Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014.01.30 0 0 684
Egy Lansky már régóta tervben van. Anno az amcsi főnökömnél láttam először és már akkor elhatároztam, hogy veszek egyet, de valahogy mindig volt a környezetemben olyan ember (pl az említett főnököm), aki megélezte az élezni valókat. De a régi supertool-om recés pengéjét senki nem tudta normálisan megcsinálni, ezt az új szerzeményt pedig magam szeretném dédelgetni.
Szóval visszatérve a surge-re: csak azt nem értem, hogy az általam felbontott, szűz csomagolásban érkezett szerszámnak hogy lehet ilyen silány "éle"?? A 15 éve a kulcstartómon fityegő Micra, ami csak használva volt, de élezve meg sosem, élesebb mint az új surge.
Lehet, hogy a Leatherman csinál olyat, hogy javított szerszámot újból forgalomba hoz? A két fél részbe préselt dátum sem egyforma: az egyikben 0513, a másikban 0313 van.
Így (sajnos) utólag átfutva az eladó értékeléseit, van egy két olyan, hogy valaki javítottnak tűnő szerszámot kapott tőle. De ez minden más tekintetben, 100% hogy nem volt használva és a csomagolás is olyan volt, amit házi módszerekkel nem hiszem hogy meg lehet oldani. Meg nem is tartom valószínűnek, hogy egy több ezer tranzakciós, ebay-en is jelen lévő amerikai, túrafelszereléseket forgalmazó áruházban ilyen módszerekkel dolgoznak.
Elképzelhető, hogy gyárilag felújított cuccot kaptam?
Végül is az Apple is újra eladja az általa felújított iPhone-t...
Előzmény: KRAVEN (683)
KRAVEN Creative Commons License 2014.01.29 0 0 683

Igen, ez nem fenés, hanem köszörülés. Két egymással szemben forgó kő között áthúzzák és kész. Előnye, hogy gyors, hátránya... Azt épp látod. Van amikor nem úgy sikerül.

Tényleg javaslok egy Lansky szettet, mert sok évig jó, természetesen nem csak Leatherman-hez.

Ui.: A Surge nagyon jó szerszám. Sokáig a kedvencem volt, most holtversenyben van egy Charge TTi-al :-) Fend meg tisztességgel, vagy vidd el profihoz, mert érdemes!

Előzmény: Törölt nick (682)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.28 0 0 682

Előzmény: KRAVEN (680)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.28 0 0 681

Ez sajnos nem annyira éles mint amennyire elvárnám. Az él felületén látni hogy elég durva kővel van megmunkálva. Már azt is gondoltam, hogy belefutottam egy kínai koppintásba. De egy korrekt ebayes boltból vettem amcsiból, és az egész szerszám kidolgozása nagyon profi, leathermanhoz méltó,  minőségi munka. Megpróbálok egy normális képet ferakni róla. 

Előzmény: KRAVEN (680)
KRAVEN Creative Commons License 2014.01.27 0 0 680

Új korában minden Leathermanom éles volt. Előbb utóbb viszont mindegyiket élezni kell. Én a Lansky szettet ajánlom. Nem túl drága és minden késhez remek. 25 fokos munkaél és szó szerint borotvál. Egyedül a Charge TTi S30V pengéjéhez nem jó, de azt úgy is ritkán kell fenni.

Előzmény: Törölt nick (677)
emcett79 Creative Commons License 2014.01.26 0 0 679

Semmi közöm a dologhoz, de nagyon korrektek vagytok! ;-)

Előzmény: Kapsel (676)
baso Creative Commons License 2014.01.26 0 0 678

Köszönöm kapsel keresni foglak.

Előzmény: Kapsel (676)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.26 0 0 677

Sziasztok! Nagy megelégedéssel használtam majd' 20 évig  egy leatherman supertool-t, de elérkezett a csere ideje és vettem (ebay-en) egy surge szerszerszámot. A szerszámmal meg lennék elégedve csak nem elég élesek a kések rajt. A supertool-t mikor mikor megvettem, olyan volt mint a borotva, ez meg majdnem hogy életlen. Valakinek hasonló tapasztalat? 

Kapsel Creative Commons License 2014.01.25 0 0 676

az audaxtrade.hu oldalon ott vannak az elérhetőségeink, hívj fel minket, keresd a Kristófot (ez vagyok én) és megoldjuk.

Előzmény: baso (675)
baso Creative Commons License 2014.01.25 0 0 675

Külföldön vásárol, és a számla sincs meg.

Előzmény: Baranyi Zolt (673)
Kapsel Creative Commons License 2014.01.23 0 0 674

Miért nem cserélteted ki garanciában az egész szerszámot? 

Előzmény: Baranyi Zolt (672)
Baranyi Zolt Creative Commons License 2014.01.23 0 0 673

Az előbb lemaradt a kép.

Baranyi Zolt Creative Commons License 2014.01.23 0 0 672

Sziasztok 

Keresek leatherman blast-ot alkatrésznek, vagy a becsukódást biztosító lemezt. Az enyémről valahogy el veszett. A képen Locking mechanisms-ként van fel tüntetve.

Eszeveszett Va$$h Creative Commons License 2013.12.16 0 0 671

Sziasztok!

 

Ha valakinek vannak tapasztalatai a SURGE-típussal, kérem írjon egy két véleményt, tanácsot ha lehet, mert rendeltem egyet és szeretném tudni mire számíthatok, és mások mit tapasztaltak ezzel az eszközzel kapcsolatban.

 

Előre is köszönöm.

kocoska007 Creative Commons License 2013.08.14 0 0 670

Sziasztok,

 

repi ajándékként hozzájutottam egy Leatherman Charge ALX-hez, mivel ez nem az első hasonló termékem, nekem nincs rá szükségem.

Eladom. Akit komolyan érdekel, publikus az e-mail címem, ide ritkán járok fel!

 

Biztos vagyok benne, hogy meg tudunk egyezni!

 

Üdv.

 

Kapsel Creative Commons License 2013.07.24 0 0 669

Azt hiszem, ezt nem baj ha belinkelem ide: 

A szükséges minimum, a multiszerszám

Jómagam vagy húsz éve hallottam először a multiszerszámokról. Egy barátom akkor kezdte el forgalmazni itthon a Leatherman márkájú szerszámokat. Emlékszem, milyen lelkesen mesélt róluk, mi meg milyen bambán néztünk, hogy mi is ez a hülyeség. Aztán persze megtanultuk.  [...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

KRAVEN Creative Commons License 2013.06.27 0 0 668

Ezért szép az internet. Ketten alkottunk véleményt a Skeletoolról, gyakorlatilag egymás szöges ellentétét. :-) Bárki kiválogathatja amelyiket akarja.

Előzmény: Kapsel (666)
Kapsel Creative Commons License 2013.06.27 0 0 667

Még egy dolog, amennyiben most aktuális a Skeletool vétel nálad (vagy bármilyen más Leatherman), akkor megemlíteném, hogy a kalandorbazar pont hu webshopon (partnerünk) ezen a héten 10% kedvezménnyel lehet őket beszerezni.

 

Ha érdekel, hogyan lehet a kedvezményt érvényesíteni akkor írj email-t (kristof kukac audaxtrade pont hu), illetve érdemes feliratkozni a leatherman.hu-n a hírlevelünkre (nem kell megijedni, nem fogjuk teleszórni a levelezőprogramotokat hírlevelekkel, átlagosan havonta egyszer küldünk, csak akkor, amikor tényleg van vmi akció vagy újdonság) 

Előzmény: Kapsel (666)
Kapsel Creative Commons License 2013.06.27 0 0 666

Én ugye ebből a szempontból kényelmes helyzetben vagyok, mert bármelyik Leatherman-t hordhatnám, de úgy alakult, hogy évek óta egy Skeletool CX a napi használatú cucc. Komolyabb munkára nyilván nem alkalmas, de arra pl számítógépszerelésre, csomagbontásra és egyéb kisebb dolgokra tökéletes. Kicsi a súlya és abszolút nem zavaró ha bent lapul a farmerzsebben.

 

A Freestyle már más tészta, totál értelmetlen cuccnak tartom. A Skeletoolnál is kisebb (mintha levágták volna a Skele karabiner részét), ezért ha késtént használod kicsi a markolat, és ami a legnagyobb bajom vele, hogy nincs benne egyáltalán csavarhúzó.

 

Skeletoolból egyébként felesleges a CX-et venni, a sima ugyanolyan jó, az eltérő késpenge anyag hétköznapi használat mellett nem jelent észrevehető különbséget. A fekete színezés meg a karbon betét a CX-nél meg egyszerű parasztvakitás. 

Előzmény: Powerplant (665)
Powerplant Creative Commons License 2013.06.26 0 0 665

 

ez a mire kell kérdés...

inkább késes/bicskás vagyok - de itt is adódik a válasz:  c s a k  :-)

 

 

Előzmény: KRAVEN (664)
KRAVEN Creative Commons License 2013.06.26 0 0 664

Azért van különbség a kettő között, hidd el.

El kell döntened mire kell. Meg kell tapizni, ki kell próbálni. Nagyon úgysem tudsz "mellényúlni" :-)

Előzmény: Powerplant (663)
Powerplant Creative Commons License 2013.06.26 0 0 663

 

elméletileg összecsukva 10cm a skeletool és a wave is - éppen most néztem. a penge vajon mekkora...

 

 

Előzmény: KRAVEN (661)
Powerplant Creative Commons License 2013.06.26 0 0 662

 

na valahogy így vagyok - képről tetszik csak éppen a zseb kategóriában vannak. ha látom és kézbe veszem őket tuti könnyebb a döntés (áááá félek könnyű lesz így is...) de mondjuk nem hinném h csalódást okoznának, biztos lenne olyan alkalom amikor azok lennének nálam szívesebben stb stb. sokáig svájcibicskát hordtam - az sem nagyobb. mint kiskés elmegy.

 

 

Előzmény: KRAVEN (661)
KRAVEN Creative Commons License 2013.06.26 0 0 661

A véleményem nem mérvadó, de:

Képen nagyon tetszett a skeletool. Aztán kézbevéve az első gondolatom az volt, hogy ez szerszámnak és teljes késnek kicsi, "kulcstartónak" túl nagy. Szóval nekem nem jött be, mint használati eszköz, pedig a design-ja nagyon tetszik (előbb utóbb azért lesz egy :-)). A Freestyle-lal még nem ismerkedtem meg közelebbről.

Előzmény: Powerplant (660)
Powerplant Creative Commons License 2013.06.26 0 0 660

 

nos én még a 'lett még egy jópár' állapot előtt vagyok... :-)

ajándéklistám első helyére felkerült a surge. továbbá kinéztem még a skeletool és a freestyle típusokat.

 

amúgy az utóbbi kettőről kinek mi a véleménye?

 

 

Előzmény: KRAVEN (658)
KRAVEN Creative Commons License 2013.06.26 0 0 659

Az OHT-ről eyből a Gerber plier 600 szerszám jut az eszembe, csak ezen kívül vannak a plusz funkciók. Az a szerszám nem tetszett nekem, nem állt kézre. A Leathermant nem tudtam még közelebbről megvizsgálni, remélem "masszívabb", mint  a vetélytárs, mert az komoly igénybevételre nem alkalmas.

 

A rugós fej meg nem is értem miért tartott ennyi ideig. A naegyed annyiba kerülő  Gerber Suspension, de még a 5000 forintos Compact és Dice szerszámai is mind rugós fogóval vannak ellátva, ami bizony néha nagyon hasznos. Ebben sajnos egy kicsit lemaradt a nagy L. De legalább már van :-)

Előzmény: Kapsel (638)
KRAVEN Creative Commons License 2013.06.25 0 0 658

Ez érdekes, mert az első szerszámom egy Surge volt. Aztán lett még egy jópár (Kick, Fuse, Charge, Wave, Blast...) Szóval nagon szerettem, rengeteget használtam és nem épp kímélő üzemmódban. Aztán mikor rájöttem, hogy nem kell mindent egy szem multitoollal megoldani, lehet más szerszámokat is használni, onnantól egyre többen volt az övemen kisebb Leatherman. Jelenleg a legtöbbet a Charge TTi-t (ez gyakorlatilag egy "túl" hypolt Wave :-)) hordom a tokban egy bit kittel, meg egy Maglite soliterrel.

 

Egyre inkább a Wave-et tartom én is a legjobb kompromisszumnak (ár/érték), viszont ha erős SZERSZÁM kell, akkor Surge, vagy SuperTool.

Előzmény: Powerplant (652)
emcett79 Creative Commons License 2013.06.24 0 0 657

Köszönöm a választ, valószínűleg be fogok szerezni egy Crater c33T-t! :-)

Előzmény: Kapsel (656)
Kapsel Creative Commons License 2013.06.24 0 0 656

Igen.

Előzmény: emcett79 (655)
emcett79 Creative Commons License 2013.06.20 0 0 655

Akkor elvileg ha vásárolok egy c33t-t, és gond van vele, akkor vihetem hozzátok?

Előzmény: Kapsel (654)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!