Keresés

Részletes keresés

Eredő Vektor Creative Commons License 2024.03.03 0 0 37890

ahogy látom, elkezdik excel szinten is alkalmazni az adattípus fogalmát.

Szerintem azt a célt szolgálja sorbarendezésnél, hogy az adattípust figyelembe veszi mint második rendezési szint pl. egy oszlopon belül.

Előzmény: pimre (37889)
pimre Creative Commons License 2024.03.03 0 0 37889

Egy excel tábla rendezését vizsgáltam makrórögzítéssel, és a SortFields.Add2 formát adta ki. Próbáltam utánanézni, hogy mi ez, és azt találtam, hogy az Add2 használ egy új paramétert, aminek a neve "SubField" , amiről ezt írja a Microsoft: "Specifies the field to sort on for a data type (such as Population for Geography or Volume for Stocks)".

 

Namármost én ebből egy mukkot sem értek, ezért elkezdtem utánanézni, de nem találtam érthető leírást. Annyit viszont láttam, hogy néhányan nehezményezték, hogy egyes korábbi verziókkal ez az Add2 nem kompatibilis. Ezért a saját programomban helyette a 2 nélküli  Add-ot használtam, és rendben műküdik.

 

De érdekelne a Subfield részletesebb magyarázata. Tudtok valami forrást, ahol utána lehet nézni? Nekem nem jött össze.

pimre Creative Commons License 2024.02.29 0 0 37888

Ja és persze, ha kész, akkor a képleteket célszerű lehet értékké alakítani, hogy ha bármi változik a sorrendben, akkor is megmaradjanak az azonosítók.

Előzmény: pimre (37887)
pimre Creative Commons License 2024.02.29 0 1 37887

Egyszerű: Feltéve, hogy a B oszlop rendezett, ahogy a példád mutatja.

Ekkor az A oszlop 2. sorába beírsz egy 1-est.

Utána az A oszlop 3. sorába ezt írod: =HA(B3=B2;A2;A2+1). Majd ezt a képletet végighúzod lefelé a teljes listában, és ott lesznek az azonosítóid mindegyik mellett. Úgy, ahogy a mintádban látod.

Előzmény: Asatru (37883)
Eredő Vektor Creative Commons License 2024.02.29 0 0 37886

és a sorrend tökmindegy

Előzmény: Eredő Vektor (37885)
Eredő Vektor Creative Commons License 2024.02.29 0 1 37885

Nagyjából ennyiből ez megvan:

=HOL.VAN(B1;$B$1:$B$3;0)

Nekem A1:B3-ban vannak az adatok fejléc nélkül. 

A-ban a "képlet", B-ben az "Azonos elemek"

Előzmény: Asatru (37883)
Zs:) Creative Commons License 2024.02.29 0 0 37884

Az azonos elemek mindig egymás alatt vannak, vagy össze vissza előfordulhatnak?

Előzmény: Asatru (37883)
Asatru Creative Commons License 2024.02.28 0 0 37883

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni egy feladathoz:
Van egy több ezer soros táblázatom, tartalmaz egy oszlopot amiben vannak ismétlések(ezek lehetnek számok és betűk is) [Azonos_elemek], azt szeretném elérni, hogy egy másik oszlopban az azonos elemek kapjanak egy egyedi számot. [Egyedi_azonosító].

Mellékelek egy példa képet.

Köszönöm szépen ha tud valaki segíteni!

Fferenc50 Creative Commons License 2024.02.27 0 0 37882

Szia!

Vaqyis a képletben meg kell adnod a negyedik paramétert is, hamis vaagy 0 értéknek.

Üdv.

Előzmény: MM10 (37879)
XtraP Creative Commons License 2024.02.27 0 1 37881
Előzmény: XtraP (37880)
XtraP Creative Commons License 2024.02.27 0 1 37880

A VKERES-nél elmondja, amit a FKERES-nél nem; összeollóztam :(

  • Ha a tartományban_keres argumentum értéke IGAZ, akkor a tábla első sorában szereplő értékeknek növekvő sorrendben kell állniuk: ...-2, -1, 0, 1, 2,... , A-Z, HAMIS, IGAZ; különben előfordulhat, hogy a VKERES függvény nem a helyes értéket adja vissza. Ha a tartományban_keres argumentum értéke HAMIS, akkor a táblának nem kell rendezettnek lennie.

  • Opcionálisan megadhatja az IGAZ értéket, ha a visszatérési érték kereséséhez közelítő egyezést szeretne előírni, vagy a HAMIS értéket, ha pontos egyezést. Ha nem ad meg semmit, az alapértelmezett érték az IGAZ, vagyis a közelítő egyezés.
Előzmény: MM10 (37879)
MM10 Creative Commons License 2024.02.27 0 0 37879

Elnézést a sok egymás utáni posztért,de közben megtaláltam a megfelelő képletet amit keresek,ami majdnem tökéletesen műkődik,de van benne egy hiba valamiért. A Körténél azt az adatot írja ami a "Citrom"-hoz van megadva. ezt miért csinálhatja?

MM10 Creative Commons License 2024.02.27 0 0 37878

illetve,teljesen mindegy mit írok az "alma" helyére a képletben,semmit nem befolyásol 

Előzmény: MM10 (37877)
MM10 Creative Commons License 2024.02.27 0 0 37877

 

igen,mindenképp előrébb vagyok vele,viszont én a képlet után az eladott mennyiséget szeretném kapni. így ezzel a képlettel a TRUE előtt megadott értékű sorban lévő adatot kapom meg,mivel itt az 5 van megadva a képletben,ezért a kijelölt terület első oszlopában az 5.sorban lévő adatot kapom meg. Én nekem pedig arra lenne szükségem,hogy amelyik sorban megtalálta az "alma" kifejezést,abban a sorban az ötödik oszlopban lévő adatot kapjam meg. Ezt megtudom valahogy oldani?

XtraP Creative Commons License 2024.02.27 0 0 37876
Előzmény: MM10 (37874)
MM10 Creative Commons License 2024.02.27 0 0 37875

 

A kép lemaradt:

Előzmény: MM10 (37874)
MM10 Creative Commons License 2024.02.27 0 0 37874

Sziasztok. Olyan kérdésem lenne,hogy az megoldható e excelben,hogy a tábla a megfelelő adatokat beírja magának egy bemásolt adathalmazból.

 

Csatolok 2 fájlt egy egyszerű példával hogy egész pontosan mire gondolok.

 

 

Egy nagyon egyszerű dologról lenne szó,de az F-J sor celláihoz az adatokat készen kapom meg,és a teljesen véletlenszerű sorrendben vannak az adatok. pl a képen Alma,Körte,Barack stb.. sorrend van,a következőben már egy teljesen másik sorrend lép fel. 

Tehát amiben a segítséget kérem,hogy képes legyen a tábla magától kikeresni hogy melyik sorban van az az adat amit keresek pl a C5ös cellához,ami most a J5ös cellában van,de következő alkalommal lehet a J8asban lesz,utána a J5ösben.

 

Elég bután sikerült elmagyaráznom,de lényegében valami kereső függvényre lenne szükségem,ami kikeresi melyik sorban van pl az Alma,és az adatokat onnan kitudja ezután keresni.

pimre Creative Commons License 2024.02.27 0 0 37873

Kicsit megkésve mégis találtam megoldást arra a problémámra,  hogy "létezik-e, hogy nincs visszaállítási lehetőség a VBA ablakok alapértelmezett elrendezésére?". Közzéteszem, hátha másnak is szüksége lehet rá.

 

Tegnap feltetemezt a kérdést az az Ozgrid oldalra (https://forum.ozgrid.com/forum/index.php?thread/1233674-reset-excel-vba-screen-to-the-initial-state/), és reggelre kaptam választ: "You should be able to reset them by deleting the Dock entry in the registry at HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftVBA7.1Common"

 

Töröltem a Dock bejegyzést, és helyreállt a kívánt eredeti állapot.

Előzmény: Fferenc50 (37833)
_Nyuszi Creative Commons License 2024.02.24 0 0 37872

Tudom, hogy nem mai a kérdés, de esetleg még egy tipp a korábbi megoldás mellé:

Én fel szoktam venni egy segédoszlopot, ami valahogy így néz ki:

=HA(VAGY(A1="";B1="";C1="");IGAZ;"")

Ezt mondjuk az F oszlopba beírva "IGAZ" értéket kapsz, ha valamelyik cella a háromból (A1, B1, C1) üres, egyébként üres marad a cella. Erre autoszűrővel szűrve könnyen megtalálom, hol vannak üres adatok.

Persze ez csak akkor működhet, ha van lehetőség plusz oszlop felvételére.

Előzmény: djuice (37863)
VízÜgyes Creative Commons License 2024.02.21 0 0 37871

Megtaláltam a megoldásokat, leírom hátha szükséges lesz még rá valakinek.

Szóval a táblázat oszlopokba ha megváltoztatom a képletet, akkor amikor beírom a cella mellett megjelenik egy kis ikon, ahol kiválasztható, hogy az oszlopképlet legyen az új.

A formázási problémát pedig az egész oszlop (nem csak a táblázatoszlop) formázásának megváltoztatásával tudtam megváltoztatni.

Előzmény: VízÜgyes (37839)
djuice Creative Commons License 2024.02.21 0 0 37870

Nyomtatóbeállításra kérdezem. Tudom hogy megjegyzi az előző állapotot, de egy tucat munkalapfülnél ezt egyenként kellett végigkattintani. Ráadásul a kolleginák kinyomtak így száz oldalakat pocsékba, mert ők se, én se gondoltam, hogy a nyomtatóbeállítások még ráadásul munkalaponként is eltérőek lehetnek! :(

Előzmény: Fferenc50 (37869)
Fferenc50 Creative Commons License 2024.02.21 0 0 37869

Szia!
Mire gondolsz?

Ha arra, hogy minden munkalapot 1 oldal széles 1 oldal magasan nyomtasson, akkor 

1. Kijelölöd az összes munkalap fület (shift egér ha egymás utáni, ctrl egér ha van közte más is)

2. A Lapelrendezés menű  Méret beállítás csoportjában beállíthatod  a szélességet - magasságot, méretet

Ez így minden egyes munkalapra érvényes lesz.

Ha viszont a nyomtatón szeretnél egyoldalas nyomtatást, azt a nyomtató beállításoknál kell előzetesen kiválasztani és addig a beállítás marad, amíg meg nem változtatod újra.

Üdv.

 

Előzmény: djuice (37866)
arkilaszlo Creative Commons License 2024.02.21 0 0 37868
Előzmény: djuice (37866)
Garashan Creative Commons License 2024.02.21 0 0 37867

Tölts fel valahova egy anonimizált verziót. Ha látjuk, hogy eddig mit csináltál és mit is szeretnél csinálni, akkor könnyebben segítünk.

Előzmény: KingSide (37865)
djuice Creative Commons License 2024.02.21 0 0 37866

A munkalapok nyomtatására nincs olyan lehetőség, hogy egyszerre mindre legyen érvényes az egy oldalas nyomtatás?

KingSide Creative Commons License 2024.02.20 0 0 37865

Sziasztok,
Legyetek szívesek segítsetek.
Terem órarendet kellene készítenem, amit aztán kinyomtatunk és a terembe kiragasztunk.
A munkalapon megvan a teremszám, kezdési dátum és időpont, tantárgynév, oktató. A dátumból számítottam hét napját.
Beleteszem egy kereszttáblába (nem túl elegáns, de majd szétszedem termenként) sorok a kezdés időpontja, az oszlopok a hét napjai.
A tárgynév+oktató összefűzését belehúzom az értékhez, ahol mindenképpen számított cellák vannak, így darabszámot jelenít meg.
Hogyan tudnám az értéknél a cellák szöveges értékét megjeleníteni? Szóval nekem oda a tárgynév és oktató kellene.
Köszönöm szépen!

Fferenc50 Creative Commons License 2024.02.19 0 1 37864

Szia!

Nézd meg légy szíves az Adatok - Speciális (leánykori nevén irányított) szűrőhoz tartozó súgót. Ebben lehet vagy kapcsolatot is megadni szűrőfeltételként.

Üdv.

Előzmény: djuice (37863)
djuice Creative Commons License 2024.02.19 0 0 37863

Sziasztok!

Ezt hogyan csinálnátok?

 

Vannak egy listában nevek s hozzá taj-szám, személyigazolvány-szám és adószám.

Bizonyos embereknek valami hiányzik, van akinek több minden is.

Próbáltam szűrőket rakni az oszlopokra, de ugye ezzel az a baj, hogy akinek nincs taj-száma, de van adószáma és én a hiányzó adószámokra szűrők, akkor nem lesz benne mindenki olyan, akinek bármi más adata is hiányzik.

Ezeket hogy lehetne legegyszerűbben egységben kezelni?

_Nyuszi Creative Commons License 2024.02.19 0 0 37862

Szia!

 

"A mutatott utasítás (...)"

Tudom, mert ha működne, nem kérdeznélek titeket. :)

 

Ez lesz a kulcsmondat szerintem: "Direktben cella tartalmat nem lehet változóként használni."

 

A dictionary-s részt nézem, köszönöm!

 

Előzmény: Fferenc50 (37860)
Fferenc50 Creative Commons License 2024.02.19 0 0 37861

További lehetőség:

Létrehozol egy Dictionary változót, amelyben kulcsok szerint lehet elhelyezni és módosítani a kulcsok tartalmát:

Dictionary object | Microsoft Learn

Először fel kell töltened a Dictionaryt  kulcs - érték párosokkal.

A kulcs lehet a változó neve, ehhez rendelheted az aktuális értéket.

A változó nevét - a kulcsot - így már kiolvashatod a cellákból, illetve a kulcs alapján számolásokat is tudsz végezni vele.

Üdv.

Előzmény: Fferenc50 (37860)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!