Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

yenoee Creative Commons License 2004.07.27 0 0 4564

"Szerintem Kimi a jelenlegi mezőny legjobb pilótája."

 

Szerintem is... sokkal izgalmasabb lenne a Forma 1, ha ő, másik nagy kedvencem Button, és mondjuk Alonso - vagy Webber - felnőnének a ferrarik nyomasztó fölényéhez. Onnantól lenne csak verseny a javából!

 

Azt viszont egyszerűen képtelen vagyok elhinni, hogy egy Ferrari, vagy egy Suhomér ennyivel jobb legyen a teljes mezőnynél technikailag. Arra már inkább hajlanék, hogy azt higgyem: személyi/személyes problémák és emberi mulasztások sora okozza a többiek lemaradását.

 

Előzmény: Törölt nick (4561)
Törölt nick Creative Commons License 2004.07.27 0 0 4563

Érdekes lenne megfigyelni egy MS-KR alkotta Ferrari csapatot :)

Amúgy Barichello autója nagyságrendekkel gyengébb. Sok sumirajongóval beszélgettem, és mindegyik arra hivatkozott, hogy mennyire elveri Birkát.

Persze azt már hiába mondom, hogy nem Birkát veri el, csak a gyengébb Ferrarit :)

Amúgy ne akadjunk ki ezen, a McLarennél is hasonló a helyzet, David kapja a megbízhatóbb, de jóval gyengébb verdát.

 

SZVSZ kizárt, hogy Mika visszajön, nem hiszek az ilyen pletykáknak...

Előzmény: LEX (4562)
LEX Creative Commons License 2004.07.27 0 0 4562

aha, rátapintottál egy érdekes kérdésre :-)

Kíváncsi lennék, milyen volna, ha beültetnék a másik piros ótóba Kimit (vagy Buttont, vagy Webbert, stb.)

Persze nem úgy, hogy a második gép sz*rabb/gyengébb...szal vmi olyasmira gondoltam, mint amikor a Senna-Prost páros nyomta egy istállóban :-) Lehet, hogy hamar odalenne a "verhetetlen Suhamér" legenda... :-)

 

Múlt héten olvastam pár helyen, hogy Mika vissza akar térni. Ez kacsa vagy komoly lehet? Állítólag már egyeztetett RD-el, amit nem értek, mivel a Mekinél mindkét hely foglalt a jövő évre...vagy lehet, hogy elmenne tesztpilótának is?

Előzmény: Törölt nick (4561)
Törölt nick Creative Commons License 2004.07.27 0 0 4561

Szerintem Kimi a jelenlegi mezőny legjobb pilótája.

De MS-Ross Brown (taktikai) tapasztalatával, a Ferrari erejéve és megbízhatóságával szemben nem veszi fel a versenyt a McLarennek "köszönhetően".

Schumi, ha gyenge a kocsi, és nyomás alatt van (pl meg akarják előzni), hibázik. Így viszont nem lehet megfogni, minden verseny az "uralma alatt" van, hiszen mindig számíthat a kocsi megbízhatóságára és erejére.

 

Az egy dolog, hogy így a büdős életben nem fogják ba a Ferrarit, de a versenyző életével is játszanak :-(

 

Erről eszembe jutott Hakka 95-ös esete, amikor az Ausztrál GP pénteki szabadedzésén leszakadt a McLaren hátsó szárnya, és úgy a gumifalba vágódott, hogy Mikát csak azonnali gégemetszéssel tudták megmenteni a pálya szélén.

Szóval tényleg nem kéne...

Előzmény: LEX (4560)
LEX Creative Commons License 2004.07.27 0 0 4560

Nem tudom, meddig lehet még tologatni a felelősséget..."alaposan kivizsgáljuk az esetet" by RD

Mikor érik már végre el azt a színvonalat, hogy ilyen malőr ne csúszhasson be?! Az egy dolog, hogy így a büdős életben nem fogják ba a Ferrarit, de a versenyző életével is játszanak :-(

 

Mindenesetre én is qanyáztam, amikor a második helyről ilyen esett ki szerencsétlen Kimi...

Bezzeg a Mihálynak nem megy tönkre a kocsija, meg nem kap defektet (érdekes módon csak a Michelinesek kapnak) Idén még a gumi is ellenünk jáccik... :-(

 

Törölt nick Creative Commons License 2004.07.25 0 0 4559

A rosseb büdös faszát, itt volt a nagy alkalom :(

Erre itt egy hülye anyaghiba... min egy második hely összejött volna.

yenoee Creative Commons License 2004.07.25 0 0 4558

Remélem kirúgnak valakit emiatt a baleset miatt.

Nem igaz....

:-(((((

 

Abraka Dabra Creative Commons License 2004.07.12 0 0 4557

Persze jobb a ferrari. De azért voltak bíztató jelek. Úgy látszott, mintha a meki nem enné annyira a gumit, mint a többi michelines. Az elmúlt futamokon látható volt, ahogy a gyors 1-2 kör után a bar, és a reanult is visszaesik 1-3 mp-t, és ezzel padlón voltak. Most eltekintve a taktikától, amiben a ferrari győzőtt, birka nem tudta leboxolni Kimit, és Kimi a kerékcseréi előtt rendesen nyomta mihályt, aki persze még több benzinnel ment, de pl. alonso erre sem volt képes franciaországban. Tehát én úgy érzem jók az alapok. Most már erre lehetne építeni. Kéne egy erősebb motor, hiszen láthatóan a ferrari lóerőben jobb, és még egy kicsit ügyeskedni a kasztnival.

remélem a meki nem akar jövőre radikálisan új autót csinálni, hanem erre a jó alapra építenek.  általában ezek szokták hozni az eredményt.

DC a szokásos hullámzását hozza, állítólag a kocsi egyensúlya nem volt jó, de nem tudni. Mindenesetre, ha minden héten ennyit fejlődne a Meki...

:-))

Előzmény: Törölt nick (4556)
Törölt nick Creative Commons License 2004.07.12 0 0 4556

Schumi kímélő üzemmódban tud menni úgy, ahogy Kimi az autó képességének határán. Ez most is látszott sajnos, ennyivel jobb még a Ferrari.

Szal sok fejlődnivaló van.

 

A pálya utolsó, kanyargós részén feltűnően gyors az új gép. Ha a Hungaroringre találnak valami jó beállítást, akkor ott esély lehet egy győzelemre.

 

Daviddel nem tudom mi van. Lehet, hogy nem volt felhúzva a verda? Nem jutott neki jó alkatrész? Vagy épp ő tesztelt valami újat? Netán ennyire indiszponált?

Nagyon kár érte :(

LEX Creative Commons License 2004.07.11 0 0 4555

Yesss! Végre egy olyan eredmény, ami méltó a Mekihez :-)

Mondjuk kár, hogy nem előbb kezdték... :-(

 

Azt olvastam, hogy Kimi az uccsó kerékcsere után a gumik miatt nem tudta befogni Sumákot. Mondjuk dumának elmegy, de azért vicces lett volna, ha télleg leelőzi - akár ideiglenesen is. Na nem baj: ami késik, az nem múlik :-)

(másképpen: Ami késik, az nem pontos) :-)))

yenoee Creative Commons License 2004.07.11 0 0 4554

(Most látom csak h ez a kötsög rencer benyelte a tegnap esti hsz-emet....)

 

Gratula Kiminek + a csapatnak az edzésen elért eredményért és a mai második helyért! Csak így tovább!

:-)))

 

Előzmény: Abraka Dabra (4549)
Ordas Creative Commons License 2004.07.11 0 0 4553
alakul, alakul
Törölt nick Creative Commons License 2004.07.11 0 0 4552

Ez nagyon kellett.

Gratula KIMI!

Szerintem a Hungaroringen győzhet...

Abraka Dabra Creative Commons License 2004.07.11 0 0 4551

Na ez egy szép 2. hely. A meki visszatért az élcsapatok közé!

Még a taktikán kell egy kicsit csiszolni, mert itt egyértelműen a 2 volt a nyerő-bár lehet, hogy akkor birkát nem tudta volna megfogni.

Törölt nick Creative Commons License 2004.07.10 0 0 4550
Nem csak pole, győzelem is jöhet :)
Előzmény: Abraka Dabra (4549)
Abraka Dabra Creative Commons License 2004.07.10 0 0 4549

A nap fiatalembere

 

Ez a fiatalember megszerezte az első pole-t az új autóval. Kívánjuk, hogy még nagyon sok kövesse!

Törölt nick Creative Commons License 2004.07.05 0 0 4548

MSchumi-Alonso elől mentek, majd a Trulii-Birka-Button csoport következett.

Szal a 6-7 hely nagyon reális, most ennyire futotta.

Szerintem Kimi nem talált jó beállítást.

Az új edzésrendszerben fog igazán kiderülni, hogy mennyire gyors a kocsi.

Előzmény: LEX (4547)
LEX Creative Commons License 2004.07.05 0 0 4547

Ez most már kicsit jobb volt, mint az eddigiek, és bíztató, hogy nem kieséses alapon kaptunk pontot.

Az első 4-be szvsz akkor sem fértek volna be, ha Kulcsár jól rajtol, és megtartja az elején a 3. helyet

Előzmény: Törölt nick (4545)
Raga156 Creative Commons License 2004.07.04 0 0 4546

Ez 1 tipikus Renault pálya volt pont ezek a kanyarok fekszenek neki (gyengébb motor).

A BAR motorereje nem tudott érvényesülni.

A Hungaroringen a Renault-ok fognak megint tarolni, a gyorsabb pályákon a BAR,

a ferkákat leszámítva akik mindenhol jók.

A mekinek a motorba nagy az elmaradása eddig csak a kasztni átalakításon vannak túl. Motorba idén nem fogják meg a BAR-t.

 

Előzmény: Hooshee (4543)
Törölt nick Creative Commons License 2004.07.04 0 0 4545

A dobogóra szerintem lassú volt a gép.

Angliában talán...

Előzmény: Abraka Dabra (4544)
Abraka Dabra Creative Commons License 2004.07.04 0 0 4544
szerintem sem volt ez rossz, ha dc nem kúrja el a rajtját, és kimi a kvalit, akkor valamelyikük ráfért volna a dobogóra. majd legközelebb
Előzmény: Törölt nick (4542)
Hooshee Creative Commons License 2004.07.04 0 0 4543
Szerintem ez volt a várható. Még nem engedik maxon forogni, debüt volt, szóval nem lehetett kiesni, nem kockáztattak. Még két verseny, és verik a BARt szerintem (akik most mintha nem fejlődnének a korábbi ütemben)
Előzmény: Ordas (4541)
Törölt nick Creative Commons License 2004.07.04 0 0 4542

SZVSZ még lehet az új gépet "tuningolni".

6-7 hely volt USA-ban is, de ott  sokan kiestek, és Panis is előttük volt.

Most pedig csak Sato esett ki az élversenyzők közül.

Szal van egy kis künönbség.

A Williams-t verjük 3 futam óta.

Előzmény: Ordas (4541)
Ordas Creative Commons License 2004.07.04 0 0 4541
Nem az igazi a 19B eddig. NJó, nem kettősgyőzelmet vártam, de egy 3-5 hely között vhol mind2 gépet.
Abraka Dabra Creative Commons License 2004.06.30 0 0 4540
Hivatalosan is bejelentették, hogy a 19b-vel indulnak a francia nagydíjon! reméljük legalább a ferrari üldözőivel felveszik a versenyt.  Ez az 1. lépés!
Előzmény: LEX (4539)
LEX Creative Commons License 2004.06.30 0 0 4539

az idők télleg nem olyan rosszak, de egyelőre nem_jobb, mint másé, csak olyasmi :-)

múlt héten egyik nap ment jobb időt Satónál vmelyik srác...

Előzmény: Abraka Dabra (4538)
Abraka Dabra Creative Commons License 2004.06.29 0 0 4538
nem olyan rossz idők ezek, sokkal jobbak, mint a lecsavart 19a-val. ahogy elnéztem paiban voltak a williams, bar-okkal, ami a mostaniról nem mondhatók el.
Előzmény: LEX (4537)
LEX Creative Commons License 2004.06.29 0 0 4537

Folyamatosan nyomják a fiúk a tesztet Jerezben

Mondjuk atom időket nem mennek, de legalább bírja a 419/B a 100+ körös meneteket

Remélem, nem találnak ki vmi mondvacsinált hülyeséget, és végre rajthoz állnak az új gépet Franciao.-ban...

 

Törölt nick Creative Commons License 2004.06.22 0 0 4536
Hmmm.
Ezek után kiváncsi lennék a következő évi felállásra.
Előzmény: LEX (4535)
LEX Creative Commons License 2004.06.21 0 0 4535
Már megnt szivatták szegény Rajkót
állítólag 2+ kiállása volt a tervezetthez képest :-(
Ha elképzelem, hogy mi lett volna, ha télleg csak annyiszor ment volna ki, mint tervezték, abból sanszos lehetett volna egy dobogó
bár a BAR mostani formáját nézve et is csak úgy jött volna össze, ha a Sato kiesik előle (mint BZs esete a 8. hellyel) :-)
Előzmény: Ordas (4533)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!