Keresés

Részletes keresés

wizardry8 Creative Commons License 2020.02.09 0 0 70729

Én azt nem értem hogy tegnap csak úgy sétálgattam a kerületben 4+6 km = 1+2 óra.

Ha viszont elmegyek túrázni akkor 10 km = 7-8 óra reggeltől estéig.

Ezen mindig elcsodálkozok.

Lehet hogy időzónákon is átmegyek? :)

hadidoki Creative Commons License 2020.02.09 0 0 70728

Pedig én úgy hallottam az egyetemen, hogy a nap 24 órából és egy éjszakából áll...   :)

Előzmény: V43 1279 (70727)
V43 1279 Creative Commons License 2020.02.09 0 0 70727

Az is SPP, a szlovén :)

Legfeljebb távlati tervekben, apránként.

A tavaly szeptember végi első szakasz beszámolóját is megírnám végre, ha nem 24 órából állna nekem is egy nap (a bevezetés megvan már).

Előzmény: jzp2107 (70726)
jzp2107 Creative Commons License 2020.02.09 -1 1 70726

ezzel nem szemezgetsz?

https://www.slavonski-planinari.hr/images/stories/tekstovi/spp_velika.jpg

ha jól emlékszem, valami szlovént emlegettél hogy tervben van

Előzmény: V43 1279 (70725)
V43 1279 Creative Commons License 2020.02.08 -2 0 70725

"nem is tudtam hogy V43-on (meg sétálósón?) kívül van más aki az SNP-t teljesítette"

4-en vagyunk tudomásom szerint magyar lakhelyű magyar teljesítők. Az első teljesítő nevét nem tudjuk, a második Sétálós, a harmadik én vagyok, a negyedik pedig Gábor, aki szintén csoporttársam volt, mint Sétálós, vele jártuk be ketten félig az SNP-t sátrazva. 2017. novembere óta nem tudok/tudunk másról.

Természetesen aki nem igazolta a túráját, de mégis végigjárta, arról nem tudunk/tudhatunk, meg a KST sem.

Előzmény: jzp2107 (70720)
jzp2107 Creative Commons License 2020.02.06 -2 0 70724

nem, Márkus apukára gondoltam

azt mondta azért maradt félbe az OKT-ja mert inkább SNP-ztek meg Alpokba jártak, pont mint te, gyanús.. :-)

Előzmény: AttHunter (70723)
AttHunter Creative Commons License 2020.02.06 0 0 70723

Rokiék megemlítését én is nagyon hiányoltam. Azért jó volt hallani, hogy sok ember kimegy és túrázik. Hogy ez az MTSZ, a propaganda eredménye, vagy egyszerűen csak divat a fiataloknál, ezt majd az idő eldönti. A rozé fogyasztásunk is megugrott az elmúlt években, mert divat lett. Aztán most csökken, mert más a divat. Elnézést az alkoholos párhuzamért, de ez jutott eszembe.

A család nekem is nagyon szimpi volt, nem tudom mennyi szülői ráhatás kellett a túrákhoz, korán kelésekhez. Minden esetre, ha valaki jó példát lát és jó helyről mintavételez, az megfertőződik és túrázni fog. Vagy nem. :)

Érdekes, Boldogkőről nekem is a sárgabarack ugrik be. Vannak még véletlenek.

Remélem nem rám gondoltál SNP teljesítőként, mert ilyet nem állítottam, hiszen nem is csináltam meg. Csupán harminc-harmincöt éve rengeteget járkáltam arrafelé, meg az Alpokban is. Hol túráztunk, hol sífutottunk, hol hegyetmásztunk. Sok-sok ismerős táj emléke elevenedett meg V43 leírásai nyomán. Persze még most is ki-ki járkálunk évente párszor nosztalgiázni. Nem hiszem, hogy lesz annyi időm és erőm, hogy valaha szervezetten végigjárjam. Bár az is igaz: Soha ne mond, hogy soha. :)

Előzmény: jzp2107 (70720)
olahtamas Creative Commons License 2020.02.05 0 1 70722

ha valaki 20 km szakaszokban csinálja és hétvégenként túrázik, akkor statisztikailag kb stimmel.

72 hétvége 2x 200km átlagos utazással  az 28800km.

Előzmény: Fődíszpinty (70721)
Fődíszpinty Creative Commons License 2020.02.05 -1 1 70721

Üdv ha valaki a facen még nem találkozott vele. Érdekes, hogy többeknek is más stílusú bejárással hasonló számok jöttek ki. A döbbenetes a 30000 km utazás a beszállópontokra. Mármint a Kör esetében.

https://diszpintyekakeken.blog.hu/2020/02/04/okt_koltsegelemzes?dashboard_position=230023444

jzp2107 Creative Commons License 2020.02.05 -1 3 70720

"igazolnunk kell hogy felkerestük az adott pontokat"

nem akarok szőrszálhasogató lenni, de ezek után ne csodálkozzunk hogy a zemberek érintőpontos mozgalomként fogják fel az OKT-t ha az MTSZ "szóvivője" is ezt mondja a TV-ben (túúúdom, el kell olvasni a füzet elején a kiírást, csakhogy manapság mindenki utál olvasni - sajnos)

sajnálom hogy Rokiékról alig esett szó..

a kéktúrázó/sátrazó család viszont jó volt, kár hogy nem mutattak képet felmálházva, kíváncsi lennék mennyit visz az apuka és mennyit az ifjoncok

kölykök kenték/vágták a településeket, ezt én elrontottam, nálunk ez úgy néz ki hogy "apa emlékszel arra a túrára amikor út közben azt a sok sárgabarackot kaptuk és volt ott az a vár? igen, Boldogkő vára" :-)

nem is tudtam hogy V43-on (meg sétálósón?) kívül van más aki az SNP-t teljesítette

Előzmény: AttHunter (70719)
AttHunter Creative Commons License 2020.02.05 0 2 70719

Ha valakit esetleg érdekel és nem látta, tegnap volt az Ózonon, az Egyenlítőben:

https://www.youtube.com/watch?v=GvFKW0dhiQk

annyi baj legyen Creative Commons License 2020.02.04 0 1 70718

"az EXCEL adatbázis-kezelő"

Nem, az Excel az táblázatkezelő, aminek vannak nagyon korlátozott adatbáziskezelői funkciói. A táblázat csupán az adatmodell adott lekérdezésének az eredménye, nem az adatbázis. Az adatbáziskezelő az adatok teljes kapcsolatával foglalkozik, míg a táblázatkezelő az adatok egy bizonyos szempont szerinti megjelenítésével.
Nem véletlenül van lehetőség az Excelben adatforrásként kapcsolódni valódi adatbázisokhoz (access, sql): hogy az azokból készült lekérdezéseket meg lehessen jeleníteni.
A táblázat nem adatbázis, hanem az adatok adott szempontok alapján megjelenített halmaza.

Előzmény: Güsziológus (70716)
Güsziológus Creative Commons License 2020.02.04 -3 0 70717

"Az MTSZ-nél is alakul a központi nyilvántartás, talán előbb-utóbb lesz is belőle valami."

Én örülnék a legjobban, ha nem csak alakulna, hanem el is készülne.

2019-ben megjelent a felújított / felújítandó útvonal két végpontja, névvel, és két koordinátával, eltűnt a felújító szervezet és a felújításért felelős.

Ember legyen a talpán, aki ebből összeszedi az adatokat, de azt hiszem ez nem sokakat érdekel.

Előzmény: olahtamas (70714)
Güsziológus Creative Commons License 2020.02.04 -3 0 70716

"...nem bántásból írom, de nekem ez ezerszer érthetőbb mint egy excel táblázat."

Egy percig se gondoltam, hogy EXCEL táblázat lesz.

Jelenleg EXCEL táblázatban vannak az adatok, ez igaz.

(Magunk közt szólva az EXCEL adatbázis-kezelő, a sorok, ha az adatok normalizáltak, akkor megfeleltethetők az egyedeknek, az oszlopok a tulajdonságoknak.)

Gyártottam néhány alkalmazást életemben, de arra mindig kínosan ügyeltem, hogy a rendszert vezérlő adatok az adatbázistól függetlenül rendelkezésre álljanak, és ha a felhasználó kifejezetten nem kéri, akkor ne kelljen átadni.

Feltöltöttük, beindítottuk, és működött.

Karbantartani természetesen lehetett, de "tudás" nem volt "kiszedhető" soha.

Ezzel biztosítottuk pl. a platform függetlenséget is. Na de ne kalandozzunk!

Szerencsére egyre pontosabbak, és gyakorlatilag lefedik az egész országot. Épp tegnap tettem egy újabb fontos lépést, talán majd írok erről is.

Szerintem fontosak a kritikus tájegységek is (pl. Zala és a teljes Alföld), 2019-ben gyakorlatilag ezzel telt. És még nincs vége!

A probléma természetesen az adatmodell, és a - nincs jobb szó - megközelítési stratégia.

Sokszor leírtam már, hogy a nyilvántartás - szerintem - független a térképtől, de természetesen akkor felhasználó barát, ha a térképen is követhető az útvonal.

Sajnos, számomra még mindig az  legfontosabb, hogy a lehető legpontosabbak legyenek az adatok. Van még teendő!

Természetesen megnéztem, amit feltöltöttél. Én tudom, hogy sok-sok térinformatikus dolgozik azon, hogy kialakuljon egy könnyen kezelhető felület. Engem pl. idegesít a rengeteg gomb a képernyőn, de a megközelítési stratégia szimpatikus. Az OMP térképén emlékezetem szerint városra lehetett keresni, itt tájegységre, és ez közel van az elképzeléshez. Majd még nézegetem!

Előzmény: jzp2107 (70713)
alnibell Creative Commons License 2020.02.04 -2 1 70715

Az ember az alábbiakat olvasva kínjában csak mosolyogni tud azok után, hogy itt néhányan mindent megtettek, hogy egy ilyen vagy ehhez hasonló leíró táblázat https://drive.google.com/open?id=1Uw5PRMZUZo56sRppB7PrxVLkJUxoewtw továbbá a GeoJaunt-ba belépve és a táblázat kódját megadva a térképen az útvonalat kiemelve egy ilyen adathalmazhoz jusson: https://drive.google.com/open?id=1KxLXjyDY__FIqtJ9RRqQmec1srSPKko- ne valósulhasson meg.

Előzmény: olahtamas (70714)
olahtamas Creative Commons License 2020.02.04 -1 1 70714

Csak mert régen volt, ez is egyfajta nyilvántartás, és most van friss adat:

https://turistautak.openstreetmap.hu/operator.php?operator=SMTSZ

Épp  a múlt héten kaptam egy aktuális nyilvántartást Somogy megyéből, azon az összes út hossza: 983,61 km.

Az eltérés 0.5% alatti, úgyhogy elég pontos.

A BTHE még nincs teljesen kész, de az is alakul:

https://turistautak.openstreetmap.hu/operator.php?operator=BTHE

Az MTSZ-nél is alakul a központi nyilvántartás, talán előbb-utóbb lesz is belőle valami.

Mindenesetre az utóbbi évek jelzésfestései már benne vannak és ez is nagy dolog a semmihez képest, ami 10 évvel ezelőtt volt.

Reméljük, hogy sikerül nekik bejáratni valami módszert mielőbb, ha már törvényi szövegezésbe is bekerült.

Előzmény: jzp2107 (70713)
jzp2107 Creative Commons License 2020.02.03 -1 1 70713

Güszi, ezt most kaptam

én valami ilyesmit tudnék elképzelni turistaút leltárnak

jobb felső gomb alaptérkép választó (de ezt nem is muszáj piszkálni)

alatta levő gomb tájegységek szerinti utak (pl válaszd ki a Papukot)

ez alatti gomb gondolom a hosszútávú utak, nézd meg a slavonski pl. put-ot

https://www.hps.hr/karta/

ami baja van hogy kissé félkész egyelőre a leltár, nincs minden rajta, de az alapelv az tetszik

az sem túl jó, hogy feltenni fel tudok régiót tenni, de eltüntetni nekem nem sikerült csak reload-dal

de ezek apró gyermekbetegségek, gondolom javíthatók

nem bántásból írom, de nekem ez ezerszer érthetőbb mint egy excel táblázat

ha fullra fel lenne töltve, feltételezem egy gombnyomásra kiszámolná hány km sávjelzés van, meg mennyi piros kereszt

remélem nincs sértődés, ha már rendszeresen írsz a témában meg mertem kockáztatni egy reagálást (és azt is tudom hogy nem a te dolgod lenne ezt megcsinálni hanem az MTSZ-é)

aki közel a tűzhöz: nálunk nem készül valami ilyesmi? vagy már van, csak nem nyilvános? (a jelzésfelújítós oldal gyanúsan ilyesmire épül..)

KFeri_2+4 Creative Commons License 2020.02.02 0 1 70712

Tegnap Nógrád és Szendehely között túráztunk. A Lokó-pihenőnél találkoztunk egy magányos vándorral, aki Svájcból indult és azt tervezi, hogy végigjárja az E4-es túristautat. Magyarkútig mentünk együtt, közben sok érdekes dolgot mesélt. A vándorlását (néhány nap késéssel) lehet követni a következő fényképalbum segítségével: https://www.icloud.com/sharedalbum/#B0L5oqs3qPs11d.

bányabükki Creative Commons License 2020.02.02 -2 0 70711

Az összes fotó itt készült, ezen a túrán:    :-)

Turista Magazin - Random Schneeberg-túra kezdő kalandoroknak

Előzmény: V43 1279 (70707)
jzp2107 Creative Commons License 2020.02.02 0 3 70710

jó, akkor te nem veszel belőle

én sem veszek, és nem kapok érte jutalékot sem, csak gondoltam kirakom hátha valakit érdekel

Előzmény: V43 1279 (70708)
ValamiV2 Creative Commons License 2020.02.02 0 0 70709

Sziasztok!

Remélem mindenki kihasználja a hirtelen jött tavaszi időt, mi tegnap megcsináltuk a Fehérvárcsurgó-Bodajk szakasz, buszmegállóhoz gyaloglás, meg kis kitérők (pl. Károly kilátó) miatt 15 km lett a vége, de olyan szuper idő volt, hogy a párom sok helyen rövid ujjú pólóban volt csak. :) Izzadtunk rendesen. :) Egy részen jó kis sárdagonya volt, de amúgy semmi említésre méltó nehézség nem volt.

Nagyon szép szakasz volt, és rendkívül jól jelzett, itt nehéz eltévedni. :) 

Egyre tovább van világos, lassan jöhetnek a hosszabb szakaszok is. 

Egyetlen nehézség pont az elején adódott, mert habár tök időben értünk a buszmegállóhoz, a páromnak eszébe jutott, hogy a kocsiban hagyott valami nekem szánt meglepetést, és gondolta visszamegy még érte a kocsihoz (a buszmegállótól távolabb lehetett csak parkolni). És közben, 4 perccel korábban, megérkezett a busz. :) Szóval azt így lekéstük, de szerencsére fél óta múlva volt egy másik busz egy másik buszmegállótól, oda átgyalogoltunk. :)) Még jó, hogy ott nem csak napi 1 buszjárat van. :) 

Tök fura, hogy 2 hete -1 fokban, hóban, zúzmarában mentünk, most meg volt szerintem 15 fok simán.

V43 1279 Creative Commons License 2020.02.02 -1 0 70708

Akkor kijön 7 db is az atlasz árából :D

Mondjuk a VKÚ nem adott még ki atlaszt, de a másik kiadóé is elég patent.

Előzmény: jzp2107 (70706)
V43 1279 Creative Commons License 2020.02.01 -1 0 70707

Így van.

Hol készült az első két kép? Magyar határhoz közelebbi részeken jellemző a piros-fehér-piros nemzeti színtől eltérő jelzés (meg még Vorarlbergen találkoztam kékkel).

Előzmény: bányabükki (70705)
jzp2107 Creative Commons License 2020.02.01 -1 1 70706

2800 az alapár és febr 29-ig a kedvezményes 2100, ezt írták (bocs ez lemaradt)

Kérjük a vásárláskor jelezzék, hogy a hírlevél miatt
kedvezményes áron kaphatják meg a terméket.
Webshopos rendelésnél a "Jegyzet"-be írják be hogy "HÍRLEVÉL"

Előzmény: V43 1279 (70700)
bányabükki Creative Commons License 2020.02.01 -2 0 70705

"Az ilyen extrém gyakori útvonalváltoztatás hungarikum sajnos, máshol nem az az első, hogy a jelzett úttal variálnak."

Ebben sajnos tökéletesen igazad van.

Turista főútvonalakat pakolgatnak át hétről hétre, minden komolyságot nélkülöz már ez a trend.

Nekem ez vesszőparipám volt, de már nem érdekel annyira, csak nagyon bosszantó tud lenni. Elképesztő milyen gyakran festegetik át az útvonalakat itthon. 

Tavaly mi is kiruccantunk Ausztriába, több tíz éves jelzések, itt-ott csupán átfestve jelezték az utat és azt is hogy mennyire helyén kezelik a dolgot a nálunk picinykét nagyobb turista kultúrával rendelkező osztrákok. A jelzések a túrázókért és nem fordítva.

De a tótoknál sincsen ez másképp.

Előzmény: V43 1279 (70702)
V43 1279 Creative Commons License 2020.02.01 0 0 70704

Bőven elég. Én csak 1-1 darabot vittem jellemzően a Kohászra.

A rajzolt borítós 80-as évekbeli Bükk térkép azért jó cucc :D

Előzmény: Pulmy (70703)
Pulmy Creative Commons License 2020.02.01 -2 0 70703

"Az egyik Kohász túrámra "csak" ennyit vittem"

Minek is több minden?  :D    Nem árt ha az agyunkat is túráztatjuk és nem csak egy csíkot követünk egy képernyőn. 

Előzmény: bányabükki (70701)
V43 1279 Creative Commons License 2020.02.01 0 1 70702

Pedig megéri és népszerű. Most ránéztem jobban: 46-56€ között mozog az ára. Ha nem akciós egy hajtogatós térkép, akkor 3000+ ft/db áron azért hamar összejön az 50€, ha hosszabb utakra megy az ember, vagy csak simán több tájegység érdekli. Konkrétan 4-5 db "kis" térkép jön ki belőle, tehát anyagilag is eléggé megéri, ha nem csak 1-1 db kell.

Nekem a régebbi kiadás akciósan 33€-ba került (eredeti ára 44€ volt 2016-ban), elég sokat forgattam, elég hasznos. Főleg ha valakit nem csak a túra/táj szorosabb környezete érdekel.

Lefűzhető mappában van, kiveheti az ember az aktuális részt ami érdekli, el is tudja magával vinni, igényes kiadvány.

Az ilyen extrém gyakori útvonalváltoztatás hungarikum sajnos, máshol nem az az első, hogy a jelzett úttal variálnak. Nyilván másutt is változhatnak a dolgok, de ritkábban (pl tátrai viharok) és kevésbé jelentősen. Tegnapelőtt kékeztünk a Gerecsében, kapásból két helyen volt másképp az útvonal, mint amikor elsőre csináltam 2013-ban és még ez korántsem rendkívüli a "főútvonalon", de a többin sem.

Én mondjuk örülnék neki, ha az Alföldi kék szinte teljes hosszára (Gemenc és Debrecen környéke kivétel) nem csak az igazolófüzetben lenne papír alapú térkép, hanem lenne labdába rúgó rendes is. De nincs. Mondhatnám még példának az Északi zöldet is, de ott azért legalább jobb ez az arány.

Előzmény: bányabükki (70701)
bányabükki Creative Commons License 2020.02.01 -3 0 70701

50 euro

16-17000 forintért senki nem venné meg. Én sem. Ráadásul ritkán kell egy egész ország turista térképe. Szinte sose.

Az OKT atlasz egy nagyon jó kiadvány, ennek ötödéért. 

Ugyanakkor a mai világban, mikor hetente változik az útvonal sajnos nincs is túl sok értelme a hagyományos térképeknek, mondom ezt úgy hogy én papírpárti vagyok maximálisan.

Az egyik Kohász túrámra "csak" ennyit vittem, a fotó a Lázbérci-tó egyik pihenőjénél készült:

Előzmény: V43 1279 (70700)
V43 1279 Creative Commons License 2020.02.01 -1 0 70700

Ránézésre több darab is 2800 ft.

Ennél sokkal jobban megéri max 50€ körüli pénzért a komplett Szlovákia turistatérképes atlasz, amely lefedi az egész országot (itthon miért nincs ilyen?).

Előzmény: jzp2107 (70699)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!