Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2018.02.14 0 0 59277

Itt az én történetem...

 

Már kb 2-3 hete is a cégnél dolgoztam, amikor gyanús lett, hogy valakinek folyton el kellett mennie a dolgozók közül ilyen-olyan jól hangzó képzésekre. Egy kollégám, akivel jobb viszonyt alakítottam ki már az elején, felnyitotta a szemét: szcientológia! A főnök hisz benne, ő maga is rengeteget költ az "oktatásaikra" és a munkásokat is el-elviszi magával. Mondván: jó sokat költ erre, nem illik visszautasítani és különben is csak olyan dolgokról van szó, amelyek segítenek megoldani a problémákat és felnyitni a szemed, amivel könnyebb lesz az élet. Persze szó nincs szciről. Ja, majd később...Már talán 3-4 hónapja is ott voltam, amikor egyik reggel munkaidő előtt 20 perccel hívott, hogy mehetnék vele, úgy gondolta. Éppen családi esemény volt délután, így megúsztam. De egy 2 hete ott lévő kollégát szinte kényszerített. Hallottam a vitát, a végén az volt, hogy fogja fel úgy, hogy ez egy kötelező továbbképzés. Szegény, szinte sírt, de elment. Próbaidő elején....Aztán persze sok fságot mesélt. Telt az idő, reméltem, hogy megúszom, de most új dolgozókat keres és szerződött egy szci céggel, amely oxfordi tesztet küld első lépcsőben a jelentkezőknek, persze sok százezerért. És ha már így van, ugyan töltse már ki minden jelenlegi melós is. Jött levélben, hogy kéri. Jobban megnéztem a jogszabályt és hát ilyen személyes jellegű tesztet névvel csak úgy lehet elvégezni, ha erre felhatalmaztuk. Előtte. Úgy, hogy megismertük az adatkezelés módját, személyét, célját, idejét...De mivel ilyen nem történt, nem találtam adatvédelmi számot sem rajta, így szépen visszautasítottam. Szabin vagyok éppen, így levélben írtam meg udvariasan. Nem jelzett vissza semmit, de egy munkatárs írt, hogy van még egy kolléga, aki megtagadta, őt már terrorizálják. Valszeg rám is ez vár. Korábban a főnök mondogatta, hogy arról szól ez az egész, hogy ugyanolyanokkal kell magát körbevenni, mert így tud csak fejlődni. Kollégám aki elment végül a tréningre mesélte, hogy ott bizony megmondták, kit kell kirúgni a cégtől a korábbi tesztek és tréningek alapján. És azt is, hogy a gondolja át családi viszonyait, mert közvetlen környezetében vannak negatív energiák és ezektől meg kell szabadulni. A kérdések között öngyilkossági hajlamról, egészségügyi állapotról, gyerekvállalásról is kérdeznek, és vannak ultra gagyi kérdések, érthetetlenek, bulvár újság szintűek. Olyanok is, amelyek úgy vannak megfogalmazva, hogy igen válasznál a mondat első fele jelent rád rosszat, a nemnél a mondat másik része. 

 

Kb fél évig kellene még kibírnom itt, mert közben építem saját vállalkozásomat, és nincs kedvem keresni mást erre az időre. Egyébként a munkám tetszik, szívesen csinálom, ezt tanultam és csináltam korábban máshol is, szóval küzdök. Ha kitesz, nyilván munkaügyi bíróság, egyenlő bánásmód hatóság és kártérítés. 

 

Jó tudni, hogy az adatvédelmi biztos állásfoglalása szerint ilyen módon amit leírtam totálisan törvénytelen az egész, nem követelhetik a kitöltést. 

A másik oldalt is tudom: ha már ezen vitázni kell, akkor már nyilván menthetetlen a jó kapcsolat, de én akkor sem állok fel, mert akkor nincs tovább. csak akkor, ha kitesznek erre hivatkozva.

xtl Creative Commons License 2018.02.08 0 0 59276

Véleményt? Persze, mi itt azért vagyunk, hogy kipróbáljunk ide bedobott állásokat... :D

Előzmény: KissM1024 (59273)
nyman Creative Commons License 2018.02.06 0 0 59275

az erotikus munka hirdetesenek nem a huszban a helye?

Előzmény: KissM1024 (59273)
KissM1024 Creative Commons License 2018.02.01 -1 0 59273

Épp most nézem ezt az állást: http://kginternational.hu/allasajanlat/masszor-munka-folyami-hajon/ tudnátok róla véleményt mondani? :)

 

xtl Creative Commons License 2017.11.15 0 0 59272

Köszi a válaszaidat. Már csak az nem tiszta, hogy milyen időtávra érdemes számolni. Ha saját autót vennék, az nem új lenne, és 5-10 évre tervezném, valamint nálam maradna az értékvesztése. Egy munkahellyel nem szoktam 5 éven túl számolni. A cég viszont egy új kocsit adna, és a lízing miatt 3-4 évente újra cserélnék, emellett nem kellene átírási illetékkel, szervizbe járással, gumicserékkel, biztosítással vacakolnom, nem nekem kellene a megvásárlásával és az eladásával bíbelődni, meg attól se nagyon rettegnék, hogy esetleg ellopják valahonnan. Hogy pontosan milyen az autó, számomra nem elsődleges kérdés. Úgy érzem, almát akarok hasonlítani körtével.

Előzmény: nyman (59271)
nyman Creative Commons License 2017.11.09 0 0 59271

Autonal azert azt is kell merlegelni, hogy mit adnak.

 

Ha csaladod van es adnak egy Opel Corsat, akkor plusz autot fenn kell tartani, igy olyan sokat nem segit, max a munkabajaras koltseget takaritod meg.

 

Ha a ceg rugalmas es kapsz egy keretet, amibol te rakhatod ossze az extrakat, akkor az erhet tobbet is. Pl. nem kell tolatokamera, eleg a radar, de helyette szeretnel ulesfutest, napfenytetot, kulonleges szint stb.

 

Volt ahol volt a keret. Ha tobbet akartal, akkor fizethetted pluszban a lizingdij kulonbseget. De 5-10-15 ezer Ft/ho-bol mar belefert pl. a standart 120 LE motor helyett a 200 feletti, sportrugoval, vagy volt akinek a csaladja miatt a hosszabb kombi verzio kellett, vagy fontos volt az ulesfutes, borbelso, napfenytetobol is az extrahosszu stb.

 

De van ahol az egyseges megjelenes es forgalmazoval a deal miatt ugyanazt a tipust, szint, felszereltseget kapja mindenki.

 

Ezeket az opciokat is lehet merlegelni es "bearazni".

Előzmény: nyman (59270)
nyman Creative Commons License 2017.11.09 0 0 59270

Pl. mennyit tudod magancelra hasznalni. Milyen erteku az auto. stb. Vhol 150-250 ezer korul.

 

Egy 6-7 millios autonal, hasznalattol fuggoen olyan 180-200 ezer forint.

 

Nezz meg egy lizingkalkulatort es add hozza az uzemanyag dijat.

 

En forintra meg tudom mondani, hogy az elmult harom evben mennyibe kerult a sajat auto, biztostastul, szervizestul, mosassal, gumicserekkel stb. Havi 130 e Ft. Igaz ebben volt pl. egy ozvadaszat, ahol a casco onreszt, 10%-ot en fizettem, meg hasonlok. 

 

Ha az auto egy 6-7 millios autot 5 evesen eladsz mondjuk 2,5-3-er, akkor az 80-120 ezer.

 

Az egyik volt kollegam tavaly valaszthatott volna egy auto 7 millioig vagy netto 150 ezret, plusz kilometer koltsegteritest. Mivel par eves autoja volt az utobbit valasztotta.

Előzmény: xtl (59269)
xtl Creative Commons License 2017.11.09 0 0 59269

Amikor különböző állásajánlatokat hasonlítok össze, hogyan érdemes számszerűsíteni a juttatási csomag részét képező autót?

Pünkösdi Kató Creative Commons License 2017.10.20 0 0 59268

nyman, xtl: köszi, jó ötletet adtatok. :)

Előzmény: xtl (59267)
xtl Creative Commons License 2017.10.20 0 0 59267

Írd le az önéletrajzodban, vagy ahol adatbázisba jelentkezel, hogy mikor hívhatnak, illetve hova küldhetnek email-t, ha nem tudod felvenni a telefont. Ha igazán meg akarnak találni valakit, elég leleményesek szoktak lenni.

Előzmény: Pünkösdi Kató (59265)
nyman Creative Commons License 2017.10.19 0 0 59266

Ha nem tudom felvenni a hivast es kiirja a szamot, visszahivom az illetot.

 

Gyakran elofordul, hogy szemelyzetis hiv. 

 

Elofordul, hogy mondom a nevem, akkor tudja, hogy miert keresem, de volt mar olyan, hogy percekig kereste, hogy mi miatt hivott. Ez utobbi mar gaz.

Előzmény: Pünkösdi Kató (59265)
Pünkösdi Kató Creative Commons License 2017.10.19 0 0 59265

Nálam munkahelyen nem lehet a telefon, a wc lehetne megoldás, de inkább kihagyom. Állást keresek, nem tudom felvenni, de már volt 2 nemfogadott hívásom. Lehet téves is, reklám is, de állás is. Buta kérdés, hívjam vissza a számot? 
Aki hr-es, hátha van itt a fórumon, szokta többször hívni a jelöltet vagy ha visszahívja a jelölt, akkor?

Pünkösdi Kató Creative Commons License 2017.10.19 0 0 59264

aha, köszi! 

Előzmény: xtl (59263)
xtl Creative Commons License 2017.10.19 0 0 59263

Pl. kinyomtatott listákat egyeztetni, nyomtatványokat aláíratni, küldeményeket iktatni stb. Tipikusan olyan munkák, amiket kis ráfordítás után egy szoftver automatikusan elvégezne, de inkább rálőcsölik az irodai asszisztensre.

Előzmény: Pünkösdi Kató (59262)
Pünkösdi Kató Creative Commons License 2017.10.12 0 0 59262

Asszisztensi állásnál mit takar az, hogy terhelhetőség, monotonitás tűrés? Egy sori, összeszerelő állásnál értem, de asszisztensi állásnál nem.

padisah Creative Commons License 2017.10.06 0 0 59261

http://www.enersense.jobs/search-jobs?terms=#.WdcoM58xC03

 

ők keresik (érthetetlen módon finn cég,közvetítő Magyarországra a paksi atomerőmű építésben majd dolgozókat...

(persze a szűkítést Magyarországra nem lehet link-ként elmenteni)

Jenni19851234 Creative Commons License 2017.10.03 -3 0 59260
punk anderson Creative Commons License 2017.10.02 0 0 59259

Egyetértek veled, hogy ez nonszensz lenne, de sajnos simán el tudom képzelni.

Előzmény: nyman (59258)
nyman Creative Commons License 2017.10.02 0 0 59258

Ha vki 50 evesen gondol arra, hogy a kozigazgatasba igazol, akkor kezdi egy palyakezdo fizetessel?

Előzmény: punk anderson (59257)
punk anderson Creative Commons License 2017.10.02 0 0 59257

Én úgy tudom, hogy csak valami úton-módon állami szférához kapcsolódó tapasztalat számít, de legyen igazad. ;) 

 

Ha behívnak, majd beszámolok.

Előzmény: nyman (59256)
nyman Creative Commons License 2017.09.30 0 0 59256

Nem tudom, hogy van a szolgalati ido szamitasa es igazolasa. Regen beleszamitott a felsofoku tanulmanyok egy resze is.

 

Szerintem bele kell, hogy szamitson. Ha vki 50 evesen megy hivatalba dolgozni, az azert nem kaphat az elso sorbol.

Előzmény: punk anderson (59255)
punk anderson Creative Commons License 2017.09.30 0 0 59255

Köszi! Kíváncsi vagyok hívnak-e egyáltalán. Hiába van 4 év tapasztalatom, mivel multi és nem számítanák be, ezért kezdő fizuval nem ugranék neki már.

Előzmény: nyman (59254)
nyman Creative Commons License 2017.09.29 0 0 59254

letezik olyan, hogy kiemelt berezes es egyenileg testreszabhato, amirol pl. onkormanyzatnal a testulet dont, mas szinten nem tudom, hogy kik, hogy meg lehessen kerulni a bertablat.

 

Az illetmenyalap jo ideje be van fagyva, igy lassan lehet, hogy ehhez is nyulnak.

Előzmény: punk anderson (59253)
punk anderson Creative Commons License 2017.09.28 0 0 59253

Sziasztok!

 

Van arról infotok, hogy ma minisztériumokban felsőfokú végzettséget előíró kormánytisztviselő pozikban mennyire térnek el a bértáblától? Van pár szimpatikus hirdetés, de nem szívesen pocsékolnám a szabit (jelenleg versenyszférában dolgozom), ha nem térnek el jelentősen felfelé. Telefonon meg gondolom nem mondanák meg interjú előtt, hogy mennyi az annyi...

Pünkösdi Kató Creative Commons License 2017.09.18 0 1 59252

Igen, ez nekem is eszembe jutott, de a keresési feltételemre nem adott találatot. Arra gondoltam, hogy Oszkárra felmegyek Pestre, onnan meg busszal/vonattal tovább.

De most arra álltam rá, hogy a munkahelyem vegyen át másik irodájába és akkor az utazás meg van oldva, utána meg majd lesz ami lesz. Ez is egy megoldás. 

Előzmény: padisah (59249)
nyman Creative Commons License 2017.09.12 0 0 59251

OFF

Bekescsaba-Pecs kozott nincs kozvetlen vonat, de egy atszallassal abszolvalhato.

 

Busz van, illetve Szegeden at lehet szallni.

 

Anno fel evtizedig ingaztam szinte heti rendszeresseggel, volt amikor az utban masfelszer annyi idoben nem volt hosszabb. Csatlakozastol fuggott. A jegyarak eseteben sem volt szignifikans kulonbseg.

 

ON

Mondjuk nincs fix recept. Ha van penze az embernek, elobb koltozzon es utana kereshet nyugodtan munkat. Vagy az is megoldhato, hogy megprobal nehany interjut leszervezni es panzioban eltolteni par napot. Esetleg lehet olyan jegyeket venni, ami x utazast tesz lehetove egy y napnyi intervallumban. Lasd https://www.mavcsoport.hu/en/mav-start/international-travels/interrail-pass  (Bocs a google az angolt dobta ki eloszor, magyarra valtasnal meg a fo oldal jon be)

 

 

Valamint van MAV start kartya, ami 50%­os kedvezmenyt ad fel v. egy evre.

 

Mikor kulfoldre mentem dolgozni, akkor ket hetig panzioban laktam, mire sikerult berelni es egy honapig autot bereltem, mire a kocsivasarlas es a biztositas resze is rendezodott.

 

 

Előzmény: KissMe (59250)
KissMe Creative Commons License 2017.09.10 0 0 59250

Busz is sokkal jobb, mint a vonat, mert Békéscsaba és Pécs között szerintem nincs közvetlen vasúti járat, és oszkározók sem járják túl gyakran ezt a viszonylatot. A "Volán" járatok viszont tiszták, kényelmesek és viszonylag gyorsak, meg olcsóbbak is, mint a vonatozás. Javaslom keresésre: www.menetrendek.hu

De Pécs és Pest között csak oszkár, a MÁV egy fos.

Előzmény: Pünkösdi Kató (59248)
padisah Creative Commons License 2017.09.10 0 0 59249

oszkár, telekocsi?

Előzmény: Pünkösdi Kató (59248)
Pünkösdi Kató Creative Commons License 2017.09.09 0 0 59248

Hát igen, nekem is ez a bajom, igen drága a vonatozás. 

Megnéztem a Bcsaba és Pécs közöttit, mert pl. Miskolc és Szhely között is kb. 430 km a táv, de ott 1 átszállással 8-9000. Bcsaba és Pécs között inkább 7-8000. Nagyjából egy távolság, mégis 1 ezres a különbség. 

Előzmény: nyman (59247)
nyman Creative Commons License 2017.09.07 0 0 59247

cirka 2 evtizede szerintem aranyaiban olcso volt a vonat. Mondjuk mas szint is volt, mint most

 

En is most neztem ra kivancsisagbol egy Bekescsaba-Pecs dijra. Ez 433 km. Helyjegy tipustol fuggoen tenyleg 6-7 ezer egy ut. 

 

Anno az emlekeim szerint mikor foiskolara jartam, olyan 150 forint nagysagrend volt. 50%-os kedvezmeny. Volt idoszak, mikor 90% jart az iskola es a lakohely kozott, de ez nem akkor volt.

 

Akkor a sor a kocsmaban 25-30 forint volt, a minimalber 10000 ezer korul. Most 127 ezer a minimalber es az 50%-os jegy 3500 Ft. a sor meg 6-800 Ft. Ha igy nezem, most is 5-6 sor ara a jegy, de a minimalberhez kepest akkor 66 vonatjegy fert bele, most csak 36.

Előzmény: Pünkösdi Kató (59246)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!