Keresés

Részletes keresés

vamika2 Creative Commons License 2016.01.26 0 0 956

Segítséget kérnék. ACAD LT12 meglévő rajból egyetlen rajzelemet áthelyezek új rajzlapra. Nemcsak az átvitt rajzelem paramétere, hanem az összes, eredeti rajzon lévő vonaltípust, szövegstílust. viszi magával, megnövelve a rajzméretet. A tisztít parancs hatástalan.

Előre is köszönöm a válaszokat.

pf_prg Creative Commons License 2016.01.20 0 0 955

Használd az alábbi linkről letölthető billentyűzet átdefiniáló programot:

 

https://sharpkeys.codeplex.com/releases/view/79616

Előzmény: Sebokjozseftata (954)
Sebokjozseftata Creative Commons License 2016.01.14 0 0 954

Sziasztok!

A numerikus billentyűzetemen tizedesvessző van, de az AUTOCAD tizedespontot kér. Rá lehetne valahogy venni, hogy a vesszőt használja a tizedes elválasztónak?

Zoldy8 Creative Commons License 2016.01.10 0 0 953

Nem tudja valaki, hogy miért nem tudom letölteni az autocad16 próbaverziót?Azaz letölti aztán telepíti, de nem indul el a program.Nem rak ki ikont se.

Törölt nick Creative Commons License 2016.01.05 0 0 952

Használd a DATA EXTRACTION varázslót. A vonalnál csak a geometriai tulajdonságok közül csak a hosszat hagyd meg. A végeredményt excellbe írjad ki, és ott add össze.

Link arról hogyan működik:

 

https://knowledge.autodesk.com/support/autocad/learn-explore/caas/CloudHelp/cloudhelp/2016/ENU/AutoCAD-Core/files/GUID-D1433C93-0E7F-46D0-8D05-78DF3626B146-htm.html

Előzmény: FJR 1300 G (945)
Horatius97 Creative Commons License 2015.11.26 0 0 951

Sziasztok!

Műszaki rajzok készítését vállalom, esetleges testmodell generálást is (SolidEdge).

Egyéb tervezési feladatokat ill bérmunkákat is vállalok.

2 év szakmai tapasztalattal rendelkezem a fémipari tervezés terén, mint szerszámtervező.

Amennyiben felkeltettem az érdeklődésed itt tudsz érdeklődni: kodal1993@gmail.com

Köszönöm!

Üdv.: Bakó Tibor

Flóra Ádász Creative Commons License 2015.11.20 0 0 950

Hello!

 

 Tudja valaki hogy miért van ez? Ha auto CADből (dwg-t) megnyitok archi CADben (pla) a lépték 1000:1 hez eltéréssel jelenik meg. Ezért folyton nagyítgatni meg kicsinyítgetni kell egy vonatkozási fix ponthoz képest. Elég macerás és a kollégákkal megnehezíti az együtt dolgozást. Van erre valami megoldás? Előre is köszi :)

gery9608 Creative Commons License 2015.08.26 0 0 949

Üdv! 

Segítség szeretnék kérni! Kérdés: le lehet-e valahonnan tölteni az ACAD 2007-et ingyen. És ha igen, honnan? 

A válaszokat előre is köszönöm! 

Heben Creative Commons License 2015.08.24 0 0 948

Lehet, nem értem pontosan a felvetett problémát, de én úgy oldanám meg, hogy a négyzeteket kiosztanám, egy négyzetet sraffoznék, majd a sraffozást osztanám ki úgy, hogy az Asszociativitás ki legyen kapcsolva!

Ezt követően bármelyik négyzetet külön mintával láthatod el.

 

Előzmény: Mustár (946)
Heben Creative Commons License 2015.08.24 0 0 947

Javaslom még a videotanfolyam.hu oldalt, ott található 3D-s AutoCAD oktatóanyag is.

Előzmény: Fulesman (942)
Mustár Creative Commons License 2015.08.04 0 0 946

Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem, hogy lehet-e vonalakkal körbezárt területekből gyorsan különálló hatcheket generálni?

Tehát például ha van egy sakktáblám precízen záródó vonalakkal megrajzolva, akkor az egész területet kijelölve szeretnék kitöltött különálló mezőket kapni. Köszönöm előre is a segítséget!

FJR 1300 G Creative Commons License 2015.07.28 0 0 945

Sziasztok!

 

 

Van egy rács, ami 12x14 vonalból áll. Mindegyik vonal különböző hosszúságú. Hogyan tudom viszonylag gyorsan (nem egyessével megmérni) meghatározni a rácsot alkotó vonalak össz. hosszát?

(Autocad 2015 ENG)

 

A segítségeteket előre is köszi,

 

Üdv:

Vill

Fulesman Creative Commons License 2015.07.06 0 0 944

Tiszteletem.

Igazából nem kell , de olyan alakzatokat kell rajzolnom amit majd Plazma vagy Lézer géppel vágnak ki.

Vas az anyag, 3D be méretezve kéri a gyártó.

Annyi infót adott hogy a Lézer gépe sajnos csak 2010 utáni AutoCad el kommunikál, dwg file-t tud kezelni egy programba amibe terítéket készít a vágáshoz.

Ha tudnál segíteni megköszönném, mert valahogy nagyon bonyolult nekem ez az AutoCad 2015 :)

Előzmény: _Nyuszi (943)
_Nyuszi Creative Commons License 2015.06.28 0 0 943

Muszáj AutoCAD-ben dolgozni 3D-ben?

Én inkább valami speciálisabb programot választanék (pl. Inventor, SolidWorks, SolidEdge).

Előzmény: Fulesman (941)
Fulesman Creative Commons License 2015.06.28 0 0 942

Érdemes ezzel az irománnyal foglalkozni, lehet belőle tanulni?

http://www.akonyv.hu/autocad_elemei/autocad_2015_biblia_magyar.htm

Fulesman Creative Commons License 2015.06.28 0 0 941

Tiszteletem itt az AutoCad topicban.

 

Nem használtam soha, azaz nem terveztem még 3D ben.

Segítséget szeretnék kérni hogyan lehet csövet, hajtott profilt, szelvényt szerkeszteni?

Köszönöm a válaszokat.

semmiselesz Creative Commons License 2015.05.25 0 0 940

Üdv mindenkinek!

 

Valaki tudna segíteni abban, hogy lehet beállítani a 2016-ost hogy több helyen lévő dwg-k ne külön külön programban nyíljon meg, hanem egy programban külön füleken?

 

előre is köszönöm

andriska11 Creative Commons License 2015.05.25 0 0 939

Sziasztok!

 

Valaki tudja hogyan lehetne a hossz-szelvény nézet vízszintes geometria részéhez kifejezést hozzáadni?

A delta szöget számítanám ki átmenetiíves körívnél, mert amit felajánl az nem az érintőknél mért delta szög hanem csak a körívnek a delta szöge.

Remélem érthetően fogalmaztam.

Piranha5 Creative Commons License 2015.05.14 0 0 938

Talán így:

Piranha5 Creative Commons License 2015.05.14 0 0 937

Kép lemaradt

Piranha5 Creative Commons License 2015.05.14 0 0 936

Üdv!

2 kérdésem lenne remélem valaki tud segíteni. Nem rég váltottam 2011-es Civil 3D-ről, 2016-osra. Többé kevésbé sikerült az általam kedvelt menürendszert és beállításokat beállítani. 2 dologgal van problémám, az első inkább csak esztétikai, teljes képernyős módban a program ablakán kívül látszik egy vékony csíkban a háttér, mintha nem lenne teljes képernyő, valamint egy minimális helyet is elvesz (képen lilával rajzolva). A másik nagyobb probléma a tálca menürendszerével van (képen pirossal körberajzolva). Egyszerűen nem tudom megszokni hogy áttették a jobb oldalra a koordináta megjelenítése, orto bevitelei mód,tárgyraszter és társai gyorsmenüt, az új ikonokról nem is beszélve. Ez mindig nagyban megnehezíti és lassítja a munkámat. Esetleg ezt át lehet állítani valahogy a régire, nekem sehogyan sem sikerült.

Mustár Creative Commons License 2015.04.26 0 0 935

Én a Universal Document Convertert használtam mindenféle plottoláshoz.

Előzmény: Tomdark (933)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.26 0 0 934

Csak a saját "DWG to PDF" nyomtatóját használd az acadnak és nem lesz vele gondod.

Előzmény: Tomdark (933)
Tomdark Creative Commons License 2015.03.16 0 0 933

Sziasztok,

 

Ez a dolog nekem már régóta fennáll, csak eddig tudtam vele élni mert nem nagyon kellett pdf-ben nyomtatni, de most fordult a kocka, szinte csak pdf megy. Dopdf-est használok (előtte pdf reator, de ott is ez volt a baj). Első problémám, hogy nem tudok felhasználói papírméretet létrehozni, inaktív az a kapcsoló, de ez a kisebbik baj. Ha nyomtatok kijelölöm a nyomtatni kívánt területet és bekapcsolom a nyomtatás középre opciót. Ha a teljes elölnézetbe megnézem, akkor szépen középen van rajta a lapon, de ha kinyomtatom, akkor nincs középen, eltolja az egészet az lap egyik sarkába. Máshol próbáltam a pdf nyomtatást ott nem volt gond.

Van erre valakinek valami ötlete?

Vlade Creative Commons License 2015.03.15 0 0 932

Szia Lajos!

 

Írj divac@freemail.hu gyorsabban tudunk a témáról beszélni.

Milyen verzió milyen állományok stb.

Engem is érdekelne mi lehet a gáz

szeretem szélesíteni a tapasztalatkörömet.

ha tudok szívesen segítek.

Tudod!

Az ember más hibájából szívesebben tanul! :)

Vlade

Előzmény: Lajosb85 (931)
Lajosb85 Creative Commons License 2015.03.14 0 0 931

Szia Vlade!

 

Sajnos nem ez okozza a problémát, de azért köszönöm a tippet. ;)

Előzmény: Vlade (930)
Vlade Creative Commons License 2015.03.11 0 0 930

Szia Lajos!

 

Valami hasonlóan jártam én is már. Nem biztos hogy tuti a tippem, lehet nem jól emlékszem.

Nézz utána a UCSFOLLOW rendszerváltozódnak.

Ha az értéke 1 lehet az kavar be.

Állítsd át 0-ra és próba cseresznye.

 

Vlade

Előzmény: Lajosb85 (926)
bynor20 Creative Commons License 2015.03.11 0 0 929

Üdv!

Van egy olyan problémám, hogy 2015-ös AutoCAD-ben létrehoztam egy szilárdtest csoportot. Szépen egymáshoz illesztettem a testeket úgy ahogy nekem kell. A munka végén elmentettem, de mikor újra megnyitom a rajzot hibásan jelenik meg. Néhány test fogói különválik a test körvonalától. Vagyis a test fogói az eredeti helyükön maradnak, ott ahol a testet elhelyeztem a mentés előtt, de a test maga máshova került.

Nem tudom találkoztatok e már ilyen problémával, de ez ügyben szeretném a segítségeteket kéni. Hogy lehet ezt orvosolni, vagy mit csináltam rosszul?

Válaszotokat előre is köszönöm!

pf_prg Creative Commons License 2015.03.06 0 0 928

Létezik úgynevezett kötegelt nyomtatás (batch plotting) ami nyomtatás automatizálásra szolgál, de még sohasem használtam. Nem tudom, hogy a te problémádra is kínál-e lehetőséget. Keress rá a súgóban, és a neten.

 

Az ilyen jellegű feladatokat AutoLisp, VBA, ARX, NET célporgramokkal szokás megoldani.

 

Előzmény: Atis879 (927)
Atis879 Creative Commons License 2015.03.04 0 0 927

Sziasztok!

 

Segítséget kérnék a munkám megkönnyítése érdekében!

 

Egy dwg fájban dolgozok, amibe több (akár több száz) elkészített műszakirajz található.  Kerettel mindennel együtt. Nyomtatásnál ezeket egyesével kijelölve tudom nyomtani. Van e esetleg olyan mód, ami segítségével egyszerre ki tudom nyomtani mindent? 
Nem tudom mennyire lehetséges ez. Várom az ötleteket, előre is köszi!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!