Keresés

Részletes keresés

T.N.I. Creative Commons License 2019.02.21 0 0 8932

Sziasztok !
Egy könnyű feladat Nektek megoldhatatlan probléma nekem, kérlek segítetek!
Egy számgenerátor 1-3000-ig egymás alá beírja a számokat egy fájlba.
Minden számnál megnyitja a proba.txt fájlt és hozzáír, ezért nagyon nagyon lassú.
Kérlek javítsátok már ki, hogy gyorsabb legyen. kb 1000000-ig kellene működnie.
Köszönöm szépen.

Itt a forrás:



procedure TForm1.Button1Click(Sender: TObject);
var f: TextFile;
a :  word;
begin
  a:=1;

   While a<3000 do
       begin


   AssignFile(f,'proba.txt');
  {$I-}
  Reset(f);
  if IOResult<>0 then Rewrite(f)
  else Append(f);
  {$I+}
  Writeln(f,(a));
  CloseFile(f);
  a:=a+1;
  end;

end;


end.


 

 

egy hazafi Creative Commons License 2019.01.29 0 0 8931

Hű, ez nagyon jól néz ki! Hasznosítani fogom; köszönöm szépen!

Előzmény: Crack_f (8930)
Crack_f Creative Commons License 2019.01.26 0 0 8930

 

 

Előzmény: egy hazafi (8928)
Crack_f Creative Commons License 2019.01.26 0 0 8929

"Mi nem jó a képeken látható kódomban? "

 

Kb. semmi.

 

A bitmap-ek létre sincsenek hozva (TBitmap.create), akkor hogy is töltődnének bele képek?  Azon túl, van 1000 betegsége. 

Az egész rosszul strukturált, nagyon logikátlan.

 

Előzmény: egy hazafi (8928)
egy hazafi Creative Commons License 2019.01.22 0 0 8928

Sziasztok ismét!

Most egy kis játékot próbálok összeügyködni Delphivel, de már azzal elakadtam, hogy kirajzoljak animálva egy figurát. Az alképeit váltogatná, de kirajzolás helyett mindenféle Acces violations-ös hibaüzenetet kapok. Mi nem jó a képeken látható kódomban?

NevemTeve Creative Commons License 2018.12.25 0 0 8927
Előzmény: NevemTeve (8925)
Crack_r Creative Commons License 2018.12.25 -2 1 8926

A delphi beépített helpje elég informatív forrás.

 

Előzmény: NevemTeve (8925)
NevemTeve Creative Commons License 2018.12.25 0 0 8925

Off: Van valahol valami jó kis áttektintés, hogy melyik Delphi-verzióban melyik string-típus éppen mit is jelent?

Előzmény: Crack_r (8924)
Crack_r Creative Commons License 2018.12.25 -3 1 8924

"teljesen megőrjítenek benne ezek az adattípus inkompatibilitási problémák."

 

Tekintve, hogy ezeket TE generálod, itt lenne az ideje, hogy megtanulj programot fejleszteni. A-tól Z-ig.

Előzmény: egy hazafi (8922)
kisspetya Creative Commons License 2018.12.24 0 0 8923

El kellene dönteni, hogy milyen típusokkal akarsz dolgozni.
Ahogy az előbb csináltad, string-ben stringet a pos függvénnyel kereshetsz, ami integert ad vissza:

function Pos(Str, Source : string): integer;
Szerintem a te esetedben ez bőven elég.

Előzmény: egy hazafi (8921)
egy hazafi Creative Commons License 2018.12.23 0 0 8922

Csináltam egy képet erről a progimról; teljesen megőrjítenek benne ezek az adattípus inkompatibilitási problémák.

Előzmény: egy hazafi (8921)
egy hazafi Creative Commons License 2018.12.23 0 0 8921

Azért, mert egy karakterlánc előfordulási helyét szeretném megtalálni egy másikban, és most ez a StringPos-sal sem megy.

Erre:

hely:=strpos(sor,'</green>');

is azt írja ki, hogy:

Incompatible types: 'String' and 'PansiChar';

Előzmény: _szergej_ (8920)
_szergej_ Creative Commons License 2018.12.22 0 0 8920

A pos függvényt csak végszükség esetén használnám

Miert? Par sorral feljebb a 'case 0' agban is hasznaltad... Masreszt a strscan fuggveny pchar-t ad vissza, nem integert (j), azzal ott fogsz elakadni.

Előzmény: egy hazafi (8919)
egy hazafi Creative Commons License 2018.12.22 0 0 8919

A pos függvényt csak végszükség esetén használnám; PAnsiChar-rá meg nem tudom tenni hibaüzenet nélkül, mert az eredeti szöveg nem AnsiString, hanem csak string típusú.

Azt akarnám megoldani, hogy egy string típusú szövegből bizonyos írásjelek előfordulása között olvassak ki mondatrészt (most: < és > között).

Előzmény: _szergej_ (8918)
_szergej_ Creative Commons License 2018.12.22 0 0 8918

Pedig a hibauzenet egyertelmu: az strscan PAnsiChar tipust var te pedig stringet adtal meg (sor, sor2: string). Vagy alakitsd at PAnsiCharra a sor-t vagy hasznald a pos fuggvenyt - 5 sorral lejjebb ott van a kododban kikommentezve!

Előzmény: egy hazafi (8917)
egy hazafi Creative Commons License 2018.12.22 0 0 8917

Köszönöm szépen; valószínűleg az volt, amit említettél (hej, de régen Turbo Pascaloztam már, hogy erre emlékezzek :-) ). De most meg ez nem tetszik neki:

for j:=strscan(sor,'<') to strscan(sor,'>') do

Az strscan-nél írja ki, hogy "Incompatible types: 'String' and 'PAnsiChar'. Ennél mit rontottam el? Nem jól kérem be az írásjel első előfordulását? Vagy a függvénynevet rosszul adtam meg?

Előzmény: NevemTeve (8916)
NevemTeve Creative Commons License 2018.12.22 0 0 8916

A case egyes ágainak utasításait begin és end közé kellene tenni.

Előzmény: egy hazafi (8915)
egy hazafi Creative Commons License 2018.12.22 0 0 8915

Sziasztok!
Valaki éles szemű hozzáértő meglátná a hibát a melléklet képen lévőkódomban és leírná nekem, hogy miért írja ki a Delphi7 fordítója a jelzett sorra, hogy: Constant expression expected?
Adott karaktertől adott karakterig akarom kimásolni egy szöveg:

Nem;Sikerült!
Nem<Sikerült másodjára is!>
tartalmát és kiíratni azt. Nem jól fűzöm össze a szöveget, vagy rossz adattípusként adom meg, vagy mi lehet a baj?

egy hazafi Creative Commons License 2018.11.14 0 0 8914

Köszönöm a választ; ki is próbálom!

(Akkor ennyit az internetről letölthető jegyzetekről, amikben olyan sületlenségek is előfordulnak, amit én is kimásoltam a programomba... >:-( ).

Előzmény: kisspetya (8913)
kisspetya Creative Commons License 2018.11.14 0 0 8913

TBitmap-et nem így kell másolni. Te csak a referenciát tárolod az osztályodban, amit a Free-vel szépen fel is szabadítasz, ezért hal be. Használd a TBitmap.Assign-t: kepe.Assign(sajatkepe);

 

Példa itt:
http://docwiki.embarcadero.com/CodeExamples/Tokyo/en/LoadFromFile_(Delphi)

Előzmény: egy hazafi (8910)
egy hazafi Creative Commons License 2018.11.14 0 0 8912

Szia!

Én ezt a Delphi Explorer-t nem ismerem, mert Delphi 7-et használok, de találtam egy ilyen oldalt:

https://archive.org/details/turbodelphi_10

Nem tudom, hogy ez aktív-e még meg hogy jó-e neked, de nézd meg, hátha.

Előzmény: Törölt nick (8911)
Törölt nick Creative Commons License 2018.11.13 0 1 8911

Üdv! A Delphi Explorer-t (ingyenes) honnan lehet letölteni és regisztrálni?

A honlapon nem találom.

egy hazafi Creative Commons License 2018.11.12 0 0 8910

Sziasztok!

Valaki elmondaná, hogy mi a hiba az alábbi programkódomban? Mindössze azt csinálná, hogy véletlenszerű helyekre kirakná a képeket és a kiírást ('TV:'), de ehelyett lefagy nekem meg memóriahozzáférési hibákat ír ki (kép nélkül, csak a kiírással jó):

 

unit kepobjtomb;

 

interface

 

uses
Windows, Messages, SysUtils, Variants, Classes, Graphics, Controls, Forms,
Dialogs;

 

type
TForm1 = class(TForm)
procedure FormCreate(Sender: TObject);
procedure FormPaint(Sender: TObject);
private
{ Private declarations }
public
{ Public declarations }
end;

 

type
Televizio = class
xhely, yhely: integer;
kepe: TBitmap;
constructor Letrehoz(idex,idey: integer; sajatkepe: TBitmap);
end;

 

var
Form1: TForm1;
tvdarab: integer;
tvtomb: array of Televizio;

 

implementation

 

constructor Televizio.Letrehoz(idex,idey: integer; sajatkepe: TBitmap);
begin
xhely:=idex;
yhely:=idey;
kepe:=sajatkepe;
end;

 

{$R *.dfm}

 

procedure TForm1.FormCreate(Sender: TObject);
var tvkepe: TBitmap;
var i: integer;
begin
randomize;
tvkepe:=TBitmap.Create;
tvkepe.LoadFromFile('d:Orion_Videotonviditv.bmp');
tvdarab:=round(random(10))+1;
SetLength(tvtomb, tvdarab);
for i:=0 to tvdarab do
begin
tvtomb[i]:=Televizio.Letrehoz(round(random(1000))+1,round(random(1000))+1,tvkepe);
end;
tvkepe.Free;
end;

 

procedure TForm1.FormPaint(Sender: TObject);
var i: integer;
begin
for i:=0 to tvdarab do
begin
Canvas.Draw(tvtomb[i].xhely,tvtomb[i].yhely,tvtomb[i].kepe);
Canvas.TextOut(tvtomb[i].xhely-5,tvtomb[i].yhely-5,'TV:');
end;
end;

 

end.

coolertobi Creative Commons License 2017.08.14 0 0 8909

Sziasztok !

 

Lenne egy kérdésem, nem tudom más is bele futott e.

 

  Bitmap:= TBitmap.Create;
  try
   Bitmap.LoadFromFile(RQA_Setup.Logo_E.Text);
   Clipboard.Assign(Bitmap);
   WB.ActiveSheet.Cells[3, 11].Select;
   WB.ActiveSheet.Paste;
  finally
   Bitmap.Free;
  end;

Excel táblába feltöltök egy BMP-t. Semmi gond nem is volt ezzel a legutóbbi win10 frissítésig. XP és Win7 alatt tökéletes de Win10 alatt a kép mérete kisebb lett.

Van e valakinek ötlete erre.

 

Köszönöm.

fpeter76 Creative Commons License 2017.05.26 0 0 8908

Helyesen: C++-szal.

Nincs olyan szó, hogy "pluszal".

 

Előbb a magyar szintaktikával barátkozz meg szerintem. ;)

Előzmény: Giskard50 (8904)
Hivatalból_vesztes Creative Commons License 2016.07.09 0 1 8907

Össze tudod foglalni, hogy ennek az írásodnak mi volt a lényege? Mondjuk két mondatban?

Számomra majdnem olyan, mintha valami bullshit generátorral lett volna összerakva. 

Az biztos, hogy nem arra válasz, amit én írtam. Ha egyáltalán arra akartál volna válaszolni. 

 

Előzmény: lxt (8906)
lxt Creative Commons License 2016.07.08 0 0 8906

Általában, de különösen a programozás gondolatával barátkozó emberek abban a tévedésben élnek, hogy a munkájuk, mármint a (jó esetben általuk) tervezett program sikere, az alkalmazott programozási nyelv függvénye. Persze ez nem írható a rovásukra... immár tényleg ez a helyzet.:-)

 

Ezért is, lassan szakmunká(s)nak számít a (programozott) programozó.:-)

Lényegében: a programozói munka automatizálására tett kísérletekről szólnak a fejlesztések – a legújabb fejlesztői rendszerek, az azokhoz eszkábált nyelvek.

A Föld nevezetű (profit)versenypályán ugyanis nem mellékes a végtermék rendszerbe kerülésének ideje és költsége. Ennyit a kreativitásról.

Ugyanakkor nem hagyhatóak figyelmen kívül az egyre-másra megjelenő technológiai újítások. És úgy lehet, kellenek a kezelésüket segítően automatizált (kész) eljárás-és függvénytárak – mert minek vacakolna (követne el sorra elemi hibákat) ezek felprogramozásával a (programozó) szaki; ok, van értelme.

 

De könyörgök!:-)

Nem azért ülünk le kódolni, hogy 23 (tulajdonság beállítására irányuló) kattintással létrehozzuk a tízezredik időjárás előrejelző applikációt (opcionálisan választható színű és opacitású háttérrel) – amely programozói munka során az utolsó simítás, a jelentést (adatokat) szolgáltató szerver címének beállítása – na jó, azok (automatizált) feldolgozása és megjelenítése.

 

Nem megváltani kell a világot; elég volna azt csak megérteni... majd szólni egy programozónak, hogy modellezze.:-)

 

A virtuális valóság ujjbeggyel (vagy akár írisszel, hovatovább gondolattal) történő érintésének lehetőségét, annak időtartamát, valamint haladási irányát… továbbra is lényegtelennek tartom.:-)

Előzmény: Hivatalból_vesztes (8905)
Hivatalból_vesztes Creative Commons License 2016.07.08 0 0 8905

Miért ne lehetne? A programozási nyelvnek bizonyos köze van csak ahhoz, hogy milyen funkciókat lehet majd érintőképernyővel megcsinálni. Az alap egér kattintás az érintőképernyő esetében egy simpla érintés. Tehát egyszerű érintőképernyős alkalmazás esetében csak a control-oknak, amiket a felhasználó használ a képernyőn, kell nagyobbnak lennie, és kész. Azért, hogy meg tudja kényelmesen érinteni. Már a 2000-es években volt érintőképernyős NEC monitorom, és Delphi 5-ben csináltam alkalmazást Windows-ra, ami csak annyiban különbözött egy szokásostól, hogy a gombok, legördülő menük, és egyéb elemek nagyobbak voltak, hogy kényelmesen újjal meg lehessen őket érinteni. Nem volt ezzel semmi probléma. 

 

Amit a modernebb Delphi verziók támogatnak, az a több újjas érintés, és az okostelefonoknál megszokott érintések, és gesztusok. 

Nyilván ez sokkal tágabb lehetőségeket ad, mint egy szimpla, vagy hoszú érintés, de ettől még egy bármilyen programnyelvben megírt alkalmazást lehet érintőképernyőre optimalizálni a control-ok méretének növelésével, és a képernyő elemek átrendezésével. Tehát nem programnyelv, és verzió függő ez a dolog. 

 

Éttermekben manapság is használnak érintőképernyő monitorokat, és a számítógépeken egy régi programnyelv által írt alkalmazás fut, amit úgy készítettek el, hogy kényelmesen lehessen kezelni újjal. 

 

Előzmény: Giskard50 (8901)
Giskard50 Creative Commons License 2016.06.25 0 0 8904

Általában egyből látom, hogy egy programot hogy is kellene felépíteni, aztán jön a szintaktika, ami sok sok időbe telik.
Megpróbálkoztam a C++ -al is, de a begin end - et annyira szemléletesnek tartom, hogy nem vette be a gyomrom {} ezeket. (talán minden { ilyen után teszek egy begin-t (Hi))

Előzmény: Giskard50 (8903)
Giskard50 Creative Commons License 2016.06.25 0 0 8903

Nagyon köszönöm a választ.
Nem vagyok programozó (csak pögyögök, delphi-ben), ez egy olyan ismerősöm kérése , akit bizonyos okokból nem utasíthatok vissza. Nem volt dolgom még ilyesmivel (a telefonom is egy siemens c45 (ha manapság mond ez bárkinek valamit is)). Asztali gépre kell és a monitor még csak ezután lesz beszerezve.
De az első sor : "Tudsz"  ad némi reményt.

Előzmény: lxt (8902)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!