Keresés

Részletes keresés

Porter Creative Commons License 2000.11.21 0 0 26
A legtobben webdesigner alatt (screendesigner?) azt ertik, aki tud banni a Photoshop-al, HTML-szerkesztokkel, meg meg nehany programmal. Na szoval, ezeket megtanulni nem nagy kunszt - nehany honap alatt profiva tudod fejleszteni magad. De ekkor meg nem vagy webdesigner.

A profi screendesigner annal kezdodik, aki kepes arra, hogy egy megfelelo fantaziaval, megfeleloen profin felepitett es az alapkoncepciohoz passzolo kepi otletet gondoljon ki, mikozben azt kepes legyen igenyes modon atultetni a gyakorlatba. A program itt mar csak eszkoz, nem mas mint rallyversenyzonek a gazpedal.
Ehhez kell
1. veled szuletett tehetseg
2. blood, sweat & tears (nagyon-nagyon sok gyakorlat)
3. alapveto ismeretek a koncepcio, tipografia es interakcio-design teren, strukturalt munkamodszerek elsajatitasa
4. a megfelelo programok ismerete

A 4. konnyen megtanulhato, a 3. inkabb csak autodidakta modon, a 2. szorgalom kerdese, mig az 1. pontot sajnos csak korlatozottan tudod fejleszteni.

Meg nehany ismeret, ami habot jelenthet a tortan:
1. nyelvtudas
2. moderacios ismeretek megfelelo szocialos keszseggel parosulva (ha ugyfellel kell beszelni)
3. internet strategiak es alapveto technikak ismerete (ertsuk, hogy mirol beszel az a tanacsado, vagy programozo)

A legszornyubb, ha valakinek nincs erzeke hozza. Sajnos nagyon sok embert lattam kikerulni kulonbozo iskolakbol, akik szerettek volna szep dolgokat csinalni, de akarmilyen szorgalmasan probalgattak, nem jott ossze semmi maradando. Sajnos, ez kulonosen igaz az idosebb generaciora - atkepzes utan, idosebb korban nem sok emberbol lett elismert screendesigner.

Na, de senkinek nem akartam elvenni a kedvet, ezert hajra, csak kemenyen!

bat66 Creative Commons License 2000.11.21 0 0 25
Nem tom.A programozásos megoldás kissé elavultnak tűnik nekem. Akármilyen nagy kedvvel vágsz bele, a táblázatkészítésnél már tele lesz a tököd vele. Bonyolultabb dolgokról nem is beszélve. Nem baj, ha van fogalmunk arról, hogy hogyan néz ki forrásban egy oldal, de ez olyan mint "copy a:\...."-t pötyögtetni DOS-ban. (Néha persze nem árt, ha bele tudunk nyúlni így is.) A Dreamweaver annyira jól meg van csinálva, hogy grafikus felületen szinte mindent meg tudsz oldani. (Pesze én is még csak tanulom, biztos lesznek vele gondjaim.)

Mindenesetre kár ködösíteni a dolgot. A nagytudású guruk persze hogy féltékenyek a könnyen kezelhetô, közérthetô, bárki által hipp-hopp megtanulható programokra, mert ezek által aztán bárki tud majd oldalt szerkeszteni, nem csak ôk.

Lacko72 Creative Commons License 2000.11.21 0 0 24
Na ez úgy van, hogy....
Boszi, én is ebben a cipőben járok, abból a szempontból, hogy egyrészt érdekel a dolog, másrészt magánúton tanulom.
A fő kérdés, milyen szintre akarsz eljutni.
Nagyon egyszerű, de informatív és ízléses weblap készítéséhez elég a HTML és a Javascript.
De ez tényleg egyszerű lesz, nem tud semmit.
Ha jó az ízlésed és jól elképzeled, jól kitalálod mit akarsz nagyon jókat lehet így is összehozni.
Persze csak egyszerű dolgokat érdemes így belepakolni, színekkel, képekkel, hátterekkel lehet szórakozni.
De ettől még nagyon jó lehet.
Viszont ha valóban magas színvonalút akarsz, akkor ez kevés.
Akkor nem ígérhetek mást, csak vért, verítéket és könnyeket (ála Churchill) :-))
Irány egy tanfolyam és kész. A számalk csinál ilyet. www.szamalk.hu
Az ilyeneket úgy hívják, multimédia tanfolyam vagy multimédia-fejlesztő.
Megnéztem, látszik hogy nem olyan egyszerű, mert ez a tanfolyam pl. 4 féléves a kezdőknek, haladóknak 3.
Plusz programok is kellenek, pl. képszerkesztők plusz programozási ismeretek plusz sok munka és tanulás, atom számítógép. Ja, és tehetség és ötletesség ahhoz hogy jól nézzen ki, ha magad építed. Ez sajnos nem megtanulható. Lehet valaki a legjobb programozó, attól még igen szarul nézhet ki egy lap, ha még a színeket sem tudja rendesen összepasszintani és elhányja magát az ember, ha ránéz. Szerintem ez fontosabb, mint a technikai tudás.
Ahogy már többen is mondták.
De ez ne vegye kedved, hajrá bele.
Bocs a bő lére eresztésért.
bat66 Creative Commons License 2000.11.21 0 0 23
Szasz! Tényleg kell némi dtp-s elôismeret ahhoz, hogy webdesigner légy. Oldalt enélkül is lehet csinálni persze, csak bazi nehéz dolgod lesz, ha a képi rész elôkészítésénél korlátaid vannak. Úgyhogy ez két tanfolyam: elôször 1 dtp-s, utána egy webes.
Én 4. éve dtp-zek, most járok egy webes tanfolyamra, ami kurva jó, de vért izzadnék, ha nem tudnék mondjuk egy fotót kiretusálni és maszkolni.
Tanfolyamot pl. a MacAcademia indít mindkét területen. Én ide járok most, nem olcsó, de megéri. (nekem pláne, a cégem fizeti...). Macintoshon tanítanak, de egyrész a mac milliószor intelligensebb és barátságosabb, mint a PC, másrészt a programok ugyanazok.
Ha nem akarsz bazi sokat fizetni egy tanfolyamért, akkor beszerezheted a programokat (DTP: minimum Photoshop, Illustrator, Quark. WEB: Dreamweaver, Flash) + mindegyikhez könyvet (kapható) és a saját tempódtól és lelkesedésedtôl függôen akár pár hónap alatt elsajátíthatod az alapokat, amivel már lehet dolgozni.

Kicsit sok voltam, bocs.

pataporc Creative Commons License 2000.11.18 0 0 22
Na ja, de a kodolo meg szerkeszto nem webdesigner. Valahol itt lehet a rejtely nyitja: a legtobb ember megakad a HTML-nel es azt hiszi, hogy ez mar tervezes...
Előzmény: Törölt nick (20)
Levendula Creative Commons License 2000.11.18 0 0 21
Olyanok vagytok! Igen, meg lehet tanulni akár 10 óra alatt! 3 éven keresztül, minden nap 10 óra ! :))))))))
Törölt nick Creative Commons License 2000.11.18 0 0 20
Sokan akarnak azok lenni. Végülis ehhez nem szükséges semmiféle papír. Kodólni, szerkeszteni a hülye is tud.
Aztán persze menetközben kiderül, hogy nem ártott volna egy kis előtanulmány, egy kis tördelési alapismeret, egy kis színelmélet.
De hát addigra bizony nagyon sok csúnya, ízléstelen weblap kerül ki a T. Kolléga kezei közül.
morticia addams Creative Commons License 2000.11.18 0 0 19
eszem megall.

Azert en tenyleg kivanok sok sikert; nem a topicnyito hibaja, hogy ha esetleg elhiszi, hogy nehany honap alatt el lehet sajatitani egy megolyan "trendy" szakmat is...

Mikulas es pataporc elkepzeleseihez all kozelebb az enyem is.
Ja, es nem webdesignbol elek meg.

James Bond Creative Commons License 2000.11.18 0 0 18
nem leszel :o)
Előzmény: Bloodflower (17)
Bloodflower Creative Commons License 2000.11.18 0 0 17
hiphiphurrá.
webdesigner leszek!:-))))))))))))
Előzmény: ZedIzDead (16)
ZedIzDead Creative Commons License 2000.11.18 0 0 16
Esküszöm, hogy nem fizet érte nekem senki semmit, kizárólag a segítő szándék vezérel:

www.pentaschool.hu

[ZedIzDead]

Bloodflower Creative Commons License 2000.11.17 0 0 15
én is!
programozói előélet adott..

egyszer láttam egy hirdetést, csak véletlenül kidobtam az újságot hirdetésestül...:-(
Amúgy neten is kerestem ilyen tanfolyást, de semmi eredmény...
Marad a magánszorgalom, ami nincs.

pataporc Creative Commons License 2000.11.16 0 0 14
Hopp: elfelejtettem megkerdezni, hogy: mi is a vegzettseged?
Előzmény: pataporc (13)
pataporc Creative Commons License 2000.11.16 0 0 13
Sajnos azt kell mondanom, hogy ket-harom honap nem lesz eleg. Pontositok: rengeteg olyan designer van, aki 2-3 honapos tanulas utan kijelenti, hogy o mar kesz, tud mindent, ilyenek. Na, ok csinaljak a legremesebb oldalakat. Ha nincs grafikai (no meg tipografiai) elokepzettseg, akkor egy ev minimum, gyakorlassal, tanulassal, mindennel egyutt. A Pesti Estben hirdetnek egy tanfolyamot, allitolag sok gyakorlattal, azt erdemes lenne megnezned. Ha meg nincs grafikai hattered, akkor erdemes megtanulni a HTML-et, Java-t satobbit, szovetkezni egy grafikussal, es csapatban dolgozni. Elnezest, ha tul kiabrandito voltam, de nagyon sok botcsinalta webdesgner van, es eleg volt mar beloluk!
Előzmény: Boszika (6)
Porter Creative Commons License 2000.11.16 0 0 12
Assszondja, nezz el ide:
http://forum.index.hu/forum.cgi?a=t&t=9004702&uq=754
Mikulas Creative Commons License 2000.09.01 0 0 11
Photoshop biblia
Iparmuveszeti egyetem, visualkomm. szak.
Figyeles, tapasztalat.
boba6 Creative Commons License 2000.04.28 0 0 10
>Addig is nincs szukseged egy kezdo merlegkepes konyvelore?
peched van, a könyvelésre ami szükség van azt én is el tudom intézni :)

Iwo Creative Commons License 2000.04.28 0 0 9
gajd: szerintem arra gondolt, hogy guide, vagyis az adott témába bevezet és tájékoztat és segít és tanít és magyaráz.

Suli szerintem nincs ilyen téren /még/, de egyébként dobtam neked egy mailt, amiben leírtam hogy szívesen segítek.

Boszika Creative Commons License 2000.04.28 0 0 8
En total kezdo vagyok!
Mi az a gajd?
De amajd megtanulom. Addig is koszike a tajekoztatast!
Sulit nem tud vki?
MGperY Creative Commons License 2000.04.25 0 0 7
ebből 2óra latt megtanulod az alapokat:

http://internetto.szeged.hu/comp/html/

a webmonkey tényleg jó ötlet php3, java gájdok is vannak ott.

Boszika Creative Commons License 2000.04.25 0 0 6
Koszonom a segitseget!

Es hogy tudok majd arra a bizonyos hixwebmester listara feliratkozni?
Remelem 2-3 honap eleg lesz. Azt mondjak annyi ido alatt meg lehet tanulni. De nekem szuksegem van sulira, meg papirra.
Termeszetesen elfogadom boba6 munkameghivasat. Addig is nincs szukseged egy kezdo merlegkepes konyvelore?

Udv!
Boszika

Boszika Creative Commons License 2000.04.25 0 0 5
Koszonom a segitseget!

Es hogy tudok majd arra a bizonyos hixwebmester listara feliratkozni?
Remelem 2-3 honap eleg lesz. Azt mondjak annyi ido alatt meg lehet tanulni. De nekem szuksegem van sulira, meg papirra.
Termeszetesen elfogadom boba6 munkameghivasat. Addig is nincs szukseged egy kezdo merlegkepes konyvelore?

Udv!
Boszika

Törölt nick Creative Commons License 2000.04.25 0 0 4
Vedd meg ayt a konzvet hogy Bocz Peter-Szasz Peter:
A vilaghalo lehetosegei, Interaktiv weblapok keszitese. Tanuld meg belole a html-t. es amikor asszed hogymar tudsz valamit akkor irtakozz fel a hixwebmester levelezo listara, szerezz be egy-ket jo progit, (dreamwaver, flash, adobe illustlator, golive, freehand...), es mely kussban figyeld a mesterek irasait.
Azt sem art eldontened, hogy designer akarsz e lenni vagy solution provider (problema megoldo szallito) a designer a kulsot nezi, a solution provider meg ami alatta van (adatbazis, cgi, php, java, stb....) Nem art nemi progizasi gyakorlatsem.

Mar most dontsd el hogy mire es hogyan akarsz designkodni...windowsra vagy linuxra....nem ugyanaz...:) bar html az html...mindenhol...

Na sok sikert...:)
Horasz

boba6 Creative Commons License 2000.04.25 0 0 3
hali Boszika
mivel én sem tudok semmi hellyet ahol intézményesített formában tanítanak ilyesmit, ezért csak azt tudom ajánlani, hogy próbálj magadtól tanulni!
két hasznos link:
http://hp.pardey.org/inertia
http://hotwired.lycos.com/webmonkey/design/index.html
és ha kikupáltad magad akkor jöhetsz hozzám dolgozni :)
Boszika Creative Commons License 2000.04.25 0 0 2
Kosz a lelkesitest!
Előzmény: cinquecento (1)
cinquecento Creative Commons License 2000.04.25 0 0 1
Meg még egy:
0
Előzmény: cinquecento (0)
cinquecento Creative Commons License 2000.04.25 0 0 0
Hogyne segítenék.
Itt van mindjárt ez a szép, kerek mentőöv: 0
Előzmény: Boszika (-)
Boszika Creative Commons License 2000.04.25 0 0 topiknyitó
Hello minden segito keznek!!
Mint a cim is mutatja, WEB designer szeretnek lenni.
A problema csak az, hogy nem tudom hol tanitjak ezt. Jo lenne, ha vki tudna nekem vmi sulit ajanlani.
Ugye segitetek egy elkeseredett Boszikanak?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!