Keresés

Részletes keresés

Alhazred Creative Commons License 2004.06.16 0 0 4504
szerintetek mi lesz a polgáriszolg.-al?

Engem most akarnak basztatni vele. Már kétszer sikerült halasztanom, most már nem valószinü h sikerül.

Tényleg jelentessem fel magam erőszakos bűncselekményért?
Vagy lehet vajon vmilyen ombuccmanóhoz fordulni (mittudomén, egyenlő esélyek nincsenek, meg ha már katonák nem vonulnak, stb...)?

Mert ha itt engem megszopatnak, s beraknak mondjuk betegtologatónak, első dolgom lesz, h kivágjam valamelyik vén szarost a negyedikről tolószékestől. Aztán utánaugrok.

Dr. Benjamin Justice Creative Commons License 2004.06.15 0 0 4503
Szerintem is. Nem szakmai hanem tisztan belpolitikai okokbol szigoritottak be annak idejen is. Nem kizart hogy most is megtennek -- habar pillanatnyilag nem tartom valoszinunek. De ez mar egy masik topic.
Előzmény: krapek2 (4501)
RSS Creative Commons License 2004.06.15 0 0 4502
Halla !

Külső szemlélőként 2 dolog :

1. Agyament Főtörzs baszakodása : tipikus. Nekünk leszereléskor akarta elvenni egy hasonszőrű a leszerelőzászlónkat, amit hónapokig színeztünk. Közöltük vele, hogy anyád, és ha nem akarod szétveretni az orcádat a városban, akkor leszoksz erről kisbarátom. Leszokott. De genetikusan bennük van ez a "0 farok vagyok - de fityegek !" mentalitás.
Mellesleg : ki az a 65M mintájú hadibarom, aki ezek után bevonul egy meg két hónapra ?!?! A hajléktalanok maximum. De még azoknak is jobb az aluljáró, mint a katonaság.

2. Ide kapcsolódik : a hivatásosok miért is tódulnának a lepukkant, összeomlott laktanyákba ? Szerintem aki odamegy, és meglátja hogy mi van, hamar felveszi a nyúlcipőt... Meg aztán a pénz is egy vicc, ha jól tudom.

Lássuk be : lóvé nélkül ez sem megy. Se sorállománnyal, se hivatásossal. Sz@rból nem lehet atombunkert felhúzni...

krapek2 Creative Commons License 2004.06.15 0 0 4501
nem a fideszel van a baj hanem a vezetőivel ilyen szempontból :(
twisty Creative Commons License 2004.06.15 0 0 4500
A sorkatonák leszerelésével párhuzamosan (tehát már év végére) hivatásos haderőnk lesz. Nekik ez lesz a főállásuk. Nem hinném, hogy lenne olyan kormány, amely kirugatná az összes katonáját, csak hogy sorkötelesek hivogasson be. A Fidesznek az volt a bajja, hogy túl korai a dolog. Várjuk meg az alkotmánymódosítást! Utána bezárják a sorozóközpontokat, átképzik vagy más beosztást kapnak a sorozáson dolgozók. Onnét már nem lesz visszaút.
Előzmény: Dr. Benjamin Justice (4499)
Dr. Benjamin Justice Creative Commons License 2004.06.15 0 0 4499
Attol fugg hogy az alkotmanymodositas, amit most meg tervezgetnek, atmegy-e. Ha igen akkor jo, ha nem, akkor vissza tudjak hozni rogton, de kerdes, megteszik-e. Mondjuk ahogy az elozo ciklusban viselkedtek, ez sajnos realis veszely.

A visszacsinalas engem szemely szerint nem nagyon erint mert iden toltom be a harmadik ixet.

Előzmény: bandi2 (4498)
bandi2 Creative Commons License 2004.06.15 0 0 4498
Haboru nem lesz, szerintem hamarabb fujhatnak olyan politikai szelek, hogy megint lesz bevonulas. Az, hogy most megszavaztak, hogy vege tenylegesen mit jelent? Ha mondjuk ketharmados fidesz kormany lesz, akkor 2 het alatt megint megszavazzak, hogy legyen es akkor megint bevonulas van? Vagy azert ez nem ilyen egyszeru? Hogy van ez?
Előzmény: Dr. Benjamin Justice (4497)
Dr. Benjamin Justice Creative Commons License 2004.06.15 0 0 4497
Inkabb o lesz az aki eztan majd 1-2 honapokra fog elmenni otthonrol. Mikor neha-neha talal maganak munkat...

Egyebkent en is azon gondolkodom hogy erdemes lenne most kikuzdeni egy E betut, mert ha haboru vagy stb lesz akkor az talan jol jon. Mit gondoltok?

Előzmény: twisty (4496)
twisty Creative Commons License 2004.06.14 0 0 4496
Főtörzs vagy hüje vagy téged nézett annak. A múlt heti kormánydöntés alapján több sorkatona nem vonul be a Magyar Királyi Haderőhöz. És ezt maga Juhász Feri mondta. Én megmondtam volna neki a helyedben, hisz vesztenivalod mar nincs/nem volt. :))
Előzmény: bandi2 (4495)
bandi2 Creative Commons License 2004.06.14 0 0 4495
Voltam ma masodfoku sorozason es azt mondja a fotorzs(?), hogy ne oruljon meg senki, mert igaz, hogy iden leszerel az utolso katona, de behivas meg lehet, akar 1-2 honapra is! Gondoltam magamban ki az a hulye aki meg elmenne, szanalmas volt, hogy ezzel probalja ijesztgeni az embereket.

Amugy, 8 ev idohuzas utan vegleg ALKALMATLAN lettem, vagyis johet mar barmilyen kormany, barmilyen rendelet reszemrol VEGE ;-)

I.Blasius Creative Commons License 2004.06.10 0 0 4494
Mivel a sorozás még fennmarad, így kiváncsi leszek mit kezd majd az állam azzal a sokezer emberrel, aki leszarja majd a sorozópapírt, "hiszen ha nincs bevonulás, minek menjek el a sorozásra felkiáltással".

Mivel a hírekben ez úgy jön le, hogy megszűnt a sorkatonaság intézménye Magyarországon (legalábbis amíg választási kampány van), akkor a legtöbb ember nem fogja érteni, hogy miért kap mégis sorozópapírt.

FelkupicaFeherFonok Creative Commons License 2004.06.10 0 0 4493
Ötlet polgári megúszására: valkivel feljelenteted magad erőszakos bűncselekmény miatt (pl. megütötted). A rendőrségről ezután érkező akármilyen papírt (idézést) utánaküldöd a polgármesteri hivatalnak, erre hivatkozva kéred a polgszolg iránti kérelem elbírálásának, vagy magának a polgszolgnak a megszüntetését. Megjön róla a papír -> ismerős visszavonja a feljelentést, és kész...
RSS Creative Commons License 2004.06.10 0 0 4492
Bocsi srácok, de EZEK UTÁN aki bemegy nekik polgárira, az indulhat a baleksági olimpián...

És mi lehet azzal a pár szerencsétlennek, akik ottmaradtak kopárok nélkül ? Örök kopaszok maradtak ? Vagy totális a beleszarás ? Van erről infó ?

FelkupicaFeherFonok Creative Commons License 2004.06.10 0 0 4491
honvedelem.hu / sajtoszemle / jun. 10.
"A Fidesz feltételként szabja a nemzetőrség felállítását is, amely egy 20 ezer fős, önkéntes szervezet lenne, amelyet katasztrófahelyzetekben mozgósítanának."
[Simicskó] "Példaként említette, hogy elsőként a Magyar Honvédség megtartóképességét kellene emelni, hogy ha valaki szerződéses katonának áll, ne hagyja ott a hadsereget néhány hónap után, látva a laktanyákban uralkodó körülményeket."
...amely körülmények a sorkatonáknak tökéletesen megfelelnek...
...hogy is volt ez a kettős mércés tanmese...
Tiv Creative Commons License 2004.06.09 0 0 4490
Én nagyon félek attól, hogy aki polgárira jelentkezett, azokkal bizony keményen letöltetik, ugyanis az (ha jól tudom) nem honvédelmi történet, másrészt nem politikai "tétel" és az olcsó munkarő ugye mindenkinek jól jön. Qrva nagy a kuss erről, ami sosem jelent jót :(

VALAKI nem tud pontos infromációt? Az egyik haveromnak is bent van a polgárija, hát asszem az egy elég komoly szopás lenne. Jah és ha jól tudom, 15 napon belül kérheted azt, hogy "mégis" katona lennék.

Előzmény: TeWe (4489)
TeWe Creative Commons License 2004.06.09 0 0 4489
Na és mi a fene lesz a polgári szolgálattal?
én pl. most az vagyok, hivatalosan még vagy jövő márciusig...
végig kell még robotolnom?
vagy novemberben az is megszűnik?
erről valahogy nincs pontos info mostanában...
twisty Creative Commons License 2004.06.09 0 0 4488
VÉGE !!!
http://www.honvedelem.hu/cikk.php?cikk=16664&next=
shifty Creative Commons License 2004.06.09 0 0 4487
ja az.
nemtokmittenni átlácc rajtam.
Előzmény: minimal (4482)
hjulsta2 Creative Commons License 2004.06.09 0 0 4486
ÚGY LEGYEN!!!

ÁMEN!!

http://index.hu/politika/belhirek/?main:2004.06.09.&181472

twisty Creative Commons License 2004.06.09 0 0 4485
Ki az aki szerint nem mondhatod? Amig nem kapod meg a polgari szolgalatrol a hatarozatot, addig visszavonhatod a kerelmedet, valami indoklassal.(na persze ha ezt egyszer eljatszod, akkor utana mar nem kerhetsz polgarit, ami eleg logikus..)
Előzmény: xptuner (4484)
xptuner Creative Commons License 2004.06.09 0 0 4484
"én le szerettem volna tudni egy életre polgárival. Dehát szünetel a katonaság (szeptemberi lettem volna), és azért teljesen hülyének nem nézetem magam, hogy beadok egy kérelmet mikor már nincs is ténylegesen katonaság."

Nekem már tényleg nem volt más választásom anno, ezért több mint 2 hónappal ezelőtt leadtam a polgáris kérelmet. De azóta nem jött semmi visszajelzés. Most ilyenkor mi van? Le kell majd töltenem ezt a szart, vagy megúszom?
Egyesek szerint egyszer mondhatom, hogy nem akarom mégsem a polgárit, mások szerint nem. Ejj de klassz ez a bizonytalanság...

Előzmény: marmalade (4483)
marmalade Creative Commons License 2004.06.09 0 0 4483
én le szerettem volna tudni egy életre polgárival. Dehát szünetel a katonaság (szeptemberi lettem volna), és azért teljesen hülyének nem nézetem magam, hogy beadok egy kérelmet mikor már nincs is ténylegesen katonaság.

de mi lesz, ha háború lesz (azért ennek a lehet?ségét sem szabad teljesen kizárni), vagy ahogy Juhász mondta és rendkívüli helyzet lesz? Ezek tényleg komolyan gondolnák több tízezer kiképzetlen, 'fegyvertelen' magyar fiatal halálba küldését.

Egyébként jelenleg, hogy m?ködik, háború idején is lehet kérni polgári szolgálatot. Vagy ilyenkor azért szigorodnak a dolgok. Véleményem szerint egy ilyen helyzetbe a felnött férfi lakosság fele alapból lerokkana, a többi valami mást találna ki, gondolom a hivatásosok is szétfutnának. És persze maradna azért ezer rambo, aki keményen ellenállna.

Harcoljon az aki kitalálta, én nem haragszom senkire. Engem ez tényleg aggaszt, nem akarok a frontra menni. Persze most lehet mondani, hogy civilként még szarabb helyzetbe lennék és még védtelenebb és kiszolgáltatobb lennék. Úgy érzem a kis lakásomba még elnyomott, leigázott polgárként is több lenne az esélyem a túlélésre, mint a magyar hon határában gólyótöltelékként.

minimal Creative Commons License 2004.06.09 0 0 4482
Én nem bohóckodok, mert nem mentem el a sorozásra.

A szóhasználatodból ítélve (pl.: vezér) jórtlklubnézőblikkolvasómunkásember vagy! :oD

Előzmény: shifty (4470)
bandi2 Creative Commons License 2004.06.09 0 0 4481
Ahogy korabban irtam hetfon megyek masodfoku sorozasra, majd megkerdezem toluk, hogy akkor most mi is van, aztan megosztom veletek is :) (amugy szerintem azert nem art, ha az embernek megvan az alkalmatlan papir, mondhatnak ezek barmit, fordulhat a szelirany...).
-Tamas- Creative Commons License 2004.06.09 0 0 4480
Én Júliusra vagyok "kiírva", ma úgy tűnik, minden el fog dőlni, jön-e az a cédulka, vagy sem.
Előzmény: dubai777 (4478)
twisty Creative Commons License 2004.06.08 0 0 4479
itt már nemlesz több vonulás. Ha Juhász aztmondta, akkor annak ugy kell lennie! ÖRÜLJÜNK!!!!

http://index.hu/politika/belhirek/?main:2004.06.08.&181307

(a miniszteri rendelet, mely felfüggeszti a sorozásokat csak napok kérdése, jövő héten minden kiderül)

Előzmény: dubai777 (4478)
dubai777 Creative Commons License 2004.06.08 0 0 4478
Ja, még valami: kapott már valaki behívót júliusra, netán értesítőt szeptemberre?

d.

Előzmény: Dr. Benjamin Justice (4474)
dubai777 Creative Commons License 2004.06.08 0 0 4477
Aszongyahogy: van ugye a rendelet, amely előírja, hogy mikor lesznek a bevonulások. Ebben július a következő dátum.

Február óta lebeg a fejem felett a pallos, azóta minden Magyar Közlönyt megnézek, és ez a rendelet még mindig hatályban van...

Akkor leszek igazán nyugodt, ha majd mindezek a nyilatkozatok jogszabályi keretek között is megjelennek. Hiszen tudjátok, - lassan mondták, hogy mindenki megértse - nem_lesz_gázáremelés...

További kérdés: nekem most bent van a polgáris kérelmem. Ha elfogadják, letöltöm. Ha elutasítják, akkor ha nem fellebbezek 8 napon belül, egy évre elvesztem a lehetőségét is, hogy polgárit kérjek. Viszont mi van, ha már nem is hívnának többet? Vagy mi van akkor, ha most nem lesz bevonulás, utána meg visszaállítják (rájönnek, hogy mégsem működik a "profi" hadsereg). Akkor hivatkozhatok arra, hogy azért nem fellebbeztem, mert "úgy tudtam", hogy már nem hívnak?

Valaki kicsit segítsen nekem rendszerezni a gondolatokat:-)

Köszi!

d.

Előzmény: Dr. Benjamin Justice (4474)
Törölt nick Creative Commons License 2004.06.08 0 0 4476
Végül is ez a legfontosabb kérdés, ami felmerülhet egy választás alkalmával, nem? :o)

ha hiszed ha nem, akinek tamogatnia kell penzzel a csaladjat, vagy netan sajat csaladja van, annak ez kozponti kerdes. arcodra fagy majd a mosoly, ha a par ezer forintos zsoldbol kell majd etetned a gyerekeidet.

Előzmény: minimal (4468)
twisty Creative Commons License 2004.06.08 0 0 4475
Most aztán kiderül, hogy kik is azok, akik
"csak beszélnek, csak beszélnek". Ezek után már muszáj lesz tartaniuk magukat ahhoz amit mondtak, vagy saját magukat járatják le, de elég alaposan (mondjuk ezen sem csodálkoznék, de azért bízakodom...)
Előzmény: Dr. Benjamin Justice (4474)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!