Keresés

Részletes keresés

olomana Creative Commons License 2015.09.10 0 0 21350

Azért verseny előtt ússz benne egy párszor hosszabb távon is, mert nem triviális, főleg ha nem passzol tökéletesen. 

Előzmény: malacy (21348)
Elm Creative Commons License 2015.09.09 0 0 21349

lasd 21317

Előzmény: malacy (21348)
malacy Creative Commons License 2015.09.07 0 0 21348

Sziasztok! Első triatlon versenyemre készülök. Neoprén ruhára lenne szükségem, amit egyenlőre csak bérelni szeretnék. Eddig a MM depó jött szóba. Tud valaki egyéb lehetőséget Bp-en, esetleg Fhváron? ;) Köszönöm! Eszti

olomana Creative Commons License 2015.09.01 0 0 21347

Örülök, hogy jól sikerült és tetszett, gratulálok! Szerencsénk volt az időjárással is. Engem jól megkergettek, de sikerült hazaérnem, és behúzni a korcsoportos bajnoki címet, és ezzel a ranglistát is, úgyhogy örültem, de nagyon megfáradtam a végére.

Nem kizárt, hogy én is megyek Tiszafüredre, bár az teljesen más atmoszférájú verseny lesz, kicsit kisebb felhajtással :)

További jó felkészülést!

Előzmény: ladasaki (21346)
ladasaki Creative Commons License 2015.08.30 0 0 21346

Köszi a válaszodat.

 

Most már túl vagyunk az eseményen és mondhatom nagyon jól éreztem magam. Mindenre nagyon figyeltem, semmi különös nem történt. A triatlonos ruhát választottam de úszni felvettem a neoprent. Kicsit elpofáztam a depot , többszörösét töltöttem bent mint kellett volna de sebaj. Majd most Tiszafüreden már lesz némi tapasztalatom és másképp fogom csinálni. Nagyon megtetszett ez a sport.

Mindenkinek további szép eredményeket!

Előzmény: olomana (21335)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2015.08.03 0 0 21345

Gondolom, a legtöbben már hallottátok Summer Comfort barátunk halálhírét.

Ma este a szigeten egy kis beszélgetős formában vagy szerdán a Fenyőgyöngyénél terepfutással lehet megemlékezni róla.

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=135839703&t=9186500

Én azt a pólót fogom ma viselni, amelyiknek a hátára az ő nevét is rányomtatták, és együtt szereztük meg először.

pudingman Creative Commons License 2015.07.30 0 0 21344

Majd vágom-kaszálom a füvet és a szójababot :D

Előzmény: luiapple (21343)
luiapple Creative Commons License 2015.07.30 0 0 21343

Igen, mert a huszár nem szúr, hanem vág, innen van a huszár vágás, ennek a továbbfejlesztett változata a disznó vágás, de az téged szintén nem érint. :D

Előzmény: pudingman (21342)
pudingman Creative Commons License 2015.07.30 0 0 21342

Na, akkor rászúrtam, mert pacifistaként nem lehetek huszár :D

Előzmény: luiapple (21341)
luiapple Creative Commons License 2015.07.29 0 0 21341

Huszat Hágó Huszárok

Előzmény: pudingman (21340)
pudingman Creative Commons License 2015.07.29 0 0 21340

Köszi!:) A következö cél a HHH. Nem tudom pontosan, hogy mit jelent, de gondolom húsz teljesítés kell hozzá:)

 

Képzeld, a bedepózásnál ki akartak zárni a versenyböl, mert a versenybírók szerint a kerékpárom (softride) nem felel meg a szabályoknak. Majdnem felrobbantam... :D

Elmondtam a bírónönek, hogy ö az olimpiai távról beszél, mert ott tényleg tilos, ez meg hosszútáv. Idén Klagenfurtban az osztrák Michael Weiss softride-dal lett második, azzal fog indulni Hawaii-n is, és ilyennel indultak Rothon és Podersdorfban is. A válasza: nem érdekli, most még beengednek, de jövöre már nem. 

 

Szerencsémre Dr. Litavecz Anna (Annadoktor) beszélt az érdekemben Szabó Zitával, az MTSZ Fötitkárával, akitöl kaptam egy mailt, hogy kapok egy különleges engedélyt. 

Annadoktor: NAGYON KÖSZÖNÖM!:D

Előzmény: Elm (21338)
olomana Creative Commons License 2015.07.29 0 0 21339

Hát igen, nagyon nehéz összehasonlítani a medencést a nyílt vizivel, főleg úgy, hogy nyílt vízben szinte sohe nem tudod, hogy pontosan mennyit úsztál. Hát én 30 év alatt nem sok olyan OB-n indultam, ahol azt mondtam volna, hogy mindegyik táv igen pontos volt. Csak hogy mást ne mondjak, a Vasin, ami évekig a rövid OB volt, deklaráltan 1400 az úszás, és több évben még az sem volt meg. Volt egy OB pár éve, már nem emlékszem hol, ahol botrányosan rövid volt a bringa, a szabályok alapján már nem is lehetett volna OB, mégsem lett belőle semmi balhé. Régen Atádon sokáig medencés volt az úszás, na ott nem volt kérdés a táv. Aztán mikor átment a tóba hirtelen jobbat úsztam jó pár perccel, úgyhogy az biztos, hogy rövidebb volt, és szerintem most is olyasmi.

Előzmény: Elm (21337)
Elm Creative Commons License 2015.07.29 0 0 21338

Gratula! 

 

TTT az mar nem semmi. Es akkor az mar valami. Kar, hogy nem lattam a "verest"... :o)

Előzmény: pudingman (21325)
Elm Creative Commons License 2015.07.29 0 0 21337

Nem abranditasz ki, csak itt nem errol volt szo. Ha idore akarok uszni/edzeni, akkor tuti hogy sokkal gyorsabb leszek medenceben - meg bukofordulok nelkul is. De itt egy nyilt vizi felkeszulesre alakitott medences uszasrol volt szo. Ha kenyelmesen fordulsz, es nem rugod el magad a faltol - mintegy szimulalva a nyilt vizi fordulok hianyat -, akkor mar nehezebb osszehasonlitani a kettot, de igy a megfordulas miatt mar lehet, hogy a medences lesz egy kicsit lassabb. Az en mereseimnel kb. ez volt a helyzet. De lehet, hogy a versenyhelyzet porget fel jobban, pedig igyekeztem ovatosan menni.

 

Ettol meg az Atadi palya persze lehet rovidebb. Mondjuk az uszok 98%-a amugy sem az idealis iven uszik, szoval belerak 5-10% pluszt, es akkor ott van maris tavban. Bar ez egy OB, ugyhogy en mernem gondolni, hogy a tureshataron belul pontosnak kellene lennie...

Előzmény: olomana (21332)
olomana Creative Commons License 2015.07.28 0 0 21336

Végeztem egy jó pár számolást, és sajnos az idők alapján az idei IM úszás is minimum 300, de akár 400 méterrel is röveidebb lehetett. Úgy látszik a pálya így adja ki. Azért az egy jó úszónál is 4-5 perc, egy gyengébbnél meg akár 8-10 is lehet.

Előzmény: olomana (21332)
olomana Creative Commons License 2015.07.28 0 0 21335

Szia!

 

Én is megyek az 5150-re, csak nekem nem az első lesz :). Igazából javasoltam volna, hogy mielőtt egy ilyen drága és fontos versenyen elindulsz, próbálj ki egy sprint távot. Igaz elég közel van már, de most hétvégén lesz Dombori, ami egy nagyon jó kis hangulatos verseny. Már egy versenyből is rengeteget lehet tanulni, ami hasznos lehet a fontos versenyen.

A ruháról: ahogy elhangzott lentebb, a triatlonos mez a legjobb, viszont jellemzően nem túl olcsó. Ha komolyan gondolod csinálni hosszabb távon, mindenképpen megéri befektetni. Ha nem, akkor versenyezhetsz úgy, ahogy mi nyomtuk a 80-90-es években: alul fürdőgatya, felül has fölött levágott kínai atléta! Király retro-hangulata van.

Az a lényeg, hogy ironman táv alatt nem illik öltözni, mert az hatalmas időpazarlás. Ha van prém, akkor mindent (a rajtszámot kivéve, mert azt nem engedik a szabályok) fel kell venni alá, úszás után leveszed, és már suhansz is. Ki kell próbálni a zokni nélküli futást. A legtöbb ember megtalálja azt a cipőt, amiben le tud futni 10 km-t túl sok vérző seb nélkül. Gumis cipőfűző szintén segít lefaragni az időt.

Ha úszás után mégis venned kell felsőt, akkor annak szűknek kell lenni, hogy ne lobogjon bringán, de ki kell próbálni, hogy hogy tudod felvenni vizesen. A depózás nagyon fontos ilyen távnál, mert könnyű elmolyolni 500-1000 méternyi futásidőt.

Ja, és a triatlon legfontosabb szabálya: SOHA ne próbálj ki semmi újat a versenyen! Magyarul mindent tesztelj le verseny előtt - ruha, mezítláb futás, bringabeállítás, frissítő, stb.

Hajrá!

Előzmény: ladasaki (21307)
olomana Creative Commons License 2015.07.28 0 0 21334

Ezért nem vagyok híve annak, hogy manapság a többség normális felkészülés nélkül megy ironmanezni. Amit korábban is írtam: ezt a távot tisztelni kell!

Előzmény: F1DO (21318)
olomana Creative Commons License 2015.07.28 0 0 21333

Attól függ, milyen versenyeket akarsz csinálni, mennyit tudsz rááldozni, meg milyen komolyan gondolod a befektetést. Ha főleg nem-bolyozós triatlonra, akkor a legjobb az időfutambringa, de abból csak használtan tudsz elfogadható áron venni. Ha nincs akkora kereted, vagy indulnál bolyozós versenyeken is, akkor egy olcsóbb országúti bringa, aerokormány rátéttel.  A legfontosabb, hogy a méret jó legyen. Aztán meg, hogy a váz jó legyen, mert alkatrészeket később is lehet olcsóbban cserélni, ha kell. A legnagyobb upgradet később aero kerekekkel lehet elérni, de az sem túl olcsó mulatság.

Előzmény: foldonfuto10 (21323)
olomana Creative Commons License 2015.07.28 0 0 21332

Nem szeretnélek kiábrándítani, de az igen ritka, hogy valaki nyílt vízben gyorsabban ússzon, mint egy 25-ös medencében, hacsak nincs valami állat jó lábvize. Leginkább arra gyanakodnék, hogy az atádi pálya rövidebb. Legalábbis mikor én utoljára csináltam, akkor akár -300 méter is benne lehetett. 

Előzmény: Elm (21316)
pudingman Creative Commons License 2015.07.27 0 0 21331

Én a hátamon vittem a sószsákomat, de már az elején kiszakadt:D

Előzmény: luiapple (21330)
luiapple Creative Commons License 2015.07.27 0 0 21330

Óránként 10 sótabletta! :D ;)

Előzmény: pudingman (21329)
pudingman Creative Commons License 2015.07.27 0 0 21329

Különben én is gondoltam a mákos tésztára, de nem hiszem, hogy ez volt a probléma.

 

Mikor Sistergöt a 30. km táján megláttam, nagyon megörültem, mert már akkor a halálomon voltam:)

Előzmény: luiapple (21328)
luiapple Creative Commons License 2015.07.27 0 0 21328

Mondtam, ne edd meg a második mákos tésztát, de te nem hallgattál rám! :P

 

Más: Sistergő megint a szokott helyen, köszönjük!

Előzmény: pudingman (21325)
pudingman Creative Commons License 2015.07.27 0 0 21327

Köszönöm!

Már a kerékpár elsö köre után megálltam, mert nem tudtam elképzelni, hogy még tekerni tudok 105 km-t és utána még vár rám egy maraton. 

A futás elején tudtam enni pár szem ropit + a nejem vett fagyit, amitöl kicsit "megtáltosodtam", de tudtam, hogy a második félmaraton már nagyon nagy szenvedés lesz.

Az a legviccesebb, hogy holnap már tudnék újra futni, de a szájpadlásom fel van dagadva, és nagyon meg van sérülve a nyálkahártyám. 

A dupla ironman után éreztem ilyet, de nem ennyire. A kerékpárt most egy ideig hanyagolom, mert a harmadik tojásom embertelenül érzékeny. A napokban megyek orvoshoz. Kíváncsian várom, hogy mit fog mondani.

A képen azon gondolkoztam, hogy abbahagyom és megyek úszni az uszodába:)

Előzmény: olahtamas (21326)
olahtamas Creative Commons License 2015.07.27 0 0 21326

Követtem az eredményeket onlány, és láttam, hogy a futásnál félmaraton után már nagy volt a küzdelem.

Gratulálok a kitartásodhoz és a TTT tagsághoz!

Előzmény: pudingman (21325)
pudingman Creative Commons License 2015.07.27 0 0 21325

Megvan a 11. ironman Nagyatádon. 
9 éve, mikor a vicces orvosok szerint csak 2-3 évem volt hátra a gyönyörü életböl, elhatároztam, hogy ezt még megérem :D

 

Nagyon örülök, hogy a Tízen Túliak Társaságának tagja lettem. A számom az 57.es lesz. Na nem a születési évem, inkább az IQ-m miatt :D

 

Azért kicsivel jobb idöt akartam menni, de a gyomrom pont a versenynapján döntött úgy, hogy sztrájkolni fog, és abbahagyja az emésztést. Enni semmit, csak inni tudtam. Már a tekerés alatt olyan szarul voltam, hogy a feladáson gondolkoztam. Kerékpáron még soha nem szédültem, és 98-as pulzusnál sem volt még légszomjam :)
Azt hiszem, ha nem a 11. lett volna, akkor feladom, de a végén megjátszottam a kemény pudingot és célba értem :D

pudingman Creative Commons License 2015.07.27 0 0 21324

A víz 29 fokos volt, nekem már túl meleg. Azt hittem, valamelyik termálfürdöben vagyok:)

Előzmény: olahtamas (21322)
foldonfuto10 Creative Commons License 2015.07.26 0 0 21323

Sziasztok!

 

Milyen kerékpárt javasoltok egy kezdőnek? Alacsonyabb árkategóriában gondolkozom, szóval nem kell a legmodernebbnek lennie. A használt kerékpár ötletét sem vetem el, aki esetleg tud ilyenről nyugodtan ajánlhatja. Egyáltalán mire kell figyelni egy kerékpár vásárlásnál kezdőként? Előre is köszönöm a segítséget :)

olahtamas Creative Commons License 2015.07.25 0 0 21322

A víz vajon milyen ebben a kánikulában?

Előzmény: pudingman (21321)
pudingman Creative Commons License 2015.07.18 0 0 21321

Jövö hét ilyenkor már Gyékényesen úszunk a tóban és a "gyönyörben".

Nagyon kíváncsi vagyok, hogy heti átlag 8 órai edzéssel mire leszek képes. Ùgy 13:30-ra számítok. 

Egy biztos: a tavalyinál jobb futóidöm lesz :D

 

Ki indul még, és milyen idövel akar célba érni?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!