Keresés

Részletes keresés

Xenil Creative Commons License 2014.04.27 0 0 6639

Sziasztok!

Azért köszönöm, hogy megnézted nekem. 

Előzmény: baby-lon (6637)
unartis: Creative Commons License 2014.04.23 0 0 6638

Szia Xenil!

 

Sajnos nem jött össze  a piaci vásárlás, május 11.-én leszek újra otthon, akkor remélhetőleg össze tudom hozni.

 

üdv: unartis

Előzmény: unartis: (6636)
baby-lon Creative Commons License 2014.04.21 0 0 6637

Szia!

 

Sajnos nem maradt meg a curryfüvem, és a sárpo sem lett elég, úgyhogy feleslegem sem lett.

Előzmény: Xenil (6629)
unartis: Creative Commons License 2014.04.21 0 0 6636

Szia Xenil!

 

Most itthon vagyunk, holnap megyek ki a piacra, ha lesz növény akkor írok, az áruk szerintem nem fogja elérni az 1000 HUF/ DB-t. üdv: unartis

Előzmény: Xenil (6634)
tomi044 Creative Commons License 2014.04.16 0 0 6635

Sziasztok!

 

Kb. 1 hete vettem egy bazsalikomot és most el kezdett barnulni a levele (még a legfrissebb hajtások is). Meg tudjátok mondani, hogy ez mitől lehet esetleg, hogy hogy lehet kikezelni ebből a növényt?

Előre is köszönöm a segítséget!

 

Üdv,

Tomi

Xenil Creative Commons License 2014.04.10 0 0 6634

Szia!

Elnézést a kései válaszért, csak kicsit elvagyok havazva. Ez egy kicsit szubjektív, hogy speciel kinek mennyiért éri meg. Én olyan 1000 forint körül gondolkodtam, de ha az ismerősödet eltudnád érni, hogy mondana egy árat, hogy mennyibe kerül nagyon megköszönném. Illetve, még érdekelne, hogy milyen fűszernövénye van készleten.

Ha gondolod, emailben megbeszélhetjük, a címem publikus.

Előzmény: unartis: (6632)
viker Creative Commons License 2014.04.08 0 0 6633

Köszi a megfejtést!

Előzmény: unartis: (6631)
unartis: Creative Commons License 2014.04.06 0 0 6632

Szia Xenil!

 

Nem hiszem hogy olyan drága lesz az áruk, hogy ne érje meg megvenni, természetesen postán elküldöm, de előtte biztosan kapjam meg a növényeket, igaz elég széles választékkal dolgozik az ismerősöm, tehát 99.9 % hogy lesz. Ami Nekem is gondot jelent, az hogy 2 havonta megyek haza,m így ritkán tudok eljutni a gyulai piacra.

Előzmény: Xenil (6630)
unartis: Creative Commons License 2014.04.06 0 0 6631

Szia Viker!

 

Hasonló tüneteket produkál a lisztharmat, vagy a gyapjas tetű, érdemes lenne egy levelet leszedni és bevinni egy gazda boltba.

 

üdv: unartis

Előzmény: viker (6628)
Xenil Creative Commons License 2014.04.04 0 0 6630

Köszönöm a felajánlásod a hortensist elfogadnám, illetve még csak annyit szeretnék megkérdezni, hogy a postázást válallod? Mert sajnos nem tudok értemenni.

A montana is érdekelne, ártól függően, ha esetleg tudod előre az árát. A curryfű pedig ha baby-lon nem tud segíteni, akkor abból is érdekelne egy kis tő.

Esetleg nem tudod, hogy még milyen különlegesebb fűszernövényeket, gyógynövényeket árul az ismerősöd?

Előzmény: unartis: (6626)
Xenil Creative Commons License 2014.04.04 0 0 6629

Sziasztok!
A krumplinak nagyon örülnék, mert kiakarom próbálni ezt a fajtát. Itt eléggé száraz szokott lenni a nyár, és néha megis sínlik a növények, a burgonya meg különösképpen. A Sarpo mira kevésbé érzkény a csapadék hiányra, illetve ha jól tudom a burgonyabogár kevésbbé támadja, ezzel kapcsolatban mi a tapasztalatod?

Illetve az íze mennyire jó ennek a fajtának, nem lisztes?

A curryfüvet nem tudom, hogy lehet e osztani. Próbáltam tavaly félfás dugvánnyal, mert a neten mindenhol azt írták, de nem jött össze.

Ha tudsz küldeni majd növényt, akkor kérlek jelezd, hogy tudjam értesíteni unartist, hogy szükségem van e a növényvásárlásra.

Előre is köszönöm.

Előzmény: baby-lon (6625)
viker Creative Commons License 2014.04.04 0 0 6628

Sziasztok!

Laikus vagyok, 3 hete vettem az Auchanban egy mentát és pár napja megjelentek rajta kis fehér szöszmösz szerű cuccok és ezóta elkezdtek lekonyulni a levelei és a szárai is.

 

Mi lehet ez?

 

unartis: Creative Commons License 2014.04.04 0 0 6627

Köszönöm az infót lordhimself!

 

Ez az oregánó faj mennyire télálló nálunk? Van-e valakinek tapasztalata?

Előzmény: lordhimself (6624)
unartis: Creative Commons License 2014.04.04 0 0 6626

 

Szia Xenil!

 

Satureja hortensis-t tudok majd adni, mert úgy kell ki mint a gyom, tavaly vetetem, és szépen nőttek, magot érleltek, mostmeg a sok kis magonc szinte szőnyeget képez!

 

Gyulán van egy kertész ismerősöm aki gyógy és fűszernövényeket árul(és sok más dísznövényt), én tőle szeretném beszerezni a helcihrysum italicum-ot és a S. montana-t, ha érdekel a részedre is vásárlok. Csak húsvétkor jutok haza, akkor tudom megvenni(pontosabban utána).

 

üdv: unartis

Előzmény: Xenil (6623)
baby-lon Creative Commons License 2014.04.04 0 0 6625

Szia!

 

Valóban van curryfű a kertemben, megnézem, hogy osztható-e? Sarpo Mirát most fogom vetni, ha marad, küldök szívesen.

Előzmény: Xenil (6619)
lordhimself Creative Commons License 2014.04.04 0 0 6624

Krétai Oregánó - Origanum dictamnus

Előzmény: unartis: (6620)
Xenil Creative Commons License 2014.04.04 0 0 6623

Sziasztok!

Köszönöm unartis. Igen a helcihrysum italicumra gondoltam, vagy másnéven immortellára. Tavaly kaptam belőle dugványnak valót, csak sajnos sehogy sem állt meg pedig próbálkoztam többféleképen is. A level kihajtott de utána megállt felélte a tápanyagkészletét, és egyszerűen elszáradt.

Tudtommal néha a nagyobb városokban a Tescoban kapható, mert  az egyik fűszernövényekkel foglalkozó cég forgalmazza.

Igen én is a montanára gondoltam, azért esett rá a választás mert évelő. Sajnos a hortensisel próbálkoztam, de magvetésnél valahogy nem kellt ki és nem szeretnék évről-évre ezzel bajlódni, még ha ez az illat kárára is megy.

 

Előzmény: unartis: (6621)
unartis: Creative Commons License 2014.04.03 0 0 6622

javítás:

A Satureja montana-nak nincs olyan intenzív illata, mint a  Satureja hortensis-nak

Előzmény: unartis: (6621)
unartis: Creative Commons License 2014.04.03 0 0 6621

Szia Xenil!

 

Te curry növényen egy molyhos levelű, jellegzetesen erős illatú növényt értesz ami, szerintem egy ürömféle ami sárga virágot nevel?

Volt korábban évekig ilyen növényem, csak kikopott a kertemből, ahogy megnőttek a kis fák, árnyékba szorult a curry növény, ha sikerül vennem akkor mindenképpen szólok, az évelő borsikafű az a S. montana lehet, nincs olyan intenzív illata Satureja hortensis-nak, néhány éve még anyukámnál is volt egy tő, de be szeretném ismét szerezni én is ezt  a fajt.

Előzmény: Xenil (6619)
unartis: Creative Commons License 2014.04.03 0 0 6620

Sziasztok! A piacon vettem egy fűszeres illatú molyhos levelű növényt oregánó néven, Nekem van hagyományos oregánóm, ez elképzelhető-e, hogy egy másik változata lehet a szurokfűnek?

 

Xenil Creative Commons License 2014.04.02 0 0 6619

Sziasztok!

Már régóta keresek curryfüvet, és évelő borfüvet(Satureja montana) ha van valakinek kérem írjon ide, vagy a publikus címemre.

Baby-lon ha jól tudom neked van curryfüved és sarpo mira krumplid amit már régóta nagyon keresek, ha tudnál segíteni hálás lennék.

szilasil84 Creative Commons License 2014.03.29 0 0 6618

Köszönöm szépen, számomra nagyon hasznos volt.

Előzmény: unartis: (6617)
unartis: Creative Commons License 2014.03.28 0 0 6617

Szia!

 

A  legjobb homok+ virágföld keverékébe átültetni, lehetőleg egy nagyobb edénybe vagy balkonládába, (ha nincs kert),

Ha meteorológiai szolgálat fagymentes éjszakákat mutat akkor mehetnek ki a teraszra, maradhatnak kint éjszakára a teraszon, ilyenkor azért még jó odafigyelni.

A rozmaring nagyobb éjszakai lehűlés esetén is maradhat, mert  az valamennyire hidegtűtő nálunk is áttelel a kertben. Akár 2 méteresre is megnőhet :-)

Ja és ne feledd kicsit néhány napig árnyékolni, nehogy megégjenek a levelei.

Előzmény: szilasil84 (6616)
szilasil84 Creative Commons License 2014.03.26 0 0 6616

Sziasztok!

 

Vettem néhány fűszernövényt és ezek közül a majoranna és a rozmaring (utóbbi kevésbé) 3-4 nap alatt eléggé hervatag állapotba került. Szeretném megmenteni őket, de nem tudom mit kellene tennem most átültettem egy nagyobb edénybe, remélem lesz változás.

Ha valaki tudna adni néhány jó tanácsot, megköszönném. Erkélyre kitehetem-e vagy maradjon az ablakban ezt sem tudom. Köszönettel

 

molandi Creative Commons License 2014.03.02 0 0 6615

Köszi. Hétvégén elültettük a fenyőket, majdnem a régiek helyére. Még tereprendezés, rota, és ültethetek végre közéjük jó pár évig még. 

Előzmény: unartis: (6612)
unartis: Creative Commons License 2014.03.02 0 0 6614

Capsicum frutescens magvetésem, most így áll, 2014 0218-án vetettem el:

 

unartis: Creative Commons License 2014.02.25 0 0 6613

Egész fekete borsból lehet-e keltetni kis növényt?

Érett-e a fekete bors magja, valaki próbálta már elvetni?

unartis: Creative Commons License 2014.02.25 0 0 6612

Szia Molandi!

 

Ültetés előtt érdemes előtte felásni a területet alatta már porhanyósabb a talaj, napos fekvésben sok fűszernövény megél.

Egy próbát megér, legfeljebb ősszel komposzttal lehet dúsítani, javítani  a talajt.

Előzmény: molandi (6611)
molandi Creative Commons License 2014.02.25 0 0 6611

Gyakorlott fűszertermesztőktől kérdeznék: olyan helyre tudnék egy pár féle növénymagot elszórni, ahonnan ősszel lettek kivágva a 10 éves fenyőfák. Jó sok tűlevél pergett le az évek alatt, tehát valamennyire savanyú a talaj. Megmaradnak ott "hétköznapi konyhakerti és fűszernövények? Elsősorban metélőpetrezselymet, kaprot, spenótot, hagyma, fokhagyma, esetleg néhány paradicsom és paprikapalánta... ilyeneket gondoltam oda. Érdemes?

Köszönöm.

Előzmény: kertlap (6610)
kertlap (X) 2014.02.11 0 0 6610

Ha esetleg érdekelne gyógynövény tanfolyamunk, ahol bőven van szó a fűszernövényekről is, látogass el a honlapunkra: kertlap.hu

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!