Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2020.02.02 -1 0 1164

részben jó, részben nem alkalmazható.

 

Nekem van padló, mennyezet.

 

A padló sok időt vesz igénybe a felfűtésnél 2-3 nap, ha a termosztát a beállított hőfokot eléri 24 fok kikapcsol. A baj az, hogy a nagytömegű beton utána ontja a hőt és túlfűt a lakást 26-27 fokra. 

 

a háló szobákban a francia ágy és a bútorok miatt a padlófűtés nem tudja kifűteni a hálót nincs felület, ahol meg van ott bútor van így hideg marad a háló.

A mennyezet fűtés a legjobb 2-3 óra alatt 24 fok nincs túlfűtés jó a konfortérzet a hálót is felfűti.

Előzmény: kitadimanta (1163)
kitadimanta Creative Commons License 2020.01.30 0 0 1163

A padlófűtés minden tekintetben kiváló. A legtakarékosabb mind beruházás, mind üzemeltetés során. Maximális komfortérzet.

Nincsenek fűtőtestek, nincsenek hidegebb, melegebb részek a lakásban, de akár helyiségen belül sem. A tévhiteket nyugodtan el lehet felejteni, mert mind hamis állítás. (Nem egészségtelen, nem keveri föl a port, stb.)

Én az emeletre is padlófűtést javasolnék, mert minden más bonyolítja a fűtésrendszert. (Aminek következményei sokszor nagyon sokba kerülnek.)

A rétegrendet megtalálod a neten, bőven van róla info. Ami lényeg, legalább 5 cm lépésálló nikecell kell alá.

A  becsövezett réteg legalább 6-7 cm legyen 15*15-ös betonhálóval megerősítve + a járólap.

 

Előzmény: Dolenkai (1162)
Dolenkai Creative Commons License 2020.01.30 0 0 1162

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni egy új építésű tetőteres ingatlan vonatkozásában, hogy jó megoldás-e a padlófűtés?

A földszintre padlófűtést akarok mindenképpen. A födém E gerendából és beton béléstestel készülne, 5-6 cm felbetonnal. Jó megoldás ebben az esetben a padlófűtés, vagy inkább rakassak fel radiátorokat. Igazából a rétegrend is érdekelne a födém vonatkozásában. Le kell-e szigetelni a födémet és rárakni egy vékony betonréteget, amit becsövezek? Ha radiátoros fűtés lenne a tetőtérben, a hideg burkolatú fürdőszoba aljzata elviselhető hőmérsékletű lenne-e?

Ha van ezeknél kedvezőbb megoldás, ami észszerű keretek között megvalósítható, az is érdekelne.

Köszönettel: Robi

csakjoe_1980 Creative Commons License 2019.12.24 0 0 1161

Sziasztok!

 

Faterral csináltunk padlófűtés/radiátor kombót a kéglibe. De nem igazán jó, mert egy hőmérsékletű vízzel megy a radiátor és a padlófűtés. Keverőszelepet kellene beépíteni plusz keringtetővel. Létezik olyan rendszer amiben egy hőgomba kapcsolja a keringtetőt (hogy ne menjen állandóan) a keverőszelepes rendszeren? Kerestem már minden féleképpen de nem találtam. Válaszotokat előre is köszönöm, kellemes ünnepeket.

tazikka Creative Commons License 2019.12.04 0 0 1160

8 éves a rendszer, és idén nem akart beindulni, két hónapja volt szerelő.

Köszi a választ!

A kondenzvíz rendesen el van vezetve egy falba bemenő akármibe :), lehet, hogy el van dugulva, de van ott egy fali mosdó is, abba is be tudnám vezetni, ha az nem baj...

 

 

Előzmény: nixon70 (1158)
nixon70 Creative Commons License 2019.12.04 0 0 1159

A kondnzvíz gyűjtőnek semmi köze hozzá, ha tele van kosszal ki kell takarítani.(remélem, hogy csatornára van vezetve)

Előzmény: tazikka (1156)
nixon70 Creative Commons License 2019.12.04 0 0 1158

Hali!

Ha uj a rendszer, akár a benne lévő, automata légtelenítő által kifújt levegő miatt is eshet a nyomás.

Ha eléred a szerelőd, szólj neki, hogy a zárt tágulási tartály előfeszítési nyomását állítsa be a rendszerhez.

Előzmény: tazikka (1156)
nixon70 Creative Commons License 2019.12.04 0 0 1157

A padló szivattyúját egy termosztát tudná kapcsolni, amit tehetsz a padló előrébe, vagy a bejövő előrébe is(itt azt érzékelné, hogy indul a kazán)

Előzmény: thony2222 (1155)
tazikka Creative Commons License 2019.12.04 0 0 1156

Sziasztok!

 

Hálás lennék egy gyors segítségért, a fűtésszerelő tegnapra ígérte magát, de már fel sem veszi a telefont...

Egyedülálló anyukaként élek öt gyerekkel, a kazán f22-es hibát írt ki, mivel már eléggé fáztunk a 17 fokban és melegvizünk sem volt,  tegnap este megpróbáltam felfogni amennyire lehet, hogy mi micsoda és sikerült is feltöltenem a rendszert vízzel, viszont azt pl. nem tudom, hogy mekkora nyomásnak kell lennie, a kazán leírásában sem leltem, csak azt, hogy 0,6 bar alatt önvédelemből leáll... Most 1,5-re tettem a nyomást, minden megy.

Ez egy vaillant ecotec plus int 183/3-5 kondenzációs kazán, van napkollektor és van kandallós fűtésrásegítés is.

Kérdés az is, hogy mitől esett le a nyomás. Annyit tudok, hogy a kondenzvíz gyűjtő (ezt is most tanultam meg :) ) csöpögött egy ideje, azaz mindig megtelt és túlfolyt. Lehet összefüggés?

 

Nagyon köszönöm a válasz!

 

thony2222 Creative Commons License 2019.12.02 0 0 1155

Sziasztok!

Végigolvastam a topicot, egy kérdés bennem maradt. Megköszönöm ha tudtok rászánni  pár percet.

Padló és radiátoros vegyes fűtés szabályozását szeretném most kialakítani.

A víz-gáz szerelőm eddig csak hőcserélővel szerelt padlófűtést, én ha lehet egyutas keverőszelepet használnék.

80 nm-es társasházi emeleti lakás, fölötte-alatta laknak, lépcsőház zárt.

4 padlófűtéskör:  Nappali-konyha egyben 30nm, ide kettő padlófűtéskör lett letekerve.  Másik körön  nappali mellett elválasztó fal nélkül előszoba 7nm, nappalival egy légtér, A 4. kört a fürdő-WC kapta.

4 radiátorkör: 3db 10nm körüli hálószoba, mindegyik radiátoron. Plusz a nappali ablak alatt is egy radiátor a padlófűtés mellé.

A kazán kombi cirko, a radiátorok, fűtéscsövek most lettek kiépítve.

Amit én szeretnék:

Kazán előre menőjére kerül egy 4-es osztógyűjtő a radiátoroknak.

Majd utána a padlófűtés 4körös osztógyűjtője egyutas keverőszeleppel , saját szivattyúval , körönként áramlásmérővel.

 

Jó ez a kialakítás a hőcserélő helyett? Milyen hátránya van?  Amit nem értek az az, hogy ebben a kialakításban a padlófűtéskör szivattyúja állandóan menni fog?  Ha nem, akkor mi tudja ki-be  kapcsolni? A kazánt vezérlő termosztát a nappaliba kerül, de az nem kapcsolja a padlófűtéskör szivattyúját.

Köszönöm.

A víz-gáz szerelőm eddig csak hőcserélővel szerelt padlófűtést, én ha lehet egyutas keverőszelepet használnék.

80 nm-es társasházi emeleti lakás, fölötte-alatta laknak, lépcsőház zárt.

4 padlófűtéskör:  Nappali-konyha egyben 30nm, ide kettő padlófűtéskör lett letekerve.  Másik körön  nappali mellett elválasztó fal nélkül előszoba 7nm, nappalival egy légtér, A 4. kört a fürdő-WC kapta.

4 radiátorkör: 3db 10nm körüli hálószoba, mindegyik radiátoron. Plusz a nappali ablak alatt is egy radiátor a padlófűtés mellé.

A kazán kombi cirko, a radiátorok, fűtéscsövek most lettek kiépítve.

Amit én szeretnék:

Kazán előre menőjére kerül egy 4-es osztógyűjtő a radiátoroknak.

Majd utána a padlófűtés 4körös osztógyűjtője egyutas keverőszeleppel , saját szivattyúval , körönként áramlásmérővel.

Jó ez a kialakítás a hőcserélő helyett? Milyen hátránya van?  Amit nem értek az az, hogy ebben a kialakításban a padlófűtéskör szivattyúja állandóan menni fog?  Ha nem, akkor mi tudja ki-be  kapcsolni? A kazánt vezérlő termosztát a nappaliba kerül, de az nem kapcsolja a padlófűtéskör szivattyúját.

 

nixon70 Creative Commons License 2019.11.27 0 0 1154

Ismeretlenül is üdvözlöm!   :-)))))

Előzmény: lkovacs42 (1153)
lkovacs42 Creative Commons License 2019.11.27 0 0 1153
A drága jó kivitelező hogy csókoltatnám a felmenőit
Előzmény: nixon70 (1152)
nixon70 Creative Commons License 2019.11.27 0 0 1152

Azt a keverőszelepet ki tekerte le?

Előzmény: lkovacs42 (1149)
lkovacs42 Creative Commons License 2019.11.27 0 0 1151

Köszönöm, akkor csak max. naponta rányitok hogy mi a helyzet addig amíg nem látom teljesen levegőtlennek a rendszert.

Előzmény: nixon70 (1150)
nixon70 Creative Commons License 2019.11.27 0 0 1150

Nyitva tarthatod most, de ha úgy érzed kilégtelenedett, a szivattyú szívott oldalán lévőket érdemes kizárni, mert van olyan üzemállapot, hogy levegőt szívhat be.

Előzmény: lkovacs42 (1149)
lkovacs42 Creative Commons License 2019.11.27 0 0 1149

Köszönöm a segítségeket!

Végül meglett a ludas, a keverőszelep volt túlzottan letekerve. Tegnap meg tudtam rendesen küldeni a rendszert, mindenhol teljesen hozza az elvárt hőmérséketet.

A felfűtés után légtelenítettem (eléggé kellett, mind az osztófejeknél mind az automata légtelenítőnél) még a napokban újra megnézem a levegőhelyzetet, már csak ezzel a funkcionalitással ismerkedem.

 

Annyi kérdésem még volna hogy az automata légtelenítőnek mindig nyitva kell lennie?

Előzmény: nixon70 (1142)
Bali00 Creative Commons License 2019.11.24 0 0 1148

Még odáig nem jutottunk, de tervezek oda is feltenni szigetelést, meg az egész házat tervezzük 10cm-el

Előzmény: nixon70 (1146)
dezsinyo Creative Commons License 2019.11.24 0 0 1147

Szia! Nem vagyok szaki, de egy pár kérdésem lenne. A szerelőd, hogyan oldotta meg azt, hogy a két rendszer, a két kör, a padló és a radiátoros kör külön-külön is üzemeljen?  A képeken nem láttok semmilyen erre utaló vezérlést. Ha a padló megy, akkor a radiátoros kör is fűt? A radiátorokon milyen fej van, termosztatikus vagy nem? A padló egy lomha fűtés, a radiátor nem. Ha együtt fűt mind a két kör, a szobákban természetes, hogy előbb észreveszed a meleget. A padlónak idő kell míg felfűt.  

Előzmény: lkovacs42 (1129)
nixon70 Creative Commons License 2019.11.24 0 0 1146

Ahol lehetőséged volt a pince mennyezetét szigetelted?

Előzmény: Bali00 (1143)
nixon70 Creative Commons License 2019.11.24 0 0 1145
Előzmény: lkovacs42 (1140)
nixon70 Creative Commons License 2019.11.23 0 1 1144

Hali!

Örülj neki és élvezd!  :-)

A leirt paraméterek alapján teljesen jó, ha hidegebb lesz, többet fog menni és van benne tartalék is.

Előzmény: Bali00 (1143)
Bali00 Creative Commons License 2019.11.23 0 0 1143

Sziasztok!

Átolvastam a fórumot az elejétől a végéig, sok kérdésre megtaláltam a választ, de azért így hogy a végére értem csak megkérdezem:
Idén lett kész a ház felújítása, mindenhol padlófűtés lett kialakítva 15cm kiosztásban 20mm csövekkel.
Az első két szoba kivételével 7cm aljzatszigeteléssel, Oda csak 5cm lett téve, Csak az alatt nincs pince, meg a konyha alatt. A hátsó bejáratnál egy kis előtérben egy radiátor illetve a fürdőszobában egy törölközőszárító ami pluszba van.
Az alapterület olyan 115-120m2, a födémen 20cm üveggyapot szigetelés, a ház 94ben épült szilikát homlokzati hőszigetelés nélkül.
A padló burkolás előtt kifűtve, csak a konyha illetve a fürdő, wc lett hidegburkolattal burkolva, a maradék kb 80-90m2 padlófűtéshez elvileg alkalmas laminált padló.
Immergas 24kW kondenzációs kazán közvetlen rákötve az osztó-gyűjtőre.
A fűtés most jelenleg 35 fokos előremenő hőfokkal üzemel aminek a visszatérője 29 fok szokott lenni, ezt úgy érzékelem hogy elég 21,5 fokra fűteni a szobákat, nappali fürdő konyha olyan 22-23 fokra megy fel.
Ebben a jelenlegi időjárásban egy nap egyszer szokott fűteni délután 1től kb 6 óráig és olyan 4m3 gázt fogyaszt ez idő alatt, ha jól emlékszek olyan 26 fokosra hűlik le benne a víz az egy nap alatt.
Próbáltam visszább venni a vizet hogy ne fűtsön túl, mert általában a termosztát lekapcsolja a kazánt 21,5 foknál viszont fölmegy 21,7re, de hiába állítottam 30 fokra, mivel meleg a víz benne így felveszi magát 32-33fokra(előremenő). Múlt hónapban 80m3 gázt fogyasztottunk felfűtéssel együtt most olyan 100-120m3 környékén lesz novemberben.
Meddig érdemes 35 fokos előremenővel használni? Meddig érdemes max felvenni?
Érdemes feljebb venni az előremenőt vagy jó így és majd inkább több ideig fog menni hidegebb időben?
Jó ha ennyit eszik, sok vagy kevés?
Ha hidegebbek lesznek az idők, gondolom fog reggel is meg este is fűteni, akkor biztos meg fogja enni a 8-10m3
Egyenlőre ennyi jutott eszembe, eddig nagyon tetszik, programozható termosztáttal szoktam játszani így nem nagyon volt még hogy fáztunk volna, ebben az időben így hogy nem fűt reggel mert nem esik le az esti 21,7ről 21,4re így reggel kicsit hidegebb a padló, bár 35 fokos víztől amúgy sem lesz gondolom nagyon meleg.
Szóval inkább beállításokra, tapasztalatokra lennék kíváncsi, illetve hogy megosszam, radiátor nélkül is van élet és még hogy milyen jó, pluszba hogy laminált padlón is átfűt a padlófűtés

Kicsit hosszúra sikeredett, de hátha kedvet kapnak a fórumozók a beszélgetésre, újabb tapasztalatok megosztására
Köszönöm

nixon70 Creative Commons License 2019.11.23 0 0 1142

II.fokozatban próbáld ki.

A cél az előre-vissza között 5-7°C-t belőni.

Előzmény: nixon70 (1141)
nixon70 Creative Commons License 2019.11.23 0 0 1141

Igen, állandó vízmennyiség kell.

Előzmény: lkovacs42 (1140)
lkovacs42 Creative Commons License 2019.11.23 0 0 1140
everpower RS25/6EA (úgy látom szinte azonos a greenpro termékével.
Itt állandó kis/nagy nyomást lehet állítani. Lehet h ez kell nekem?
Előzmény: nixon70 (1139)
nixon70 Creative Commons License 2019.11.23 0 0 1139

A gépkönyve nincs meg? Pontos típusa esetleg?

Az a lényeg, hogy állandó tömegáramot kellene állitani.

Előzmény: lkovacs42 (1138)
lkovacs42 Creative Commons License 2019.11.23 0 0 1138
Ok nézem. Viszont a keringetőn mi a padló2 fokozat?
Pp1,2 cp1,2 van illetve I,II,III fokozat
Előzmény: nixon70 (1136)
nixon70 Creative Commons License 2019.11.23 0 0 1137

A két bekapcsolás közt eltelt idő is érdekelne.

Előzmény: nixon70 (1136)
nixon70 Creative Commons License 2019.11.23 0 0 1136

Kazán bekapcsolás-kikapcsolás között eltelt idő percben, ha lehet.

Előzmény: lkovacs42 (1135)
lkovacs42 Creative Commons License 2019.11.23 0 0 1135
Köszi odaállítom.
A fűtési ciklus alatt -tényleg laikus vagyok - mit értünk?
Előzmény: nixon70 (1134)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!