Keresés

Részletes keresés

Miller a sör Creative Commons License 2024.04.05 -5 1 4849

A két Dárdai rajongó azt nem tudja elfogadni, hogy Dárdai bár az átlagnál kicsit jobb utánpótlás edző, viszont teljesen átlagos felnőtt csapat tréner. Tehát tűzoltásra kitűnő a Herthánál de hosszú távon kurvára nem mennek semmire vele.

Dárdai egyéni szerencsétlensége, hogy volt egy rövid időszak az első időkben mikor még új arc volt és lett volna lehetősége felülni az edző körhintára. Saját butasága miatt nem tette, maradt a szürke tarcsi edző akit fel lehet kérni ha más nem vállalja, vagy szar a helyzet.

A németeknél ugyanúgy megvan az a 10-15 edző aki körbejárja a kisebb csapatokat Bielefeldtől a Herthán át Hamburgig.... na ide nem lépett be Dárdai.

polovcev Creative Commons License 2024.04.05 0 0 4848

Miért? Vele jól megy? Azért csak kiesett a bundesligabol és feljutni sem fognak.

 

A keret valóban átalakult, de szeptemberre lezarult a mozgás. És még mindig a liga egyik erősebb kadere a berlini. Még léphetnek előrébb a tabellán, de én felsőházat látok legfeljebb. Annál meg nagyobbak az elvárasok.

 

Ha úgy alakul, hogy elviszik Reeset meg Tabakovicot akkor ennek a csapatnak nincs támadójátéka. Az pedig az edző felelőssége. 

Előzmény: Megnemértettpancser (4846)
Megnemértettpancser Creative Commons License 2024.04.05 0 0 4847

”Ha Dárdai megint távozni kényszerül,…”

 

 

 

 


Sem szakember, sem pedig a Dárdai nem vagyok!

De – szerintem – már rég lekellett volna lépnie innen! De mindig érzelmi alapon dönt! Miként most is!

Senki nem tud kibújni a saját bőréből!

Előzmény: polovcev (4845)
Megnemértettpancser Creative Commons License 2024.04.05 0 0 4846

“Először is a Hertha vezetősége többször is megváltozott az elmúlt években. Volt két elnök, két sportigazgato, két üzletvezető, plusz az átmeneti beugrók.“

 


Igaz! És jobb lett?

Előzmény: polovcev (4845)
polovcev Creative Commons License 2024.04.05 0 0 4845

Először is a Hertha vezetősége többször is megváltozott az elmúlt években. Volt két elnök, két sportigazgato, két üzletvezető, plusz az átmeneti beugrók.

 

Ha Dárdai megint távozni kényszerül, akkor lehet vele van a probléma. Én nem nézek Hertha meccseket, csak összefoglalókat, de nem látok fejlődést az elmúlt hónapokban. Persze én nem vagyok szakember, viszont a klub vezetésben akad néhány.

 

Az pedig ami a pk-kon néha folyik, nevetséges. Megertem, hogy zavarják a hülye kérdések, de erre nem az a megoldás, hogy duzzogni kezd, meg egyszerűen kisetal.

 

 

 

 

Ja és a szerződése az első csapat élén június 30-án lejár, addig kihuzza . Bár a hosszabbítás valóban valószínűtlen. 

Előzmény: Megnemértettpancser (4844)
Megnemértettpancser Creative Commons License 2024.04.05 0 0 4844

Ami pedig tény; az edzőkeringő során a Dárdain kívül 1 azaz egy edzőnek nevezhető szakembert sikerült igazolniuk, a Felix Magath-ot. Pedig volt jónéhány. De ő is kizárólag arra a pár meccsre szerződött és azután soha többé… Ami nem is csoda!

 

Hiszen az összes többi elvitte a csapatot a kiesés széléig, azután kirúgták és hívták a Dárdait!

Az utolsó húzásuknál aztán túlgondolták és késve hívták!

De a Dárdai volt olyan hülye, hogy a vállalhatatlant is elvállalta! Mert hülye!

 

A Hertha vezetősége bizonyítottan alkalmatlan sportvezetőnek.

Szerintem ha kirúgják a Dárdait, akkor igazolhatnak edzőt a moldáv bajnokságból. Mert németet bizton nem találnak! 

Persze megoldás lehet még az U12 frissen igazolt edzője is, ha 200 €-val megemelik a fizetését!

Megnemértettpancser Creative Commons License 2024.04.05 0 0 4843

“A szezonnak jó eséllyel vége, a Bild szerint pedig itt az ideje a bűnbak megkeresésének:

A NÉMET LAP ÚGY TUDJA, HOGY A 48 ÉVES MAGYAR SZAKEMBERREL AZ IDÉNY VÉGÉN ELVÁLNAK A HERTHA ÚTJAI, ÉS A FŐVÁROSI CSAPAT MÁR NEKI IS LÁTOTT UTÓDJA FELKUTATÁSÁNAK.“

 

 

 

 

… és ha szépen kérik, akkor esetleg a Klinsmannt is vissza tudják csalogatni!

Megnemértettpancser Creative Commons License 2024.04.05 0 0 4842

A következményekkel azonban valószínűleg egyedül az edzőnek kell majd felelnie. A kizárólagos hibáztatásnak hosszú és szomorú hagyománya van a Herthánál. A végén a vezetőedzőnek kell távoznia. A többiek maradhatnak. Attól tartok, hogy az edző kirúgásának szokásos reflexe önmagában nem fog változást hozni.”

Berliner Zeitung

 

 

Ez kb igaz.

 

 

Pontosítok; ha megy a szekér, akkor edzőt kell cserélni, ha meg kieső félben vannak, akkor vissza kell hívni a Dárdait!

Racilaci Creative Commons License 2024.04.04 0 0 4841

Szerintem nem nagyon van a BuLi 1-2-ben egyetlen klubnál több időt kapó edző, mint Dárdai. Streich után ő volt a második, mégha megszakításokkal is. S hát ehhez képest az eredmény nagyon is sovánka. 

Előzmény: Ex honfoglalo játékos (4840)
Ex honfoglalo játékos Creative Commons License 2024.04.04 0 0 4840

Igen, hát ha megnézzük, hogy Streich anno mennyi időt kapott, akkor ég és föld a különbség.

 

Mindenesetre a PK nézettsége nagyon megugrott, ime e Dárdai hiányban 'szenvedő' sajtótájékoztató:

 

https://www.youtube.com/watch?v=lHAESt4ZjXI

Doctor Morreau Creative Commons License 2024.04.04 -1 0 4839

Nekem az a problémám, hogy ez végleg taccsra teheti Dárdai edzői karrierjét, miközben pl Artetánál is láthattuk, hogy adott esetben kell egy kis idő a beinduláshoz. 

Ex honfoglalo játékos Creative Commons License 2024.04.04 0 0 4838
Előzmény: Ex honfoglalo játékos (4837)
Ex honfoglalo játékos Creative Commons License 2024.04.04 0 0 4837

Krízishelyzet Berlinben, mégsem zörög a haraszt, ha a XXX nem fújja:

 

https://index.hu/sport/futball/2024/04/04/nemetorszag-bundesliga-2-hertha-bsc-dardai-pal-edzovaltas/

Előzmény: Racilaci (4836)
Racilaci Creative Commons License 2024.04.04 0 0 4836
Megnemértettpancser Creative Commons License 2024.04.03 0 0 4835

Hogy pedig miként gondolkodik a Reese? Vagy a menedzsere? Nem tudom.

 

De 26 éves és épp ezért még lehet kb három szezonja. Amíg pénzt ér. És amíg kaphat is pénzt!

A Hertha feljutása esetén az utolsó jó évében topligás játékos lehet. Sőt, lehetséges, hogy ki sem rúgják, mert minden(!) csapatban kell legalább egy tapasztalt játékos, aki képes rendet vágni a sajátjai között, ha nagyon szétestek a fiatalok! És vagy megy a szekér, vagy elvegetálhat egy-két-három évet. Csak úgy megszokásból. A nevéből.

 

Vagy, ha hívják most, akkor eligazol. Akár külhonba is, pl a közel vagy távolkeletre. Mert ér annyit, mint az Ádám Martin, akit a világért sem bántanék, hiszen már bőven  tett az asztalra!
De a lényeg, hogy ott még kereshetne némi aprót, sőt! 

De valószínű, hogy már nem lesz válogatott sem és nem fog kelleni német topcsapatba sem.

 

De mindez csak alaptalan, értéktelen unaloműző találgatás, aminek nincs sok valóságtartalma, mert “információtlan” is vagyok. Még vitatni sem érdemes.

 

Az meg sajnos kellemetlen lenne, ha túladnának rajta! Üzletnek jó – ingyen kapták – ha transfer áron eladják, de ma jobbára ő viszi a hátán a csapatot! Hétről hétre jól teljesít!

Megnemértettpancser Creative Commons License 2024.04.02 0 0 4834

Még hét forduló.

St Pauli, Kiel elszakadni látszik, azok más kávéház.

A mostani középmezőny talán  a 11. Elversbergig tart, az Osnabrück meg reménytelen eset.

 

Na de ezt a vak is látja, legfeljebb nem ért vele egyet, hiszen van még az a hét forduló. Ahol meg akad mindenféle. 
De mint mondtam, ez a Hertha kiszámíthatatlan. Mert van bajuk bőven. Mert gyenge a védelem, átjáróház a középpálya, de legalább van Reese és van Tabakovic. 
A formájuk meg ingadozó! Akárkik ellen akármi is lehet. És hogy ez miért van így? Mert ez egy vadiúj társaság, akiket a szél fújt egy helyre! 

 

Szerintem a 12-14 pont a várható. Esetleg. 

 

És hogy ez kinek elég? Talán annak a stabil kb negyven-ötvenezernek, akik rendre kijárnak a stadionba. 
És akik elfogadják, hogy most ennyire telik, ennyi van bennük, ennyire képesek és elhiszik – köztük én is –  hogy a következő szezon jobb lesz! Sokkal jobb!

Ex honfoglalo játékos Creative Commons License 2024.03.31 0 0 4833

Mittelstadt mekkora pályát fut már be időközben a Stuttgartban is és a válogatottban is.

Érdekes.

A Hertha-ban egy megbízható középjátékosnak tűnt, aki nem is játszott mindig.

Ma ő szerezte a Stuttgart egyenlítő gólját és múlt héten húzóember volt a német válogatottban, gólt is lőtt.

Megnemértettpancser Creative Commons License 2024.03.30 0 0 4832

Ez egy gólerős védelem. Egy emelettel feljebb pedig szorozható lenne 1.5-tel. 
Lehetnének homokzsák. Rémes ez a rengeteg gyermeteg hiba.

 

Idén középmezőny, ha lesz pénzük játékosra, és ha nem viszik el a Reeset, akkor  még csapat is lehet belőlük.

bendeguz90 Creative Commons License 2024.03.30 0 0 4831

Winkler

bendeguz90 Creative Commons License 2024.03.30 0 0 4830

2-0 már a Nürnbergnek, ez nem olyan szép este Paliéknak. 

bendeguz90 Creative Commons License 2024.03.30 0 0 4829

Pontosabban a Hertha kezdője. 

Előzmény: bendeguz90 (4828)
bendeguz90 Creative Commons License 2024.03.30 0 0 4828

A kezdők

 

 

bendeguz90 Creative Commons License 2024.03.30 0 0 4827

Uzun góljával hamar hátrányba került a Hertha. 

Racilaci Creative Commons License 2024.03.30 0 0 4826

Abbúl, amibűl az eszmefuttatásod szerint jövőre kellene.

Előzmény: Megnemértettpancser (4825)
Megnemértettpancser Creative Commons License 2024.03.30 0 0 4825

És akkor az idei év mire volt jó? Nem most kellett volna összerakni azt a csapatot?”

 

 

 

 


De, most kellett volna! 
Ja, de mibűűl?

Előzmény: Racilaci (4821)
Ex honfoglalo játékos Creative Commons License 2024.03.29 0 0 4824

:-)

 

Mindenesetre jövőre se lesz egyszerűbb feljutni, ha a Mainz vagy/és a Köln is kiesik.

Előzmény: Miller a sör (4822)
Racilaci Creative Commons License 2024.03.29 0 0 4823

Biztos szakmai ártalom, hogy újra meg újra megpróbálom-:))

Előzmény: Miller a sör (4822)
Miller a sör Creative Commons License 2024.03.29 -3 0 4822

Néha nem érzed úgy mintha lóval imádkoznál?

Előzmény: Racilaci (4821)
Racilaci Creative Commons License 2024.03.29 0 1 4821

Volt topligás csapatokkal van teli a mezőny. Évek óta képtelenek visszajutni, pedig szeretnének. 

 

 

Igen, ez pontosan így van mindig. Az az oka, hogy nem ugyanaz a két-két csapat esik ki és jut fel kétévenként. Emiatt pedig volt topligás csapatokkal van teli a BuLi2 mezőnye - jelentsen ez bármit is (semmit nem jelent, persze - hisz általában egy-két év alatt szétszélednek a kieső csapat keretei, de nem akarlak megzavarni az eszmefuttatásodban).

 

 

Az ideális talán az lehetne, ha jövőre összeraknak egy csapatot, aztán a harmadikban visszajutnak.

 

És akkor az idei év mire volt jó? Nem most kellett volna összerakni azt a csapatot? Vagy a Dárdainak hagyni kell arra is időt, hogy végiggondolja, miként is kéne összerakni majd jövőre?

 

Szerintem neked az lenne a legideálisabb, ha a Dárdai kapna egy Streichhez hasonló 15 éves megbízást, de te erről nem tudnál, és akkor 15 évig hetente 3-4-szer leírhatnád, hogy ej bezzeg, ha a Dárdai kapna időt, akkor akármi is lehetne és a szurkolók jobban meg is értik ezt, mint a vezetők, mert a fejétől bűzlik a hal.

Előzmény: Megnemértettpancser (4819)
Ex honfoglalo játékos Creative Commons License 2024.03.29 0 0 4820

Itt a vonatkozó sajtójelenés:

 

https://youtu.be/O8-G32Q7KZg

 

Ősszel csúnyán bebukták ezt az ellenfelet, nem fekszik a Nürnberg játéka úgy a Hertha-nak, mint legutóbb a Schalke játéka.

Most kellene aláhúzni a két héttel ezelőtti teljesítményt.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!