Keresés

Részletes keresés

Vjacheslav Creative Commons License 4 napja 0 0 395498

Nem kell pedagógusnak lennie.

Minden tíz 14 éven aluli mellé egy felnött mehet kísérőnek. Ha mennek 30-an, akkor három felnőtt megy velük.

Azért is ültek furcsa blokkokban a lelátón, mert mindenki a helyére ült.

Előzmény: Tomati del Bettega (395497)
Tomati del Bettega Creative Commons License 4 napja 0 0 395497

Nem ismerem az írott szabályokat,- ezért kérdezem: ha egy válogatottat a nemzetközi szövetség zárt kapus meccs tartására büntet, akkor az pontosan mit jelent? 

Azt, hogy 14 éven aluliak a kisérőikkel/ pedagógusokkal azért megjelenhetnek a nézőtéren? Ellenőrzik, hogy a felnőtt korúak valóban pedagógusok? Végig nézhetik a meccset? 

Ez arra is lehetőséget nyujt, hogy vakok, vagy gyengénlátók is bemehetnek egy "zárt kapus" mérkőzésre? 

És még kik? Aki nem akar az is?

Krüger Frédi Creative Commons License 4 napja 0 0 395496

Walesnek nem elég ott pontot szerezni, nekik mind a két meccsüket meg kell nyerniük (feltéve hogy Szlovákia megveri otthon az azerieket, ami azért elég valószínű)

Előzmény: Tamas(Ottawa) (395494)
Tamas(Ottawa) Creative Commons License 4 napja 0 0 395494

Szerintem a csoport kulcsmeccse az azeri-wales lesz. Ha ott pontot szerez Wales, akkor mennek majd, mint a güzü ellenünk...

Előzmény: Mx8 (395493)
Mx8 Creative Commons License 4 napja 0 0 395493

Nekünk 12 van, szlovákoknak 10 (-1 meccs) és Walesnek van 8 (-1 meccs).

A horvátok és mi már csak 1-et játszunk, a többiek még kettőt.

Előzmény: A csálinger (395491)
Tamas(Ottawa) Creative Commons License 4 napja 0 0 395492

Visszagondolva a tegnapi wales-horvát meccsre, egyik sem játszott meggyőzően (persze csak önmagukhoz mérten). Vagy inkább, a horvátok esetében akart úgy. Pláne a góljuk után látványosan visszaálltak. A walesiek igen tanácstalanok voltak egészen Vida hülyeségéig. Az a hentes ütközés James-szel paprikázta fel a bárdokat, és lett ez a - számunkra jó - végeredmény...

Előzmény: Gery1978 (395476)
A csálinger Creative Commons License 5 napja 0 0 395491

Nem azt mondom meggyerjük azt a meccset de x minimum jók lehettünk volna.Akkor nekünk most 13 pontunk van szlovákoknak 8...ott vagyunk ennyi

Előzmény: A csálinger (395490)
A csálinger Creative Commons License 5 napja 0 1 395490

Te láttad azt a meccset?Miért írod hogy a szlovákok a lesgól nélkül is nyertek volna.Lehet hogy nem egy meccset néztünk.Lesgól után-előtt is mi domináltunk ami valószínűleg őket feldobta nekünk meg érvágás volt.

Előzmény: aljas8as (395466)
Morli Holect Creative Commons License 5 napja 0 0 395489

A horvát-szlovák meccsen nekünk a szlovákoknak kell drukkolni, mert ha győznének (nem valószínű), akkor Wales már biztosan nem juthat tovább és tét nélkül játszik ellenünk.

De ha Wales pontokat veszít Bakuban, az is ugyanolyan jó...

Előzmény: Erinaceus (395472)
Gery1978 Creative Commons License 5 napja 0 0 395488

Világos, abszolút értelek. Ezért is írtam, hogy nagy részével egyetértek. De tegnap az a nap volt szerintem, amikor neki kellett menni. A szlovákok ellen viszont túl erős volt a kezdés, kb a 15. percben mondtam a mellettem állóknak, hogy ebből baj lehet. Wales-ben szerintem ez a veszély nem fenyeget...

Előzmény: Tywer (395487)
Tywer Creative Commons License 5 napja 0 0 395487

A játékfelfogásra értem, meg úgy az egész mentalitás-játékrendszer mindenre. Amikor így kijön a lépés úgyis bele kell durrantani, nincs ezzel baj.

Nem a másik véglet lenne a cél, hogy cicázni kell az ötösön belül, majd ziccerben letérdelni és befejelni a gólvonalon.

Előzmény: Gery1978 (395483)
Gery1978 Creative Commons License 5 napja 0 0 395486

"kellemetlen lenne vereséggel avatni a Puskás Arénát, de valamit valamiért. Komoly dilemma lesz."

Szerintem nincs dilemma. Az első félidőben játszik a walesi kezdő (nagyjából), aztán jönnek a cserék. Az eredmény meg teljesen másodlagos. 

Ne feledjük, ez a meccs pénteken lesz, és csak kedden játszunk Cardiffban. És ugye Wales szombaton lép pályára a "világ végén" tétmeccsen.

Előzmény: esposito7 (395484)
Nyugdijas_szektor Creative Commons License 5 napja 0 0 395485

Jó lenne szervezettebben védekezni Cardiffban az eddigieknél, mert ha kapunk egy gólt (az eddig látottak alapján ez elég esélyes) akkor már kettőt kéne rúgni válaszul. A sok lövéssel alapvetően nincs baj, csak kellenének hozzá olyan játékosok is, akik 20-ról eltalálják a kaput 10-ből 9-szer.

Előzmény: Tywer (395480)
esposito7 Creative Commons License 5 napja 0 0 395484

De játszottak. Bahreinben nyertek 3-2-re, egy nappal a horvát-magyar meccs előtt. Tegnap iszonyú bosszús voltam, hogy nem rúgtunk még egy gólt, a meccs vége pedig teljesen kiborított. De tegyük hozzá, hogy Azerbajdzsán ellen Wales és Horvátország is megszenvedett, azért nem egy San Marino szintű ellenfélről beszélünk.

Viszont a wales-magyar csoportdöntőre tekintettel remélem Uruguay ellen a C csapatunk játszik majd. Igaz, kellemetlen lenne vereséggel avatni a Puskás Arénát, de valamit valamiért. Komoly dilemma lesz.

Előzmény: losik (395475)
Gery1978 Creative Commons License 5 napja 0 0 395483

Mondjuk azt zárójelben hozzátenném, amellett, hogy nagy részével teljesen egyetértek, hogy ha nem lövünk "ész nélkül", akkor Korhut sincsen.

taszi6975 Creative Commons License 5 napja 0 0 395482

Ezzel a játékkal nem lehet nyerni Wales ellen

MrMundr Creative Commons License 5 napja 0 0 395481

én is így látom.

Tywer Creative Commons License 5 napja 0 5 395480

Mert a mester olyan taktikával küldi fel a csapatot, mintha galaktikusok lennénk, vagy az aranycsapat korszakát élnénk. Támadunk tizenhárman ész nélkül lövünk, mint a hülyék. Nekem a dárdais 25 méteren védekezés, a jelenlegi 45 helyett, kicsit biztonságosabb foci, de stabil csapat jobban tetszett volna már a szlovák meccsen is. Közben lehetne kidolgozni pár igazi helyzetet, nem tüzelni a Marsról is ész nélkül és meccs végén mondani Mérei Andreának, hogy hát igen 22 lövés az 22 lövés. Hát igen, csak a legtöbb meccsnéző 5 normális akciót nem tudna felidézni miközben ennyire tüzelünk. 

Persze nem rúgnám ki Rossit, nincs jobb ötletem jelenleg, meg ha ránézünk a pontra sorozatra, nem kell bántani, inkább abban reménykedek, hogy kicsit visszaveszünk a szittyamagyar háttal nyilazós taktikából, mert az eleje jól sikerült, de azóta jönnek ezek az agyonhajszolt elfáradós meccsek, amit normális taktikával ki lehetne védeni.

Előzmény: MrMundr (395469)
LaCatolica Creative Commons License 5 napja 0 0 395479

Szerintem fizikálisan nem fáradhatott el a csapat, az azeriek nyomozták a labdát.

Inkább itt az jött le, hogy nem sikerült megszerezni a másodikat, így ráültek az eredményre, ami majdnem megbosszulta magát. 

XGabika Creative Commons License 5 napja 0 0 395478

en is igy lattam. de lehet ennyit jelentett szoboszlai (+dzsudzsi?!)

Előzmény: MrMundr (395477)
MrMundr Creative Commons License 5 napja 0 0 395477

most olvasom Rossit

Hetven-hetvenöt percen keresztül uraltuk a mérkőzést, majd elfáradtunk, és elkezdtünk hibázni.

Előzmény: losik (395475)
Gery1978 Creative Commons License 5 napja 0 1 395476

Látva már nem először ezt a walesi csapatot, én egyáltalán nem érzem 40-50%-nál nagyobb esélyét, hogy nyernek Bakuban. Otthon is vért izzadtak, sokkal jobban, mint tegnap mi.

Ha esetleg kikapnának, akkor pedig totál tét nélküli lenne számukra a mieink elleni. Döntetlen esetén is, csak reménykedhetnének, hogy a szlovákok nem nyernek otthon (ami persze simán benne van). Lesznek itt még csavarok...

losik Creative Commons License 5 napja 0 2 395475

Mondjuk mi játszottunk pár nappal korábban, ők meg nem. De szerintem nem fogytunk el, csak igazából vártuk a végét, és nem akartunk semmit csinálni. (Esetleg belefájdult a fejünk a gyerekzsivajba. :) )

Előzmény: XGabika (395474)
XGabika Creative Commons License 5 napja 0 0 395474

erdekes, hogy mi fogytunk el, pedig mi tartottuk a labdat, passzoltunk, az azeriek meg futkaroztak

de nekem is ez volt az erzesem a meccs utolso 20 percere

Előzmény: MrMundr (395469)
MrMundr Creative Commons License 5 napja 0 0 395473

egyszer kéziben valami hulladék csapat harcolta ki nekünk a vb továbbjutást. most azerbajdzsán igazán megverhetné wales-t:)

Előzmény: Erinaceus (395472)
Erinaceus Creative Commons License 5 napja 0 0 395472

Uhh, most látom ám, hogy a horvát-szlovák mindegy, mert ha nyerünk, mert akkor max. a horvátoknak szívás egy szlovák győzelem...

Erinaceus Creative Commons License 5 napja 0 0 395471

Ja, mert persze annyi még, hogy Szlovákia nem nyer a horvátok ellen idegenben...

Erinaceus Creative Commons License 5 napja 0 0 395470

Érdekes most a szitu a csoportban, voltaképp Wales-nek van a legjobb esélye odaérni a 2. helyre két győzelemmel. Szlovákoknak jószerével csak a wales-magyar döntetlen a jó, ha Wales hozza az azeri meccset... Nekünk meg csak a győzelem Wales ellen...

Tehát kb. a wales-magyar meccs esélyei lehet a lényeg:

H (Wales): 50% D (Szlovákia): 30% V (Magyaro.): 20% 

MrMundr Creative Commons License 5 napja 0 1 395469

Az a baj, hogy a 70. percre mostanában mindig elfogyunk. Ha az első 20 percben megint rohanunk, mint a bolondok semmi esély nem lesz a walesi iramban és már a 60. percre elfogyunk. sokkal jobban fel kell építeni a meccset

Tímár Zoltán_87 Creative Commons License 5 napja 0 3 395468

Osztrákok kijutottak 4 éve, aztán lebőgtek. Lengyelek kijutottak a vb-re, lebőgtek. Most is kijutottak, semmi garancia nincs, hogy az őszi forma lesz a nyári. Mi is felspannolhatjuk magunkat, főleg hogy itthon játszunk. Nincs ilyen, hogy nem érdemlünk kijutást, ki érdemel? Amikor az olaszok 4:0-ra kaptak ki a döntőben, akkor volt értelme kijutni? Lehet annak kellett volna kijutnia, aki megszorongatja a spanyolokat.

Előzmény: aljas8as (395466)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!