Keresés

Részletes keresés

RazorX911 Creative Commons License 2022.02.17 0 0 35065

Én is erre gondoltam, a fókuszált fény kapcsán. Szerintem, van egy flood-os fényű lámpa is még, a kormányon, mivel oldalra és közelre is elég jó kis szórt fény van. az SK98 -nak utánanézve, meglehet hogy ez adja, a távoli fényt, a jellegzetes kis fénygyűrű is látszik, a képen. Ilyen, kacatom amúgy van, az XML-T6-os, de az esőt, az aligha bírná. Köszi!

 

Van, egy félkész mini házi kreálmányom is, sok éve, annál is erre gondoltam még, a felhasználhatóságát illetően.

Előzmény: xtctraxx (35064)
xtctraxx Creative Commons License 2022.02.17 0 0 35064

Ez egy sima konvex lencsés elemlámpa, ami épp teljesen be van fókuszálva, illetve a vetített "LED kocka" el van fordítva, így kb. rombusz alakúvá vált. Tippre akár egy SK98 is lehet.

Előzmény: RazorX911 (35063)
RazorX911 Creative Commons License 2022.02.17 0 0 35063

Sziasztok!

 

A képen lévő lámpa kapcsán, van tippje valakinek, hogy miféle felépítésű?? Elég jó, a szórt fénye is, de a fókuszált része, az lencsés optikára utal. Egy biciklilámpás-topikból való (máshonnan), sok évvel korábbról. (cca. 8 év vagy több.) Kicsit, túlexponált a kép, de lehet némileg fejben viszonyítani, a valós fényviszonyokhoz. Talán, házi készítésű, talán gyári, nem tudom már ezt.

 

xtctraxx Creative Commons License 2022.02.06 0 3 35062

IKEA LADDA 2022 teljes kínálatról írtam tesztet. AAA 750mAh, AA 1900mAh, AA 2450mAh akkuk is szerepelnek a cikkben.

FBLLMAG Creative Commons License 2022.01.04 0 0 35061

Mármint a spot / spill arány max 10. 😉

Előzmény: FBLLMAG (35060)
FBLLMAG Creative Commons License 2022.01.04 0 0 35060

Nem vitatkozni szerettem volna én sem. Csupán, ahogy írod, gyakorlatiasan próbáltam megközelíteni.

 

Most várom az Eagtac D25A2 Clicky lámpámat. Ez rövidebb, de vékony, OP refis lámpa lesz, tokkal kiegészítve. Amint megjön, a Lumintop FWAA -ra ruházok be. Ez az Anduril2 -est használja. Könnyű 2 oldalas klipsszel. Még mindig tetszenek a több ledes lámpák. 

 

Tavaly, mikor beteg voltam, olvasgattam a megvilágítással, vészvilágítással kapcsolatos szabványokat. Saját tapasztalataim alapján, átültettem az elemlámpa használatra. Tényleg hasznos volt. Jöjjön pár példa.

 

- A középső fénykör és a szórt fény intenzitása között max 10x intenzitás az ajánlott. Rövid távra. Ez zseblámpás nyelven, azt jelenti, hogy közelre 10 cd/lm alatti lámpa ajánlott. Távolabbra viszont a magasabb cd/lm érték az ajánlott. 10 - 20 cd/lm arányt tartom az univerzálisnak. Pl a Nitecore EA21, MT20A lámpáim 18 cd/lm aránnyal rendelkeznek. Az XL200 még érdekesebb. 6660 cd a középső fénykör, 600 cd a középső fénygyűrű, 150 cd pedig a szórt fény.

 

- 20 lux az ajánlott (nekem a 10 lux is elégséges) a tájékozódáshoz, a nem precíziós munkához. Ez elegendő pl a pakoláshoz, esti sétához, akár az erdei sétához is. Esetemben 2 m -re magam elé világítva, a 3 m² felületű szórt fény esetén, ez 30 lm. 7 m² esetében 70 lm. Matt, nyirkos környezetben, kb 80% a fénynek elveszik, 20% marad, így a 3 m² felület esében, 5x több fényre van szükség, vagyis 150 lm -ra. Szélesebb felület esetében az 50 lm -ből 250 lm, 70 lm -ből 350 lm válik szükségessé.

 

- Apropó felület. Este a parkon át (nincs kivilágítva), a járda 160 - 180 cm széles. Nincs 2 m széles. Magam elé kb 2 m -re szoktam világítani (mérve). A szűkebben (60°) világító lámpák használata is elégséges, mivel a járdát egész szélességében bevilágítja. Erdőjárásnál hasznosabb a szélesebb, legalább 80° -os szögben, de inkább 100° - 120° -ban világító lámpa, hogy a láb elé is lássak, de az ágakat, pókhálót is észrevegyem. 😉

 

- A precíz munkához 200 lux fényességet ajánlanak (nekem a 100 lux is elég). Műsor újság megleséséhez az 50 lux is elegendő.

 

Ezeket az adatokat betartva, nem fogjuk rontani a szemünket, és feleslegesen nem merítjük a lámpánkat sem. Mobilja mindenkinek van a lux meter app meg ingyen lehúzható. Ebben az esetben a +/- 20% pontosság lényegtelen. Mivel a saját lámpánkat a saját szemünkhöz tudjuk beállítani, vagy ellenőrizni számításainkat, esetleg, ha csak kíváncsiak vagyunk. 😉

Előzmény: ...slr... (35059)
...slr... Creative Commons License 2022.01.04 0 0 35059

Boldog Új Évet Kívánok!

 

Köszönöm, hogy válaszolsz, és köszönöm, hogy ilyen részletesen. Sajnos ezt nem tudom viszonozni, mármint az alapos részletességet és terjedelmet. 

 

Arra már rég rájöttünk, hogy más az élethelyzet, mások a vágyak, és míg te főleg gyakorlatias / mérés alapú megközelítéssel nézed a lámpákat, én a fejlődés lehetőségét és az elméleti lehetőségeket keresem. Így aztán a megállapításaidat nem tudom, de nem is szeretném vitatni.

 

Ami a lámpák hatékonyságát illeti, ahhoz a kezelő felületnek nem sok köze van. Van több féle led-meghajtási módszer, és van egy digitális kontroller, ami a logikát, a kezelő felületet és a méréseket-beavatkozásokat intézi. Az Anduril alatt nem kötelező PWM-esnek lenni a meghajtónak, buck, boost, állandó áramú, bármi lehet alatta. Azt sem vitatom, hogy a saját kezelőfelületet használó gyártók közt vannak kiválóak, jól használhatóak. Nekem egyszerűen tetszik a nyílt forráskódú világ. Tetszik, hogy lámpa-rajongók képesek lámpa-rajongóknak közösségi tervezéssel és finanszírozással lámpákat létrehozni (BLF), és azokhoz szabadon módosítható szoftvereket írni. Az Andurilnak nagyon tetszik a testre szabhatósága, beállíthatósága. Írod, hogy X lámpa magától is tudja, hogy kell a hőmérsékletet szabályozni. Én viszont hozzáteszem, hogy nem ismerheti az élethelyzetet, a felhasználót. Az óvatos duhaj lejjebb veszi a hőmérsékletet, hogy spóroljon az árammal, és ne hajtsa túl a lámpát. Másnak meg lehet, hogy a lámpa élete árán is, de kell az a fény. 

 

A gyertyafény, a villámlás-imitáció csak a móka kedvéért van, mert a fejlesztőnek is kell szórakoznia, meg annak is, aki élvezi a lámpáját. A változtatható frekvenciájú stroboszkóppal forgómozgást tudok állóként ábrázolni. Szeretek kísérletezni. 

 

Szóval virágozzon minden virág, legyen meg mindenkinek a mindennapi betevő lámpája.

Előzmény: FBLLMAG (35057)
FBLLMAG Creative Commons License 2022.01.02 0 0 35058

És, hogy lásd miről írok, itt pár teszt az Emisar D4V2 lámpámmal. Samsung 30Q akkuval. Hol a fényerőre állítottam, hol fényáramra. A legmagasabb fényáram / fényerő mérése felesleges. A mérésekből látni, hogy az 5000 cd fényerőn sem stabil. Sajnos. És csak 150 lm fényáramig stabil a kimenete. Vagyis 2000 cd fényerőből is még visszavesz. A 30 lm fényáram a minimális, ami még használható fényt biztosít.

 

Előzmény: ...slr... (35056)
FBLLMAG Creative Commons License 2021.12.31 0 0 35057

Ízlések és pofonok, szokták mondani. Hát vegyük sorjába.

- Az időzített kikapcsolást az Olight (ezt tudtad biztosan) és az Armytek is tudja. És az Olight esetében a legegyszerűbb bekapcsolni.

- Hőmérséklet határértékkel a Zebránál is lehet játszani, +/-. De minek. A lámpa tudja, hogy meddig mehet el. Az Armytek kapcsolója villogással figyelmeztet, hogy forró lesz fogásra a lámpa, de engedi addig felmelegedni, amíg maga a lámpa nem sérül. Mert ugye, kesztyűben is használhatjuk a lámpát. De a lámpák, pláne a minőségibb, nem fog addig felmelegedni, hogy eldobd.

- Villogó funkciók > a Strobe, SOS (új), 1+ mp -es villogás néha jól jön. Csak előszedni, időt vesz igénybe. Pláne a strobe esetében, néha jól jönne a gyorsabb elérés. Mikorra kikeresed, már késő lehet. (Ha akarod, majd a taktikai felhasználásról bővebben is írhatok). A gyertyafény, villámlás, disco fény, nem igazán hoz lázba. A bicikli villogó fény, szerintem, nem annyira használható. Nappal a 3 gyors villantás > szünet > 3 gyors villantás > szünet > ..., szerintem, jobban felkelti a közlekedők figyelmét. Éjjel a pl 40 <> 400 lm közötti lassabb, de azonnali váltás az értelmesebb. Éjjel ne villogjon strobe -ként előttem a lámpa. A gyengébb <> erősebb fény váltakozása értelmesebbnek tűnik, mivel a biciklist sem zavarja, de a többi közlekedő figyelmét felkelti. Hamarabb látom értelmét pl olyan funkciónak, hogy áramkiesés esetén, kapcsoljon be a lámpa alacsony fokozaton. Miért, mert ez lesz az egyedüli fényforrás, pláne rossz időben. Az oszlopvilágítás is el szokott ugye aludni, és rossz időben a csillagokat, holdat is eltakarja a felhő. Ha meg világít a lámpa pl 15 lm fokozaton, a plafonra világítva, már nem rúgok bele a szekrénybe, asztallábba.

- Fényüket tekintve, erősen, szépen világítanak, de meddig is? Hamar fel tudnak melegedni. Az Astrolux FT03 ugyanúgy, mint az Emisar, vagy a Luntop vagy bármelyik más. A FT03 2200 lm fényárammal, majd 7 cm átmérőjű fejjel kb ugyanazt a távot világította be, mint az Acebeam L17 lámpám 4 cm fejjel, 1300 lm fényáramon. (Pedig van Acebeam T27 -esem is.) Az apróbbak, pláne a több ledesek, pillanatok alatt visszavesznek, és nem keveset. 4000 lm > 600 lm, vagy a még apróbb 14500 -asok, 1400 lm > 300 lm. A led alatti réztömb kimaradt ezekből a lámpákból, viszont a meghajtó hatékonysága sem az igazi (ez is fűt). Mert hát olcsósítani kell a lámpát. Ha most 4000 lm -ből 600 lm lesz, akkor a 20000 cd -ból 3000 cd marad. Persze, alacsonyabb fokozaton is lehet indítani. Pl 1000 lm fokozaton jóval tovább bírja, mikorra visszavesz (de ez már csak 5000 cd fényerőt jelent)

- És ha már hatásfok. Tudtad, hogy a kb 30 lm fényáramon kb 30 óra alatt merítik a 18650 -es akkut? Persze, ott a 21700 -as. 70 g maga az akku. Séta a természetben, minden g megtakarításról szól. Meg az ár. A jó 21700 -as, nálunk is 20 EUR. Cirka 300 ciklus után ezek is beadják a kulcsot. A túlhajtott, neadj isten, túlmelegedett ledek élettartama is csökken. Azt az 50000 órát, de még talán a 10000 órát is el lehet felejteni. A Convoy -t is már 3 A körül meghajtották, most meg már a 6 A is kevés. Akkuk szempontjából 2xC kisütési áram az optimális, ledeknél is a 700 mA. Vagyis, ledeknél kb 3 V x 700 mA = 2,1 W az ideális, 4 magosnál 8,4 W, nem pedig a 20 W. 

- Persze, az Anduril2 esetében lehet változtatni a sebességén, milyen gyorsan fényesedjen, halványuljon. Ha túl gyors, nem tudod pontosan beállítani, ha lassú, az sem tetszik. A XL200 -asom fokozatmentesen, giroszkóposan állítható. A csuklóm mozgásától függően. Milyen gyorsan tudom behajlítani a kezem. A gyűrűs fokozatmentes beállítással rendelkező lámpák is gyorsabbak. A fix beállítású lámpákkal sincs gond, ha van elég fokozat. Itt a kapcsolások sebessége számít (nem a 2x klikk turbó lámpák). A legtöbb Nitecore, Fenix lámpám ilyen. Az EagTac lámpája is ezért tetszett meg. Behúzva a fejét, ott a turbó fokozat, viszont megengedve, a legalacsonyabb fokozaton indít (a 2 közül az egyiken). Nincs hosszú gombnyomás, nincs 2x kattintás a turbó fokozat eléréséhez, a villogó funkciók pedig rejtve vannak. Mégis kéznél. A strobe pl behúzott fej mellett, bekapcsolva, majd fél gombnyomásra elérhető. Ja és OP refi a XPL HI ledhez is. Meg valahogy a 2 cm alatti testátmérőre is rákattantam. A FWAA -t kb megveszem, bár 2x annyiba kerül mint a Fenix E12 V2.0 lámpám. Könnyűnek könnyű, bár nem hiszem, hogy könnyebb lesz mint a Fenix. Sapkán meglátom, hogy szerepel. 

- Írod az automatikus lezárást. Nem szeretem a lámpák lezárását. Ha már le kell zárni, olyan legyen mint a XL200 lezárása. Felfele tartott lámpánál rákapcsolok a gombra, lefordítom a lámpát, majd elengedem a kapcsolóját. A táskában biztos nem fog forogni a lámpa. Zsebben a Zebrám, a 6 év alatt, 1x nem kapcsolt be véletlen, de az Armytek sem a tokjában, és a hátsó kapcsolósak sem. Nem kellett meglazítani a kupakját egyiknek sem. És mégis azonnal munkára foghatók voltak.

 

Tudom, neked a CRI, a magas szín visszaadás számít, hogy minél jobb képet adjon a fotózásnál. Nálam kicsit mások a követelmények. Bár nekem is vannak 80, 90 CRI -s lámpáim. ;-)

 

Így hirtelen ennyi jutott az eszembe. De láthatod, nem csak az ízlés, megszokás ami vezérel. ;-)

 

BOLDOG ÚJ ÉVET mindenkinek.

Előzmény: ...slr... (35056)
...slr... Creative Commons License 2021.12.30 0 0 35056

Szerintem amiről beszélsz, az már ízlés, megszokás kérdése. Egyszerűbb kezelést, mint a ramping nem tudok elképzelni. Ugyanakkor tudni a pontos akkumulátor feszültséget, beállítani az alsó-felső fényáram-korlátokat, beállítani a hőmérséklet-határértéket, ezek számomra nagyon jó lehetőségek az Andurilban, már nehezen mondanék le róla. Az időzített kikapcsolás, néhány igazán értelmes villogó mód, külön egyszerű üzemmód, az időzített auto-lock pedig verhetetlen lehetőségek. A legszebb azonban a válgozatosság, hogy te is, én is megtalálhatjuk az ízlésünknek megfelelő lámpát, UI-t.

Előzmény: FBLLMAG (35046)
FBLLMAG Creative Commons License 2021.12.25 0 0 35055

Az EagTac D25A2 Clicky lámpára esett a választásom, mivel EagTac lámpám még nem volt. Az AA -s lámpák az olcsóbbak, és a legtöbb esetben, ezeknek a fénye is elegendő. Több led közül választattam. Én a XM-L2 ledet választottam (pedig ez volt a legöregebb a ledek közül). Ezzel a leddel világít a legszélesebben. És így is távolabb, erősebben világít mint a Thrunite Archer 2A V3 lámpám. A fej behúzásával érhető el a turbó fokozat, valamint az állandó strobe is. Megengedve, ha a holdfény be van kapcsolva, akkor a holdfény > alacsony > közepes > holdfény > alacsony > közepes > strobe1 > strobe2 > lassú villogás > gyors SOS > SOS > Beacon  > alacsony villogás > holdfény > ... és így tovább. Ha holdfény ki van kapcsolva ( 3x behúzni / megengedni a fejet, gyorsan), akkor a holdfény kimarad, és a magas fokozat lesz elérhető. Alacsony > közepes > magas sorozatban. Vagyis a legalacsonyabb fokozatról indít, mint a Fenix E20 V2.0 lámpám, a holdfény pedig rendes, 0.5 lm fényáramú holdfény. Szóval gyorsan vált fokozatot mint a Fenix, és mindig csak 3 szint fokozat közül választok, vagyis gyors ez a lámpa is. Tok is jár hozzá. Vékony mint a Fenix LD22, E20, Thrunite Archer, Nitecore MT20A2 lámpáim.

Vagyis, bekapcsolás előtt tudom, hogy milyen fokozaton indít. Gyorsan lehet választani. Ha kell, a strobe is gyorsan elérhető. 22 lm -es sétáló fokozat, elégséges üzemidőt biztosít. Gyertyaként is használható, nincs az U alakú bevágás. Réztömb a led alatt, ennél a lámpánál is. Az Eagtac lámpái közül mindenki megtalálhatja a neki tetszőt. :-)

Előzmény: x20fan (35052)
FBLLMAG Creative Commons License 2021.12.24 0 0 35054

Mivel 2x AA -st lestem, ezért a hasonlókkal hasonlítottam össze. Az Armytek Prime A2 PRO kb 40 €, a Fenix E20 V2.0 a 30 € -t sem érte el, és a Nitecore MT2A sem volt sokkal drágább. 

 

Az utóbbi időben lestem pár tesztet az EagTek és a FourSeven Quark lámpáiról. Nagyjából igazat is írtak, belegondolva. Pl. 80% -ban az alacsonyabb fényerő is elegendő az átlag felhasználónak. A több 1000 lm fényáram meg kb 5 - 10 mp -ig elérhető az apróbb lámpákból. Mert hiszen az apróbb lámpa lehet állandóan kéznél (zsebben, az oldalamon). Fontosabb a kezelhetőség. Rázkódás végett ne váltson fokozatot, réztömb a led alatt (77× gyorsabban vezeti el a hőt), a led ne legyen túlhajtva, mert az csökkenti az élettartamát. Magának a klipsznek a tervezése is fontos. A Quark esetében a tulajdonos dönti el, hogy tükröt, vagy lencsét szeretne használni. A kapcsoló kiemelkedjen, vagy takarva legyen. Alapból, a 2AA -s lámpához is akkukat adnak (GP Recyko).  És sok minden más érdekesség.

Előzmény: x20fan (35052)
x20fan Creative Commons License 2021.12.24 0 0 35053

Ez már egy kicsit másik kérdéskör, hogy mennyi üzemidőt tud egy adott lámpa egy adott akkuval, és hogyan tudjuk ezt nyújtani, alacsonyabb fény, pótakku, pótlámpa másik akkuval. De egyébként igaz, a stepless lámpáknál nem jellemző a pillanatnyi fogyasztás/hátralevő idő ezzel a fénnyel kiírása, pedig nem lenne rossz. A nitecore TUP, TINI2 pl. kiírja, de azokon csak pár fokozat van, pont ott nem lenne szükséges.

Előzmény: FBLLMAG (35050)
x20fan Creative Commons License 2021.12.24 0 0 35052

Még az említetteknél is drágább?? Hú mit tudhat az a lámpa. :) Majd írd meg.

Előzmény: FBLLMAG (35051)
FBLLMAG Creative Commons License 2021.12.23 0 0 35051

Mivel nem használok nagy teljesítményű lámpákat a ház körül, viszont egyszerűen, gyorsan szeretem használni, ezért rászántam magam az EAGTAC D25A2 -esre. Végre. Kicsit drágább mint a Fenix, Nitecore, Armytek lámpáim, de majd kiderül, hogy meg -e érte ezt az USA terméket. Alacsony mód ki / be kapcsolása, azonnali turbó - strobe fokozat, és még sok minden. 

FBLLMAG Creative Commons License 2021.12.23 0 0 35050

Ez a legtöbb esetben így van. És rendben is van, hogy NEKED tetszőre tudod beállítani. Viszont, ha a természetben sétálsz, vagy akár sötét falukban, távol minden táplálási lehetőségtől, szerintem, nem árt, ha nagyjából agyban tudom követni a merülését az akkuknak. Hogy ne maradjak sötétben. A fix fokozatokkal meg könnyebb lekövetni az akku merülését. Nagyjából. ;-)

Előzmény: x20fan (35047)
KawaBazsy Creative Commons License 2021.12.21 0 0 35049

Végül rendeltem a Sportlámpa.hu-ról Litokala töltőt, olyanom még nem volt. Ezt meg félreteszem, hátha vmikor majd meg tudom javíttatni.

Előzmény: x20fan (35030)
XNC Creative Commons License 2021.12.21 -1 0 35048

Nem a fényével volt gond, hanem a kivitelezésével.
Az egyiknek az elemtartója volt rossz, a másiknak a kapcsolója.

Előzmény: 1127_R (35027)
x20fan Creative Commons License 2021.12.21 0 0 35047

A stepless beállítás valóban nem konkrét lumen értékre történik, de ez nem hátrány, hanem előny, mert pont annyi fény lesz amennyi abban az adott helyzetben kell. Ha beállítom a szobában vagy valahol máshol x lumenre, az szinte biztos, hogy a használati helyen már nem lesz jó, és nem biztos hogy a következő vagy előző fokozat jó, lehet hogy sok vagy kevés. Ettől nagyszerű a stepless. Mindig pont jó.

Előzmény: FBLLMAG (35046)
FBLLMAG Creative Commons License 2021.12.20 0 0 35046

Az Anduril, Narsil programozását én is ismerem. De a Manker, Zebralight, Ledlenser programozását is. Az Anduril és Narsil programozása találomra történik. Ha fokozatokat állítasz be, a fokozatok száma ami tuti. Esetleg a legalacsonyabb fokozat. A többi nagyjából találomra történik. A Manker, Zebralight, Ledlenser esetében, látom, hogy mit állítok be. Mindig azt kapom meg, hogy elég 1x beállítani. A Zebralight esetében 3 módcsoportot, a Ledlenser P7R Signature esetében 4 módcsoportot tudok beállítani. Mégis előfordulhat, hogy a körülmények jóvoltából, módosítanom kell a beállításon / beállításokon. Ezekkel, pillanstok alatt megoldom. 

 

És vannak a gyorsbeállítású lámpák. Fokozatmentes, giroszkópos, vagy gyűrűs is létezik, vagy a több módcsoportos, mindegyikhez külön memóriával. ;-)

Előzmény: ...slr... (35045)
...slr... Creative Commons License 2021.12.19 0 0 35045

Szia, örülök, hogy legalább egy talin én is ott voltam, még ha fagyott állapotban is. 

Ami a Narsilt, Andurilt és főleg az Anduril 2-t illeti, azok nekem nagyon tetszenek. Soha nem riadtam vissza az összetett kezelőfelületektől, amíg fényképeztem, minden digitális kamerám összes menüpontját és beállítását fejből tudtam, és vakon is be tudtam állítani. Ezekre a firmware-ekre azonban úgy kell tekinteni, hogy vannak a beállítások, és van a használat. A használat halálosan egyszerű, a beállításokat pedig a szoba melegében, PDF-fel a kezünkben tudjuk elvégezni, a lehetőségei igen gazdagok. Az Anduril 2-ben például a ramping sebességét is lehet állítani, ha valakinek túl gyors, és úgy érzi, nem tudja elég pontosan beállítani. Én nagyon sok hasznos dolgot találtam az Anduril 2-ben az időzíthető auto locktól a jobb villogó módokon át a sokoldalú beállíthatóságig. Hőmérséklet kalibrálható, feszültség kalibrálással az LVP-t is lehet hangolni (kis becsapással), szóval ha lehet, én maradok Toykeeper világában.

Előzmény: FBLLMAG (35035)
...slr... Creative Commons License 2021.12.19 0 0 35044

Köszönet a szokásos kiváló ajánlásokért. A normáidba talán nem fér bele a Sportlámpa, de onnan is leshetők jó ajándékötletek. 

Előzmény: xtctraxx (35043)
xtctraxx Creative Commons License 2021.12.16 0 2 35043

Idei évben is elkészítettem a karácsonyi ajándék ajánlóm, fogadjátok szeretettel.

x20fan Creative Commons License 2021.12.16 0 0 35042

Elírtam, nem Haitek, hanem Haikelite.

Előzmény: x20fan (35041)
x20fan Creative Commons License 2021.12.16 0 0 35041

Persze van bennük fölösleges rész is, de azokat nem kell használni. A lényeg, hogy a sweep ügyesen van kitalálva, alul lassú följebb egyre gyorsabb. Ez sokkal jobb, mint pl. a Haitek, ami az elején rohan, nem tudsz kis különbségeket beállítani, fönt meg lassú, amikor már alig számít a különbség. Nekem kb. ennyi kell egy lámpába: holdfény, turbó, memória fényerő közvetlenül, stepless fényerő beállítás a föntebb említett logaritmikus módon, esetleg valamilyen gomb kombinációra eldugva a villogó módok (SOS, bike, strobe).

Most az egyik andúrilos lámpát nem stepless módban használom, hanem 10 vagy 12 lépéses módban, és ez is jó, ennél kevesebb fokozat már túl durva, a több meg már fölösleges.

Előzmény: FBLLMAG (35039)
x20fan Creative Commons License 2021.12.16 0 0 35040

Jelenleg a Lumintop FWAA -val szemezek (Anduril2)

Attól függ mire akarod használni. Sétálni pl. nem jó, mert vagy fönt tartod a kezed, és hüvelykujjal tudod nyomkodni a gombot, vagy normálisan tartod lógatott kézzel, de akkor nem tudod nyomkodni.

Előzmény: FBLLMAG (35038)
FBLLMAG Creative Commons License 2021.12.16 0 0 35039

Nekem az a gondom a Narsil, Anduril programozásával, hogy nem látom, hogy milyen fokozatokat állítok be. A sorrendet sem tudom akárhogy meghatározni, vagy a kapcsolás módjához nem tudok fokozatot rendelni. Persze másfél mp alatt felfut a fényáram, meg csökkenteni is lehet. Ez igaz. De nem ez a leggyorsabb módja a fokozatmentes állításnak. Ismerek sokkal gyorsabbat. A villámlás, gyertyafény, diszkófény sem hoz lázba. Hasznosabbnak tartom a tartalékfény bekapcsolási lehetőségét, hogy áramkiesés esetén automatikusan bekapcsoljon a lámpa (mert akkor ugye az utcafény is kialszik, teljes lehet a sőtétség).

Előzmény: x20fan (35036)
FBLLMAG Creative Commons License 2021.12.16 0 0 35038

Köszönöm a szöveg kijavítását.

 

Ez a fagyott kéz probléma a tegnapi találkozón is előkerült. Ő sikeresen átprogramozta a lámpáját. Nem érezte mennyit kattint.

 

A Zebralight, Ledlenser programozásánál látom mit állítok be, milyen fokozatokat. Nincs 20, 30, 40 kattintás. Persze, tegnap is megkaptam, hogy 1x kell beállítani. De én pl máshogy, más fokozatokat használok a természetben, ház körül, esti sétánál, kirándulás alkalmával, ha megbetegszem, ünnepek alkalmával, ... . Vagy van a másik véglet, pl a Maglite XL200 (a 230 lm -es), vagy az Armytek Prime sorozata. Csuklóból beállítom ;-) a Maglite üdvöskéjét, az Armytek meg jó pár memóriával, csoporttal rendelkezik, így könnyedén, gyorsan lehet az adott feladathoz hozzárendelni. Az Olight Baton, vagy a Fenix tir lencsés lámpái egyszerűen, gyorsan vezérelhetők. Az 1AA -sak nem, vagy alig tesznek különbséget az AA vagy 14500 akkuk között. Tegnap a találkozón, a Manker T1 esetében is így volt. Párjának meg a Fenix E12 V2.0 egyszerűsége, fénye jött be, miközben biztos, hogy nem gyújtsa fel a táskáját.

 

Jelenleg a Lumintop FWAA -val szemezek (Anduril2), a mérete, "tömege" végett. Hátha beválna. ;-)

Előzmény: x20fan (35036)
KawaBazsy Creative Commons License 2021.12.15 0 0 35037

A karácsonyi ajánlódban a mini Armytek lámpa el kezdett tecceni, de ugye itt a LumintopAA.. ha betojik, ilyet akarok majd helyette. :-).

Előzmény: xtctraxx (35022)
x20fan Creative Commons License 2021.12.15 0 0 35036

A Narsil, Anduril kezeléssel nem vagyok annyira kibékülve, mivel más lehetőségeket is ismerek.

Nem 'mivel más lehetőségeket is ismerek', hanem 'mert más lehetőségeket is ismerek'.Pont akkor tudjuk hasonlítani máshoz, ha ismerünk másokat is.

De én pl. szintén ismerek más lehetőségeket, és elégedett vagyok az andúrillal főleg, de a narsil is jó.

Néha kézbeveszem a lámpákat csak úgy a szobában, és próbálok emlékezni az egyes üzemmódok kapcsolására, ha nem jut eszembe alőkapom a pdf-et és megnézem. Így lehet jól begyakorolni a lámpa kezelését.

Egy apró érdekességet fedeztem föl pár napja, hidegben kesztyűben tartottam a lámpát, néha bekapcsoltam sötétebb helyeken, néha ki. És egyszer holdfénnyel kapcsolt be, mert a kesztyűben nem éreztem annyira a gomb mozgását, és hosszú lett a gombnyomás. De ez persze nem az andúril hibája, hanem talán kicsit túl könnyen jár a lámpa gombja.

Előzmény: FBLLMAG (35035)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!