Keresés

Részletes keresés

Dorian Gray Creative Commons License 2000.05.17 0 0 52
Szia!

Nekem is sok kedvencem van.

Nagyon szerettem volna, ha németórán is a madarakról beszéltünk volna.Ezért elkezdtem beszélni a meggyvágóról.Azt mondtam ez a kedvenc madaram.
Sajnos nem ismerte senki.Így aztán nem tudott senki beszélgetni velem.

Szerinted miért nem ismerik az emberek az állatokat?Mondjuk csak azokat, amelyek itt élnek.

Előzmény: mittudoméneztet (51)
mittudoméneztet Creative Commons License 2000.05.17 0 0 51
A ragadozókat és a parti madarakat szeretem, meg van egy csomó kedvencem, pl. a cigyány-csuk, meg a sárga billegető, meg a havasi lile, meg még sorolhatnám...
Előzmény: Dorian Gray (50)
Dorian Gray Creative Commons License 2000.05.12 0 0 50
Van kedvenc madarad?

És, ha van melyik???

Előzmény: mittudoméneztet (48)
Dorian Gray Creative Commons License 2000.05.12 0 0 49
Köszönöm szépen!

Az egyetem honlapján is vannak képek,azokról a madarakról, melyeket a vizsgákon kérdeznek.Bár lehet, hogy azt meg csak itt lehet megnézni.
Azért próbáld meg:
www.efe.hu
Az egyetemi kiadványoknál keresd.

Előzmény: mittudoméneztet (48)
mittudoméneztet Creative Commons License 2000.05.12 0 0 48
Ja a könyvet megnézheted, ha rákeresel a konyv.index.hu-n, Keresés: Európa madarai...
mittudoméneztet Creative Commons License 2000.05.12 0 0 47
Még egy jó link, ezen madaras linkgyüjtemény van, a legjobb amit eddig találtam:

http://www.ntic.qc.ca/~nellus/links.html

Dorian Gray Creative Commons License 2000.05.12 0 0 46
Olvastam egy németnyelvűt is.Singvögel volt a címe.Színes képek is vannak benne, de nem hiszem, hogy az lenne.
A madárhangok itt az egyetemen nem mennek.Majd csak otthon nézhetem meg.
Előzmény: mittudoméneztet (45)
mittudoméneztet Creative Commons License 2000.05.12 0 0 45
Nem a Határozó sorozat, az a baj, hogy nem ugrik be a szerző, szép színes határozó, eredetileg német nyelvű volt, onnét fordították...

Ja és egy link, ha még nem volt:

Madárhangok

Előzmény: Dorian Gray (44)
Dorian Gray Creative Commons License 2000.05.12 0 0 44
Sziasztok!
A Határozó könyvek sorozatra gondolsz?
Még nem néztem meg, de láttam és inkább a lágyszárúak határozóját vettem meg, mert arra volt nagyobb szükségem.
Igazából az Európa Madarait szeretném, de csak könyvtárakban találni és azok is nagyon régi kiadások.
Hangról nekem sem menne a meghatározás.
Látni kell.
Előzmény: mittudoméneztet (43)
mittudoméneztet Creative Commons License 2000.05.12 0 0 43
Fogalmam sincs, hogy mi lehet a hang gazdája... Próbáljátok megkeresni és írjátok le, hogy néz ki!
Apropó, megjelent egy új határozó, nem a legjobb, de pótolja az Peterson féle Európa Madarait.
Ja és kijött videón a Madarak élete első négy része!
Előzmény: maplesyrup (42)
maplesyrup Creative Commons License 2000.05.12 0 0 42
Sziasztok: kösz a tengelicet

Sokat tanyázunk az Őrségben, arra figyeltünk fel, hogy hajnalban egy madár olyan hangokat ad, mint a digitális órák ébresztője. Először kerestük, hogy melyik óra lett felhúzva, de egy idő után rájöttünk, hogy madár. Mintha szabályos időközönként - néhány mp. - jönne a hang.
Aranyos, mert az idén már előbb felébredünk, és várjuk mikor szólal meg.
Most majd többször megfigyelem milyen madarakat látok és próbálom megtanulni őket.

mittudoméneztet Creative Commons License 2000.05.12 0 0 41
Na igen, az meg megint más tészta...
Előzmény: Dorian Gray (40)
Dorian Gray Creative Commons License 2000.05.10 -1 0 40
Arról már én is hallottam, hogy az olaszok nem ismernek mértéket a vadászatban.
Előzmény: mittudoméneztet (39)
mittudoméneztet Creative Commons License 2000.05.09 0 0 39
Ha már a hálós megfogásnál tartunk, akkor nem is beszéltünk az olaszokról, akik előszeretettel fogdossák a kertükben a vonuló madarakat, na azt a stresszt már tényleg nem heverik ki...:-(

A fácánok megaztán mindenhol megélnek, én már a Bosnyák téren is láttam.

Előzmény: Dorian Gray (37)
nandi Creative Commons License 2000.05.08 0 0 38
A minap nagyon elcsodálkoztam, ugyanis a határ útnál egy fácán tyúk bóklászott a szalagkorlát mellett.Hogy mit keresett az ott, abban a füstben?
Dorian Gray Creative Commons License 2000.05.05 0 0 37
Madárgyűrűzéssel én sem foglalkoztam .
Csak láttam , ahogyan összefogják őket.Egy erdész mutatta, kivett egy Barkóscinkét egy zsákból,bemutatta és visszatette őt oda.Pedig nagyon küzdött szegényke.Én szabadon engedtem volna a helyében.
Azt is mondta, hogy a gyűrűzés révén tudják meg kb.hányan pusztulnak elévente.De a pusztulás ellen nem tudnak tenni.
Azt nem tudhatom mennyire viseli meg az állatot.
Azért szerintem a stresszt nem vészelik át olyan hamar az állatok.
Előzmény: mittudoméneztet (36)
mittudoméneztet Creative Commons License 2000.05.03 0 0 36
Én speciel soha nem foglalkoztam közelebbről a madárgyűrűzéssel. Szerintem hasznos dolog, főként a vonulás szempontjából. A befogott madárnak pedig biztos szar lehet, bár az tény, hogy nyáron fél óránként ellenőrzik a hálókat, úgyhogy csak a stressznek vannak kitéve, azt meg egy állat hamar átvészeli.
Dorian Gray Creative Commons License 2000.04.29 0 0 35
Akkor most feldobok egy témát , mielőtt meghalna a topik.
Szóval , mit gondoltok a madárgyűrűzésről?
Mennyire tartjátok hasznosnak?
Csak a madárpusztulások számára tudunk a segítségével következtetni,vagy tudunk tenni is ellene?
És milyen lehet egy meggyűrűzött madárnak?
Dorian Gray Creative Commons License 2000.04.21 0 0 34
Köszi!
Előzmény: mittudoméneztet (33)
mittudoméneztet Creative Commons License 2000.04.21 0 0 33
Városszerte énekelnek éjszakánként a fülemülék! Aki nem tudja, hogy mire figyeljen, az letöltheti innen a hangját:

http://www-stat.wharton.upenn.edu/~siler/masi/eurosongs.html

Luscinia luscinia-ra kell rákeresni!

mittudoméneztet Creative Commons License 2000.04.19 0 0 32
Amin a multkor hasraestem ,hogy a seregély a sárgarigó hangját utánozta, április elején!! Hogy hol a francba hallhatott sárgarigót ilyenkor, talán Afrikában...
Dorian Gray Creative Commons License 2000.04.18 0 0 31
Sziasztok!
Seregélyeket késő ősszel láttam a Fertőn.Hatalmas csapatokban vonultak ide hozzánk az osztrák területek felől.
Ma egy szajkót láttam.Lehet, hogy nem egy nagy különlegesség, de szerintem gyönyörű madár.
Nagybivaly Creative Commons License 2000.04.18 0 0 30
Szoval a seregelyrol csak annyit, hogy a kert vegen ult a cseresznyefan, es eloszor a zoldike, aztan a csiz, majd a fiuk lanyok utan valo futtyet utanozta. De tenyleg. Tavaly en is hallottam autoriaszto-hangot.
OFF
www.stvsz.hu
ON
Nagybivaly Creative Commons License 2000.04.18 0 0 29
Szoval a seregelyrol csak annyit, hogy a kert vegen ult a cseresznyefan, es eloszor a zoldike, aztan a csiz, majd a fiuk lanyok utan valo futtyet utanozta. De tenyleg. Tavaly en is hallottam autoriaszto-hangot.
OFF
www.stvsz.hu
ON
Dorian Gray Creative Commons License 2000.04.17 0 0 28
Jó ez a topik , csak az a baja, hogy olyan helyen van, ahol a madár se jár.
CsabA Creative Commons License 2000.04.17 0 0 27
A hím feketrigók egyrészt kinyilvánítják a veszett csivitelésükkel, hogy ez a terület az ővék, és más hímek távozzanak innen, ilyenkor gyakra csőrre is mennek egymással egy jobb területért. Másrészt ezzel közlik a tojókkal, hogy jöhetnek feleségül hozzájuk, nekik már van területük, kezdhetik a fészekrakást. Valószínüleg azonban te már nem ezt hallotad, mivál mostanság már a kis rigók repülni tanulnak, tegnap láttam, ahogy szárnyait bontogatta egy a kertünkben. Na ekkor játszotta el az anyarigó a haldokló rigó címszerepét a kutyusunk orra előtt, miközben a hím a kicsit etette a virágok között. Valószínüleg te is ezt hallotad, lehet hogy macskák cserkészték be a rigófészket.
Előzmény: Drift (26)
Drift Creative Commons License 2000.04.17 0 0 26
Szóval azt szeretném tudni, hogy van-e már párja, vagy csak így akar szerezni egyet. Látszólag nem törodik semmivel. Megvirrad, és egy fél órát fütyül. (és vajon fiú vagy lány?) Tavaly fészkeltek nálunk.
Előzmény: Dorian Gray (25)
Dorian Gray Creative Commons License 2000.04.15 0 0 25
Sziasztok!
(Remélem egyszer szakértő lesz belőlem.)
Az állatok viselkedéséhez még nem értek.A rigó valószínüleg szerelmes.Én is szeretem a hangját.
Előzmény: mittudoméneztet (23)
Drift Creative Commons License 2000.04.14 0 0 24
Reggel a kertünkben énekel egy feketerigó. Elkezdi már szürkületkor. Mit jelent ez rigóéknál.
mittudoméneztet Creative Commons License 2000.04.14 0 0 23
Szia! Csak nem egy hozzáértő?

Örvendek!

Előzmény: Dorian Gray (22)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!