Keresés

Részletes keresés

borsodi bakker Creative Commons License 2011.03.16 0 0 1335

Szia!

 

Évente két-három hétvégét vagyunk ott, hol a kempingben, hol a faluban. Soha semmi rossz tapasztalatunk nem volt a kocsmában/kempingben/parkolóban/stb. Menjetek nyugodtan.

 

üdv,

Jocó

Előzmény: vébarbi (1333)
oszitm007 Creative Commons License 2011.03.14 0 0 1334

Íme néhány újabb gyöngyszem a híres szlovák "vendégszeretet" tárházából (napjainkból szemezgetek):

 

A méltán híres, és tudtommal igenis fontos történelmi jelentőséggel bíró Léva vára, selmecbányai ó-vár, ill. Kálvária-domb kápolnái/ temploma mind egy szálig be voltak zárva "felújítás alatt" címszóval... Pontosítok:

Léva várába nem is lehet bemenni, csak a mellé tákolt kocsmát lehet látogatni (de csak du. 4-től ...ki a **** akar ott KOCSMÁZNI??!X(

...amikor magyarul próbáltam segítéget kérni süket fülekre találtam (még rám is legyintettek), németül alapból nem tudnak, az angol pedig nekik kínai.

 

Az említett helyeken pedig egyetlen árva tábla sem jelzi, h. itt bizony valahol is emlékmű (magyar emlékmű) látható... Lassan szépen sorra bizonyossá válik, h. a FELVIDÉK ősi magyar kulturális kincsei az enyészeté lesznek...nagyon úgy tűnik, h. a magyar emlékművek megőrzésére nem fordítanak jelentős összegeket. (Omló vakolat, betört ablakok, esőáztatta fali freskók...)

 

...és mindezt természetesen még megkoronázta a nap végén az elmaradhatatlan 20 eurós rendőri bütetés is...

Annak ellenére, h. szívügyem a régi magyar emlékhelyek meglátogatása azt hiszem, ebbe az országba soha többet nem megyek.

:(

 

vébarbi Creative Commons License 2011.03.14 0 0 1333

Volt valakinek rossz tapasztalata konkrétan a szlovák paradicsomban? (magyarellenesség)

Hrabusice/Podlesok-ban tervezünk megszállni.

yons Creative Commons License 2011.03.14 0 0 1331

A helyzet alapvetően megváltozott. Szlovákia bevezette az eurót, aminek örömére az ország a korábban nagy számban járó lengyel és magyar közönségnek drága lett, így a magyar turista már sokkal nagyobb kincs. Nem beszélve arról, hogy időközben a szélsőséges támogatásból és panelekből építkező (ismerős valahonnan?...) Robert Fico-féle kormány is megbukott, a mostani garnitúra pedig alapvetően nem a magyarok ekézésével van elfoglalva. Nagyobb turistahelyeken nem hiszem, hogy probléma lehet, kis falvakban előfordulhat kellemetlenség. 

 

Alapvetően érdemes 5-10 szlovák alapmondtatot megtanulni, majd utána valamelyik világnyelven folytatni a rendelést, sokat segít. Magyarországon sajnos mostanában inkább már csak röhögnek, mivel gazdaságilag jelentősen lehagytak bennünket.

Előzmény: vébarbi (1329)
yons Creative Commons License 2011.03.14 0 0 1330

Határon simán meg lehet venni, csak arra figyelj, hogy estefelé már nincs nyitva a bódé. Én inkább az utolsó MOL kútnál szoktam megvenni még itthon, Mosonmagyaróvár magasságában.

Előzmény: bm613 (1327)
vébarbi Creative Commons License 2011.03.14 0 0 1329

Sziasztok!

 

Tapasztalatokra lennék kíváncsi, lehetőleg idei évben szerzettekre. Ha nem is, minél frissebbre.

Milyen a hangulat szlovákiában? A magyarelleneségre gondolok.

Én 2006-ban voltam a szlovák paradicsomban. Akkor is érezhető volt a magyarellenesség, bár semmilyen komolyabb inzultus nem ért minket hál' istennek (néhány "bunkó magyar" bekiabáláson, és ki nem szolgáláson kívül...)

Most a családommal mennék (augusztusban). Szeretném a gyerekeknek is megmutatni a gyönyörű szlovák paradicsomot, de félek, hogy most kormányunk intézkedései miatt rosszabb a helyzet, mint korábban, esetleg augusztusra még rosszabb lehet.

Nem szeretném ha a gyermekeimnek zaklatást kellene átélniük!

Valaki, aki mostanában járt szlovákiában számoljon be nekem a t apasztalatairól kérem!!!

Köszönöm!!!!

Tátraturista Creative Commons License 2011.03.11 0 0 1328

Ma, március 11.-én, este 18.17-kor az m2-n (ismétlés március 14.-én 12.05-kor az m1-en) dokumentumfilm a Szepesség három városában, Késmárkon, Lőcsén és Nedecen rendezett tudományos konferenciáról, amelyen a résztvevők közösen idézték fel annak a vidéknek a történelmét, ahol évszázadokon keresztül három nép élt békében.

 

bm613 Creative Commons License 2011.03.08 0 0 1327

Neked is köszönöm az infót, akkor 2-0 az autópálya javára :-)

Hol érdemes megvenni a matricát? Azt olvasom, hogy a valódi ára 7€, ehhez képest Magyarországon az autópályakezelő 2220, az Autóklub 2380 Ft-ért adja. Kapható Magyarországon máshol is? Nem mintha tragikusan nagy különbség volna, de nem szeretem, ha lehúznak.

Vegyem meg itt, vagy majd a szlovák autópályaszakasz elején?

Az Autóklubos nő állítása szerint előfordul, hogy nem kapható a 7 napos, és kénytelen az ember hosszabb időre, drágábbat venni.

Előzmény: Törölt nick (1326)
bm613 Creative Commons License 2011.03.06 0 0 1325

Köszönöm.

Előzmény: yons (1324)
yons Creative Commons License 2011.03.06 0 0 1324

Nem ajánlom, én rámentem tavaly, és még GPS-el is a Petrzalka lakótelep egyik parkolójában találtam magam a végén. És tényleg elég szar minőségű.

Előzmény: bm613 (1323)
bm613 Creative Commons License 2011.03.04 0 0 1323

Üdv!

 

Ugyan nem turistajelleggel, de el kellene ugranom Pozsonyba jövő héten. Kérdésem az, hogy megéri-e a 7€ útdíjat kifizetni arra a pár km-re, ami Magyarország és Pozsony között van, vagy inkább térjek le Rajkánál a pálya melletti alsóbbrendű útra? Valahol azt olvastam, hogy az igen vacak minőségű, de olyan rövid, hogy még így is kidobott pénznek érezném a 7 eurót.

vzsozso Creative Commons License 2011.02.25 0 0 1322

Én ha Kassára megyek, mindig a belvárostól délre eső tömbházak között parkolok, ott eddig nem volt fizetős a parkolás (gyalog kb. 5 perc a belváros).

Előzmény: huricano (1315)
missi.tmea Creative Commons License 2011.02.14 0 0 1321

Sziasztok!

Réges régen voltam már Szlovákiában és bánom, hogy akkor nem használtam ki minden percet. Volt egy jó kis túraút, én pedig jól ellustálkodtam. Sose szerettem túrázni, fárasztó. Azt levéve nagyon jól éreztem magam a szálláson is, magasan voltunk, friss levegőt szippanthattunk magunkba. Jó lenne újra vissza menni, kicsit máshol lenni, nem mindig itthon a szürke hétköznapokban.

Ulrike... Creative Commons License 2011.02.14 0 0 1320

Köszi a választ, igen, a Tátrát gyanítottam. :-) A Paradicsommal kapcsolatban nagy tavaszi olvadásokat és nyakig érő vizet tudok elképzelni a szurdokokban (tavaly ősszel voltam arra), de a magasabb részein lehet, hogy még hó lesz? De gondolom, az a rengeteg jég, ami most ott van, egy hónap múlva csak elolvad. Nem mintha nem lenne most gyönyörű, szívesen megnézném közelebbről így is. :-)  Viszont félig elolvadva, tocsogósan-csúszósan nem biztos. Tudom, a 30 napos előrejelzést kellene nézegetnem... :-)))

Előzmény: szektina (1319)
szektina Creative Commons License 2011.02.14 0 0 1319

én még nem vagyok az a hú de tapasztalt kiránduló,de jártam már a Magas Tátrában többször is és nekem is az a tapasztalatom,hogy hó van még olyankor.A Szlovák paradicsommal nem tudom mi a helyzet tavasszal,ott csak nyáron jártam eddig,de meseszép volt :) 

Ulrike... Creative Commons License 2011.02.14 0 0 1318

Köszi! A zöldet a fenyőfákra értettem, a lombhullatók biztos nem növesztenek addigra levelet, de ez a magassághatár azért hasznos támpont nekem, még ha időjárásfüggő is. :-)

Előzmény: bopat (1317)
bopat Creative Commons License 2011.02.13 0 0 1317

Akkor még sehol nem lesz zöld, 90% hogy mindenhol hó lesz, olyan 7-800 m fölött legalábbis.

 

Előzmény: Ulrike... (1316)
Ulrike... Creative Commons License 2011.02.13 0 0 1316

Sziasztok! Március 15. környékére tervezek egy háromnapos szlovák utat, de a konkrétabb úti célt még nem sikerült kitalálnom, mert az elsődleges szempont az lenne, hogy sok zöld (fenyőfa) legyen körülöttünk. A Kis Fátra - Magas Tátra környékére gondoltam, de tegnap eszembe jutott, mi van, ha ott ilyenkor még hó van?! Tudom, hogy az időjárás nem valami kiszámítható így tavasszal, de azért szívesen olvasnék a tapasztaltabbaktól, hogy mennyire jellemző azon a környéken márc. közepén a hó. Gondolom, a Magas Tátra csúcsai simán fehérek, de amúgy? És mi a helyzet a Szlovák Paradicsomban? Ott ilyenkor már olvad? Köszi a segítséget előre is!

huricano Creative Commons License 2011.01.19 0 0 1315

Sziasztok!

 

Kassa belvárosához relative közeli nem fizetős parkolóhelyet tudnátok esetleg ajánlani?

Én magamtól vmilyen nagyobb supermarket parkolójára gondolnék, de vevő lennék minden alternativ ötletre...

Hétköznap kellene. A fizetési idő(konkrétan hány órától meddig ), és mód is érdekelne a fizetős helyeken.

Délelőtti túrázás v sielés után szeretnénk megnézni a belvárost - már nagyon rég jártunk bent; mindig csak átmentünk Kassán mostanság.

előre is köszönve a segitséget

üdv

Viola Duce Creative Commons License 2010.10.03 0 0 1314
Üdvözletem mindenkinek!

Lenne egy fölöslegessé vált vasúti jegyem Poprádra, másodosztályú, október 19-ig használható fel, csak az odaútra. Ha esetleg valakit érdekelne, az jelezze nekem emailben!

Szerintetek hol lenne érdemes még hirdetnem a dolgot, hogy biztos elkeljen?
gyongyhaju lany Creative Commons License 2010.09.10 0 0 1313
Szlovákiai túrám kapcsán túrtam a neten egy nagyon jó szlovák digitérképet:
http://mapy.hiking.sk/

turistakalauz meg mindenféle is van, sajna csak szlovákul, bár a fórum angol nyelvű
bopat Creative Commons License 2010.05.18 0 0 1312
www.natankuj.sk
Előzmény: wolfka (1311)
wolfka Creative Commons License 2010.04.18 0 0 1311

Sziasztok!
Szlovák benzinkút kereső portált keresnék, olyasmit mint a holtankoljak.hu ! Találtam 1et de nem ment...
Konkrétabban olyan kutakat keresek Ózdhoz közel akik biztosan forgalmazzák az E85öt!

Aki bármiben is tud segíteni örülnék neki!

Üdv: Wolfka

klari50 Creative Commons License 2010.04.17 0 0 1310

Kedves kirgizke, és almart!

nagyon köszönöm, aranyosak vagytok.  Tavaly én voltam Komarnoban a nővéremmel,és nagyon jót sétáltunk, sok mindent megcsodáltunk, így az Európa udvart is, de most a barátommal mennénk, és neki ez ismeretlen terület. Kirgizke! Pont ilyesmikre gondoltam! Majd itt a neten rákeresgélek.

Köszönöm: Klári

Előzmény: almart (1309)
almart Creative Commons License 2010.04.17 0 0 1309
Szia!

A kov. reszeket ajanlom neked: Dunaszerdahely es kornyeke,Galanta es kornyeke,Komarno es kornyeke. Ezen belul:
Dunaszerdahely:
- Csallokozi muzeum
- Kortars magyar galeria
- termalfurdo- 7 medence,felig fedett es fedett
medence,tenisz,roplabda,jatszoter,120m tobogan,csonakazoto-mindez 26 hektaron.
- Nagymegyeren szinten termalfurdo /meg szebben kiepitett,mint a dunaszerdahelyi/
- tovabbi kastelyok a jarasban: Bos,Gomba,kiralyfiakarcsa,Leg.
- tovabbi latnivalo a bosi vizieromu,kiepitett kerekparutakkal
- "oregDuna" ag
- Madarasz a Kis-Duna mellett,lehet csonakazni a Kis-Dunan,lovagolni,ponilovagolni
- Csallokozre jellemzoek a vizimalmok,pl. Dunatokesen,Jokan.
- Dunatokesen a Czajlik rancson a tokesi Dunaag mellett lehet lovagolni,gyerekeknek hipoterapia,ponilovaglas
- Nyaradon a Holtorveny farmon szinten lovaglas,a kozeli halastoban lehet horgaszni

Galanta:
-Reneszansz Eszterhazy kastely
- Neogotikus kastely
- Reneszansz kastely Sellyen
- roamnkori templom Deakin

Komarno es kornyeket annyira nem ismerem,de a varosra erdemes szanni par orat,megnezni pl. az Europa udvart,Paton kiepitett rekreacios kozpont van,kozelben a Duna
kirgizke Creative Commons License 2010.04.17 0 0 1308
Szia!

Komarnoról itt írtam:

http://www.tengerpartok.hu/20071105319/komarno-szlovakia

(Kb. fél nap bőven elég rá.)
Előzmény: klari50 (1306)
klari50 Creative Commons License 2010.04.17 0 0 1307
Bocsánat, össze-vissza nyomkodtam a billentyűket   :-)
Előzmény: klari50 (1306)
klari50 Creative Commons License 2010.04.17 0 0 1306

Segitsetek!

2-3 napot szeretnénk  Szlovákia nyugatibb részén eltülteni. Merre menjönk, mit ,miket nézzünk meg? Viszonylagosan egmáshoz közeli látnivalókra gondoltam.  Mondjuk kezdenénk Komarnoval, és innen tovább... merre? Szeretjük a szép városokat, cseppkóbarlangokat, kastélyokat, várakat, a természetet.... stb.

Minden ötletet szívesen fogadok, és megköszönök!

tacom Creative Commons License 2010.04.12 0 0 1305

Szombaton sikerült megint egy kellemes napot Szlovákiában töltenünk, a "csillagok" kedvező állásának köszönhetően. Ezt leginkább arra értem, hogy végre kifogtunk egy hétvégére eső napot, amikor a herlányi gejzír elérhető időben tervezett kitörni. Így történt, hogy Domicán az első, 9.30-as csoporttal indultunk el a cseppkőbarlangba. Maga a barlang szép, de extra jelzőkkel azért nem illetném. Amiben több a mieinknél, az a kb. 10-15 perces csónakázás. Ez olyan húsz főt befogadó ladikokkal történik, kis elektromos motor segítségével. A barlangon belül van egy kis kikötő, két ladikkal. Onnan indulunk, és oda is térünk vissza, nem körjáratban. Illetve ami engem még megfogott, azok a mésztufa-medencék: ezek kicsiben olyanok, mint amilyeneket törökországi fotókon lehet látni.

A túra 45-60 perces, kaptunk magyar nyelvű tájékoztatólapot, hogy hol mit láthatunk, a belépő 7 euro felnőtteknek.

Ezután igyekeztünk Herlányba. Az internet szerint 12-14 óra között volt várható, hogy ez a hideg vizű gejzír kitörjön. 12 előtt pár perccel mi már ott voltunk, és lassan gyülekezett a végére kb. 60 fősre duzzadó nézősereg. Már kezdtem feladni a reményt, amikor egyszer csak 13.55-kor elkezdett bugyogni a víz a nyílás körül, aztán lassanként egyre magasabbra tört. Az elején elég iszapos volt, aztán kitisztult, de szinte végig erős kén-hidrogén szagot árasztott. Nagyjából 25 percig spriccelte a vizet, nagyjából 10 méteres maximális magasságig. Egyébként a gejzír úgy néz ki, mint egy szökőkút egy nyilvános parkban - ami némileg illúzióromboló. A közvetlen környéke kicsit lepusztult, az ülőhelyekről elkorhadt a fa, a kődoboz, amiben ki van írva a következő kitörés várható ideje, szintén szétmállóban. Körülötte fel van újítva pár épület, valami egyetemi szállás lehet. Ezekre én azt hittem, hogy fogadóépületek, de nem. Jegyet nem kellett váltani, várakozni csak kívül lehetett, a parkban sétálva. A parkoló mellett (ahol júniustól szeptemberig napidíjat szednek) van WC, meg valami ezeréves büfé, de ezek most zárva voltak, és nem tudom, hogy mikor lehettek nyitva utoljára.

Ezután ebédelési és sportszervásárlási céllal tértünk be a kassai Optima és Galéria nevű bevásárló központokba, majd pár óra múlva indultunk haza.

huricano Creative Commons License 2010.02.18 0 0 1304
Szia !

Szlovákiában végül is - mivel kifogtunk nagyon jó anticiklonális időt ( lent ködfelhő, magasabb helyeken napsütésben fürdő táj ) 1 napot voltunk és elmentünkaz Alacsony- Tátrába ( 40-80 cm hó volt )
Trangoskától felmentünk a Stefanik házhoz ~1700m( jó konyhája van; itt tényleg gulyás a gulash ) onnan fel a Gyömbér csúcsára ~2040m ( az egyik legfantasztikusabb kilátópont; egész Szlovákia hegyei beláthatók), majd a gerincen mentünk a Chopok felé - itt már ránkesteledett és átlósan lementünk a Kosodrevina szállóhoz, és innen már sötétben le a sipályán.Ahol már nem volt kijárva, ott jó lett volna egy hótalp, néha-néha combtőig beszakadt a hó teteje.
Menjetek majd el ide, ha még nem voltál, meg ha voltál, akkor is...
:)

( Salgóbánya közvetlen környéke is sok klassz helyet tartogatott, megnéztük az összes helyet, várakat, stb... amiket irtál+ voltunk Szilváskőnél, Szentkúton a , Kőlyuk oldalon a Karancson - pozitv csalódás volt ez a térség, sok izgalmas hellyel )

köszi a korábbi segitségedet
üdv

Irány a felvidék!
Előzmény: tacom (1303)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!