Keresés

Részletes keresés

business Creative Commons License 2006.08.10 0 0 95

Csak ingatlan befektetésekkel foglalkozunk, Floridában, ahhoz nem kell ott lenni.

Mint írtam másutt, még csak érdeklődtünk a valódi befektetések után.

Ha tudsz valami jó okoságot félmillió körül szólhatsz, áttbaszás nélkül,  azokat a sulikat már mind kijártuk.

Előzmény: Törölt nick (93)
business Creative Commons License 2006.08.10 0 0 92

Nagyon jó nívós helyek, sajnos nem.

Lejjebb.

Maradnék inkognitóba, ha lehet, mert ez viszont kicsi ország.

Ha gondolod megyünk ki, majd előtte szólok.

Előzmény: Törölt nick (91)
business Creative Commons License 2006.08.10 0 0 90
Idén a a kintI könyvelőnk a 1040NR nyomtvány szerint 2*2097 USD -t számolt ki, már rendben ki is küldtük a csekkeket a kincstárnak.
Előzmény: tombrez (88)
business Creative Commons License 2006.08.10 0 0 89
Buda, de agglomeráció.
Előzmény: Törölt nick (87)
tombrez Creative Commons License 2006.08.10 0 0 88
Na kivancsi lennek emilbe az altalad befizetett adora az elmult evben.
A sok ""buisiness ""miatt tartunk itt,ahol.Vagyis sehol.
Csakhogy kicsit kotozkodjek.

Előzmény: business (82)
business Creative Commons License 2006.08.10 0 0 86

 - Bocs!

- Igazad van, elgépeltem, egy enyhe pánik lett úrrá rajtam a keveredés miatt.

- Bp. - agglomeráció

Előzmény: Törölt nick (85)
Bandipilot Creative Commons License 2006.08.10 0 0 84

 Milyen kocsit vettel gkatus? En is most akarok venni valamit, mert a regi mar nem sokaig birja.

 Meg mindig erdekel a party amirol a multkor irtam???

Előzmény: gkatus (76)
business Creative Commons License 2006.08.10 0 0 82

WARNING!!!

 

VERY IMPORTENT!!

 

Összekevertél a Californiai, középkorú évei körül járó német- magyar származású úriemberrel.

Neki ha jól emlékszem mercie van - ezt irta.

Diesel autója, hogy lehetne szerinted? Nincs rá kint szervíz hálózat.

Mo. ról írok és itt élek csak van kint is érdekeltségem ,és már leesett, a németek miatt kevertél össze vele.

Semmi közöm a németekhez, sokat jártam náluk és rengeteget árút hoztam tőlük még az EU előtt.

Ha még emlékszel a Mwst időszakra.

Mehet a kép + adat az emaildre?

Ha nagyzolni akarnék beítam volna: BMW 740d.

Nem szokásom, nekem elég ez, ami van.

Előzmény: Törölt nick (81)
business Creative Commons License 2006.08.10 0 0 80

 - Bmw E60 535d. 08/2006. ,hitel nélkül. 

 - Fényképet?, motor és alvázszámot?

 - Köszi nem.

 - Neked?

(A kérdést poénnak szántam, és nem neked, természetesen mindenki örül egy autónak - pláne külföldön) 

Előzmény: Törölt nick (79)
business Creative Commons License 2006.08.08 0 0 78

reméljük valami preciziós darab, Németországból.

(nem valami amerikai bádog hulladék)

Azért, grat!

Előzmény: tombrez (77)
tombrez Creative Commons License 2006.08.08 0 0 77

Örülünk neki es milyen ha szabad kerdezni?

gkatus Creative Commons License 2006.08.08 0 0 76
Van kocsim!!!!!!!!!
Előzmény: gkatus (73)
gkatus Creative Commons License 2006.08.06 0 0 73
Es kosz a meghivast....
gkatus Creative Commons License 2006.08.06 0 0 72

Mar nagyon kozel jarok az autovasarlashoz............ Jovo heten lesz forgalmi vizsgam, rettegj L.A.!

Előzmény: Bandipilot (71)
Bandipilot Creative Commons License 2006.08.02 0 0 71

Gkatus!

 

 Vettel mar autot? Hol laksz? Nalunk van egy maroknyi (10-15 fo) magyar tarsasag aki rendszeresen osszejar. Ha erdekel, szivesen latunk a kovetkezo party-ra. Dobj meg egy E-maillel ha raersz! Minden jot!

Előzmény: gkatus (70)
gkatus Creative Commons License 2006.07.27 0 0 70
ok:-)
Előzmény: Törölt nick (69)
gkatus Creative Commons License 2006.07.21 0 0 68

persze, ismerkedem folyamatosan, lassan kocsim is lesz es akkor flexiblis leszek....

de asszem kicsit felreertesz...

Előzmény: Törölt nick (67)
gkatus Creative Commons License 2006.06.10 0 0 66

Hi All!

 

Társaságot keresek Los Angeles környékén, 2 hónapja vagyok itt, ha minden jól megy, még további 16 hónapig itt melózom legálisan. Ha bári bulizni, kirándulni akar menni vagy csak társaságot keres, szóljatok!

 

Köszi, Kata

Bandipilot Creative Commons License 2006.05.15 0 0 65
Mikor jossz Brigi? Szolj ha szukseged van segitsegre!
Előzmény: _Byron_ (64)
_Byron_ Creative Commons License 2006.05.15 0 0 64
Igen, erről tudok! Kösz az infót! :) Sajnos ez az a kritérium, amit nehezen fog Mo. teljesíteni. Persze, egy szavam nem lehet, mert én szerencsére megkaptam a vízumot.  De nem mindenkinek él kint rokona, hogy segítségére legyen. :(
Előzmény: harangszó (63)
harangszó Creative Commons License 2006.05.11 0 0 63
Under U.S. law in place since the 1980s, a country cannot be waived from the visa requirement unless fewer than 3 percent of all visa applications from the country have been denied for two consecutive years. More than 9 percent of Czech visa applications were rejected last year.

Other criteria for achieving waiver status include an up-to-date extradition treaty
Előzmény: _Byron_ (56)
tombrez Creative Commons License 2006.05.10 0 0 62
Ismerek!!!!!!!!!
Bandipilot Creative Commons License 2006.03.28 0 0 60

Kedves aramfejleszto!

 

 Ez a "csak az alja marad ott" kifejezes azert egy kicsit durva volt, nem? Ezer oka lehet annak, hogy valaki nem hagyja el a hazajat. Remelem nem arra gondlsz, hogy az az igazi magyar aki eljott otthonrol, mert ezt mar sokszor hallottam itteni magyaroktol es ettol a falra tudok maszni.

 Ezen kivul a "Magyarorszag csuszik lefele" kifejezes sem biztos, hogy teljesen megallja a helyet. Ha az USA-hoz hasonlitjuk akkor biztosan a beka segge alatt van de ha a 10, vagy 15 evvel ezelotti allapotokhoz hasonlitjuk akkor szerintem a fejlodes nagyon is eszreveheto, persze gondok mindig is voltak es lesznek is.

 

 Udv.

Előzmény: Törölt nick (59)
_Byron_ Creative Commons License 2006.03.24 0 0 56

"Magyarország 1990-ben törölte el a vízumkényszert az amerikai állampolgárokkal szemben, a döntést az USA nem viszonozta. A Külügyminisztérium szerint "középtávon" van esély a vízumkötelezettség eltörlésére. Lamperth Mónika 2004-es washingtoni látogatása után kétoldalú munkacsoportot állítottak fel, majd vízummentességi program is indult, viszont a háromszázalékos küszöb eltörlésére nincs lehetőség.

Gyakran előfordul, hogy egy elutasított kérelmező néhány hónappal később korábbi papírjaival simán megkapja a vízumot, ezért fennáll a gyanú, hogy az amerikai hatóságoknak ki van adva: a kérelmezők bizonyos százalékát mindenképpen utasítsák vissza."

Ez az én véleményem a témával kapcsolatban. Nem azt mondom, hogy mindenkit engedjenek be korlátlanul az USA-ba, meg azt is értem hogy az amerikai állampolgároknak azért nem kell magyarországi vízum, mert tuti nem maradnának egy ilyen országban, hanem inkább hazamennek az USA-ba, de nem megoldás hogy az amerikai állampolgárok ki-be mászkálhatnak bármelyik országban. Miért fekszik le az EU az USA-nak??

 

"Magyarországon ez hogy van? Megengedik, hogy milliok illegélisan bevándoroljanak?  Pld. Albánok tizezrei vállalnának feket munkát kb fél áron, akkor hogy jutna munka a magyaroknak?"

 

Mit gondolsz, hány Mo-on élő kínainak van munkavállalási engedélye??? Röhögve árulják a kínai cuccokat és még adót sem fizetnek. Némelyik olyan kocsival közlekedik, amelyiket egy magyar talán egész életében nem engedhet meg magának!!

Az építőiparban 10 építkezésen 9-en a munkások fele feketén dolgozik....akkor miről beszélsz??? Rengeteg munkanélküli van az országban, és ez részben köszönhető a fekete munkásoknak. Nehogy már megsajnáljam az USA-t!! A GDP ugyebár egy kicsit más az USA-ban, mint Mo-on.

Előzmény: Törölt nick (42)
harangszó Creative Commons License 2006.03.20 0 0 55
Ha nem haragszol, ez a "bejutás' nálam úgy kezdödött, hogy - 16 éves gyakorlattal - elküldtem 200 életrajzot. Majdnem mindenki válaszolt, ilyeneket, hogy "Good luck", meg "God bless you", de mindenütt kezdöket kerestek igy overqualified lettem.
Nem volt más választásom, mint elindultam magam. Szerencsre volt hazai portfolióm, igy aztán szépen alassan beindult a saját biznisz.
Nem volt könnyü, nagy a kompetició.
De ez most már history.
Előzmény: Törölt nick (54)
harangszó Creative Commons License 2006.03.20 0 0 53
Hány fiad van?
Előzmény: Törölt nick (52)
Bandipilot Creative Commons License 2006.03.19 0 0 51
Harangszo
Előzmény: Bandipilot (50)
Bandipilot Creative Commons License 2006.03.19 0 0 50

Kedves Haranszo!

 

 Termeszetesen nincs harag. Szerintem amikor felajanlom azt, hogy segitek azoknak akik turistakent, tanulokent erkeznek szallast talalni (nem en adok nekik szallast) kiigazodni az itteni dolgok dzsungeleben (autoberles, penzugyek, mas magyarok megismerese) akkor nem hiszem hogy rosszat teszek vele. Ezek az emberek mar ugyis itt vannak, nem miattam jonnek ki. Ha figyelmesen elolvasod a hozzaszolasomat, abban leirtam hogy munkat szerezni nagyon nehez es ebben nem is tudok segiteni.

 Tudod, en is nagyon orultem volna annak, ha valaki segit eligazodni a dolgok kozott az uj vilagban amikor kijottem es nem csak csak azon jar az agya "nagy magyarkent" hogy hogyan csinaljon belolem es a munkambol penzt, hogyan hasznaljon ki. Szerintem segiteni azoknak akik ideerkeznek ugyanabbol az orszagbol ahonnan en is jottem (es te is) igazan olyan dolog ami mindenkitol elvarhato. Felelotlensegrol pedig nincs szo, nem igertem semmi olyat amit nem tudnek teljesiteni.

 Termeszetesen nagyon orulok, hogy amikor megerkezel a repterre kijon erted a csaladod vagy a limo, de mint bizonyara Te is tudod, akinek 6 ezer merfoldre van a legkozelebbi hozzatartozoja annak eleg nehez ezt megoldani, en is voltam ebben a szituacioban es eleg szar.

 Repulogep barmikor a rendelkezesedre all, lasd "pilotakepzes az USA-ban" cimu topikot. Jelenleg nincs RG-nk de van ket 172-esunk ami vegulis ugyanaz csak lassabb es nem lehet behuzni a futomuvet (fixed gear), vizsont csak fele annyiba kerul egy orara mint egy 182 RG. Orankent 79 dodot kell erte fizetni, plusz a pilota/oktato aki 25 dollarba kerul egy orara. Profi pilotakkal tele van a zsak, a legjobbat kozuluk pedig nagyon jol ismerem, barmikor a rendelkezesedre all :)

 Vannak meg nagyobb gepeikn is de azok low wing felepitesuek.

 

 Tovabbra is maradok tisztelettel: Bandipilot :)

 

Előzmény: harangszó (49)
harangszó Creative Commons License 2006.03.19 0 0 49
Hogy mondhatsz ilyent? Ez az ország a bevándorlókra épült.
Nem kell félni az elspanyolosodástól. Az elsö nemzedék mindíg makacs és visszanéz, aztán a következö meg olvad a melting potban.
Aki itt akar maradni az jobb ha eldönti, hogy elöször amerikai és aztán jön a többi. Eltelik néhány év(tized) mire bel5tja ezt az ember. Jómagam is keresztül mentem ezeken a periódusokon.
30 egynéhány éve, amikor megérkeztünk el felejtettem még azt is, hogy honnan jöttem, Visszalátogatásra nem volt lehetöség, minek kínozzam magam, Nem foglalkoztam az originommal.
Aztán ahogy változott otthon és körülöttem a rend, hazalátogattam, s szinte akaratomon kívül visszanéztem. Bekapcsolódtam a helyi magyarok munkájába is. Azután ott megbomlott a hegemónia, nem magyarkodtam tovább. S ma magyarorsz5g már nem ugyan az ahonnan eljöttem. 2-3 3venkény visszamegyek a szüleim sírjához, de nem tud elkapni a nosztalgia. 5-7 nap után várom, hogy visszajójjek. Itt van mindenem, s egyedül anyel ismerete "köt" oda.
Előzmény: Bandipilot (45)
harangszó Creative Commons License 2006.03.19 0 0 48
Megmondom, mert túlzott reményeket táplálsz. Lehet, hogy képes vagy embereknek szállást adni egy idöre, de ezzel a problémájukat nem oldod meg. Ha meg olyannak segítesz aki illegálisan akar dolozni akkor a törvényt sérted.
A legtöbb amit tenni tudunk az az, hogy könyörtelenül elmondjuk a tényeket. Sokan azért segítenek, hogy megmutassák, kérkedjenek, hencegjenek, hogy ök mit értek el. Ez is érthetö, de ez nem minden. A jósz ándék viszont szép.
Kössz, hogy felajánlottad a segítséget, de ha LA környékére megyek akkor vagy az egyik gyerekem vár a reptéren, vagy ha dolgozni megyek akkor a hotel limója.
Viszont alkalmankint repülöre van szükségem ami csak upper wing lehet mint a Cesna 182 RG. Ha tudsz ilyet Santa Ana, Downey vagy Orange County környékén...De csak megbízható és profi pilótával...
Remélem nincs harag?
Előzmény: Bandipilot (45)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!