Keresés

Részletes keresés

Vajk Creative Commons License 2000.01.02 0 0 35
Lattal mar Kung-fu bemutatot?

Előzmény: Espada (34)
Espada Creative Commons License 2000.01.02 0 0 34
John Zero!
Miből gondolod,mire alapozod,hogy a buddhista szerzetesek lelkiereje nagyobb mint más vallású papoké?
Előzmény: John Zero (27)
Vajk Creative Commons License 2000.01.02 0 0 33
Pentek esti tortenesek:
en a Dallast ertettem alatta, de tetszolegesen behelyettesitheto a tobbi naiv-infantilis szappanopera is.
Előzmény: Espada (30)
Vajk Creative Commons License 2000.01.02 0 0 32
Nem, valoban rosszul fogalmaztam, nem lelkileg gyengek, hanem inkabb elesettek Akiknek szukseguk van valamire, ami felettuk all, es amit maguk nem tudnak kitalalni, megtervezni, keszen kell kapjak valahonnan.
Es valoban a keresztenyseg volt a fejemben, amikor leirtam a soraimat. Sot inkabb csak az...

Előzmény: John Zero (27)
Espada Creative Commons License 2000.01.02 0 0 31
Pardon? Én csak arról beszéltem amiről olvastam!
Úri becsületszóra kijelentem a T.Asztaltársaknak,
hogy a büdös élketben jósnőnél,jósoknál nem jártam
,remélem nem is fogok.
En is láttam a Tv-ben jó műsor volt.
Előzmény: Alfred (28)
Espada Creative Commons License 2000.01.02 0 0 30
sajnos mi márcsak ilyenek vagyunk.Az esendő em-
berek, kik "eszik" a keresztény,zsidó,buddhista,
sintóista,zend,voodoo,stb. készenkapott sémákat.
Bocsánat az UFO kimaradt. Aki meg a mágiában hisz
az megérdemli.
Nem értem a "péntek esti" történéseket. Elmondanád
miről van szó?
Előzmény: Vajk (25)
(takacs) Creative Commons License 2000.01.02 0 0 29
Ha valamelyik keresőbe beütitek, hogy pl. Nostradamus prophecies, akkor egy jó csomó oldalon olvashatók a jóslatok franciául, angolul, stb. Sőt a jóslatok 'magyarázatait' is közlik.

Pl. a 6. fejezetből megtudható, hogy a III. világháború valamikor (1999-2028) között fog történni, jön egy béke periódus 2028 - 2155 között, és csak utána jön el az ántikrisztus 2156-2160 körűl.
Persze a fordító hozzáteszi, hogy ezek nem ekzakt évszámok, csak az Ő kalkulációi.

Tehát felsóhajthatunk, mert egyelőre 'csak' a III. világháborútól, a sárga veszedelemtől, stb. retteghetünk, majd csak utána jön a világvége...

Még írnak egy csomó mindent, de nem volt idegem végigolvasni a sok marhaságot.

Alfred Creative Commons License 2000.01.02 0 0 28
Engem a Nostradamus-féle jóslatok remekül elszórakoztatnak, és egy spektrum film szerint a három könyvét nagyrészt ilyen célból is írta Nost.
A jóslatok komolyan vételének gyakorlati hasznát viszont nem értem, főleg ahogy pl Espada teszi. A jóslatok alapján képtelenség fölkészülni valamire, mert a bekövetkező események szinte mindegyikét megjósolta valahol egy jós, vagy jövőbe látó, de életművük többi jóslata használhatatlan, tehát szerintem a technológiájuk a vak tyúk is talál szemet elvre épül.
John Zero Creative Commons License 2000.01.02 0 0 27
Vajk:
Ezzel nem ertek egyet. Persze ilyenkor mindenki a keresztenysegre gondol (bar szerintem ott se teljesul az amit mondtal), de te pl. lelkileg gyengenek tartod a buddhista papokat?
Előzmény: Vajk (25)
Espada Creative Commons License 2000.01.02 0 0 26
Valamit állítólag elsz@rtak a teológusok. Egy év
differenciáról van szó.Olyasmit hallottam,hogy
még tavaly van. :-)))
Előzmény: sallustius (21)
Vajk Creative Commons License 2000.01.02 0 0 25
Szerintem meg teljesen mindegy, mikor szuletett pontosan Jezus.
Volt egy kezdopont az ido szamitasaban, es akkor azt hittek, akkor szuletett Jezus. Ma mar mashogy latjak, de atttol meg az idoszamitas kezdete adott.
Amugy Ripityomnak igazsaga van: ezek a csodavarasaok, magiak es a hasonlo, az embereket kormonfontan hatasuk ala kerito es ott tarto eszmek valoban a gyengeket tamadjak meg.
Aklik nem kepesek sajat maguk altal kitalalt eszmeket kovetni, hanem lustasagbol, kenyelembol megeszik a keszen kapott "hiteket".
Mint a Dallas-effektus. A sima, bordazottsag nelkuli kis eletekben fenbyes pont a pentek este, amikor vegre tortenik valami. Igaz nem velem, de legalabb bele tudom magam elni, mert egyszeru es ertheto.
A vallasok is ilyenek, csak ezeknel mar bonyolultabb a dolog.
John Zero Creative Commons License 2000.01.02 0 0 24
Ja, arrol nem is beszelve, hogy a josok nyilvan azt is elore lattak, hogy most a 2000 esetleg nem az o szamolasuk szerint +2000 evet jelent, stb.
Erted...
Előzmény: sallustius (21)
Vajk Creative Commons License 2000.01.02 0 0 23
hix.com.
ilyen egyszeru,.
de ha fel akarsz iratkozni a levlistara(egyszer erdemes, mert azert sok okos dolog is elhangzik itt) irj egy levelet:
subs.para@hix.com

kapsz valami valaszt is, az etikettrol, meg ilyesmi, es aztan mar csak varni kell a levelet.
a hix.com archivumaban pedig letoltheted vagy elolvashataod evekig visszamenoen az irasokat.
Amugy sok mas erdekes levlistara is fel lehet itt iratkozni, erdemes eltolteni ezzel (a Teged erdeklo dolgok keresesevel) egy kis idot.

John Zero Creative Commons License 2000.01.02 0 0 22
sallustius:
Abban viszont egyertes van, hogy Jezus nem szuletett idoszamitasunk utan. Abban nincs egyetertes, hogy elotte mikor, i.e. 4-5-6 korul.

Ami azt jelenti, hogy most LEGALABB 2000 van.

Előzmény: sallustius (21)
sallustius Creative Commons License 2000.01.02 0 0 21
Most lehet, hogy hülyeséget fogok írni, de úgy tudom, volt olyan év, ami három hétig tartott. Ráadásul abban sincs egyetértés, hogy Jézus voltaképpen mikor is született. Így aztán lehet, hogy nem 2000 van, hanem 2003 vagy 1997.
Előzmény: gecko (19)
Lavrentij Creative Commons License 2000.01.02 0 0 20
Kedves Vajk! Hol van ez a hix.para pontosan? mert en keresem a hu.hix.stb-ken, de nem talalom, pedig nagyon szeretnek rohogni!
Udv: Lavrentij
Előzmény: Vajk (13)
gecko Creative Commons License 2000.01.02 0 0 19
nem azert nincs semmi problema mert nincs semmi problema lehet hogy VII gergely papa rontotta el a naptarat es majd par napon belul meg pofara is eshetunk akar ez van
Espada Creative Commons License 2000.01.02 0 0 18
Ezeket a jóslatokat néhányszáz éve már boncolgat-
ják. A történelem folyamán ennyi "meghasonlott"
fickó lett volna a világon?
Ha bele gondolsz jó néhányan hittek és hisznek ma
is az általad felsorolt"külső segítségben". Né-
hány "külső" kimaradt a felsorolásodból. Akkor
ezt úgy kell nézni,hogy aki az általad megfogal-
mazott "külsők" + akik kimaradtak,valamelyikének híve az képtelen eligazodni az életben. Tehát ál-
láspontod szerint az emberiség nagyrésze képtelen
"irányítani a saját életét". Mitne mondjak! Som-
más megállapítás!
Visszatérve az eredeti témára; "egyik sem tudta
megjósolni az orosz Medve térdrerogyását". Téves!
Párizsban,1985-ben a madam Soleil ("Napasszony)
bizonyhogy megjósolta. Sőt,a mi rendszerváltásun-
kat (konkrétan Budapestet) és a romániai forradal-
mat (konkrétan Bukarestet)is.
Nostradamusról: Próféciái rövidek és hasonlatokkal
tűzdeltek. Van jóslata az apokalipszis lovasairól,
konkrétan Hitlerről is. Magyarázói az asztronómia
és asztrológia szerint kisérlik meg beazonosítani a vonatkozó évszámokat. Nostradamus nem igért világvégét 2000. évre. Próficiái valami 3500-ig
terjednek. Nem is szólva arról,hogy konkrét vita
folyik a mi időszámításunk és az un."valós" idő-
számítással kapcsolatban. Vannak nézetek,hogy iga-
zából nem is 2000 van,hanem most léptünk csak 1999-be.
Jelezni szeretném továbbá,hogy a "Politika Fórum"
az másik. Itt lkonkrétan Nostradamusról folyik a csevely!

Előzmény: RIPityom (17)
RIPityom Creative Commons License 2000.01.02 0 0 17
Szevasztok!

Aki ilyen 'jóslatokat' boncolgat, képtelen eligazodni az életben, irányítani a saját életét. Így aztán _külsö_ 'segítséghez' folyamodik. Legyen ez Nostradamus/JézusKrisztus vagy az UFO.

Miután Nostradamus nem jött be (egyenlöre;) lehet tobább nyújtani, mint a rétestésztát. Majd 2001ben, 2006ban, 2011ben. Mittudomén... a lényeg, hogy újraértelmezzük, s akkor lesz jó vagy rossz.

Annak idején vmi fekete ffi/nö a halálba kergette az US biztonsági hivatalt, hogy az Elnököt (Kennedy) megfogják ölni. Mert megálmodta... és senki nem vette komolyan. Állítólag.
Nem olyan rég, még Párizs tele volt menö jósokkal... politokusok jártak hozzájuk... komoly üzletemberek... a újságokban jelent meg próféciájuk, ahogy kell.
De egyik sem tudta megjósólni az orosz Medve térderogyását... ez azért elgondolkoztató.

Az pedig, hogy katasztrófák: ilyenkor érzékeny az ember, 'jobban' hallja, amit szeretne hallani... meg gondolom a média is ráerösitett egy kicsit. Sajnálom, ha vki tekervényesen, homályosan megfogalmazott rigmusokból; Holdárbnyékból együttállásból próbálja kiolvasni, mit tartogat számára a jövö. Vicces is lehetne, ha nem ennyien hinnének jósnökben, szektavezérekben, vagy akár a miniszterelnökben.

Mindenki azt kapja, amit érdemel...

RiP

Kinga_ Creative Commons License 2000.01.02 0 0 16
Zero kapitany!

nem lattam, de mondtam, hogy nem is vagyok Nostradamus rajongo. azt azonban vedd hozza, hogy Nostradamust sokfelekeppen "magyarazzak", vagyis az eredeti szoveget kene megnezni, mirol is van szo benne.

bar oszinten szolva nem is ertem, hogy birna ertelmes joslatokat hozni az, aki 500 evvel ezelottrol "latott ide". ha en ne adj Isten elore latnek 2500-ba, tuti fingot nem ertenek az ottani politikai/tarsadalmi/gazdasagi helyzetbol semmit, arrol nem is beszelve, hogy meg az se tudnam megmondani, vannak-e ilyen helyzetek akkoriban.

ezt azert irom, mert lehetsegesnek tartom, hogy Nostra latott valamit, es le is firkalta ezt maganak, de csak o maga ertette meg a joslatait. :)

Előzmény: John Zero (15)
John Zero Creative Commons License 2000.01.02 0 0 15
kislany!

Lattad te azt a filmet, amelyben a Nostradamus joslatokat boncolgattak? Ott mar 1996-tol(?) voltak joslatok, amelyek, hmm, hat szinten nem jottek be ;)

Előzmény: Kinga_ (14)
Kinga_ Creative Commons License 2000.01.02 0 0 14
kislanyok!

nem vagyok Nostri hivo, de 2000 meg nem telt el. lehet, hogy ev kozben robbanunk. arrol nem is beszelve, hogy az Antikriszti is reg itt lehet. Jezus se egy nap alatt tevekenykedett.

telleg eroltetettnek erzem a Nostri magyarazkodast, en megrogzotten varom a vilagveget csak azert is. :) persze nem komolyan.

Vajk Creative Commons License 2000.01.01 0 0 13
Ja, az oreg Nostradamus elegge lokaliosan latta a vilagveget:))
Izlandon, Skandinav orszagokban, Romaniaban, Szlovakiaban, Cseheknel stb semmi nem volt az eg vilagon.Es most csak hirtelen csuklobol irtam ezeket, kozel 200 orszagbol. Igaz, volt 10, amiben volt valami vilagvegenek nevezheto erdotuz-foldrenges-haboru. Ez hany szazalek is?

Aki a tozsgyokeres butasagot szeretne megtapasztalni az olvasgassa a hix.com Para levlistajat:)) Eleg egy hetet visszamenni az archivumban:)))

sallustius Creative Commons License 2000.01.01 0 0 12
Van egy javaslatom. Mindenki készítsen otthon 8-10 próféciát, amit le kell írni egy füzetbe. Majd az egészet jó misztikusan el kell dugni egy helyre, ahol majd megtalálják úgy 2400-2500 tájékán. Biztos, hogy mi leszünk az évezred jósai, amit meg nem tudnak megmagyarázni abból, amit írtunk, azt mondják, hogy majd ekkor és ekkor fog bekövetkezni. Hát ez a nagy Nostradamus próféciák története is.

Példaképpen álljon itt prófécia.

Amikor a Nap a Szaturnusz mögé kerül,
És a Hold belép a Jupiterbe,
Majd leszáll a gonosz az égből,
Aki Masrel névre hallgat.
Sok tűz és háborúság lesz,
Kiöntenek a forró folyók,
Rovarok lepik el a várost,
Tizedelnek nagy népeket.

Bár ennél lehet kicsit ködösebbre is írni, de most így, másnaposan csak ennyire telik.

Üdv,
sallustius

eMM Creative Commons License 2000.01.01 0 0 11
A 2000 is ilyen lesz.
Hamarosan értesülünk az áremelések pontos számairól,majd nem fogunk vigyorogni.
És ez még csak a kezdete az évnek.
Előzmény: stewe (5)
Újlaki Creative Commons License 2000.01.01 0 0 10
Nostradamus halott, de feltámad. Még sokáig fel fog támadni (támadgatni? Sajnos, ennek az igének nincs gyakorító képzős alakja).

Az emberi butaság örök és mindenható, ezért. Újra és újra fel fogják támasztani. Együttállás, erővonalak, távgyógyítás, pí- (ró-, szigma-, tau-) víz, nem beszélve a még vadabb világvége- és katasztrófajóslatokról.

Mivel ezek az emberek sohasem a ráció, hanem valamiféle vad félelem és sötétség hatás alatt munkálkodnak, semmiféle kudarc, érv, indoklás vagy tény nem rettenti őket vissza. Előjönnek majd újra a Mars-piramisok és -csatornák, az ufók és ufonauták, a téridő-lyukak és egymásra gyűrődő dimenziók. A "tudományos" magyarázat csak ön- és közbecsapásra kell.

Szerencsére többnyire ártalmatlanok. Sajnos, uyganezek az emberek (vagy szellemi rokonaik) néha politizálásra adják a fejüket (ha itt ez a szó egyáltalán használható); eez már sokkal veszélyesebb.

Bau Creative Commons License 2000.01.01 0 0 9
Nostredamus bekaphatja! :)
John Zero Creative Commons License 2000.01.01 0 0 8
Vajk:
En nem ketelkedem benne, hogy egy ev mulva is ugyanugy meg tudjak majd magyarazni ;)

Amugy most kene ujra megnezni azt a Nostradamus-videofilmet, asszem 1996-2000-ig volt tele joslasokkal.

Azt meg, hogy 1999 a katasztrofak eve volt, nem tudom teljesen elfogadni. Nezzuk meg Magyarorszagot: sok helyen volt belviz, de nagy arvizkar szinte sehol (ahhoz kepest, amiket a TV-ben lehetett latni kulfolrol, hogy hazakat vitt el masodpercek alatt a viz, stb). Budapesten pedig egyaltalan nem volt arviz.

Előzmény: Vajk (7)
Vajk Creative Commons License 2000.01.01 0 0 7
Azt fogjak mondani, hogy ha el is jott az Ellen Jezus, akkor annak meg fel kell nonie. Meg legalabb 18-20 ev, mire kifejti tevekenyseget.
Meg azt is, hogy a 2000. ev csak most kezdodot, nincs egy napja sem, van meg hatra parszaz nap. Sokan felnek majusi egyuttallastol.

Ezt onnan tudom, hogy magam is megkerdeztem kajan mosollyal az arcomon egy ilyen emberketol.
Varjunk a gunyolodassal meg egy evet, aztan mehet tiszta erobol. Ha most fikazzuk oket, akkor meg meg tudjak magyarazni

Előzmény: John Zero (-)
Espada Creative Commons License 2000.01.01 0 0 6
Sziasztok!
Bocsánat ősz fejemnek ! Tudom nem illik így indítani,de nagyegyhülyék voltak akik öngyilkosok lettek! Ráérünk ezzel,majd ha valóban a nyakunkon
lesz a VV ( um: Vil.Vég.)! Addig meg hallgatjuk az
idevágó (bele)magyarázatokat.
Jut eszembe! Biztos,hogy jan 1.-éről volt szó?
Mondja meg valaki,mert akkor azonnal elkezdek
"majrézni"!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!