Keresés

Részletes keresés

csabi.kmd Creative Commons License 2024.04.05 0 3 5442
balldontlie Creative Commons License 2024.04.04 0 2 5441

2024. április 13. szombat 18.00

Egis Körmend - Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét

 

2024. április 17. szerda  18.00

Egis Körmend - SZTE-Szedeák

 

2024. április 20. szombat 18.00

Kometa Kaposvári KK - Egis Körmend

 

2024. április 24. szerda  18.00

Egis Körmend - Atomerőmű SE

 

2024. április 27. szombat 18.00

MVM-OSE Lions - Egis Körmend

 

2024. május 4. szombat 18.00

Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét - Egis Körmend

 

2024. május 8. szerda  18.00

SZTE-Szedeák - Egis Körmend

 

2024. május 11. szombat 18.00

Egis Körmend - Kometa Kaposvári KK

 

2024. május 15. szerda  18.00

Atomerőmű SE - Egis Körmend

 

2024. május 18. szombat 18.00

Egis Körmend - MVM-OSE Lions

 

Forrás: BélaBá, vendégkönyv. Köszi!

 

Milyen jó lenne a májust már tét nélkül elkezdeni... Éljük túl, aztán egy ideig ne ilyen meccsekre kelljen készülni tavasszal :)

 

Kecskemét mumus.

Kaposvár nagy kérdőjel. Állítólag Abell nem lesz, de mégiscsak ott van náluk a faktor, miszerint igazoltak egy Filipovityot.

Szeged ellen a pesszimista énem nem számol győzelemmel most.

OSE épp hogy lemaradt a rájátszásról, ezáltal vagy szétesnek, mint a tavalyi Paks, vagy hozzák azt a játékukat, mint ellenünk vagy a Sopron ellen és lendületből mennek tovább.

A Paks meg franc tudja. Az elmúlt 5 meccsből csak egyet nyertek, másik "kórház a város szélén" csapat a bajnokságban.

 

Jelenleg magunkat elnézve én nem számolok a hőn áhított 50 százalékos mérleggel, de az #5438 számú hsz alapján ez szerencsére nem is kell, hogy meglegyen.

bio22 Creative Commons License 2024.04.02 0 2 5440

Egyébként a viccet félretéve, mert ez már véresen komoly dolog, az elején rendezni kellene a dolgokat, azaz a biztos bennmaradást.

Pont azért ami az előbbiekben le lett írva, azaz azért, mert azok a csapatok, akik ezt az elején megteszik, nagyjából átmennek vagy átmehetnek takarékos és kísérleti üzemmódba.

Aztán könnyen jöhetnek a még jobban kiszámíthatatlan és adott esetben nagyon kedvezőtlen eredmények.

 

Amennyire én tudom, a pécsi meccsnek is úgy ment neki a csapat, hogy (a többség biztosan) átlátta hogy mi a vereség jövőbeli következménye. Az egy másik torténet, hogy ennek ellenére mi történt, vagy mi történt az ezt megelőző 4 meccsen.

 

Most viszont el kell érni, ez így is maradjon, azaz mindenki aki a csapat körül él és mozog, kérdés nélkül álljon hozzá teljes komolysággal.

A csapat is úgy álljon fel minden meccsre (főleg az elején) hogy tökéletesen tisztában van hogy a tűzzel játszunk. 

Elméletileg/logikailag a Kecskeméttel kell itthon kezdenünk (tavaly is a 10. Kaposvár a 13. Honvéddel kezdett) úgyhogy nem nagyon variálhatunk.

Ezt szinte (nem szinte, hanem teljesen!) kötelező behúzni, mert.… de ezt inkább nem is folytatom.

Előzmény: bio22 (5439)
bio22 Creative Commons License 2024.04.02 0 1 5439

Győzelem nélkül, 0:10-zel is benn lehet maradni, ha a Kecskemét csak minket ver 2x és senki mást 😉😁.

Előzmény: peli_w (5438)
peli_w Creative Commons License 2024.04.02 0 4 5438

Köszi.

Tehát összefoglalva:

4 győzelemmel matematikailag sem tudunk kiesni.

3 győzelemmel matematikailag még kieshetünk, de annyira speciálisan kell alakulnia a győzelmek számának, hogy nagyjából kimondhatjuk, hogy 3 győzelemmel is bent fogunk maradni. 

Egyébként 1 és 2 győzelemmel is relatíve 'könnyen' bent lehet maradni, annyi kell, hogy a Kecskemét/Kaposvár ne nyerjenek 5 meccsnél többet mindketten. Amire azért van komoly esély.

 

Viszont jó lenne nem arra alapozni, hogy a Kecsó és a Kapos 4:6-ot hoz, hanem inkább nyerni 5-6 meccset és nem számolgatni még 2 fordulóval a vége előtt..

Előzmény: Red037 (5437)
Red037 Creative Commons License 2024.04.02 0 1 5437

Igen, csak a playout számít!

Előzmény: peli_w (5435)
peli_w Creative Commons License 2024.04.02 0 4 5436

Ki gondolta volna: a Körmend topic átmegy matek szakkörbe, ahol a kiesést számolgatjuk..

Az OSE ellenei -40 után, vagy a kecskeméti, pécsi zakó után sajnos ezzel tényleg foglalkozni kell. Nagyon jó lenne győzelemmel kezdeni, iszonyat sokat számítana.

peli_w Creative Commons License 2024.04.02 0 1 5435

3 győzelemmel matematikailag csak úgy tudunk utolsók lenni, hogy minitabella van a végén, egyedül már nem. Kérdés: a minitabellában az alapszakasz eredmények nem számítanak, ugye? Tehát csak a playout meccsek ha jól gondolom.

 

 

Előzmény: realfan (5432)
kendeffy Creative Commons License 2024.04.02 0 0 5434

Teljesen jogos, csak a "minimális rendezettséggel" azért lehetnek problémák.

Előzmény: realfan (5432)
elefantbaby Creative Commons License 2024.04.02 0 1 5433

Teljesen jól számolod.  Ha maradnak a légiósok,akkor kizárt hogy kiessetek.

Gyak a Kapost,Kecsót,meg még valakit elég otthon megverni. Én úgy gondolom a Kaposvárnak vannak a legjobb esélyei a kiesésre. 

Előzmény: realfan (5432)
realfan Creative Commons License 2024.04.02 0 6 5432

Csak egy gyors matek. Több helyen olvastam, hogy a bennmaradáshoz (ugye ez az egyetlen cél az alsóházban, a 9. és a 13. hely közötti különbség gyakorlatilag nem létezik) meg kellene nyerni még 5 meccset és aggasztó, hogy az nem fog összejönni.

 

Odáig szerintem mindenki egyetért, hogy most nem látjuk a csapatban azt, hogy ez az 5 győzelem biztosan meglesz.

 

De nem is kell. 30 mérkőzést rendeznek az alsóházban. Mindenkinek, aki mögöttünk kezdi az alsóházat, annyival több meccset kell nyernie (és aztán egymás elleniben is jobbnak lennie), ahány helyezéssel hátrébb állnak a tabellán. 

Tehát ha mi mondjuk 4 meccset nyerünk, akkor a Szedeáknak 5, az ASE-nak 6, a KTE-nek 7, a Kaposvárnak 8 meccset kell nyernie az előzéshez. Ez így pont 30, tehát ez matematikailag csak úgy lenne lehetséges, hogy az Oroszlány egyetlen meccset se nyer meg, akkor meg őket előznénk. Szóval már a 4 győzelem is 100%-os bennmaradást jelent.

3 győzelem esetén is nagyon nehezen jönne össze a kiesés. Hiszen akkor a Kaposvárnak legalább 7 meccset kell nyernie, ami azt jelenti, hogy legalább két csapatot, tehát legalább egy riválisunkat oda-vissza megver. Ha ez mondjuk a Kecskemét, akkor nekik például a maradék 8 meccsen egy laza 6-2-t kell virítaniuk, hogy bajban lehessünk. Szóval itt bár elvileg kiszámítható, hogy 3-7-tel már lehetünk utolsók, de gyakorlatban ennek nagyon alacsony a valószínűsége.

 

A fenti számítások alapján 2, azaz kettő meccset kell nyerni a bennmaradáshoz. A formánk alapján még ezt sem vehetjük biztosra. De azért a kieséshez kifejezetten rossznak kell lenni, méghozzá tartósan.

 

A képletbe természetesen bele fog játszani még az, hogy a légiósokat ki mikor engedi haza. Az OSE nagy valószínűséggel az alsóház második köre előtt már biztos bennmaradó lesz. Akkor vajon itt lesz még mind az 5 légiósuk májusban? Még nincs fenn a szövetség honlapján a playout műsora, de tavaly úgy volt, hogy az utolsó fordulóban fogadta az alapszakasz-10. (Kaposvár) az alapszakasz-kilencediket (ASE). És akkor mondjuk a paksiaknál Gulyás 30, Pajor 28, Taiwo 25 percet játszott...

 

Szóval miközben magunktól félek, hogy melyik lesz az a meccs, amit megnyerhetünk, a helyzet olyan, hogy minimális rendezettséggel is le kellene ezt hozni.

Kosárlabda_Fan Creative Commons License 2024.03.31 -1 7 5431

Sokat gondolkodtam a tegnapi mérkőzés után.... a nyolcba kerülés nem itt ment el mert egy OSE vagy egy Kecskemét elleni mérkőzés sokkal nyerhetőbb lett volna! Szomorú és csalódott vagyok mert ennél sokkal több volt a csapatban szerintem de ezt nem sikerült kihozni... hogy ez kinek a hibája arról biztosan sokat lehet vitatkozni... 

Kezdeném azzal, hogy nálam Tatu nem rossz edző de még sokat kell tanulnia, ilyen helyzetben sokkal karakteresebb személyiség kell... 

Sokszor elhangzik Bebes neve pedig elvileg semmi köze a klub vezetéshez mégis róla beszélünk és ez baj. Vagy vállalja fel a szerepét vagy ne szóljon bele a szakmába. Értem én hogy a város sokat segít a klubnak és valamilyen szinten Ő tartja kezében a dolgokat, de én idén azt érzem, hogy teljesen rá lett bízva a légiós kérdés és kurva nagy bukta volt! Eddig egy karakán edző mindig kihúzott minket a szarból.... 

 

Basic érkezésével volt egy fajta fellángolás, de sajnos hamar kiismerték a játékát és levédekezték, erre nem tudtuk reagálni és ez szakmai hiba! A védekezésünk katasztrófa volt, ennyi pontot nem lehet kapni az első osztályba. A védekezés megszervezése szakma és akarat kérdése...

 

Hogy ki nem kap fizetést..., érdekes téma... Ide hozunk valakit aki előre felveszi a pénzét közben mellette ülnek az öltözőben olyan játékosok akik akár hónapok óta nincsnek kifizetve, ember legyen a talpán, aki ilyenkor motiválni tud az öltözőben. Persze beszélhetünk a körmendi SZÍVről de valljuk meg őszintén egyikünknek sem esne jól.  

 

A előző szezon is pont egy hajszálon múlt mert ahogy idén úgy tavalyi simán lehetett volna playout. 

 

Bízom benne hogy nem a kiesés veszélye fenyegeti a csapatot, de ha nem teszünk rendet a fejekbe akkor idén megüthetjük a bokánkat és onnan nincs vissza út.... 

 

Az hogy a vélemény nyilvánítást korlátozzák meg csak hab a tortán, én ilyet még nem láttam, a kritikát el kell fogadni még ha kurvára fáj is....

 

MTE

Scola82 Creative Commons License 2024.03.31 -2 2 5430

Ha lenne mit bejelenteni, bejelentenék.

Előzmény: kendeffy (5429)
kendeffy Creative Commons License 2024.03.31 -5 0 5429

Az nem lehet, hogy mivel a következő meccs április 13-án van, hogy haza utaznak 4-5 napra? Nem voltak otthon a szezon kezdete óta, ez bele kell, hogy férjen. Igen szar helyzetben vagyunk, mindenki tart a play-out-tól és vannak még ilyen-olyan pletykák. Mondjuk ha mindegyik más csapat 5 légióssal játszik a play-outban, mi meg kettővel. Na az a biztos kiesés. Csak nincs ekkora baj?

Előzmény: 97MTE00 (5423)
csabi.kmd Creative Commons License 2024.03.31 -1 1 5428

Elnök, gazdasági vezető, klubvezető, marketing és kommunikációs menedzsment, egészségügyi stáb, szakmai igazgató, szakmai stáb.

 

Kb, alapnak.

 

 

Előzmény: hisztudjátok (5422)
BENyIbabu Creative Commons License 2024.03.31 -1 5 5427

Ha nincs lóvé, mint ahogy írták, akkor sok jóra ne számítsunk. Legujabb hírek alapján azt se tudjuk hogy állunk fel 2 hét múlva. 

Előzmény: hisztudjátok (5422)
Scola82 Creative Commons License 2024.03.31 -1 0 5426

Hülyeség.

Előzmény: 97MTE00 (5423)
balldontlie Creative Commons License 2024.03.31 -1 1 5425

1 vagy 4 légióssal számoljunk? :-)

Előzmény: hisztudjátok (5422)
Red037 Creative Commons License 2024.03.31 -2 0 5424

Először is maradjunk bent és utána lehet tervezkedni, reméljük nem igaz hogy haza akar repülni két légiós is....

Előzmény: hisztudjátok (5422)
97MTE00 Creative Commons License 2024.03.31 -2 3 5423

BB1 komment szerint Tolbert és Morgan haza repül.  Cáfoljátok meg. Remélem ez kacsa. 

hisztudjátok Creative Commons License 2024.03.31 -1 0 5422

Hogy néz ki számotokra a jövő év csapata?

MTE81 Creative Commons License 2024.03.31 -1 8 5421

Azután tiltották le, hogy Kocsis rokona bekommentelte a játékosok felé történő tartozásokkal kapcsolatos ismereteit. Nem teszem be a képernyőképet, mert holnap kopogtat az államhatalom. Mindenesetre néma kussban kellene lenni mindenkinek helytartóstul, edzőstül, mindenestül. Anno volt választási center, most pechükre pont választásig lezárul a play-out. 5 meccset nyerni kellene a 10-ből. Teljesen reális esélyünk van a kiesésre.

Előzmény: balldontlie (5419)
dontay Creative Commons License 2024.03.31 0 0 5420

Ezt érdemli, aki az utolsó 5 meccsén vereséget szenved.

(nem mertük/nem is gondoltunk rá húzni egy meglepőt, és Sylla helyett mozgékony, Tolbert-szerű 4-est hozni?)

balldontlie Creative Commons License 2024.03.31 0 7 5419

Eddig volt fontos a hatodik ember. 

Előzmény: hisztudjátok (5416)
Kmdajo Creative Commons License 2024.03.30 -1 2 5418

Spórolni? Így a legkönnyebb. Főleg ha még fizetést se kapnak

Előzmény: kutyara der (5414)
peli_w Creative Commons License 2024.03.30 -2 2 5417

Morgan-t ha nem lenne veszélyben a bent maradás, holnap repülőre tenném, ma is, amikor fontos volt teljes betli.

 

A realitás egy ekkora városban ennyi pénzből egy prime időszakán túllévő Fepuval ez (sőt! őszintén azt gondolom, hogy még ennek is örülni kell, szerintem nehéz évek jönnek, ezt majd kifejtem a szezon után részletesen, hosszan), de ha nincs Cakarun, Carter, Sylla, Konaté akkor most simán 4-5. hely van idén is.

 

Ma egész nap egy mondat járt a fejemben, és kicsit túlzás, de sajnos igazságtartalma mégis van valamennyi, ezért leírom.

 

 

A baj az, hogy szimpatikus kiscsapatból jelenleg szimpatikus nem vagyunk, kiscsapat igen.

hisztudjátok Creative Commons License 2024.03.30 0 6 5416

Csapatunk Facebook oldalán már kommentet sem lehet írni.Köszönjük.

karzso Creative Commons License 2024.03.30 0 5 5415

Sajnos már ott tartunk hogy a  https://www.facebook.com/EgisKormendOfficial oldalon a további hozzászólások nem engedélyezettek!

kutyara der Creative Commons License 2024.03.30 -2 6 5414

tobb tanulsag van,mondom a szerintem elsot ami szerintem a legfontosabb

 

az a szezon amikor ugy gondoljak jo otlet az edzon(!!!) sporolni hogy majd a masodedzo meg a haverok megoldjak (ziga,tatu) az mindig kuka

 

tudom itt toni idegbajos, a zollner mini hitler, potocnik meg csak potkocsi sokaknak...aha csak ezek kozul most az osszes a playoffra keszul a csapataval!!!!

tatu kormendi meg a mi kutyank kolyke meg biztos nem ker sokat... ja csak aranyaiban nem kisebb/nem nagyobb koltsegvetesbol mint az elodei (akik altalaban ermet hoztak!!!) felmutatott egy 14csapatos mezonyben 10.helyezett csapatot.

lehet gondolkodni

Red037 Creative Commons License 2024.03.30 -1 2 5413

Kellemes Húsvéti Ünnepeket!

Playoutba találkozunk!

Felháborító!!!!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!