Keresés

Részletes keresés

Wazull Creative Commons License 2000.10.15 0 0 84
Ennek csak eppen 3 akadalya lenne. Mar megmondta Motecuccolli is, hogy a haboruhoz 3 dolog kell, eppen ugy, mint egy olimpia megrendezesehez...
Előzmény: Kataca (81)
Wazull Creative Commons License 2000.10.15 0 0 83
Persze, akkor odatelepithetnenk az urallomast is melle, es akkor lohetnenk a derek magyar es mongol legenyeket a Marsra...
:-)))
Előzmény: Kataca (81)
Wazull Creative Commons License 2000.10.15 0 0 82
... persze ehhez meg kellene az is, hogy sportdiplomacia teren jol megerosodjunk. Pl.: Schmitt Pal lenne a NOB elnoke, Gyulay Istvan meg az IAAF-e...
Előzmény: Kataca (79)
Kataca Creative Commons License 2000.10.15 0 0 81
erre van egy remek otletem: venni kell egy nagynagy ures telket, s ott epiteni sportcsarnokokat, stadionokat, uszoda-komplexumot, egy olimpiai falut, meg meg ami kell. Egyszeru, nem? :)
(ne a regieket toldozzuk-foldozzuk, hanem ujat epitsunk, ami korszeru es megfelel a jelen es jovo kovetelmenyeinek)
Előzmény: Wazull (78)
Wazull Creative Commons License 2000.10.15 0 0 80
Kataca,

Bocsi a politikaert. Tenyleg nem akartam.
A Magyarorszagon tartando olimpianak igen orulnek. Viszont ennek kb. annyi eselye van jelen pillanatban, mint egy magyar-mongol Mars-expedicionak...
Ezert nem ertem, miert mondanak felelos emberek felelotlen dolgokat...

Előzmény: Kataca (79)
Kataca Creative Commons License 2000.10.15 0 0 79
Azert ennyire tragikusan nem kellene felfogni ezt az egeszet, hogy most mit nyilatkozott Orban Viktor.
Mindenki tudja, hogy legalabb 16-20 ev kell ahhoz, hogy Magyarorszag olimpiat rendezhessen. De ha most nem allunk neki, akkor csak az ido mulik, s nem tortenik semmi.
Tehat ha most beindul a gepezet, lassacskan majdcsak lesz belole valami.
Szemely szerint tamogatom az ugyet, s orulok, hogy ez a gondolat nyilvanossagot kapott, s egyszer talan valora valik.
Tenyleg nem kellene ezt a nemes topikot (tudom, rémnaív vagyok) - mely az olimpiarol szol - politikaval elcsufitani.
Előzmény: Wazull (77)
Wazull Creative Commons License 2000.10.15 0 0 78
"Az utobbi evekben volt nalunk
kajak-kenu VB,
ottusa EB,VB
atletikai EB
jovore vizilabda EB-t rendezunk
volt kosarlabda EB, kezilabda EB
mukorcsolya EB, VB (bar ez teli :)
a Balatonon is voltak versenyek"
Ez mind szep. Viszont ezek nem azok a sportok, ahova tizezrevel erkeznenek a versenyzok, az edzok meg az ujsagirok. Meg esetleg betoppanna egy-ket millio turista, csak ugy nezelodni. Jelen pillanatban egyetlen olyan sportcsarnokunk sincs, ahol mondjuk olimpiat lehetne rendezni. A focimeccseket hol tartanank? Az orszagban max. 1-2 stadion van, ahol az UEFA engedelyezi a nemzetkozi merkozesek megtartasat...
A sportletesitmenyek meglete/nemlete talan csak a kisebbik resze a dolognak, szerintem. Ennel sokkal sulyosabb az infrastruktura elegtelensege. Ezen meg sokkal nehezebb/dragabb dolog segiteni, mint felhuzni egy sportcsarnokot...
Előzmény: Kataca (74)
Wazull Creative Commons License 2000.10.15 0 0 77
Hat igen, a politikusok soha sem lehetnek annyira szegenyek, hogy igerni ne tudnanak... :-)))
Remelem, a tobbi igeretenek kicsit tobb a valosagtartalma... :-(((
Előzmény: Kataca (76)
Kataca Creative Commons License 2000.10.15 0 0 76
"Magyarorszag most mar van abban az allapotban, hogy Budapest meg tudna rendezni egy olimpiat." - mondta Orban Viktor
Előzmény: Inner Circle (75)
Inner Circle Creative Commons License 2000.10.15 0 0 75
Kataca, na mit mondott? :)

Tamás, szavaiddal élve: Ébresztő már, ez nem a Politika topic! Mondott valamit a Viktor, nem tetszett, elmondtad, jó. Sárba döngölni hangsúlyozottan NEM itt kéne, mert mi köze van ennek az olimiához Budapesten?

Előzmény: Tamás (72)
Kataca Creative Commons License 2000.10.15 0 0 74
Hogy Budapest olyan állapotban van, hogy nyugodtan rendezhetne Olimpiát

Klicsko-meccs utan visszanezem mit is mondott Orban Viktor az olimpia kapcsan, mert szerintem ezt nem mondta. Vagy ha megis, akkor arra utalhatott, hogy olyan eredmenyeink vannak a sportban, amelyek alapjan igazan rendezhetnenk mar olimpiat.
Az utobbi evekben volt nalunk
kajak-kenu VB,
ottusa EB,VB
atletikai EB
jovore vizilabda EB-t rendezunk
volt kosarlabda EB, kezilabda EB
mukorcsolya EB, VB (bar ez teli :)
a Balatonon is voltak versenyek

s amugy a magyarokrol ugy tartjak, jol meg tudjak szervezni az ilyesmit, csak a penz keves nalunk
es nincsenek nagy nezokozonseget befogado sportcsarnokok, stadionok (penzhiany miatt)

Kemeny Denes felvetette, mar ideje lenne a magyar uszo es vizilabdasportot megajandekozni egy uszodai komplexumnak nevezett ekszerdobozzal! :)
(Ha nekem sok penzem lenne .. ez lenne az elso dolgom!)

A Szerencejatek Rt. duskal a javakban, igazan adhatna tobbet a sportra!

Előzmény: jfly (66)
Tamás Creative Commons License 2000.10.14 0 0 73
Még az a qrva nagy mázlink, hogy sehol nem veszik komolyan, itthon sem, ha kiadná ukázba, hogy tessék összeállítani egy anyagot, amit leteszünk a NOB asztalára, valószínűleg az emberkéi sem vennék komolyan, úgyhogy értékelhetetlen lesz, ha meg mégis, akkor a NOB röhögne ki.

Kérdés csak az, hogy kell-e ez nekünk?

Tamás Creative Commons License 2000.10.14 0 0 72
végre egy olyan politikus, akinek nem azzal van tele a szája hogy mit NEM csinálhatunk, mihez vagyunk kevesek, mire nincsen reményünk sem, mit felejtsünk el - ilyen téren inkább legyen túlzottan optimista, minthogy a régivágású pesszimizmust vegye elő

Jó. Nekem viszont tele van a faxom a Viktor&Co. eleresztett ostoba kijelentéseivel. Azzal a nyomorult BS-sel sem csinálnak semmit, hát honnan a rákból valósítanák meg a szükséges infrastruktúrát???

Azonkívül egy politikus inkább legyen pesszimista. Nekem valaki, akinek az a dolga (azért fizetem, vagy mi a fene), hogy az ország rendben legyen a fejem fölött, járjon két lábbal a földön. Ha nincs pénz metróra, akkor olimpiára se legyen!!! Különben is, mi a franccal mennének az emberek az olimpia színhelyeire, már ha lennének egyántalán, ugye. Vidéki autópályán, villamoson, bkv+-on, vagy mi a francon.

Ébresztő már, semmi másról nincs szó, minthogy Viktorkából megint kijött a kisgyerek. Tényleg beteg szegény. :-( Mint amikor az óvodai barátja szobájában meglátta annak lego-készletét, és ő is akar olyat. :-(((

Előzmény: Inner Circle (71)
Inner Circle Creative Commons License 2000.10.14 0 0 71
Isten látja lelkem, hogy se a Fidesz, se Viktorka nem a szívem csücske, de SZVSZ
- az a minimum, hogy a miniszterelnök kimegy nézelődni az olimpiára (Addig sem lop. :) )
- akkor küldeném a p***ába, ha nem tetszett volna neki
- végre egy olyan politikus, akinek nem azzal van tele a szája hogy mit NEM csinálhatunk, mihez vagyunk kevesek, mire nincsen reményünk sem, mit felejtsünk el - ilyen téren inkább legyen túlzottan optimista, minthogy a régivágású pesszimizmust vegye elő
- nagyon helyes, ha a miniszterelnök fontolóra veszi olimpia rendezését. Még ha cikiztelek is érte az előbb, Viki, azért ez jó pont volt nálam! Még két-háromezer ilyen, és megfontolom, ne szavazzak-e mégis rátok! :)
Előzmény: Tamás (70)
Tamás Creative Commons License 2000.10.14 0 0 70
Ezt a gigantomán beteg idiótát... szellemileg a 10 évesek szintjén. Kiment, tetszett neki, és most akar egyet saját magának is.

Mikor tűnik már el a ...ba?????

jfly Creative Commons License 2000.10.14 0 0 69
IC!!!

A fene enné meg.....most tényleg lebuktam!!:)))))
De a Vektor is!!!:))) Tudod min gondolkoztam? Hogy nyáron lehet hogy mégiscsak jó nagyot rá kellett volna verni a nagy seggére a pályán! Csak túl mélyre kellett volna akkor hajolni:)))))))

Jaja, szerintem is a politikusok paralimpiáról van itt szó. Mert én tényleg azokat hívom parának, valójában ők a parák!!!!! Azt hiszem a 100 méteres csúszópénzcsúsztatásban is jók lennének, sőt a páros képmutatás is nagyon megy nekik! Szerintem még olimpiai csúcs is lenne belőle! És a tízperces ígérgetés? Ki tud tíz perc alatt több mindent ígérni:)))
Csak az érdekelne, hogy honnan a fenéből van rá ennek a pici országnak ilyen sok pénze.....Lehet hogy mi is valamiféle adóparadicsom vagyunk csak nem tudunk róla?:))))))

Előzmény: Inner Circle (68)
Inner Circle Creative Commons License 2000.10.14 0 0 68
De te is lebuktál, jfly, hogy a kukactévét nézed! :)
Viki talán paraolimpiára gondolt, amin morálisan fogyatékos politikusok és közéleti személyiségek vehetnének részt? "Dobbantás" számban nagy esélyes Pricnz Gabi, és úgy hallom, épp most lett egy tehetséges súly(os pénzeskoffer)emelőnk is! :)))
Olcsón beszél különben a No.1, mert úgyis legkorábban tizenkét év múlva lehetne itt olimpia, és addig simán rá lehetne kenni kormányváltásra, háborúra, aszályra, alacsony/magas olajárra, peranoszpórára, málymételyre, hogy miért nem lettünk kész...

Még a Budapest-rest of Hungary vitához: fenntartom hogy kiválóan lehetne földrajzilag kissé megosztott olimpiát rendezni, viszont egy ilyen pályázatot tutira lesöpőörnének az asztalról. Sajnos nem lehet úgy kiforgatni a dologot, hogy elsősorban nekünk legyen jó.

Előzmény: jfly (66)
Kataca Creative Commons License 2000.10.14 0 0 67
Orban Viktor most lebukott, olvassa ezt a topikot :)))
Előzmény: jfly (66)
jfly Creative Commons License 2000.10.14 0 0 66
Sziasztok!!

Hallottátok????? Mindenki Viktorkája mit nyilatkozott a tv2-n??? Hogy Budapest olyan állapotban van, hogy nyugodtan rendezhetne Olimpiát...ne haragudjatok, de ezen röhögnöm kell...Szerintem ez az ország nincs abban a helyzetben.....ahhoz, hogy ezt megrendezhessük nagyon nagyon sok mindenen kéne változtatni.....

Előzmény: Y3K (65)
Y3K Creative Commons License 2000.10.14 0 0 65
djkalo,

2-3000 forint x 100 000 ember az csak 2-300 MILLIO forint azaz kb. 1 millio US dollar. Az meg semmi. (Legalabbis egy ilyen kaliberu rendezvenynel)

Amig nincs nagy szponzor(ok) meg NAGY allami penzek addig nem lesz olimpia. Kar is almodozni.

Előzmény: djkalo (63)
Lilian Creative Commons License 2000.10.12 0 0 64
Önkéntesnek én is jelentkezem!!!
Bár jobb lenne most és nem 30-40 év múlva...
Előzmény: djkalo (63)
djkalo Creative Commons License 2000.10.11 0 0 63
Szerintem is a nagy része a pénznek szponzoroktól jönne. De azért ne felejtsétek el azt se, hogy a gyűjtés sem lenne egy utolsó dolog. Nem vagyok még kereső ember de egy ilyen rendezvény miatt még én is képes lennék 2-3 ezer forintot adni, és ha csak 100 000 ember adna ennyit, már az is 2-3 milliárd forint, és akik kereső emberek biztos lennének akik többet adnának, főleg hogy azért elég sok sport őrült van ebben az országban. Gondoljatok csak bele, rendszeresen 10-20 milliók jönnek össze pl az Aranyág tv-s gála műsor keretein belül, ahol a beteg gyerekeknek gyűjtenek. Ilyen cél érdekében jóval többen és többet adnának. /Ott, pl van aki csak 500-1000 Ft-okat küld/. És nem utolsósorban itt is kéne önkénteseket gyűjteni, mint Sidneyben. Naná hogy mennék én is, hisz annak előnyei is vannak. Csak rendezzenek nekünk önkénteseknek is egy tiszteletbulit, az bőven megteszi...
jfly Creative Commons License 2000.10.10 0 0 62
IC!

Én is ettől félek. Mármint attól, hogy Kína elhappolja Torontotól 2008-at...Pedig én Torontoba akarok menni:)))))))

Előzmény: Inner Circle (50)
Celtic woman Creative Commons License 2000.10.09 0 0 61
Ugye megmondtam :))), hogy ellenállás lesz! :(((
Előzmény: Ernesto Serra (59)
Inner Circle Creative Commons License 2000.10.09 0 0 60
Miért, most épül kórház, vagy metró, vagy iskola?
Tényleg, honnan vonnák el azt a pénzt? Nagy része szponzoroktól jönne, de a maradékra aligha lenne elég az ISM éves költségkerete...
Előzmény: Ernesto Serra (59)
Ernesto Serra Creative Commons License 2000.10.08 0 0 59
"Az is igaz, hogy - mivel nem mindenki ilyen olimpia-őrült, mint mi - piszkosul nehéz lenne elfogadtatni a népekkel, hogy most 6-8-10 évig nem kórház épül, hanem sportcsarnok, meg szálloda."

amíg nincs elég kórház, addig olimpia se legyen, ez a véleményem, jó lenne, ha lenne itt olimpia, de ne menjen semmi rovására

Előzmény: Celtic woman (58)
Celtic woman Creative Commons License 2000.10.08 0 0 58
Aha!
Annyit azért szeretnék megjegyezni, ha nem is pályázunk, akkor elég nehezen nyerjük el a rendezés jogát.
Bennem pl. fel sem merül, hogy valami ne jönne össze (nyitó-, záróünnepség vgy versenyek) hiszen mindig is jól álltunk agyilag. Komolyan azt gondolom, hogy a dolog elhatározás kérdése.
Az is igaz, hogy - mivel nem mindenki ilyen olimpia-őrült, mint mi - piszkosul nehéz lenne elfogadtatni a népekkel, hogy most 6-8-10 évig nem kórház épül, hanem sportcsarnok, meg szálloda.
Ernesto Serra Creative Commons License 2000.10.06 0 0 57
"Kínáról nem is beszélve"

Szinte biztos vagyok benne, hogy 2008-ban Pekingben lesz az Olimpia

Előzmény: Jake Maroc (55)
tengeri Creative Commons License 2000.10.06 0 0 56
Hat igen...Valoszinuleg a gorogok sem azon izzadnak most, hogy talaljanak
egy Kylie Minogue nagysagu gorog "SZTART" a 2004-es olimpia
zarounnepsegere...
En arra tippelek hogy lesz gorog nepzene meg nepitancosok meg esetleg Zorba ...
(Es nagyon jo zenet fognak produkalni!)

Előzmény: BZoltan (53)
Jake Maroc Creative Commons License 2000.10.06 0 0 55
Gyerekek, én elhiszem hogy szimpatikus egy ilyen országos Olimpia, de ilyen eddig nem volt és szerintem aligha díjaznának egy ilyen pályázatot. Persze ez az én véleményem. Legyen igazatok.
Sajnos sok a sorban álló. Afrikában és Dél-Amerikában emlékeim szerint még nem volt Olimpia, pedig hamarosan rájuk is sor kerül. Kínáról nem is beszélve. Ezért aztán én nem várom, hogy ez a minden 3. Olimpia Európában tempó gyorsulna, lehet hogy még ritkábban lesz. És Európában is van pár pályázó. Úgyhogy ha valamit akarunk keresni, akkor nem akármilyen pályázatot kell odatenni, és a lobbyzásban is javulnunk kell. Mert a sprotpolitikánkat már itt is rengeteg kritika érte.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!