Keresés

Részletes keresés

Delenn Creative Commons License 2001.05.20 0 0 588
Sziasztok!

>Minek egy ilyen elvarratlan szál? Vagy el lett varrva valahol korábban, csak azt nem láttam?

A folytatások sajnos csak könyvalakban jelentek meg, amelyeket JMS felügyelt.:)

>A Crusade teljesen más sztori, vagy valamennyit azért megválaszol ezekből a nyitott kérdésekből?

Nem válaszol meg. De mivel nem ismerjük a Crusade pontos folytatását:(, ezt sem lehet tudni biztosan.:(

>Azt szeretném tudni, ezek a filmek mikor készültek

Itt olvashatsz róluk (a kérdéseidre is választ kapsz!):
http://babylon5.scifi.hu/sorozat/epizod/epizod.htm

>A Végtelen háború c. rész melyik volt? (Csak próbálok visszaemlékezni, hogy láttam-e én azt. Egy jövőben játszódó részt láttam, amiben különböző időközű ugrások voltak előre, ahol pl. Sheridan a telepata lázadókkal tárgyalt, meg Delenn nagyon öregen megjelent egy talkshow-ban,

Az egy másik volt:)

Delenn

Előzmény: EasyFriend (586)
mrzool Creative Commons License 2001.05.20 0 0 587
Hat vegetert...

Eloszor hadd szoljak az rtl-klubrol: jopont, hogy nem szakitottak meg reklammal. Hatalmas suxx a forditonak. Milyen cim volt ez? Mennyivel szebben hangzott volna az Ut a feny fele...

Paran irtatok, hogy sok minden nem derult ki. Szerintem ez nezopont kerdese: Pl. Vir onfeledten hancurozik a Centaurin, ez azt jelenti, hogy sikeresen kiuztek a drakhokat, ujra viragzasnak indultak.

Londo es G'Kar halalarol mar tudhattunk a Vegtelen haborubol.

A telepata haborurol es Lytarol valoban nem derult ki sok, csupan annyi, hogy a foszereplok tuleltek.:)

Melto lezarasa volt ez az epizod a sorozatnak. Hogy nincs benne akcio? Miert kene, hogy legyen benne? Elvegre ez az utolso resz, minden szepen nyugisan tortenik, es igy illik az elozo reszekhez.

EasyFriend Creative Commons License 2001.05.19 0 0 586
Én azt nem értem, mi jelentősége volt annak a cuccnak, amit Londo csempészett be az utolsó előtti részben Delenn-éknek. Minek egy ilyen elvarratlan szál? Vagy el lett varrva valahol korábban, csak azt nem láttam? (Egy időben sajnos ki kellett hagynom pár részt.) Esetleg ez valami lebegtetés volt egy esetleges folytatáshoz? (Mert egy csomó más elvarratlan dolog is volt itt azért. Mi lesz/lett a telepatákkal?)
A Crusade teljesen más sztori, vagy valamennyit azért megválaszol ezekből a nyitott kérdésekből?
A B5-filmekkel kapcsolatban is lenne egy kérdésem. Ha jól értem, ezeket nem adták ki itthon VHS-en. (Mondjuk azt nem értem, hogy miért, mert Stargate, X-akták meg minden más sorozaté ott tornyosul a tékákban, de hagyjuk.) Azt szeretném tudni, ezek a filmek mikor készültek (a sorozat forgatása közben, után), és mikor játszódnak, a sorozat mely időszakaszában. (Bocs, ha ez már volt, csak a topik eleje táját olvastam meg most az utolsókat.)
A Végtelen háború c. rész melyik volt? (Csak próbálok visszaemlékezni, hogy láttam-e én azt. Egy jövőben játszódó részt láttam, amiben különböző időközű ugrások voltak előre, ahol pl. Sheridan a telepata lázadókkal tárgyalt, meg Delenn nagyon öregen megjelent egy talkshow-ban, de nem emlékszem, hogy abban megölte volna egymást Londo és G'Kar... Bocs az "amatőrségemért".)
Delenn Creative Commons License 2001.05.19 0 0 585
Sziasztok!

A Babylon5.SciFi.hu-ra kb. fél éve felraktuk:
http://babylon5.scifi.hu/sorozat/making/maker/maker.htm

Delenn

Előzmény: Blade W (581)
Delenn Creative Commons License 2001.05.19 0 0 584
Sziasztok!

>Londo és G'Kar ekkor már halottak. A Végtelen háború című részben láthattuk, hogy egymást ölték meg. Ez a rész szerintem nem sokkal azután játszódik(talán egy év?)

2281

>G'Kar és Lyta expedíciója: az új sorozatban G'Kar lesz a főszereplő.

Csak a bevezető filmben! Sorozat csak akkor lesz, ha a film sikeres, és abban nem biztos, hogy marad G'Kar!:)

>Lyta valszeg nem lesz benne, de talán kiderül, mi lett vele.

Itt találtok egy novellát JMS-től, amely G'Kar és Lyta kalandjairól szól:
http://chrysalis-delenn.itgo.com/dee.htm

>Crusade: 5 évvel később.

Igen, 2267

Delenn

Előzmény: alric (582)
alric Creative Commons License 2001.05.19 0 0 583
Én megnéztem, bár berakni nem tudom. Viszont JMS látható ebben részben, ő az a munkás a végén, aki lekapcsolja az állomást.
Előzmény: Blade W (581)
alric Creative Commons License 2001.05.19 0 0 582
Londo és G'Kar ekkor már halottak. A Végtelen háború című részben láthattuk, hogy egymást ölték meg. Ez a rész szerintem nem sokkal azután játszódik(talán egy év?)

G'Kar és Lyta expedíciója: az új sorozatban G'Kar lesz a főszereplő. Lyta valszeg nem lesz benne, de talán kiderül, mi lett vele.

Crusade: 5 évvel később.

Előzmény: Delomar (580)
Blade W Creative Commons License 2001.05.19 0 0 581
A vegen levo keszitok fejeit nemtudna valaki berakni ide? Amit olyan gyorsan elkapkodtak, hogy kockazzuk ki:)

koszi

Delomar Creative Commons License 2001.05.19 0 0 580
Nos... Végetért hát eme nagyszerű sorozat és elég vegyesek az érzéseim ezzel kapcsolatban. A vége eléggé lehangoló volt. Inkább vártam volna valami pozitívebb befejezést is, de ez a befejezés is azért ott volt a toppon. Hiányoltam, hogy mi történt G'Kar és Lyta féle expedícióval és Londo Mollarival. Nem tudom, hogy ezekre választ
adott-e az utolsó előtti rész, ugyanis az összes közül csak azt az egyet nem láttam(drága öcsém jóvoltából-azóta is borogatja a fejét). A végén lenne még egy kérdésem: A jövő héttől kezdődik a Crusade, ami a B5 szerinti időben mikor játszódik?
turila Creative Commons License 2001.05.16 0 0 579
Na jó ,de csak most az egyszer megbocs...
Előzmény: Londo Mollari (578)
Londo Mollari Creative Commons License 2001.05.15 0 0 578
Nem szép, nem szép, de nagyon érdekel, mi lesz ebből a Sheridan gyerek/ek/ből. Na meg így van esélyem hogy szerepeljek a lehetséges folytatásokban.
Egyébként sem én találtam ki...
Őfelsége Londo Mollari
Előzmény: turila (576)
Herb-Atea Creative Commons License 2001.05.15 0 0 577
Háát, ha egyre gondolunk...
Szegény Londó nem a saját ura többé. Csak ha iszik, vagy ha jutalomból egy szabad órát engedélyeznek neki...
Előzmény: turila (576)
turila Creative Commons License 2001.05.14 0 0 576
Londókám azért ezt nem kellett volna ,bár tudom ,hogy nem az van amit akarsz,de egy ilyen kukkolót becsempészni az már ....
_Myrddin_ Creative Commons License 2001.05.11 0 0 575
Ave!

A Magyar Babylon 5 Klub projectje, az Avalon Tervezet új honlapra költözött, a cím: http://avalon.scifi.hu
Jelenleg egy hangulatadó novellát, több résztvevőnek a karakterleírását, és egy ismertetőt olvashattok a Warlock típusú rombolókról.

Aki esetleg nem tudná, hogy miről van szó: a Klub berkein belül megszületett a gondolat, hogy létre kellene hozni egy, a Babylon 5 világában játszódó történetsorozatot, amely novella, szerepjáték és később klubfilm formájában látna napvilágot. Ezek a történetek egy saját űrhajón játszódnak, melynek neve: Avalon.

Bővebb információt a honlapon érhettek el. A Tervezet vezetője Nea (alias Angyalné Kovács Anikó), aki várja az érdeklődők leveleit az avalon@scifi.hu címen.

Bye
Myrddin

_Myrddin_ Creative Commons License 2001.05.07 0 0 574
Ave!

A "lent említett filmek" kitétel arra vonatkozott, hogy rákérdeztem: le fogják-e vetíteni a Babylon 5 filmeket. Ezek a következők: In The Beginning - Kezdetben, Thirdspace - A Harmadik Űr, River Of Souls - Lelkek folyója, Call To Arms - Fegyverbe hívás.

Ezeket, ha az RTL Klub nem, hát majd a Magyar Babylon 5 Klub le fogja vetíteni. A Thirdspace feliratos verziója már elkészült, SF Napon ezt mutattuk be. Megrendelhető CD-n 850 Ft-ért, kizárólag a klubtagok számára, korlátozott példányszámban.

Bye
Myrddin

Előzmény: Herb-Atea (569)
Delenn Creative Commons License 2001.05.07 0 0 573
Sziasztok!

Nem a héten lesz vége a sorozatnak, hanem jövőhéten.:)
Epizódismertető természetesen lesz, várhatóan szerda estére.:)

Delenn

Előzmény: micimacho (572)
micimacho Creative Commons License 2001.05.07 0 0 572
Delenn:

Lehetne megint egy jó kis ismertető az eheti részről, és is lemaradtam.

Kösz.-
Mm.

turila Creative Commons License 2001.05.07 0 0 571
Akkor Videó standby.Mind a 88 részt leadják,vagy
szemezgetnek?Volt már olyan is.
Tehát a héten vége?Mi lesz velünk?
Vegetable Creative Commons License 2001.05.06 0 0 570
Izé... Tippelnék... Gondolom, a lent elmitett filmek a Babylon 5 filmjei, mert meg akarták kérdezni, hogy leadja-e a csatorna...

Szerintem egyébként a
"> Kedves Miyazaki Jun, a Babylon első éfolyama nincs nálunk, így hamarosan hétköznap
> délutánonként a 2. évfolyamtól fogjuk ismételni a Babylon helyén (szombat délutánonként)
> lesz a Crusade"
magyarul igy néz ki:
"A Babylon 5 első éfolyama nincs nálunk. Így, bár megismételjük hamarosan, hétköznap délutánonként, de csupán a 2. évfolyamtól. A Babylon 5 helyén (szombat délutánonként) fogjuk vetiteni a Crusade c. sorozatot"
De ugy tünik gond volt a magyar órán :o)

Előzmény: Herb-Atea (569)
Herb-Atea Creative Commons License 2001.05.06 0 0 569
> Kedves Miyazaki Jun, a Babylon első éfolyama nincs nálunk, így hamarosan hétköznap
> délutánonként a 2. évfolyamtól fogjuk ismételni a Babylon helyén (szombat délutánonként)
> lesz a Crusade a lent említett filmeket nem fogjuk vetíteni

Valaki magyarázza el nekem, fentiekkel mit is akartak mondani, mert nem értem!
Valahol egy vagy több pont vagy vessző hiányzik a szövegből...
És mit jelent a "lent említett filmek"...?

A mai részt csak a reklámtól láttam. El tudja mondani valaki, hogy mi történt az elején...?

Előzmény: Delenn (565)
turila Creative Commons License 2001.05.05 0 0 568
végre egy jó hír
Előzmény: Delenn (565)
Londo Mollari Creative Commons License 2001.05.05 0 0 567
Ahogy közeledik a sorozat vége, valóban megint javulnak az egyes részek.
Csak az a kár, hogy ma MEGINT kimaradtam!
Őfelsége Londo Mollari
Előzmény: Tiki (566)
Tiki Creative Commons License 2001.05.05 0 0 566
Juuuuuuuhhhhhhhhhééééééé!!!!!!!!!!
Ugyis egy csomó részről lemaradtam!
A mai részről: Garibaldi szuper volt. Humoros egy fazon.
tiki

Delenn Creative Commons License 2001.05.05 0 0 565
Ave!

Az alabbi levelet kaptam az RTL Klubtol. Tehat a sorozatot megismetlik, a filmeket viszont nem adjak le.

Myrddin

----- Original Message -----
From: Végh Anita
To:
Sent: Friday, May 04, 2001 8:38 AM

> Kedves Miyazaki Jun, a Babylon első éfolyama nincs nálunk, így hamarosan hétköznap délutánonként a 2. évfolyamtól fogjuk ismételni a Babylon helyén (szombat délutánonként) lesz a Crusade a lent említett filmeket nem fogjuk vetíteni

Üdvözlettel:
RTL KLUB

Előzmény: alric (564)
alric Creative Commons License 2001.05.02 0 0 564
Köszi Delenn, elolvastam. Sajnálom, hogy lemaradtam róla, úgy tűnik megint egy érdekes rész volt.

Úgy tűnik Lyta és Garibaldi robbantja ki a telepata háborút. Lassan vége a sorozatnak, és egy csomó dolog csak most kezd beindulni.

Remélem az RTL nem vár majd sokat a Crusaderrel.

Londo Mollari Creative Commons License 2001.05.01 0 0 563
Kösz!
A legközelebbi támadáskor ezt figyelembe fogom venni.
Őfelsége Londo Mollari
Előzmény: Herb-Atea (561)
Vegetable Creative Commons License 2001.05.01 0 0 562
A Sci-fi Nap programja:

Majus 6-ka, vasarnap, a Petofi Csarokban de. 10 oratol

10:00 Filmvetites: Star Trek: Voyager (Skorpio I-II)
11:30 Filmvetites: Babylon 5: A gyulekezo
13:00 A Birodalom visszavag werkfilmje
13:20 Filmvetites: Csillagkapu: A kigyo szoritasaban II
14:10 SF Nap megnyito - Tartja: Novak Peter
14:15 A Magyar Star Trek Klub musora A klingonok mar a spajzban vannak! - A Magyar Star Trek Klub filmje
14:55 Legyel Te is Admiralis! - Star Trek kvizjatek Queue jatekvezetovel
15:25 Interju a Star Trek: Voyager szinkronszineszeivel
15:45 Az Eredeti Csillagok Haboruja Klub Egyesulet musora Az Episode II hirei es elozetese
15:57 A Csillagok Haboruja halottjai - szineszek, akik mar nincsenek koztunk
16:07 Az Arnyakademia - Az Eredeti Csillagok Haboruja Klub Egyesulet filmjenek elozetese
16:17 Duality - Csillagok Haboruja rajongoi film az internetrol
16:32 Csillagok Haboruja divatbemutato
16:47 Csillagok Haboruja kvizjatek
16:57 A Solaria internetes magazin bemutatkozasa
17:12 A Harry Potter Klub bemutatkozasa
17:27 Orszemkepzes a Fold nevu bolygon - A Magyar Babylon 5 Klub szinpadi jelenete
17:47 A Magyar Csillagkapu Klub musora
18:15 Musorzaras - Finale

Herb-Atea Creative Commons License 2001.05.01 0 0 561
Szegény Londo teljesen megváltozott ahhoz képest, amilyen a sorozat elején volt...
Elvesztett mindenkit, aki számára kedves volt, kicsit megöregedett, igazi, bölcs barátokra talált és azzal, hogy császár lett, őket is elvesztette. Ezzel a parazitával pedig már nem is a saját ura többé. Sajnálom, szörnyen sajnálom szegényt
Előzmény: turila (560)
turila Creative Commons License 2001.04.29 0 0 560
Szerencsére a párom figyelt a/ múltkori baleset után/és felvette.Jó kis rész volt megint. Lyta még mindig olyan bájos pedig most kiderült ,hogy" nagyon komoly "erővel bír.Londókámnak kellene egy üveg a lenti italból olyan csendes mostanság.
Előzmény: alric (558)
Delenn Creative Commons License 2001.04.29 0 0 559
Sziasztok!

Részletes epizódleírást olvashattok, ha minden igaz, már hétfőn este itt:
http://chrysalis-delenn.itgo.com/dee.htm (Link: Epizódok)

Delenn

Előzmény: alric (558)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!