Nem tudom emlékeztek-e arra a meki reklámra amikor két undorító öregasszonnyal reklámozták.
JIMMY Creative Commons License 2000.10.09 0 0 20
Legfeljebb a morváknak. :)) (Szvatopluk az volt)
Előzmény: pancho (19)
pancho Creative Commons License 2000.10.09 0 0 19
Ilyen alapon vissza a magyarokkal az Ural tövébe. Hisz ezt az országot csak elfoglalták. Igaz, valamivel korábban, mint Kína Tibetet, de legalább annyira igazságtalanul. Vissza az egészet a cseheknek.
Vagy akkor mikori állapotot kéne visszaállítani?
Miért pont akkorit?
A zöldségeknek szabad ártani? A sárgarépa vagy a krumpli még él, mikor a vízbe rakod (vagy amikor nyersen megeszed). Ha elültetnéd, lennének utódai. Az állat olyankor már legalább döglött.
Ja, hogy a krumpli nem kiabál?
Szóval ez a vegetariánizmus egy álszent duma.
A blaszfémiának van magyar jelentése is: istenkáromlás ill. kegyeletsértés. Előbbi eleve kilőve, de Magyarországon a buddhisták se jelentős tényező annyira, hogy a másik esetleg megállja a helyét. Szóval miért blaszfémia?
Mellesleg ki a f@szt érdekel a dalai láma (csupa kisbetű a magyarban mellesleg, akárcsak a római pápa). Jó, jöjjön, de mire fel a felhajtás? Ki ő Magyarországnak? A pápa érkezésekor még megértem a felhajtást (bár nehezen), mert a fél ország katolikus. De mennyien vannak buddhisták? Ezren? Ez 0,01%-a a lakosságnak. Még ha 10 000 lenne, akkor is csak 1 ezrelék.
Nem mintha a mekit akarnám védeni, mert a reklámjai valóban szarok.
Előzmény: hrl (3)
hrl Creative Commons License 2000.10.09 0 0 18
Kösz a visszhangot mindenkinek!

Ha meg valakit az igazi Tibet és a tibeti kultúra érdekel az nézzen körül itt.

Tibetet Segítô Társaság

Detonátor Creative Commons License 2000.10.09 0 0 17
No TV -> no reklám -> no mcdobálsz.
waxxablaze Creative Commons License 2000.10.09 0 0 16
Régen bojkottálom, tegyétek azt ti is!! Ekkora gusztustalanságot rég láttam mint ez a reklám!
Törölt nick Creative Commons License 2000.10.09 0 0 15
Na ezért nem szeretek tévét nézni... Ennek a reklámnak is csak a végét láttam, így nem tudtam, hogy miről is szól, de az a szerencséje (a tv tulajdonosának)...
RIPityom Creative Commons License 2000.10.09 0 0 14
Bazze, minden elismerésem: jól beszélsz.

RiP

Előzmény: hrl (3)
tzuiop Creative Commons License 2000.10.09 0 0 12
Szerintetek az Amnesty Internationalnak nem lenne érdemes írni?

Valami jó kis kártérítést kéne a nyakukba varrni!
Úgy megérdemelnék !
Gondoltam már arra is, hogy írjunk a Nap TV-nek,Fókusznak,Metro újságnak,Népszabadságnak!

Ha tudjátok ezek e-mail címét én szívesen írok nekik!(Sajna le van korlátozva a hozzáférésem!)

FREE TIBET!

Múltkor volt a Spektrumon egy film, ahol egy New Yorki mekiüzletvezető elmondta,hogy nem kell érettségi sem ahhoz, hogy náluk kiszolgálj,csak ne tömjed a haverjaidat (akciók esetén) ingyen krumplival és kólával.

Előzmény: tündérlala (10)
freeze flash Creative Commons License 2000.10.09 0 0 11
Akasztani???!!!
Elmaradott vagy!
:-))))))
Megyek, és veszek három marék kézigránátot.
Aaaaaz, igeeen!
:-))))))))

Mellesleg elég balfék ötlet egy ilyen reklám.
Ilyen alapon gilisztakonzervet is lehetne reklámozni... na, nem adok tippeket.
:-)))))

Előzmény: tzuiop (8)
tündérlala Creative Commons License 2000.10.09 0 0 10
Elképzelhető, hogy panasszal lehetne élni valami illetékes fórum (Reklámszövetség???) etikai bizottságánál.

tündérlala

Előzmény: tzuiop (8)
chromax Creative Commons License 2000.10.09 0 0 9
Szerintem a Mars csokis jópofa volt. Egyébként azzal hogy anyázod itt a reklámot máris elérték a céljukat.

chromax

Előzmény: tzuiop (8)
tzuiop Creative Commons License 2000.10.09 0 0 8
Gyerekek !

Mit kéne tenni ezzel az ostoba céggel,aki kiállította ezzel a reklámmal a szegénységi bizonyítványát?

Szivassuk meg őket!(Könyörgöm akasszuk fel!)

Előzmény: cinquecento (4)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!