Keresés

Részletes keresés

murasake Creative Commons License 2013.07.11 0 0 8541

mi lett volna ha nem vállalja magára? a kutya hozta volna az új juhart? :)

 

Előzmény: Hörpi (8539)
murasake Creative Commons License 2013.07.11 0 0 8540

jól megrettenhetett az urad. :)

a shaina-ról mindenképpen lebeszélnélek, nekem ez afféle orchidea szinoníma (ha képzavar, akkor bocs:), addig szép míg megveszed, aztán lejtmenet...

 

'Emerald lace'-t ismered? Hasonló a seiryu-hoz, csak fejtetőre állítva, azaz harang formájú. Gondoltam, ha már törpét keresel, a magasság a korlát. Nő mint a "nemnormális", nálam, kb 60-70cm-nél tart idén (terülve), 15 levélpár/hajtás.

 

Előzmény: Hörpi (8539)
Hörpi Creative Commons License 2013.07.11 0 0 8539

Sziasztok!

Tudtok nekem esetleg olyan kertészetet ajánlani, ahol van japán juhar választék és az árak sem az eget verik? Miután a "fűnyíró" letörte a little princess legnagyobb mellékágát, egyik reggel a főága (!) és még egy ága figyelt a bokor mellett letörve. Ahogy hazaért az uram, megmondtam: vagy megint magára vállalja, vagy most verem el úgy a kutyát, ahogy már legutóbb is megérdemelte volna. Magára vállalta, így jön nekem egy japán juharral. Voltunk az e5-ben, ott a tavalyi maradék figyel és semmi érdemleges, sőt, ami nőtt, az drágább lett. Az Örs vezér téri New Garden-ben már volt, amit érdekelt volna, na de az árak... Kicsi shaina 8e pénz... Ez nekem rengeteg. Van esetleg ötletetek?

venetoi Creative Commons License 2013.06.25 0 0 8538

Nálam a májmoha faiskolákban vásárolt cserepek földjén jelenik meg. Homokos kertemben nem érzi túl jól magát. Valószínű a nyírkos, levegőtlen talajú helyeket "házmester udvar" kedveli.

venetoi Creative Commons License 2013.06.25 0 0 8537

A "japán házmester" úgy látszik ilyenre nem ad.

Előzmény: murasake (8536)
murasake Creative Commons License 2013.06.25 0 0 8536

hűhha, ennyi májmohát! azt tudod, hogy ez minden egyéb "nemes" mohát kinyír?

én nem győzöm irtani.

 

azaz győzöm, mert nem hagyom...

Előzmény: venetoi (8534)
m-s-m Creative Commons License 2013.06.25 0 0 8535

No örülök neki. :)

Úgy látom, a cicákok elvitték a show-t. :)

 

  (Kawanabe Kyosai - Cat Catching a Frog, 19th century)

Előzmény: venetoi (8534)
venetoi Creative Commons License 2013.06.25 0 0 8534

Már működik a képlementés, Large-ig szabályos. Nagyon jók a macskák arcai!

A "japán házmester macskája"

venetoi Creative Commons License 2013.06.24 0 0 8533

Köszönöm! Egyenkőre nem megy, de..."macskám ornithogallummal"

 

Előzmény: m-s-m (8532)
m-s-m Creative Commons License 2013.06.23 0 0 8532

A Flickr nem engedi a normál módon lementeni a képet, ügyeskedni kell. Én úgy csinálom, hogy printscreen, utána pedig photoshoppal. Macerás. Vannak más képlopók is, én ezt ismerem.

Előzmény: venetoi (8531)
venetoi Creative Commons License 2013.06.23 0 0 8531

m.s.m! Hogyan lehet lementeni képet, arról a gyönyörű albumról? Nekem nem sikerült.

m-s-m Creative Commons License 2013.06.23 0 0 8530

   macskák és bambusz :)

Előzmény: RCTiv (8527)
murasake Creative Commons License 2013.06.23 0 0 8529

Hűű, de miket nem tudok még!!! :)

 

Előzmény: marinmegye (8528)
marinmegye Creative Commons License 2013.06.23 0 0 8528

yamamomo és akebia magok lennének, egyelőre. Persze pár db. Mondjuk yamamomo-t nem is tudom minek mert üvegházban nemakarok nevelni fát... amugy meg nembirja a klimánkat. De majd később sudachi és yuzu magok is lennének. Szóval inkább fásszáru, gyümölcstermőket.

Előzmény: murasake (8524)
RCTiv Creative Commons License 2013.06.23 0 0 8527

fantasztikus képek minden szempontból, a cicás fókusz pedig nálam még ezer plusz pont :)

Előzmény: m-s-m (8526)
m-s-m Creative Commons License 2013.06.22 0 0 8526

Kis nyammognivaló:  http://www.flickr.com/photos/marser/

 

m-s-m Creative Commons License 2013.06.22 0 0 8525

Thaiföldről bambuszmagok minden cicó nélkül ideértek. Légiposta, buborékos boríték.

Előzmény: marinmegye (8523)
murasake Creative Commons License 2013.06.22 0 0 8524

A tudatlanok magabiztosságával írom:   

 

Gondolom nem egy kukoricászsáknyit hozatnál, akkor meg mire vársz?  Szerintem pár(tucat) mag nem jelent adminisztrációt.

 

Egyébként miféle magok?

Előzmény: marinmegye (8523)
marinmegye Creative Commons License 2013.06.22 0 0 8523

Japánból szeretnék kapni őshonos japán növény magokat.

Egy barátom küldené onnan. Ez vámköteles ? bejelentés köteles?Van valakinek valami tapasztalata)EUn kivülről)?
azt tudomhogy növényt nemlehet kivinni Japánból, de magot azt tudom hogy igen.csak kérdés itthon van e valami intéznivaló és emiatt egyáltalán megéri e. 

 

Hörpi Creative Commons License 2013.06.21 0 0 8522

De kihalt ez a topic... Gondolom, mindenki félkézzel dolgozi, a másikkal meg napernyőt tart a japán juharjai fölé :) Vagy szénné égett testtel védi őket a perzselődéstől :) Tényleg, hogy állnak a kicskék a naptejjel? Legnagyobb meglepetésemre nálam egész jól bírják a trópusi klímát.

RCTiv Creative Commons License 2013.06.16 0 0 8521

bonsai bonsai? :))

Előzmény: murasake (8520)
murasake Creative Commons License 2013.06.16 0 0 8520

jaja, kis tankokkal meg ágyúkkal :)

Előzmény: venetoi (8519)
venetoi Creative Commons License 2013.06.16 0 0 8519

Muraszake! Egyetértek. Bár hosszútávra egy terepasztaltól sem idegenkednék (elfér a kamrában).

Előzmény: murasake (8518)
murasake Creative Commons License 2013.06.15 0 0 8518

Kösz, a magyarázatot.

 

Azt, hogy valaki agyagból modellezze a leendő kertet, azt őszintén szólva nehezen tudom elképzelni. Vagy nagyon mini lesz, vagy egy terepasztal kell hozzá. A számítógép talán a legkézenfekvőbb.

De ez elég jól lejátszható belül, erre való a képzelőerő. Ott a helyszínen lehet a legtöbb információra szert tenni, a maga teljes 1:1-es méretében, adottságaival, benapozásával stb. Csak kell egy jó helyet találni, ahová le lehet telepedni és nem sajnálva az időt rá néhány változatot, ötletet lefuttatni fejben. Aztán mikor az alapkoncepció már megvan a felöltöztetés már szinte magától is megy (szép alakú menyasszonyra már könnyű jó ruhát találni :))

Előzmény: venetoi (8514)
venetoi Creative Commons License 2013.06.13 0 0 8517

Egy kis korrekció:

 

A korábban "amerikai japánkertként" ajánlott video Franciaországban a Loire mentén. Tour közelében készült.

venetoi Creative Commons License 2013.06.13 0 0 8516

Egy ekkora kertnél, valamelyik részén csinálnék egy kis "faiskolát", ahol magam állítanám elő  főként a cserjéket és évelőket, de náhány fát is előnevelgetnék. A növények szaporítása nagyon könnyű és lehet mennyiséget produkálni (ne adj isten, még cserélni és eladni is lehet).

Nagyon sok japánkertbe való növény van ami nálunk is jól érzi magát. Magvetéssel nem nagyon vacakolnék. Vegetatí szaporítással max. 3 év alatt tökéletes faiskolai minőség produkálható.

Ami a követ illeti (a japánkert a kőről szól) az soha nem lehet elég. Ahogy E. Borja írja nála olyan soha nem volt, hogy valamelyik kőnek ne találta volna meg a helyét. (Ezzel én is így vagyok. Szomszédiaim elborzadtak eykor többtonnás teherautóról leszórt kőmennyiségen. Igazság szerint kis kertemben meg sem látszik.)

Előzmény: bysz (8512)
venetoi Creative Commons License 2013.06.13 0 0 8515

Basszus! Valamit tennem kell a szövegszerkesztővel.

venetoi Creative Commons License 2013.06.13 0 0 8514

Normal 0 21 false false false HU X-NONE X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normál táblázat"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:"Times New Roman"; mso-bidi-theme-font:minor-bidi; mso-fareast-language:EN-US;}

Ugyanakkor a japánkertek építői még akkor sem általják a hatás kedvéért tovább formálni a terepet, ha kertjük nagyobb kiterjedésű és olyan helyen épül, ahol az eredeti terep különben is elég változatos domborzatú (lásd a korábbi amerikai példát) egy szép kilátópont, mesterséges szurdokvölgy, kanyargós sétaút,… érdekében. Tovább cifrázza a tereprendezés lehetőségeit, ha olyan tradícionális japán elemek jelennek meg, mint a vízesés, a szigetek, a hidak, különböző jelentésű kövek, kőcsoportok, meditációs helyek,kapuk, fontos térhatárok,...Ezeknek tereprendezéssel kell kialakítani a legjobb helyet, hogy érvényesüljenek. Utóbbi nagyon változatos miniatűr tájra példa az Angliába szakadt japán tanító kertje. Terepplasztika alatt ennek a mini tájnak domborzati kialakítását értem, ami túlmutat azon, hogy a tógödörből kiemelt földből egy dombot képezünk. Ezt számítógépes technikával is lehet tervezni, de manuálisan is jó játék megrajzolni, vagy valami plasztikus anyagból (akár agyagból, maradjunk a földnél) modellezni.

venetoi Creative Commons License 2013.06.13 0 0 8513

Normal 0 21 false false false HU X-NONE X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normál táblázat"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:"Times New Roman"; mso-bidi-theme-font:minor-bidi; mso-fareast-language:EN-US;}

Klasszikus  tereprendezésnél  a - földmozgatás racionalitása - alapján arra törekedtek, hogy a feltöltés és bevágás kiegyenlítse egymást, s a szintkülönbségeket támfalakkal, rézsűkkel  oldják meg. Továbblépést jelentett, amikor a merev lépcsőzés helyett a rétegvonalak mentén oldott vonalakkal simították az új terepfelszínt a kert, a park határain belül, kerülve a mértani formákat, ezzel „tájibb” képet produkálva. A természetben ritkák a vízszintes teraszok (ami viszont a mediterrán kerteknek sajátossága), a japánkertek a természet formáit követik még akkor is, amikor azok transzformáltan, szimbolikus jelentést is hordoznak.  

Előzmény: murasake (8511)
bysz Creative Commons License 2013.06.12 0 0 8512

Köszönöm a videót, tényleg tanulságos. Megerősített abban, hogy nem szabad kapkodni. Csak az idő ne lenne olyan kevés, legalábbis faéletben számolva. Taxus létezik Mo-n 2000 éves. Az enyémek kamaszok.

Hatalmas növényanyaggal rendelkezik a kert, tökéletes térrendezés. Terepviszonyok hasonlóak az enyémhez. Van mit meríteni...

 

Sajnos halom sziklám nincs, minden beépül. Nem is mondom, hogy mennyi férne el a támfalakban.

Rajzom még volna, de a szint különbségek nem érzékelhetők. Három sík van, a kút a középsőn áll.

 

Személyesen bárkinek szívesen megmutatom, mert tanácsot képről nehéz adni. Sétálni kell benne.

 

Száraz kert tervben van, az áttelepített Taxus és a tó közé kerülne, és pázsit a fa-ház közötti részre.

Előzmény: venetoi (8509)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!