Keresés

Részletes keresés

Kod62 Creative Commons License 2019.07.07 0 0 3995

Sziasztok!

Most vagyunk Izlandon és minden úgy műkszik, ahogy leírtátok. hoztam a nyomtatott "topikot", az alapján utazzuk körbe a szigetet. Majd én in teszek hozzá, ha haza értünk. Még van pár napunk. Nagyon ízlik a Viking sör. A reptéren vettük, már fogyóban van. Úgy néztük, vasárnap nincs nyitva az italbolt. Hol lehetne venni viszonylag normál áron? Jelenleg a Myvatn-tó mellett vagyunk. 

A reptéren gonolom visszfele is lehet venni sört a Dutyfree-ben. Fiam kérte vigyek neki, izlandi üveges sört. Ott gondoltam megvenni.

Mindenkinek köszönöm akik eddig segítettek.

mondhogysavanyu Creative Commons License 2019.06.19 0 0 3994

A tenger alatti alagúton menve Verne és Stallone jutott az eszembe Reykjavík felé.Azért megkönnyebültem mikor kiértünk.Szállásunk a templomtól 300 m-re sem volt.Jelenleg Hallgrímskirkja két oldalán ingyenes parkolás van,automatát nem láttam.Skólavördustígur utca eleje P2 ZÓNA ,lejjebb P1.iTT óránként 320 isk H-P:9-18,Szo:10-16,vasárnap ingyenes.Napijegy:3000 Isk.Autómaták vannak,baloldalt lent megnyomni a képernyő magához tér,nyelv választás,időválasztás és rendszám megadása.Én a kártyát előre beszoktam helyezni.Zöld az OK gomb.A templom egyszerű ,akusztikája fantasztikus(voltam előadáson).Toronyba jegyet kártyával vettem a Shop-ba.Lift visz fel,végén normális lépcső van nem sok.Kilátás megéri.Ja ez 1000 Isk.Előbbi utcán aztán le ,ami belecsatlakozik a híres Laugavegur-ba.(Vásárló utca)Itt balra fordulva mentem le ezen Laekjargata utcáig.Jobbra a Harpa,Balra egyébb látnivalók ,erre indulok.Elmegyek a templomig és vissza túloldalt a tó mellett az új városházáig az elejéig.Tjarnargata utcán vissza mintha Harpa felé mennék és jobbra Alpingi és Dóm felé.Újra látom a Harpát balról ,felé Indulok.A következő utcán be balra.Ezen van a pia bolt baloldalt(vínbúdin ált. nyitva 11-18)Előtte jobboldali utca a híres hot dog-os.Tényleg hamar bejárható ez a rész.Kocsmába errefelé boldog órákba sör 570 isk.A sétáló utca más tészta ki mennyit vásárol.Mindenhol lehet kártyával fizetni.Erre ne jöjjünk kocsival,sok helyen építkeznek. 

Sun Voyager sincs messze a templomtól gyalog,közelébe van egy helyi gyorsétkezde.Kocsival is megállhatunk a szobornál,igaz P1 van kitéve,de nem láttam valaki is fizetett volna autómatánál.Nem ismerem a helyi bünti rendszert,csak alagútnál:).Aztán ott van még Perlan,Höfdi ház és a múzeumok.Az egészre elég fél nap bőven.Kinek izlése szerint.

mondhogysavanyu Creative Commons License 2019.06.18 0 0 3993

Snaefellsnes félsziget következik.Szállásunkból nagyon jól látható a Kirkjufell,irágy a vízeséséhez.Parkoló kicsi ingyenes.A vízesés jobboldalán kezdve lehet kicsit körbemenni.Aztán vissza kell jönni.Elkészül a FOTÓ a heggyel és a vízeséssel.Ázsiai vendégeket persze semmi nem állítja meg,még a kordon sem.Irány tovább,megállás nézőhelyeken.Ólafsvík-be tengerpart fotó.A torony után nem sokkal be jobbra Gufuskálavör és az Ír kút,az út jó.Tovább majd be jobbra 579-en Öndverdarnes felé.Az út aszfaltos Skardsvík helyig.Itt a "strandon"még mentő felszerelés is van,de persze ez nem fürdőhely.Kicsi a hely a megállásra.Továbbmenve kavicsos az út,menjünk rajta végig.Az út végén lehet menni balra és jobbra.Idáig sima kocsival semmi gond.Én balra mentem Svörtuloft világítótorony felé ez kecsegtetett jobb kilátással.A hátralévő 650 m út kiálló kövekkel és lyukakkal is bőven tele volt.Nem tudni megcsinálják-e.Így azt tanácsolnám mikor balra fordulunk ,inkább parkoljunk le és gyalog menjünk.Négykerékkel és kellően magas kocsival bemehetünk,de gumi gyilkos lehet a terep,lépésben is alig lehet haladni.Következő állomás.Tovább Djúpalónssandur beach.Néhol szűk út ,figyelni a szembejövőre.Parkoló ingyen,toilet van.Érdemes lent kicsit balra és jobbra menni.Fent a kilátóba és fent balra is menni kicsit.Vatnshellír barlang nem vettünk előre jegyet,wc itt nincs.Kártyával fizettünk.Lent csak kézilámpa van,túra ideje 45 perc.Csak a vezetőnél van nagy lámpa.Sisak van.Hogy miért nincs lent elektromos világítás az elmondják.Aztán Laugarbrekka és a szobor amit már a Skanzennél említettem.Nem semmi hölgy volt!!Majd Hellnar és Arnarstapi .Utóbbinál megkóstoltam a napi zöldséglevest.Hát fűszeres ,de tartalma kevés.Arnarstapiban vigyázzunk a "lyukaknál".Azok a tenger feletti átjárók bármikor leszakadhatnak.Irány Bjarnarfoss vízesés.Nagy parkoló ,kutyagolni kell. Ytri Tunga fókák voltak csak vízben,tábla nincs gps odavezetett.Kint két karón egy házikó himbálózott.Fókákról bent leírás van.Irány a főváros a tenger alatti ingyenes alagúton.

mondhogysavanyu Creative Commons License 2019.06.17 0 0 3992

Ötödik nap.Indulás Laugarból,láttam itt az út mellett van egy kemping is.Bolt étteremmel egybe.Irány Gódafoss.Ugye Húsavík jönne ,de már bálnalesen résztvettünk másutt.A vízesésnél az épületeknél(bolt,ital stb.)lévő parkolónál álltunk meg.Szerencsére ingyenes volt.Túloldalt épp aszfaltozták a parkolót.De ezen az oldalon le lehet menni a vízeséshez.A boltban itt pénzes ,becsületkasszás toilet van.2 euró a beugró,dollár vagy Isk.Irány Akureyri.A 3980 és 3981 hozzászólásban ki lett vesézve ,itt van egy alagút ami fizetős.Akureyriben a múzeum kertben van egy veszélyes szörny,erre tábla is figyelmeztet.Kis templomocska,mellette Nónnahús.A szobor mutatja a helyet.Ingyenes parkolás.Irány a fűvészkert,én a kórház felőli bejáratnál lévő parkolóba állok le.Parkoló ,kert ingyenes,wc becsületkasszás.A gps google térképpel csak egyszer akart behajtani tilos felé vinni.Irány a központ,a templom közelében sikerült leparkolnom,a többi hely fizetős.A FŐUTCA VÉGÉN ne felejtsünk el fényképezkedni a két trollal.Tankolás Olisnál(simán csak levenni itt a pisztolyt.)Kövi fő látnivaló Varmahlíd-nál jobbra Glaumbaer Skanzen.Kis ingyenes parkoló,új ingyenes toilettel.Külön kérik ,hogy lécci vegyél jegyet.Balra az első épület a korhűen berendezett teázó,kávézó,süti is van(10-18).Jobbra tudunk jegyet venni.Kaptam egy matricát is ezt kellett a kabátra tennem.Maga a Skanzen(gyepházak) nem nagy,igazából a főépület a nagy durranás.Itt is volt egy fiatal hölgy,lehet itt is lehet jegyet venni aki a templom felől érkezik.A templomba épp keresztelőre készülődtek.Mellette Gudrid Thorbjarnardóttir szobra áll.Egy másik szobor ugye Snaefellsnes-en van,ezt is meglátogattuk később.A cél ezután Kirkjufell -nél lévő szálláshelyünk volt.Nos mivel az 1-es úton végigmenni kicsit egyhangú lett volna,az a pihent agyú ötletem támadt,hogy rákanyarodunk a 68-asra(aszfalt,szép kilátás).Majd az 59-esre ,ez köves,kavicsos út,hál isten az utolsó 14 km aszfaltos volt.Itt csak pár gazdaság és bárányok voltak.Majd jött a 60-as és végül ugye az 54-es.54-esen is akkor haladtam jól mikor döngölt földút jött.Az utak szélesek két autó elfér egymás mellett.Alftafjördur varázslatos volt.Igaz mondták ha hamarost nem jön aszfalt nekem annyi lesz.Tehát volt pár szuper hely az úton.Kirkfufell felé közeledve megint volt ütős látvány az út melletti megállóból.

mondhogysavanyu Creative Commons License 2019.06.11 0 0 3991

Nem igaz.Azt írtam Selfoss-tól vissza tarts jobbra a parkolóhoz.Ne jobbra balra tarts bocsi,szalagot kötök.

mondhogysavanyu Creative Commons License 2019.06.11 0 0 3990

Negyedik nap.Seydisfjördur-ból irány Egilsstadir.Itt tankolás,a benzinkúton olcsó képeslapok.Irány Dettifoss.Nem 864-en mentem be,hanem a 862-őn.Ez most újra aszfaltozták.Kb.6 kilómétert továbbmentem a Dettifoss bejáratától(bejáró jobbra be Dettihez)és most aszfaltozták le az utat.Szerintem végig megcsinálták Ásbyrgi-ig.Ha ezt előre tudom ide is elmentünk volna belefért volna az időbe.Tehát aszfaltoztak.Igazság szerint abban reménykedtem Hafragilsfoss-hoz valami útra lelek esetleg .De irány Dettifoss és innét látogatható a Selfoss is.Amúgy erről az útról vezetne valami utacska Hafragilhoz.Kifelé erről megfeledkeztem.Parkoló és toilet ingyenes.Igaz vannak konténer Wc-k és fa bodega is ,de az a kettő ratyi.Vízeséshez rövid gyaloglással jutunk,kint a tábla ,hogy jobbra a Selfoss de arra most ne menjünk.Továbba Dettihez köves,földes terepen.Detti az Detti.Először jobbra a kilátó ponthoz,majd le a vízeséshez.Itt ernyő kell védeni a gépeket(optika) és a szél ha nagy el lehet ázni.Aztán irány vissza és balra a nagy kilátóig.Mivel kissé hideg volt és picit hullott a hó Hafri kimaradt, túrás lett volna.Meg jeleket se láttam.Irány vissza és tartsunk balra,mert itt is el lehet menni a Selfosshoz.Van egy nyomtatott írás ,hogy innét a legjobb rálátás a vízesésre.Ha tovább megyünk azt a folyó "medrében" tesszük.Igaz kutya se szól.Azért ha végig megyünk a sziklán csücsülést,szelfit nem ajánlanám.Sokan csinálják,de ha idáig elmegyünk láthatjuk a túlpart leszakadt részeit.Detti meg bedarál.. Irány vissza jobbra tartva a parkolóba.Tovább vissza 1-esre irány Krafla a tóval.Be jobbra. Itt az erőmű is az út aszfaltos.Csak parkoló(ingyenes)és 10 métert se kell megtenni ott a kráter.Vissza ki jobbra a Krafla láva mező.Parkolótól itt gyalogolni kell. Aztán ki az úton fotó a szabadon folyó vízről.1-esre ki jobbra majd be balra.Itt a Hverír .Aki akar felmehet a hegy tetejére.Aztán tovább Myvatn tó irányába.Jobbra látni egy kis kék-tavat.Ezután be balra van a fürdő.

Trónok harca rajongók figyelem!a Következő út(860) balra be a Grótagjá barlanghoz vezet.A tábla nem jobb hanem baloldalt van elrejtve.Tehát balra be az úton és figyeljünk jobbra. Egy parkolót látunk jobbra és két konténer Wc-t ott a parkolónál a barlang.Nincs tábla kirakva:).Két bejáret van.Idáig aszfaltos volt az út,ha tovább megyünk kavicsos lesz.Végén balra fordulni és irány a Hverfjall(Hverfell)/,848-ról balra bekanyarodni.Inkább salakos-köves az út,de jó.Pakoló ingyenes,wc kártyás (RAFINÁLT,de új) és pénzes.Irány a vulkán teteje.Lenyűgöző.

Tovább aztán Skútustadagígar.Myvatn kráterei.Külön kis elkerített rész.Bogarak napoztak:)Érdemes megnézni.Természetesen az út melletti kilátókról se feledkezzünk meg.

 

mondhogysavanyu Creative Commons License 2019.06.10 0 0 3989

Bocs megint elcsesztem.Mert az új térképek szerint a régi 95-ös lényegében átvedlett 1-es úttá.Ugyhogy Breiddalsvík közelében kell a kinevezett 1- esre(alias 95)Egilsstadír fele menni.A többi passzol.

mondhogysavanyu Creative Commons License 2019.06.10 0 0 3988

Harmadik nap.Következett a gleccser hajózás.Ezt lényegében a 3979-es hozzászólásban már leírtam.Tehát itt nyugis hajókázás van,mindenkire méret szerint igyekeznek ruhát adni.Aztán közeledünk a gyémánt beach felé.Itt van a Jökulsárlón gleccser.Baloldalt menet közben a gleccsernél látunk autókat ,innét is lehet fotózni.Aztán jobbra hajtsunk le a partra.Parkoló itt mindenhol ingyenes.Aztán át a hídon és balra le a gleccserhez..A parkolóba való bemenetnél vigyázzunk sima kocsival néhol az eleje -hátulja kissé fennakadhat.Itt nagyobb jéghegydarabok gyűlnek össze.Ugye itt is lehet hajózni( pl.Zodiac)Ez drágább mint a másik.Mivel itt rengeteg a turista pár fotó után menekülünk.Tovább az 1-esen.Ha akarsz ez oldalt is lemehetsz a partra.Közbe azon agyalok melyik úton keljekátt keletre.Közbe Höfn tankolás Menet közbe rengetg érdekes hely(A hegyek,néhol a part) .Fossá-nál járunk megnézzük gyorsan fent a vízesést.Aztán egyszercsak elfogy az út,pontosabban nincs aszfalt csak köves-földes.Igaz úgy néztem utólag kb.10 km nem aszfaltos a 95-ösig.Hirtelen ötlettől vezérelve a 939-es hegyi utat választom.Ez kis köves és döngölt földút,igaz az alap kemény kő.Az út jó,DE van benne pár 17%-os emelkedő.Lakóautóknak egyáltalán és esős időben kétkerékkel sem javasolnám.Az a jó ha felérsz az emelkedők tetejére nem tudni merre kanyrodik tovább az út(ált.balra).Ami jó benne,hogy 20 km sincs és néhol a kilátás varázslatos.Ha felérünk a tetőre már sima egyenes úton haladunk ami belefut a 95-ösbe.A Kia 2-es fokozatban megette a 17%-os emelkedőket.Ha a 95-ösön jövünk az csak maga kb.38 km+1-es 43 km a 939 útig.Ha Egilsstadir felől jövünk csak lejövünk az emelkedőkön 939-en.Na,elérjük a 95-öst balra rákanyarodunk.Ezt most javítják,ettől a pontttól nagyobb kavicsokat-köveket tettek az útra.Csak az alsó részén dolgoznak már.Aztán itt is jön a jó öreg aszfalt .Leírtam ti döntötök merre vagy végig az egyesen.Amúgy ha jól tudom 95-ös egy része is aszfaltos.

Irány Litlanesfoss ,Hengifoss és társai.Út jó,parkoló ingyenes,wc pici ingyenes.Út a vizesésekhez meredek,max.út 2.5 km.Kapukat mindenhol csukjátok vissza a barik miatt.Fent megint lezárás van,de jól látni amit kell.Aztán Egilsstadir és irány Seydisfjördur.Na ide menni megint lehet felfelé kaptatni.Lenyűgöző látványok.Rövid hócsata.A településen kék templom,a színes járda,házak,kocsma és vízesés stb.

mondhogysavanyu Creative Commons License 2019.06.10 0 0 3987

Elnézést kell kérnem a beszámolóból kimaradt Dyrhólaey után kifele az úton jobbra kanyarodunk az 1-esre akkor nemsokára jobbra megint bekanyarodunk a 215-re ez visz Reynisfjara Beach-re.Parkoló ingyenes.Toilet kártyás,de ha nem működik azt írja vedd meg bent a jegyet.Ottjártunkor a rendszer tönkrement,így a wc folyamatosan nyitva állt.Elég kevés itt a hely.Inkább előző helyen próbáljunk elmenni.Ugye itt vannak a fantasztikus oszlopok,de ne feledkezzünk meg baloldalt a barlangról és a sziklákról sem.És természetesen a part.

mondhogysavanyu Creative Commons License 2019.06.10 0 0 3986

Üdv!

Nos,a második nap.Hellában szálláson jó meleg,lehet szabályozni.Mellette az Olis kút.Ja az örök kérdés:két kerék vagy négykerék.Ha az 1-esen haladsz kisebb letérőkkel ideális viszonyok között nyáron bőven elég a kétkerék meghajtás.Az utak nagyon jók.

Kúton itt szólni kellett,hogy oldják fel a kutat,mivel bent szeretnék fizetni.Leveszed a pisztolyt és nem jön az üzemanyag akkor bemész.Némely Olis kúton nincs zárlat/kevésbé túristás helyeken:)/De mondomez az Olis volt.Egyedül itt kérdezte a csajszi,kérünk e kávét mer jár.Tankolsz,érinted bent a tag-et,aztán fizetsz kártyával.Mindig megkérdezik kéred e a számlát.Sajna itt reggel az idő el lett szüttyögve a szálláson.Na de irány Seljalandsfoss vízesés.1-esről be balra,tovább majd be a parkolóba jobbra.Itt parkolási díj 700 isk.Fizetés kártyával.A parkolóban két masina a souvenír boltnál egy gép van.Toilet ingyenes és pici.Itt lehet nemhivatalosan a vízesés mögé menni(túloldalt vigyázni a sárral mély!)Aztán irány gyalog Gljufrabúi vizesés ami bent a "hegybe".Kocsival nem érdemes átállni mert nem hivatalos parkoló és közbe lehet gyönyörködni a többi vizesésbe és a tájba.Vízeséshez a kifelé folyó patakon keresztül vezet az út jobboldalt köveken egyensúlyozva beig.Itt egy nagy köre állva lehet fotózkodni.Okosan menni mert az "ÚT"egysávos!Következő állomás a Skógafoss vízesés.Természetesen az úton minden látnivalót nem írok le.Na,tehát be balra aztán tábla is van merre kell menni.NE feledkezzünk meg a múzeumról sem.Vízesésnél parkoló ingyenes,de óvatosan vannak gödrök.Vízeséshez odamenni(szivárvány),majd fel a lépcsőn a tetejére.Wc fizetős ,de bent kell rendezni,itt nem voltam.Étteremben bárányleves nagyon finom.(és akkor ingyenes a wc itt)Kisbárányokat lefényképezni.Repülőgéproncs.Új parkoló van szerintem,a google odébb jelezte a helyet,nagy és köves.Oda- vissza 7 km-t írnak.De van "szállítás".Hogy mi az azt ne kérdezzétek.2500 isk oda-vissza.Erre írtam nem tudom itt mivel lehet fizetni.Lényeg parkolóból indulás:10.00,10.45,11.30,12.15,13.00,13.45,14.30,15.15,16.00,16.45,17.20 vissza 60 percel később mindig.Én nem voltam itt sajna reggel elcsesztük az időt nagyon.

Irány Dyrhólaey,először a "lenti "rész .Itt parkoló ingyenes.Toilet új modern ,kátyás és 2x100 isk-val lehet még fizetni.Befelé ha jövünk jobbra látjuk felfelé az utat.Ezen kifelé menjünk fel(kétkerék is bírja ,jó az út)Itt pici parkoló van.Aztán Vík-től a templomtól  a kilátás

Majd Laufskálavarda,Scenic green lava walk.Fjadrárgljúfur Kanyon ami éppen zárva van mert az áradások elmosták..Francokat ,út lezárva(pici  parkoló?) 20 perc menet oda ,most éppen "gőzerővel" két ember a "járdát" csinálja.Egy fénykép itt.Nem akartunk bunkók lenni,hogy baloldalt mászunk,ez tilos is,meg nem is akartunk lepottyanni.Állítólag Június vévén nyitják meg(valami Biber gyereket meg rajongóit emlegették..)

Skaftafell/Vatnajökull nemzeti park előtt a kilátóba csodáljuk meg a gleccsereket mesziről és a görbült híd elemet.Menetközbe láttunk a másik hidat is amit a természet elintézett.Balra a park bejárat,parkoló fizetős.

Az a buggyant ötletem támadt,hogy be kéne menni kocsival a Svínafellsjökul gleccserhez.Na,köves út az van,de inkább magas terepjáróval menjünk.A gödröcskék és a néhol kiálló hegyes köveket megértem kerülgetni sima személykocsival(három kistestű ember+3 csomag)Örökkévalóság volt be és ki az út.Esélyes lehet az autó alját és a gumikat kinyírni.Nem javasolnám sima verdával.Amúgy itt két ember eltűnt,a helyszínen tábla is van erről.Aki bemegy vigyázzon a széleken,nagyon omlik.Épphogy 21.50-re beestünk a szállásunkra.

mondhogysavanyu Creative Commons License 2019.06.08 0 1 3985

Nos,akkor az ígért beszámoló.Felkészülés itthon Google maps,net,és a fórumból.Itthonról vive konzervek ,zacskós levesek,nasik.Ezek 3 böröndbe elosztva.Dugaljak kint mint itthon,gps android telón google maps.Debit kártya,szállások Bookingosak,autóbérlés Blue Car Rentalnál(nem itt akartam,de ez lett)Verda egy Kia Cee'd+minden biztosítás(peches vagyok,ha nem kötök mindig megszívom)Érkezés Wizz,a reptéren belül sokat kell kutyagolni.Ellenőrzés nincs.Itt vegyünk alkoholos italokat ha kell ,mert csak spéci boltokba lehet venni.Aztán csomagfelvétel.Pénzt is vehetünk fel autómatából,de azért pénzt számít fel a masina.Kártyával fizethetünk mindenért(wc,vásárlás ,tankolás,belépő,parkolás)Azért némi apró euró vagy dollár legyen nálunk,mert kevés helyen csak becsületkasszás készpénzes wc van.Eurót és dollárt is elfogadnak.Vagy Reykjavíkot fedezzük fel,vagy elindulunk a látnivalók felé.Mi az utóbbit választottuk.Bizonyos kölcsönzők irodái közvetlen a reptér épületében vannak.Másokhoz követni kell a jelet kimenni a reptér épületéből és egy rendes nagy busz visz a kölcsönzőkhöz.A buszon középtájt van egy tábla amin ki van írva melyik kölcsönző hányadik leszállóhely.Megállunk a buszos mondja bocsesz a második megállóval kezdünk,itt van A Blue Car rental is.Némelyek nem fértek fel a buszra,igaz ha tudod merre kell menni ,akkor ez az út 3-5 perc.Bemegyünkb,baloldalt számot kérünk egy gépből és várjuk ,hogy sorra kerüljünk.Kell vezetői,személyi meg itt elfogadják a debit kártyát is ugye(lásd lentebbi írások)Amúgy YoUTUBEN fent van egy video a bustransferről és tankolásokról is vannak videók.Pár aláírás(előre aláírtam ,hogy hibátlan a verda)Tesztelik a kártyámat,kapunk prospertust izlandi vezetésről és mondják kedvezményt kapunk a tankolásból ha a kocsi kulcson lévő tag-ot a megadott kutakon használjuk.Ez itt ugye az Olis és az OB hálózat.Ez utóbbi automata kutakat jelent.Míg az Olisnál Nyitvatartási időben (ált. 7.30 -tól este 19.30)3 isk /l a kedvezmény,ingyen kávé jár,kedvezmény 10%a kút restaurantnál(Grill 66 és Quiznos)Meg olis travelnél is van valami.Erról szép ismertetőt adnak térképpen hol vannak a kutak,hogy kell használni a kedvezményt.Tubon van pár video a kártyás tankolásokról azok alapján el lehet boldogulniNem kell hatalmas angol tudás.Egy hambi krumplival pl.1425 isk.

Na megvan minden én is szemrevételezem kint a verdát,megnézem van e emelő és ami kell.Egy 16 450 km-es új verdát kaptunk a biztosításunk miatt is.A tank majdnem tele.Autóbérlés foglalás előtt érdemes mindig a Terms & Conditionst átnézni.Valamelyik kölcsönzőnél láttam 100 km után 50 centet számol fel kilométerenként.

Na kocsi szemrevételezve,világítás felkapcsolva,szivargyújtóba elosztó telefonokhoz betéve,csomagok bent.

Irány Pingvellír,de menetközbe egy Bónusba víz és pár dolog betankolva.36-os úton robogva jobbra be a P1 fő parkolóba jutunk.Igaz előtte baloldalt is csináltak egy új parkolót itt is van parkoló autómata.Itt csak akkor álljunk le ha lentebb nincs hely.Itt parkolójegyet kell venni ami 750 isk.Hál isten ez itt egy napig mindenhova jó(Csak ebben a parkban!!)A nagy P1 parkolóban a Wc bejáratnál van a masina.(monitor érintőképernyős+kártyaolvasó)

Kiválasztani a kategóriát(A KATEGÓRIA ÉS B KATEGÓRIA a leggyakoribb)Tudnunk kell ugye a miénk melyik.Ált. a sima  kétkerék hajtás A ,négykerék B.Természetesen  MÁS KATEGÓRIÁK IS VANNAK.Rendszám megadása is kell,de mindent kiír a masina.Kártyával fizetni.Aztán számlát is küldhetünk e-mail címünkre.Neten is fizethetünk :www.myparking.is .Amúgy van egy masina a souvenír boltba Is.Mosdó használat benn a parkolásba.Jobbra kilátó ,aztán lefelé befele a zászlóig pl.Aztán autóval ki, jobbra 36-oson Majd be jobbra a 361-en.Mást amúgy se tehetünk mert jelenleg a  36-os szakaszát lezárták javítás miatt egy ideig.Itt az első lehetőségnél az úton jobbra a vízesés parkolójáig,innét csak 400 m a vízesés.Újra ki megint jobbra és menni majd jobbra be az újabb parkolóig.(P5)Innét meglátogathatjuk a templomot.Sajna a felsőbb parkolót a búvárbázis kisajátította,a többi meg zárva volt.Amúgy a távolságok ki vannak írva.Innét ki kocsival és jobbra kanyarodva haladni a 361-en(50km/h)Óvatosan nem széles az út.Mindenhol aszfalt van.Irány Geysir.

Itt vigyázni a fekvő rendőrökkel.Jobbra be a parkoló ingyenes.Itt lehet ugye jókat enni.Itt a Strokkur szembe ami pöfékelget.Mellette jobbról a jó öreg Geysir.Némelyek felmásztak a dombtetőre ott nem tudom mi van.A wc itt ingyenes volt

Tovább a 35-ösön Gullfoss felé.Két parkoló van.Ahová én szerettem volna állni az első jobbra,de az volt kiírva,hogy csak buszoknak és mozgássérülteknek.Itt ugye nem kell lépcsőzni esetlegesen.Én jó gyerek módjára a felső parkolóba álltam(ez is jobboldalt van)Mindegyik ingyenes.Mosdó fent  ingyenes ,de nem voltam tőle elragadtatva.És ugye a souvenír bolt.Lépcsőn le a vízeséshez(nem is baj szép képek fentről)A vízeséshez közel lehet menni egészen.Az híres F35 INNEN STARTOL.

Irány vissza Hella irányába 35-ösön Faxi fele a Faxafoss vízeséshez.Na itt a Google picit tovább akart vinni.Viszont jobbra kell figyelni és ott a tábla amin kivan írva a Camping és a restaurant balra.Kanyarodj be.Fentről is nézheted ,de le is lehet menni kocsival a vízeséshez(Jelen állás szerint)

Irány Skálholt.35-ről be 31-re.A templomot messziről észrevenni.Parkolóba megállni.Templomtól jobboldalt ásatás,balra tőle fent a kunyhó a bokornál a szobor.Szerencsénk volt épp egy csoport volt benne ,így mi is beosontunk körülnézni.Szerintem amúgy zárva van.

Uridafoss vízesés: 31,aztán 30 és végül az 1-es út.Itt be jobbra.Jó az út befele.Parkoló ingyenes,vannak asztalok is.Megéri megnézni.Mai végcél Hotel Hella.

Amúgy úgy látom mindenhol tiltják a Drón használatot és az éjszakai parkolást valamint a parkolóban való ott éjszakázást még lakó autóban is.Készpénzt talán csak a repülőgépnél kér a koma (2500isk).De lehet kártyaolvasója van.Viszont ez már a holnapi nap témája...

mondhogysavanyu Creative Commons License 2019.06.06 0 0 3984

Betéti kártya (debit kártya): A magyarországi bankok által kibocsátott bankkártyák 98 százaléka úgynevezett debit vagy betéti kártya, amelyet csak akkor kaphat az ügyfél, ha számlát nyit a bankban. A kártya ebben az esetben egyszerűen kulcsként funkcionál a számlához. A kártya birtokosa a bankszámláján lévő összeg erejéig vehet fel készpénzt, vásárolhat, töltheti fel előre fizetett kártyáját (pl. mobiltelefon-kártyáját) vagy indíthat átutalást. A bank minden egyes művelet ellenértékével automatikusan megterheli a kártyabirtokos számláját. Kapcsolódhat a számlához folyószámlahitel is, amely megemeli a felhasználható összeget.

Hitelkártya (credit kártya): Ez a kártya a bank és a kártyabirtokos közötti szerződésben meghatározott mértékű hitelkerethez kapcsolódik, amelyet egy hitelszámlán tartanak nyilván. Amikor a kártyabirtokos használja a kártyáját, maximum a hitelkeret erejéig kölcsönt kap a banktól. A bank meghatározott időközönként, általában havonta, küld számlakivonatot a kártyabirtokosnak, amelyen feltünteti a kártyával végzett műveleteket és az igénybe vett hitel összegét. A kártyabirtokos dönti el, hogy tartozását teljes egészében visszafizeti a számlakivonaton feltüntetett határidőn belül, vagy annak csak egy részét rendezi. A részfizetés általában csak akkor engedélyezett, ha tartozása meghatározott százalékát kifizeti a kártyabirtokos. Ennek minimális mértékét (általában 5-10%) a szerződés rögzíti, pontos összegét a számlakivonat tartalmazza. Amennyiben a kártyabirtokos a teljes tartozását visszafizeti a számlakivonaton feltüntetett fizetési határidőig, a kártyához kamatmentes hitelperiódus járul, részfizetés esetén ezt nem minden bank biztosítja a visszafizetett hányadra.

www.mnb.hu

Sok autókölcsönző kér credit azaz hitelkártyát.De többségük már elfogad debit kártyát is.Ezt terhelik ha büntit kapunk vagy ha a kocsival valami történik.Ezt általában leírják a Terms & Conditionsban is.Kártyával mindenhol lehet fizetni tankolásért.Pl.az Olis hálózatban van ember is nyitvatartási időben.Aszem este leírom a beszámolót.

Tevemadár Creative Commons License 2019.06.06 0 0 3983

A debit card -ot csak az autókölcsönzők nem szeretik. Mindenhol máshol jó!!! (Tapasztalat.)

Előzmény: Törölt nick (3982)
Törölt nick Creative Commons License 2019.06.06 0 0 3982

Hello, sima Raiffeisen által adott mastercarddal tudok majd fizetni/tankolni kinn? Köszi! Ez a debit vs. credit card dolog megzavar :(

bm613 Creative Commons License 2019.06.05 0 0 3981

:-(

 

Így van, a Hvalfjörður alatti alagút tavaly ingyenessé vált, de a (nagy késéssel) elkészült új alagút ugyanúgy fizetősként indul. Gondolom, majd 20 év múlva itt is eltörlik. Viszont szerintem így fizetősként nem is éri meg használni, csak ha nagyon siet az ember, mert kb. 10 percet lehet nyerni 1500 koronáért.

Előzmény: mondhogysavanyu (3980)
mondhogysavanyu Creative Commons License 2019.06.05 0 0 3980

Üdv!

Egy fontos info.Kaptam egy büntit Izlandon.Csodálkoztam mi ez mert a kölcsönzőnél alagutat emlegettek.És tudtommal a főváros felé vezető vízalatti alagút INGYENES. A kölcsönző rendes és küldött egy e-mailt.

Így megvilágosodtam.Ha Akureyri -ből mentek pl.Husavíkba vagy netán a Gódafoss-hoz ,VAN egy új alagút ami fizetős.Ez lerövidíti a távot.Pontosabban Eyjafjördur és Fhjóskadalur között.A lényeg ha Akureyriből mész miután átmentél a hosszú hídon az emelkedő tetején van ez az alagút.1500 ISK kis személyautónak.Nekem ez 4000 Isk lett összesen.Oldal ahol fizethetsz https://www.veggjald.is/en/pricing

A nem regisztrált járműveknél kell fizetni.Igaz mobilaplikáció is van.Persze ha Husavík felől jössz akkor is kell fizetni.Mobilaplikáció is van.Ezt sajna ott benéztem...

mondhogysavanyu Creative Commons License 2019.06.05 0 0 3979

Üdv! Most jöttem meg Izlandról,egy hétig voltam.Én a Fjallsárlón Iceberg Boat Toursal voltam.Természetesen védő nadrágot és kabátot valamint mentő cuccot is adnak.És még így is elkélt a ruha alatt a kabát.Kesztyűt ,sapkát nem árt vinni(ha a szél leviszi kimentik).A jégfalhoz nem visznek közel mert az ugye életveszélyes.Kisebb jégdarabokat kerülik csak meg,mert a vezető mondta első az óvatosság.Itt nincsenek akkora darabok mint a Zodiacnál(persze nem tudni mi mikor szakad le.)Egy csónakba öt ember van.Ők szép lassan haladnak a csónakkal,nincs száguldás.Mi neten foglaltuk a jegyet.Írok majd egy összefoglalót ha van a mostani helyzetről igény.Ja az út befelé aszfalt.Mosdó az "étteremben" vendégeknek.Igaz túra után jó inni egyet.A vezető végig beszél,túra ideje 45 perc,igaz miénk 50 perc volt.

bm613 Creative Commons License 2019.06.04 0 0 3978

Nem különbözik, nem kell adapter.

Előzmény: Törölt nick (3977)
Törölt nick Creative Commons License 2019.06.04 0 0 3977

Hali!

 

A hálózati fali aljzat különbözik a hazánkban találhatótól, kell valamilyen adapter?

 

Köszi!!

öregutazó Creative Commons License 2019.05.27 0 1 3976

Sziasztok!

A Jökulsárloni túrákhoz egy kis info: A terület és a túráztatás joga a "Jökulsárlon Landowers Association" birtokában van -melyet egy Höfn-i vállakozó vásárot meg 1999.-ben. Az összes hirdető (Get Your Guide, Guide to Iceand, Viator, Extreme Iceland, stb) az átaluk szervezett túrákat hirdeti és árulja. A legjobb  bm613 3966-os bejegyzésében szereplő honlapon fogalni. Bár tavaly 4-4 járművet láttam célszerű előre foglalni -főként főidényben mivel ha beesik egy-két busz keleti turistákkal azok pillanatok alatt elfoglalnak mindent. A Zodiac kisebb csapat és bevállalósabbaknak ajánlható, az Amphibion nyugisabb, de ezen nagyobb a tömeg. Mindkettő nagy élményt tud nyújtani.

Tevemadár Creative Commons License 2019.05.26 0 0 3975

Szia

 

Arról konkrétan nem tudok egzakt választ adni, hogy melyik túra a jobb, mert a 2éltűst nem próbáltuk. :-) (Adnak ott is meleg ruhát.) De a Zodiacos "élményesebb". :-) Jól kell kapaszkodni, mert nyomják neki nagyon, ott ülsz a pilótától kb. 1-2 méterre, kevesebben vagytok, mint a 2éltűn, jót lehet beszélgetni a pilóta/idegenvezetővel, közben persze sztorizgat is, és érdekességeket mesél. :-) Közel visz a jéghegyekhez. Nekünk nagyon-nagy élmény volt. Ha féltek a sebességtől, vagy nem szerettek egy száguldozó motorcsónakon kapaszkodni :-), akkor a másikat ajánlom - nyugisabb. De biztos vagyok benne, hogy az élmény a másikon is felejthetetlen. :-)

(Mi bálnalesen pl. hajót választottunk Zodiac helyett - ott hiba volt. Bár láttunk bálnát, nem 1et, de mire mi oda értünk volna a bálnák közelébe, addig 2-3 Zodiacos, már "simogatta" őket. Kb. melléjük ment. Pikk-pakk ugráltak a bálnák között. :-) - Enyhe túlzással élve persze. Ott a hajó lassú volt.)

Előzmény: Kod62 (3971)
Kod62 Creative Commons License 2019.05.26 0 0 3974

Értem, lehet ez a logika. Útitervre arra a napra is biztos van ötleted, mire mennyi időt szánjunk.

 

Előzmény: bm613 (3973)
bm613 Creative Commons License 2019.05.25 0 0 3973

Hiába van több honlap, én hármat néztem, és hajszálpontosan ugyanazt a foglaltságot mutatták. Szerintem ugyanazokra a járatokra adják el a jegyeket mind, egy központi rendszeren keresztül. A többi menet meg összejön azokból az utasokból, akik foglalás nélkül a helyszínen beálltak a sorba.

Előzmény: Kod62 (3972)
Kod62 Creative Commons License 2019.05.25 0 0 3972

Több cég is foglalkozik a hajós túrákkal. Lehet, hogy azokat a hajókat más honlapokon lehet foglalni.Én találtam jó pár céget, de mindegyik azt a fajta túrát hirdette, mint itt a Zodiac, ráadásul ugyanannyiért. Mondjuk kicsit sokkalom,de ha sokat filózok rajta, a sima, olcsóbbra már nem lesz helyünk. Igazából az időpont is kérdéses. 98 km-re lesz a szállásuk, és nem tudom "útközben" még hol állunk meg. Előző este Kirjubajarklausturban leszünk, estére pedig Berunesbe kell érnünk.A Távolság nem nagy, meg hosszú lesz az este is, ez nem vészes. Csak még az egész napi proram nincs meg. Talán holnap tudok vele foglalkozni, utána időpontot foglalni, de szívesem veszem az ötletedet is. Eddig mindent beépítettem.

Előzmény: bm613 (3970)
Kod62 Creative Commons License 2019.05.25 0 0 3971

Szerinted megéri a Zodiac túra a másikkal szemben? Az ára jóval drágább, annak arányában többet is nyújt? Jó közelebb megy a jéghegyekhez, stb. nem tudom érdemes-e ennyivel többet fizetni. A másik túrán is adnak meleg ruhát, vagy nem? Esővédő nadrágot még szándékomban áll venni, azt hiszem az kelleni fog. bár reménykedem a jó időben.

Előzmény: Tevemadár (3967)
bm613 Creative Commons License 2019.05.24 0 0 3970

Hm. Újra ránézve a honlapra elgondolkodtam. SOKKAL több hajó megy, mint amennyire foglalni lehet. Tavaly volt vagy 4-5 kétéltű, és folyamatosan szaladgáltak, szinte pihenőidő nélkül. Szóval óránként 6-8 menet minimum megy (a honlap szerint legalább félóránként 1, de tényleg még több volt), miközben 1-re lehet foglalni, azt sem minden órában. Tehát helyben is lehet helyet kapni, csak akkor kérdéses a várakozás.

Előzmény: Kod62 (3965)
bm613 Creative Commons License 2019.05.24 0 0 3969

Nincs megadva emailcímed, úgyhogy feltöltöttem drive-ra. Remélem, műxik :-) meg amúgy is egyszerűbb így.

 

https://drive.google.com/open?id=1cihGjJ2Q-pJCynGzbGF99hpnoXB-OEy0

 

Előzmény: Törölt nick (3968)
Törölt nick Creative Commons License 2019.05.24 0 0 3968

Sziasztok!

 

Mi is most mennénk majd juliusban párommal 12 napra, autóbérléssel. Én is elkérhetem az emlegetett Kisokost :)?

 

Kösziiiiiiiiiiii!

Tevemadár Creative Commons License 2019.05.23 0 0 3967

Szia

 

Mi 2018. szeptemberben voltunk (elvileg nem csúcs szezon már...). Előre vettünk jegyet itthonról. Jól tettük. Iszonyú sokan voltak. Az idő csapnivaló volt. Esett, volt vagy 5 fok, a vízen érződött vagy -10 -nek :-) :-). A Zodiac vezetője "csapatta" neki nagyon :-) (Elmondása szerint 52 csomóval...) De adnak nagyon meleg, vízhatlan overallt. Így, csak a kezem fázott, meg az orrom folyt végig :-) :-)

Nagyon nagy élmény volt. Örülök, hogy nem hagytuk ki. Szerintem nyárra foglaljatok előre!! Akkor még többen vannak. És nyáron olyan hideg sincs. Elvileg :-)

Előzmény: Kod62 (3963)
bm613 Creative Commons License 2019.05.22 0 0 3966

Ezt dobta elsőnek a google, itt van Zodiac meg sima kétéltű is:

http://icelagoon.is/prices/

Előzmény: Kod62 (3965)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!