Keresés

Részletes keresés

bubis Creative Commons License 1999.12.06 0 0 85
Kedves Zsombi!

Feltéve, de meg nem engedve, hogy így történt, akkor én is szemen köphetem N.S.-t? Vagy téged, hogy így jelezzem, követem az Urat?

Na mi van, nem lattad a smilet? Egyebkent ha meggyogyulok tole, vagy Isten ereje mukodik rajta keresztul, akkor legyszi! Hidd el, ez sokkal jobb frocsoges lenne, mint ami itt a forumon megy! :)

Udv
Andras

Előzmény: zsombi (79)
zsombi Creative Commons License 1999.12.06 0 0 84
Előzmény: GEZA (82)
iudex Creative Commons License 1999.12.06 0 0 83
Nekem momentan nincs keznel csak latin szovegem. Annak alapjan is megallapithato, hogy az elso idezet biztosan nem, am a masodik 50 % esellyel ertelmezheto ugy, ahogy GEZA is teszi. A masodik esetben aligha lesz eldontheto meg a gorog alapjan is, hogy melyik valtozat igaz: "szemere helyezte kezet, miutan rakopott (marmint a kezere)", avagy "szemere kopve rahelyezete kezet". : Sc. Christus: expuens in oculos eius
inpositis manibus suis interrogavit eum (ti. a vak embert) si aliquid videret etc.
Előzmény: GEZA (82)
lujza Creative Commons License 1999.12.06 0 0 80
Hol probalkoztam ilyesmivel ? :(
Előzmény: McNeal (78)
zsombi Creative Commons License 1999.12.06 0 0 79
Én továbbra is fenntartom azt az állítást, hogy Jézus nem köpött le senkit max. a ti Biblia fordításotok szerint).
Feltéve, de meg nem engedve, hogy így történt, akkor én is szemen köphetem N.S.-t? Vagy téged, hogy így jelezzem, követem az Urat?
Előzmény: bubis (74)
McNeal Creative Commons License 1999.12.06 0 0 78
Nem jó,ha az ember maga próbálja meghatározni,hogy hogyan működjön Isten.
Előzmény: lujza (60)
iudex Creative Commons License 1999.12.06 0 0 77
De, szerintem szetoffoljuk, de nem biztos, hogy olyan nagy baj. Ugyanis a topic cimeben feltett kerdesre a dolgok jelenlegi allasa mellett alighanem nincs autentikus valasz. Mindenki mondja a maga kis megerzeseit, ami legfeljebb pletykaszintre jo. Viszont konkret, pl. hiteleti kerdesekre konkret valaszokat kell adni. Tudom, egy-ket ilyen topic mar atkerult a filozofia rekeszbe, de a ki fene jar oda rendszeresen? :)))
Ily modon azonban talan el lehet oszlatni nehany teveszmet is
a HGy-vel kapcsolatban, amely teveszmek a tudatlansagbol fakadhatnak, viszont alkalmasak politikai nezetek alatamasztasara, sot, esetleg megalkotasara. Egyebkent nem gondolnam, hogy a HGy hitelete es a politika osszevonhato kerdesek lennenek. A nagy szamok torvenye miatt felteheto, sot, szinte biztos, hogy a HGy-ben is vannak hatalomehes, karrierista, sot, egyenesen aljas emberek, de konyorgom, hol nincsenek? Ha ezeket megtalaljuk, ha egyaltalan meg lehet oket talalni, es a partvonal melle kuldjuk, az csak jo, bar aligha kivitelezheto program. Azt azonban mindenkeppen felhaboritonak latom, hogy nehany ketes elem miatt joszandeku hivok tomegeit megbelyegezze barki.
Ja, es ha NS "kopkodni" akar, hat tegye. Ehhez ket dolog kell:
1. hogy valoban az erintett hivek serelme nelkul tegye,
2. hogy Isten elfogadja tole es tarsaitol a hit eme kulonos megnyilatkozasat, meg persze a tobbi "furcsa" ritust.
Miutan pillanatnyilag szamomra mindket feltetel adott, mert semmi konkretum nem szol egyik ellen se, tegyek, amit tenniuk kell. En is azt teszem. :))
Előzmény: lujza (72)
zsiragy Creative Commons License 1999.12.06 0 0 76
Kedves Pippi (tudtom szerint 2 p)!

A történelem tele van olyan alakulatokkal, ahol egyébként normális emberek csináltak nem normális dolgokat.

Előzmény: Pipi Langstrumpf (73)
bubis Creative Commons License 1999.12.06 0 0 74
Kedves Zsombi!

Jól értem, egyenlőségjel van Jézus és N.S. között?

Mit ertettel igy? Melyik mondatot? Ha csak azzal van a problemad, hogy Jezus kopott es N.S. is kopott, tudd meg, hogy nekunk a Mestert kell kovetnunk! :))))

Udv
Andras

Előzmény: zsombi (66)
Pipi Langstrumpf Creative Commons License 1999.12.06 0 0 73
Hi,
Te végigolvastad a levelem, vagy csak csípőből tüzelsz?
Olvastál te valaha is valakitől olyat, hogy NS = Jézus? Mert szerintem nem. Ez a variáció a te fantáziád szülötte, meg kell, hogy állapítsam.

Node nem is akarok ilyen hangot megütni!
Egy kérdésem nekem is lenne viszont! Miért feltételezik kívülállók, hogy semmi másról nincs szó, mint köpködésről, meg egy halom tébolyultról, aki össze vissza dülöngél?? Szerinted semmi plusz élmény nem hűzódik emögött? Ha én tisztességes kívülálló lennék, elgondolkodnék, hogy vajon cca 40000 ember (akik között, ha csak az általános statisztikát nézzük - kell, hogy legyen egykét normális) miért jár a Hgy-be rendszeresen? Mi tartja őket ott, mi visz oda egyre több embert? Ha nem lennék olyan megveszekedetten elfogult, akkor nem kérdőjelezném meg, hogy több van ebben, mint szimpla megtévesztés.

Üdv

Előzmény: zsombi (66)
lujza Creative Commons License 1999.12.06 0 0 72
:) Ezek igy elso hallasra, egeszseges taplaleknak tunnek.
Nem offoljuk szet nagyon ezt a topicot ?
(Ambator engem jobban erdekelnek ezek a marhasagok, minthogy osszeeskuves-elmeleteket olvassak. Azt olvasok ugyis allandoan. ( )
Előzmény: GEZA (70)
bubis Creative Commons License 1999.12.06 0 0 71
Szia lujza!

Bocs, hogy csak most kapcsolodok be, de egy szo nagyon felkeltette az erdeklodesemet: kopkodes.

Miert, Nemeth Sandor hanyszor kopott? Vagy mar itt tart az "ugy" feltuningolasa? Szamomra az sem volt nyilvanvalo, hogy akkor kopott, en a felvetel alapjan azt hittem, hogy rafujt.

Udv
Andras

Előzmény: lujza (65)
iudex Creative Commons License 1999.12.06 0 0 69
Saskat es vadmezet. De a saskarol mar Friderikusz bebizonyitotta egy musoraban, hogy finom. :))
Előzmény: lujza (68)
lujza Creative Commons License 1999.12.06 0 0 68
Ha neked se tetszik, akkor minek magyarazod itt a bizonyitvanyt ?

Mit evett Keresztelo (Szent) Janos ?

UI :)

Előzmény: GEZA (67)
zsombi Creative Commons License 1999.12.06 0 0 66
akkor had idézzem magamat (egy másik topicból):
- Mit tudunk N.S. turhájának természetrajzáról, kigyógyította vallási tébolyából a leköpött hívőt? Esetleg mást, más nyavajájából? Mert különben öncélú otrombaságnak kell elfogadni a csulázást.

Jól értem, egyenlőségjel van Jézus és N.S. között?

Előzmény: Pipi Langstrumpf (62)
lujza Creative Commons License 1999.12.06 0 0 65
GEZA, felelj egy kerdesre, de oszinten :
Neked ez a kopkodes tetszik ?
Előzmény: GEZA (63)
Laci Creative Commons License 1999.12.06 0 0 64
Szerintem is egyrészt ez off topic vita, másrészt akkor lehetne sérelmezni, ha a leköpött egyén sérelmezné (mint ahogy nem teszi). Ha jól tudom egyébként a Surjányi Csaba volt az, szerintem kérdezzétek meg tőle, hogy mi erről a véleménye.

Laci

Pipi Langstrumpf Creative Commons License 1999.12.06 0 0 62
Kedves Zsombi!

Szerintem nyugodtan értelmezhetjük úgy a Bibliát, ahogy írták. Tehát ha leköpte, akkor leköpte. Az a fő, hogy meggyógyult a vak és a néma.

Egyébként az ominózus videora térve, NS. valószínűleg rá akart fújni XY-ra, amiből aztán végül ez lett.. ugyanis fújni azt szokott. De nem csak ő, hanem ha pl. megnézel egykét nyugati adón futó karizmatikus istentiszteletet, akkor a prédikátorok szintén ráfújnak a szegény emberekre, akik aztán meg találnak gyógyulni. Szóval nem olyan égbekiáltó dolog ez. Az eredmény a lényeg. Én már olyan walesi prédikátorról is olvastam (élt a századelőn), aki gyomorszájon vágott egy rákos beteget, mire az kiköpte a rosszindulatú daganatot, és szépen meggyógyult. Egy műtét sem túl esztétikus, belek kanyarognak erre-arra, de a végén mégis gyógyulás jön.

Lehet, hogy senki nem kérte NS-t, hogy köpjön, de szerintem a vak és a néma sem számított ilyesmire Jézustól..:)
De talán nem is volt az olyan rettenetes, láthatólag a hallgatóság kitűnően érezte magát..:))

Előzmény: zsombi (58)
Oversize Creative Commons License 1999.12.06 0 0 61
Csak asztnemtudom, hogy ennek mi köze a topichoz. :-)))
Előzmény: Oversize (59)
lujza Creative Commons License 1999.12.06 0 0 60
Erteni eppen ertem, csak nem tetszik.
Gusztustalan es kesz.
Előzmény: GEZA (57)
Oversize Creative Commons License 1999.12.06 0 0 59
Szevasz Géza!

Ha jól olvasom, akkor Jézus gyógyításra használta a köpést, vagy rosszul olvasom?

Üdv

Előzmény: GEZA (57)
zsombi Creative Commons License 1999.12.06 0 0 58
GEZA!

Szerintem te már megint csúsztatsz. Lássuk miről is van szó.

Ott egy süketnémát vittek hozzá és kérték, hogy tegye rá a kezét. 33.Félrehívta ot a tömegbol, ujját a fülébe dugta és nyállal MEGÉRINTETTE a nyelvét, 34. aztán föltekintve az égre, fohászkodott és így szólt: "Effeta, vagyis nyílj meg."

A betszaidai vak meggyógyítása. Közben Betszaidába érkeztek. Ott egy vakot vezettek hozzá és kérték, hogy ÉRINTSE MEG. 23.Ő a vakot kézen fogva kivezette a faluból. Ott nyállal MEGNEDVESÍTETTE a szemét, rátette a kezét és megkérdezte: "Látsz valamit?"

Szó sincs tehát LEKÖPÉSről. Mindkét esetben kérték Jézust a testi és lelki gyógyulás reményében. Németh S.-t ki kérte meg köpködésre?

Előzmény: GEZA (55)
lujza Creative Commons License 1999.12.06 0 0 56
Lehet, hogy hianyoztam a hittanorarol, mikor ezt tanitottak ?

De mit akarsz ezzel mondani, egyebkent is ?
Hogy NS = Jezus ?

Előzmény: GEZA (55)
zsombi Creative Commons License 1999.12.06 0 0 54
Se nem kis-, se nem történelmi az az "egyház", ahol a pásztor leköpi a nyáját. Egyszerűen nem felel meg a (krisztusi) főparancs alapkövetelményének, de a társadalmi közerkölcsöt is sérti. Igaza van Kiscicának, akkor marad a szekta.
Jozsóka Creative Commons License 1999.12.06 0 0 52
Kedves Kiscicácska!

Ki kell hogy nyilatkoztassam amit gondolok. Szomorú hogy így gondolkozol, még szomorúbb hogy a privát véleményedet objektív tényként fogalmazod meg és van aki még komolyan is veszi, pedig nyilvánvló hogy nem vagy tájékozott, ezen a területen nem vagy olvasott, és fogalomzavarokkal küszködsz. minimum olvass utána. Mert így elég ciki.

Jozsóka

Előzmény: kiscica (48)
McNeal Creative Commons License 1999.12.06 0 0 51
Kedves szektás kiscica!
Jó ilyen nagytudású olvtársakat is látni a Fórumon.:-DDDDDDDDD
Előzmény: kiscica (49)
faithful Creative Commons License 1999.12.06 0 0 50
igazad van kiscica, mindenki és minden szekta, csak te nem vagy az.
Előzmény: kiscica (49)
kiscica Creative Commons License 1999.12.06 0 0 49
Kedves Kardkikard,
laikussal nem vitatkozom fogalmakról,a HGY szekta.
Egyéb eszmefuttatásoddal teljesen egyetértek,mármint az apácák,drogosok stb ,mint kiszakítottak.
Csak ez a topic nem erről szól.
Ismételném magam:a "kis vallási közösségekben" - ha így megfelel - az egyszerű tag szimpla áldozat,természetesen nem gazember.A vezetők,működtetők viszont azok.
Csöbörből vödörbe kerül egyébként az egoista szülő gyereke,ha bármely szektában köt ki.
Erről talán egy másik topicban.
Előzmény: kardkikard (38)
kiscica Creative Commons License 1999.12.06 0 0 48
Kedves faithful.29-i hozzászólásodban családellenes szektát emlegetsz,az én észrevételemre reagálva.
Ki beszélt itt családellenességről???
Nem kellene csúsztatni,csak azt érteni,ami le van írva!
Előzmény: faithful (30)
kiscica Creative Commons License 1999.12.06 0 0 47
De nem is arról szól a topic,hogy mi a véleményük szekta foglyainak a saját közösségükről.
Akkor fair a diskurzus,ha érintettek nem vagdalkoznak bele.
Előzmény: Frotz Lee (29)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!