Keresés

Részletes keresés

parszek Creative Commons License 2021.05.25 0 0 73020

Nem tudom, észrevette-e már valaki, hogy a RYM-en műfajkeresésnél sokkal kevesebb lemezt hoz ki, mint a régi felületen. Szerintem kb. az 50%-át, de lehet, hogy annál is kevesebbet. Nekem van sok kiírásom a régi felületről, onnan tudom biztosan, de már előtte is feltűnő volt, hogy kevés a lemez. Szerinted ha előfizetője lennék az oldalnak, ismét mindent láthatnék?

Előzmény: Magic Horse (73000)
Törölt nick Creative Commons License 2021.05.22 0 0 73019

Srácok, van valakinek elérhetősége Panarama (nem elírás) lemezekhez? Főleg a '84-es Protection lemez érdekel, de a többi is jöhet.

parszek Creative Commons License 2021.05.17 0 0 73018

Kösz, azt szinte mindennap használom, akárcsak a Metal Trackert. Minden azért ezeken sincs fenn, kellenek a kiegészítő helyek.

Előzmény: Törölt nick (73017)
Törölt nick Creative Commons License 2021.05.17 0 0 73017

Próbáld a rutracker-t. Regisztrálás után tudsz keresni, a kínálat szintén elképesztő.

Előzmény: parszek (73014)
parszek Creative Commons License 2021.05.17 0 0 73016

Kösz az ötletet, még ma ki fogom próbálni. Az említett oldalt évekig használtam, de pár hónapja eltűnt.

Előzmény: BahnScorper (73015)
BahnScorper Creative Commons License 2021.05.17 0 0 73015

A ruszkiknál az ilyen oldalak folyamatosan jönnek-mennek. Ha orosz gugliban rákeresel egy album nevére, és mellé teszed, hogy скачать (kezdd el latin betűvel pötyögni, hogy skachat, és felkínálja cirillel is), biztos ki fog dobni mellé legalább egy olyan működő letöltési lehetőséget, ami nem torrent, és nem kell se fizetni, se bárhová regisztrálni.

Előzmény: parszek (73014)
parszek Creative Commons License 2021.05.17 0 0 73014

Valaki tud valamit erről az oldalról?

 

https://myzcloud.pro/

 

Szuper orosz oldal volt, rengeteg ritka lemezt szereztem meg innen. Eltűnt az internetről, vagy más címen megtalálható? Esetleg van más hasonló oldal?

Törölt nick Creative Commons License 2021.05.05 -1 0 73013

Pedig komoly sztárok énekelték fel a lemezen található dalokat. Ronnie Romero, Garx Burden, Doogie White, Ralf Scheepers, Joe Lynn Turner. Ebből persze máris levonható néhány konzekvencia. Deep Purple, Rainbow hatás, na meg Scorpions, Judas Priest ugye. Na meg egy kis Accpet - Drilled to Kill. És három klasszis is dobol az albumon. Ettől persze még nem minden esetben tuti a siker, de ha az ember füle ráérez a lemez ízére, máris ott vannak a fülbemászó dallamok, a refrének, a kiváló billentyű versus gitár párbaj - Derek Sherinian  és Schenker között. Igaz, vannak az albumnak hibái is.

A túl sok dudás a csárdában, a néhol csak közepes ének teljesítmény. De ha ezen túllép az ember, máris egy jó kis lemezt hallgathat. Nyilván még messze van az év vége, és jöttek már ki eddig is jó vagy jobb albumok Warzaw - Werewolves on Wheels, Kickin Valentina - The Revenge Of Rock, Creye - II, Bite The Bullet - Black & White -, de ez is ott van a top tízben.

Előzmény: parszek (73012)
parszek Creative Commons License 2021.05.05 0 0 73012

Még csak egyszer hallottam. Valamennyire biztos be fog jönni, de nem annyira, mint a Michael Schenker Fest-lemezek. Schenker ezen is pazarul gitározik, de a dalokat nem éreztem annyira erősnek.

Előzmény: Törölt nick (73011)
Törölt nick Creative Commons License 2021.05.05 0 0 73011

Már többször meghallgattam az idei MSG Immortal c. lemezét. és szerintem érdemtelenül alacsony a népszerűsége.

Változatos, tele van fantasztikus gitárszólókkal, a hangmérnök is odatette magát, valamint a borító is elég ütős, már ha ez számít valamit is ugye. Mindenesetre nekem nagyon tetszik, így valószínűleg biztos listás lesz az év végén a hard rock kategóriában. Ti már hallottátok? És mi a vélemény?

Mirrmurr Creative Commons License 2021.04.24 0 0 73010

Most az új Offspringről nem tudom eldönteni, hogy tingli-tangli-e, netán jópofa-szórakoztató, vagy mindkettő egyszerre. Sose lesz már Ixnay, viszont lemezenként mindig van egy-két pazar kis dal.

Törölt nick Creative Commons License 2021.04.24 0 0 73009

A fene tudja, nekem bejön (ha nem tudom, hogy indiai, akkor is). Jól összerakott, egynél több lemezre is elég témával a dalokban (szerintem). A produkció bizonyítási vágya engem is zavar egy picit, de az énekes legalább énekel. Is. :-D

Előzmény: Mirrmurr (73006)
Törölt nick Creative Commons License 2021.04.24 0 1 73008

Bővült a zenei tudásod. :-)

Előzmény: Törölt nick (73007)
Törölt nick Creative Commons License 2021.04.23 0 0 73007

Köszi, ez új információ nekem is.

Előzmény: Mirrmurr (73004)
Mirrmurr Creative Commons License 2021.04.23 0 0 73006

Szerintem a Girish pont azért van túlértékelve, mert indiai, tehát van benne egy ilyen kis "jé, arrafelé is játszanak amerikai zenét, hű, nem is rossz" érzés, egyfajta túlkompenzálást vélek velük kapcsolatban. De ez legyen az én bajom.

Ami zavar benne, az pont Girish éneke, ez az acsarkodásba hajló túlzott rekesztés, tíz perc után már zavaró volt. A dalok meg annyira azért nem kiemelkedők. '90-ben pont jó lett volna, ma már csak utánérzés.

Előzmény: Törölt nick (73002)
bala Creative Commons License 2021.04.23 0 0 73005

Szerintem meg nem voltak jobbak.Pont.

Előzmény: Törölt nick (73002)
Mirrmurr Creative Commons License 2021.04.23 0 0 73004

Igen, ő Charlie fia.

Amúgy meg már Vass Csaba dobol a zenekarban, már elvi síkon meg próbákon, mert koncertek még nincsenek.

Előzmény: Törölt nick (73003)
Törölt nick Creative Commons License 2021.04.23 0 0 73003

"Két érdekes újdonság (német online rockrádión jöttek szembe ma reggel) a Stardust (ez állítólag magyar, bár nem tudom, mitől) és az Arctic Rain. Bitang jó mindkettő."

 

A Stardust valóban magyar, és az olasz Frontiers kiadó gondozásában jelent meg a lemezük.

A nevük azért nem magyar, mert a nemzetközi zenei porondon magyar névvel nem nagyon lehet érvényesülni.

 

De a becsületes magyar nevük:

 

Adam Stewart – vocals, rhythm guitars - alias Horváth Ákos (asszem Ő Horváth Charlie fia).
Facey – guitars - alias Szabolcs "Fészek" Bence, miután Gellért Tamás kilépett a zenekarból.
Ben Martin – bass - alias Papp Zoltán
Dave Legrand – keyboards - alias Nagy György
Tim Keeley – drums - alias Kiss Tibor

 

 

Előzmény: Törölt nick (72943)
Törölt nick Creative Commons License 2021.04.23 0 0 73002

Nem vitatkozom az ízléseddel, de voltak a tavalyi évben sokkal jobbak a H.E.A.T.-nál.

 

Hendikeppel indul, mert indiai, de a Girish & The Chronicles - Rock the Highway albuma simán veri a fentit tekintve, hogy nem a szokott hard rock klisékből építkezik, hanem van itt blues-, progresszív-,  de még hard 'n' heavy is.

És míg ez utóbbit - mivel kevesen ismerik -, csak huszan értékelték 3.60-ra, addig a H.E.A.T. lemezét 224-en  3.44-re.

Az persze jó kérdés, hogy a RYM mi alapján rangsorol, ez már volt vita tárgya, és szerintem szarul, egy statisztikus a fejét verné a falba, ha ilyet látna, de mindegy.

 

Aztán itt van Black Swan - Shake the World című lemeze vagy a  Night - High Tides - Distant Skies és a Stardust - Highway to Heartbeak c. album. Talán nem is hallottad ezeket, pedig érdemes megfülelni, legfeljebb nem változik a véleményed, viszont legalább szélesedik a zenei tudásod. És ha másért nem is, de ezért mindenképp megéri.

Előzmény: bala (72972)
parszek Creative Commons License 2021.04.13 0 0 73001

Kösz ezeket is! Így már tudom használni.

Előzmény: Magic Horse (73000)
Magic Horse Creative Commons License 2021.04.13 0 0 73000
Előzmény: parszek (72999)
parszek Creative Commons License 2021.04.13 0 0 72999

Köszönöm! Tragédia lett volna, ha 6-8 hónapig nem tudom használni azt, amit nagyon sűrűn szoktam. Az évet tudom állítani, a műfajt továbbra sem. A hard rock így már rendben van, linkekre lesz szükségem a többi általam kedvelt műfajról, és akkor megoldódik a probléma.

Előzmény: Magic Horse (72998)
Magic Horse Creative Commons License 2021.04.13 0 0 72998

Kis trükkel meg tudod csinálni, ha magad állítod össze az URL-t:

 

https://rateyourmusic.com/charts/top/album/2021/g:hard-rock/

 

Itt kicseréled a 2021-et a tetszőleges évre és akkor arra szűr. Ha a hard-rock-ot cseréled ki mondjuk stoner-metal-ra, akkor meg azt kapod meg. 

Előzmény: parszek (72997)
parszek Creative Commons License 2021.04.12 0 0 72997

De nekem nem ajánl semmit, pár betű vagy teljes beírás esetén sem. Így nem tudom használni, pedig fontos lenne. Sejtem, mi a gond, de azt csak hónapok múlva tudom megoldani.

Előzmény: divaoni01 (72996)
divaoni01 Creative Commons License 2021.04.12 0 0 72996

Az utóbbi időben mintha már nem szeretné, ha a teljes műfaj nevet mi írjuk be. Pár betű (pl sto) után inkább kiválasztom az ajánlataiból a stoner metalt, akkor kihozza. Viszont ha magam írom be hogy stoner metal, akkor nem hoz ki semmit. 

Előzmény: parszek (72995)
parszek Creative Commons License 2021.04.12 0 0 72995

Nekem tegnap és ma beírás után semmi nem jelent meg a filter alatt. Neked megjelenik valami?

Előzmény: divaoni01 (72950)
Törölt nick Creative Commons License 2021.04.08 0 0 72994

Így van, és ez tendencia. Az igényesség nem szűnik meg, de egyre inkább a háttérbe szorul, pont, mint a komolyzene esetében. És ezt én többek között az ilyen kombó dolgokra vezetem vissza (iszonyat mennyiségű zene telón), amik alakítják a zenehallgatási szokásokat.

Előzmény: Mirrmurr (72993)
Mirrmurr Creative Commons License 2021.04.08 0 1 72993

Azt osztom, hogy a mai hangzások fiókhangzások. Megvan a készlet, kiválaszt az operátor valamit, meg is van. "Jól" szól a lemez, nincs kása, arányos, de hát igen, nincs egyéniség, minden ugyanúgy szól. Érdemes megnézegetni Rick Beato vagy Gregory Scott egyes műsorait a YouTube-on, sokat beszélnek a tömeghanzásról, és annak ellenszeréről.

Ugyanakkor látom, hogyha valaki odafigyel és picit van rá több ideje, mármint előadóknak, akkor igenis rendesen ki van keverve a lemez, és van saját hangképe.
Többek közt ezért se nagyon érdekes nekem a metál ma már, itt is beálltak a fiókhangzásra.

Előzmény: Törölt nick (72992)
Törölt nick Creative Commons License 2021.04.08 0 0 72992

Az lehet, csakhogy a tömegek mozgatják a zene minőségét is (nem hangminőségre gondolok). Profi hangtechnikát mindig is használhattál, ha meg tudtad fizetni. Csak a tömegigények miatt kevesebb lesz a jó zene (ami persze rétegzenévé alakulást jelent, nem kihalást), és szintén a tömegek beérik szerintem a 192 kbps minőséggel is (ezért nem szeretem, hogy mobilról hallgathat az ember streaming szolgáltatókat, mert ha mobilról teszed bárhol és bármikor, az negatív irányban befolásolja a zenehallgatási szokást, amikor e nélkül talán minőségi időt fordítottál volna rá, de most nem teszed). Másik hozadéka a jelenségnek, hogy pl. a jelenkori aor bandák új lemezei hangzásban a nyomába sem érnek a műfaj fénykorában kiadottakkal. Egyszerűen nem éri meg, tisztelet a kivételnek.

Előzmény: Mirrmurr (72991)
Mirrmurr Creative Commons License 2021.04.08 0 1 72991

Biztos én értelek félre akkor. Én azt mondom, hogy a minőségi különbséget észreveszem, és én a - igen, nem tömegek által igényelt - hifizésről beszélek. Nekem pedig ez a fontos.

Hogy a nagy tömegenek mi a fontos és mit igényelnek, illetve nekik mit kínálnak, az engem nem mozgat, sem hangminőségben, sem kínálatban nem hozzám szólnak azok a produkciók.

Előzmény: Törölt nick (72990)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!