Keresés

Részletes keresés

GUS_ Creative Commons License 2017.04.23 0 1 14825

A napozóját telepakoltam kövekkel, kavicsokkal, de megijedt és be is csobbant a vízbe. Csak a szélén hagytam meg párat hogy könnyebben fel tudjon mászni a peremre. Egyébként a kövek tetszenek neki, csak lehet hogy a mászás közben zörögtek. Lehet hogy teszek valamit az üveglapra és leragasztom a köveket. Talán kisebbeket szerzek.

 

Pár fotó:

 

http://indafoto.hu/gustawo/image/25060998-311a0dac/737474

http://indafoto.hu/gustawo/image/25061000-423446b9/737474

http://indafoto.hu/gustawo/image/25061002-e227ccd8/737474

 

Kb. fél órákat szokott így napozgatni.

Előzmény: Fürtöske (14824)
Fürtöske Creative Commons License 2017.04.15 0 1 14824

Szia!

 

Szép lányteki .... :)

 

A halnak megvan a sajátos szaga, ezt meg kell szokni.

Azért cincálja szét, mert nem tudja egyben bekapni, és lenyelni.

Próbáld meg, mielőtt kiolvasztod a halat, vágd ketté.

 

A fotó alapján fiatal, de kifejlett példány, nyugodtan adhatsz neki egyenlőre kétnaponta is kaját.

Most még elég neki a 3-4 db. ekkora hal egy evésre, később majd kialakul, és tapasztalatból rájössz, mennyi az, amennyit éhesen megeszik, és mikor kezd el "jóllakottam nyammogni".

 

Nem kell sehova sem vinni (nem is ajánlott), szélsőséges esetben több napra is magára hagyhatod, csak ne legyen rendszeres.

Egy-két napra viszont bármikor nyugodtan ott hagyhatod.

Csak arra figyelj, hogy a helyéről ne tudjon kijönni, nehogy magasabbról leessen, és/vagy ha véletlen esetleg megszökne, nehogy beszoruljon valahová.

 

Nem vízi állatok, hanem vízi életmódhoz szokott állatok, így akár több napot is kibír víz nélkül.

Csak arra kell figyelni, hogy hűvös helyre ne kerüljön, nehogy megfázzon.

Egy lakáson belüli kőpadlótól nem fog megfázni, de ha beszökik a hideg kamrába hosszabb időre, vagy huzatos helyre kerül, abból adódhat probléma.

 

Az enyémek (már elmúltak 20 évesek) télen néha napokat kóborolnak a lakásban víz nélkül, és semmi bajuk nincsen, nem is volt. :)

Előzmény: GUS_ (14823)
GUS_ Creative Commons License 2017.04.14 0 1 14823

Már ismerkedünk a tekivel...

Az előző gazdánál csak szárított dolgokat evett.

Én SPAR-os apró halakat adok neki. Nagyon büdösek:( Ez normális? Vagy fajtától függ? Csupa olajfolt lesz tőle a víz.

Kezdettől külön edényben etetem, most egy kis vödörben, de lehet hogy visszatérek a nagyobbra, mert kb. két perc alatt szétszaggatta a halakat és nem is lehet látni a vízben semmit:( Kb. 5 perc alatt megkajálta.

Eleinte 3 halat kapott, ma megpróbálkoztam 5-tel. 4 és felet evett meg, majd miután visszatettem a helyére, kb. felet visszaöklendezett, majd apránként megette.Eddig minden nap adtam neki, mert ehhez volt szoktatva. Próbálom nyújtani az etetési időt. Honnan lehet tudni hogy már éhes? Nem szeretném éheztetni:(

Mellékeltem fotót. Ekkora halból mennyit adjak neki egyszerre és hány napot bír ki evés nélkül?

Egy-két napra magára lehet hagyni, vagy inkább vigyem magammal?

Előzmény: Fürtöske (14822)
Fürtöske Creative Commons License 2017.04.11 0 0 14822

Jól néz ki! Nekem tetszik! :)

 

Ha van kedved, olvass bele, hátha találsz benne használható ötleteket .... :)

Web-oldal költözés miatt még csak ennyi van fenn, de egyenlőre biztos elég lesz.

 

A ékszerteknősökről általában

 

Előzmény: GUS_ (14821)
GUS_ Creative Commons License 2017.04.11 0 0 14821

Elhoztam a tekit:)

Tegnap beszereztem egy aquaterráriumot 80x50x40 is, ill lámpát és szűrőt - (aussenfilter 2206). Még vízmelegítő fog kelleni, ill. még biztosan kihagytam valamit...

Az üveget megpróbálom ecettel takarítani, ill. az üveg lépcsők alatt bemohásodott. Azokat felszedem kitakarítom és visszaragasztom, vagy veszek rá műfüvet.

 

http://indafoto.hu/gustawo/image/25030546-b4388715/user

http://indafoto.hu/gustawo/image/25030548-fda6b642/user

 

Remélem sikerült a feltöltés.

Előzmény: Fürtöske (14820)
Fürtöske Creative Commons License 2017.04.06 0 0 14820

Hopssssz!!

 

GUS_ -nak írtam, csak mellé nyomtam. :)

Előzmény: Fürtöske (14819)
Fürtöske Creative Commons License 2017.04.06 0 0 14819

Én nem ajánlom a forró vizet! :)

Aprók ezek a kishalak, gyorsan átolvadnak, és ha véletlen ott felejted kicsit tovább, meg is fő a forró vízben, és olyan lesz, mint a megbuggyant zöldségfőzelék! :D 
Tudom, mert én is jártam így párszor még az elején, amikor elkezdtem ékszerteknősöket tartani ..... :)

 

Inkább csapvíz, vagy kézmeleg langyos víz. Kicsit tovább tart, amíg kiolvad, de véletlenül sem megy tönkre.

Én úgy szoktam csinálni, hogy kiveszem a megfelelő mennyiséget egy edénybe, rá a csapvíz, oszt' ott hagyom egy jó ideig (mindig van más dolog is közbe, így nem kell rá várni, amíg kiolvad).

 

Csak egy tipp!

A Sparba - Lidlben látok én is apróhalat, de azok Sprotnik (rendszerint nem kifejezetten "apró" halak).

Jók azok is, csak többsége eléggé nagy méretű még egy kifejlett teknősnek is, és csak szétcincálja.

Kiveszel a fagyóból pár darabot a tenyeredbe, csapvíz alatt kicsit lelötykölöd, lerázod a vizet, majd (éles) késsel még úgy fagyott állapotában szépen fel lehet szeletelni megfelelő méretre (akár egész vékony szeletekre is mint a párizsit). Akkora darabokat vágjál, amekkorát be tud kapni egyszerre.

Ugyanis, ha picit a csapvíz alatt megáztatod, a felülete kiolvad, és szeleteléskor nem fog törni, vagy pattogni szana-szét.

 

És igen, ahogy kerkyra is írta, szárított és/vagy liofilizált kishalat csak nasinak adjál, azt is ritkán (én általában nem is ajánlom ....).

A szárított kishal magas hőfokon kezelt (szárított), így a benne lévő nevesség a tápanyagokkal együtt szinte teljesen távozik, a vitaminok a magas hőfokon "eltűnnek" belőle, a csontvázon, és a száraz bőrön kívül szinte semmi nem marad benne (ennek ellenére érdekes módon nagyon szeretik a teknősök), csak éppen a tápértéke majdnem a "0"-val egyenlő!

Nem beszélve az áráról, indokolatlanul, pofátlanul drága.

A liofilizált kishal is kap némi hőkezelést, de egy vákumos eljárással "szárítják".

A tápértéke valamivel több, mint a szárított halé, de még annál is jóval drágább!

Előzmény: kerkyra (14818)
kerkyra Creative Commons License 2017.04.06 0 0 14818

Szárított  hal  max  nasinak..   Sparba  lehet  kapni  édesvízi   apró halat  fagyasztva..  Az a fő  tápláléka,   kiveszel  kb  5-10 darabot,attól  függ  mekkorák  és   forróvízben felolvasztod  és  azt  adjad  neki...   Víz  nélkül    kibírja  sokáig, néha  a szemét  nedvesítsd  be  szállítás  közben..  Nagyon  nagy  hőingadozás  ne  legyen  neki  és  húzat  se  legyen..   Ennyi  nagy  vonalakban..     Legyen  vízmelegítője   ha  megtartod, kb  26-28 fokos  vizet  szereti...    

Előzmény: GUS_ (14817)
GUS_ Creative Commons License 2017.04.06 0 0 14817

Köszönöm a gyors választ mindkettőtöknek!

Kb. 10 cm-es a kicsike....

Akkor kb. 30x50 és 15 cm víz a minimálisan ajánlott méret. Illetve némi partszakasz, gondolom 30x20 minimum... Szárított halat mutatott még, ami kb. 10x25 cm-es zacsiban volt, szépen felsorakoztatva, mint a virslik. kb. 10 centis halak lehettek benne. Ez neki való eledel? Akkor hétvégén lehet hogy el is hozom.

Ha sikerül elhozni, akkor mennyit bír ki víz nélkül? Illetve ezt hogy szoktátok megoldani? Mondjuk 100 km- es autóút, ill. napokat is el van úszkálás nélkül ha időnként lespriccelem, ill. valami nagyobb (macskaalom tálca) müa. edénybe teszek  pár cm vizet és egy kis szigetet? Sajnos én nem tudom örökbefogadni, de onnan tényleg jó lenne elhozni.

Egyébként nem rosszindulatú az emberünk, csak nem ért hozzá:( Mint ahogy én sem:(

Előzmény: Fürtöske (14816)
Fürtöske Creative Commons License 2017.04.06 0 0 14816

Szia!

 

Alapvető probléma, ha az állat tartója nincsen tisztában az általa tartott állat életkörülményeivel.

Ami a legfontosabb, hogy az ékszerteknős nem vízi állat, hanem vízi életmódhoz szokott állat!

Ez nagy különbség, ugyanis az eredeti élőhelyén az idő jelentős részét az ékszerteknős a vízen kivül tölti, elsősorban napozással, amire a páncélja miatt van szüksége!

Az pedig, hogy megette az akváriumban lévő halakat, természetes dolog, mivel a fő tápláléka a vízben található kishal.

 

 

Az ékszerteknősök részére használt akvárium mérete, alakja, elrendezése a mai napig rendszeres vitatéma.

De egy általánosan elfogadott méret azért van, melyetz alapvetően a benne tartzott teknős mérete határoz meg.

  • Az akvárium szélessége minimum a teknős hátpáncél-szélességének a 3x-a.
  • Az akvárium hossza minimum a teknős hátpáncél-hosszának 5x-e.
  • Az akváriumban lévő szabad víz magassága (aljzat feletti rész) minimum a teknős hátpáncél-szélességének a 1,5x-e.

Ezek természetesen csak egy általánosan elfogadott minimális értékek!

Előzmény: GUS_ (14814)
kerkyra Creative Commons License 2017.04.06 0 1 14815

Hozd  el onnan, szerencsétlent  :(  Van a Facén  teknős mentős  oldal  is   ..  Biztos  találsz  neki   jó  helyet.. 

 

https://www.facebook.com/groups/1698289513816919/?fref=ts

Előzmény: GUS_ (14814)
GUS_ Creative Commons License 2017.04.06 0 0 14814

Kedves szakértők!

Láttam egy helyen ékszerteknőst akváriumban. A tulaj arra panaszkodott hogy felfalta az összes halat, kivéve a tisztító halat. Nem foglalkoztam még akvarisztikával, de úgy láttam hogy ez egyáltalán nem teknősnek való hely. Kb. 30x30x50-es akvárium, kb. 25 cm vízzel és egy cm vízmentes felület sincs:(

Tehát a teknős úszik éjjel-nappal kb. egy éve. Ez mennyire normális? Felajánlotta ajándékba, de mondtam neki hogy még gondolkozom rajta...

Gergelymarci Creative Commons License 2017.03.21 0 0 14813

Köszönöm, megnézem.

Előzmény: kerkyra (14812)
kerkyra Creative Commons License 2017.03.21 0 0 14812

Van a facebook-on  olyan  csoport  akik  teknőcöket  fogadnak  be   . garantált    jó  helyre  

 

https://www.facebook.com/Tekn%C5%91s%C3%B6ket-befogad%C3%B3-625969424229113/?fref=ts

Előzmény: Gergelymarci (14811)
Gergelymarci Creative Commons License 2017.03.21 0 0 14811

Sziasztok, üdvözlök mindenkit!

Segítséget szeretnék kérni. Kb. 13 éve neveltünk egy sárga fülű tekipárt. Télen egy közepes terráriumban laktak, nyáron pedig egy pici kerti tóban. Télen sajnos elpusztult a lány (beleszorult a tojás). Az özvegyen maradt fiút elvinnénk a Fővárosi állatkertbe, állítólag ott átveszik. Nem jó neki egyedül... Van esetleg valakinek tapasztalata, információja, hogy ott tényleg jó helye lesz e-? 

Köszönöm.

 

Blaci78 Creative Commons License 2017.03.04 0 0 14810

Elvittük fotozni a kicsiket!2 görög 2 szegélyes!Élvezték nagyon! Vm nap  kinnt 15 fok előjött ez egyik görög tekim felébredt a téli àlmàbol!

Előzmény: smirre72 (14809)
smirre72 Creative Commons License 2017.02.13 0 0 14809

Köszönöm a hasznos tanácsokat. A szűrő remekül dolgozik.

Előzmény: Fürtöske (14808)
Fürtöske Creative Commons License 2017.02.10 0 0 14808

Azt kifelejtettem az előbb, hogy amikor behelyezed az akváriumba, és nem függőleges helyzetben lesz elhelyezve, először állítsad be függőlegesen, kapcsold be egy kicsit, hogy a levegőt kinyomja magából.

Utánna már bárhogy elforgathatod, csak közbe ne vedd ki a vízből, nehogy levegőt kapjon.

Eléggé ronda hangon szokott zúgni, ha van benne légbuborék, egész addig, amíg ki nem termelődik belőle.

Előzmény: Fürtöske (14807)
Fürtöske Creative Commons License 2017.02.10 0 0 14807

 

Szia!

 

Szinte majdnem mindegyik belső szűrőt (ezt is) a vízben el lehet helyezni bármilyen irányban (akár fejre is állíthatod).

A lényeg, hogy a vizet beszívó rész lehetőleg minél lejebb legyen, mert a szmötyi leginkább az aljára rakódik le.

Amennyiben  a szűrőhöz képest alacsony az akvárium oldala, ajánlott elfektetni az aljára úgy, hogy oldal irányból szívja be a vizet.

A lényeg a szűrő rogzítésén van, ha nincsen jól rögzítve valamivel, egy negyed óra után már az akvárium másik végébe találod .... :)

Előzmény: smirre72 (14806)
smirre72 Creative Commons License 2017.02.10 0 0 14806

Sziasztok !

 

Vásároltam egy új szűrőt, mert a régit már szinte 3 naponta tisztítani kellett.

Az új szűrő típusa EHEIM PICKUP 60. Nem volt éppen olcsó /7.500/ remélem ez beválik.  Azt kérdezném, hogy ez egy álló szűrő és emiatt eléggé fel kellett tölteni az akváriumot. Nem fog így kimászni a teki a helyéről ? 

Fürtöske Creative Commons License 2017.02.06 0 1 14805

Nem alszunk, de még vegetálunk .... :)
Még hideg van, bár néha egészen kellemesen süt már a nap.

 

Előzmény: Blaci78 (14804)
Blaci78 Creative Commons License 2017.02.06 0 0 14804

Sziasztok teknőstartók!! Alszotok mind a tekik? Lassan itt a tavasz , ébresztő.

Fürtöske Creative Commons License 2017.01.07 0 0 14803

Elküldöm újra! :)

Előzmény: Blaci78 (14802)
Blaci78 Creative Commons License 2017.01.07 0 0 14802

Szia!Nem kaptam emailt!Nem jött àt!

Előzmény: Fürtöske (14800)
Fürtöske Creative Commons License 2016.12.28 0 0 14801

Szia!

 

Ha csak nincsen közvetlen az akvárium mellett, nem hiszem, hogy zavarná.

De ha úgy érzed, hogy esetleg zavarja, a saját megnyugtatásodra tegyél éjszakára valamit az akvárium elé (ne az akváriumot takard le!), ami takarja annyira, hogy ne világítson nagyon oda.

Előzmény: nembal (14798)
Fürtöske Creative Commons License 2016.12.28 0 0 14800

Könyv árusoknál, vagy üzletben nem hiszem.

Talán valahol egy könyvtárban esetleg fellelhető.

Vagy egy antikváriumban nagy szerencsével véletlen ....

 

Küldtem egy emailt. :)

Előzmény: Blaci78 (14799)
Blaci78 Creative Commons License 2016.12.27 0 0 14799

Szia! Szerinted valahol lehet kapni?

Előzmény: Fürtöske (14797)
nembal Creative Commons License 2016.12.27 0 0 14798

Sziasztok!

 

Kaptam egy sólámpát, amit éjszaka égetnék a szobámban. A kérdésem az, hogy ez mennyire zavarhatja a szintén ott lévő ékszertekit? Nem gond neki, hogy nem lesz teljesen sötét?

 

Köszi!

Fürtöske Creative Commons License 2016.12.27 0 0 14797

Ez volt az utolsó, és szinte egyetlen könyv, amire azt lehet mondani, hogy kezdő, vagy kevésbé gyakorlott teknőstartóknak érdemes elolvasni, és a későbbiekben is bele lapozni:

 

 

De ez is 1995-ben jelent meg, amihez készült egy módosított, kibővített kiadás, amit 1999-ben adtak ki.

Fürtöske Creative Commons License 2016.12.27 0 0 14796

Sajnálatos dolog, hogy bár az interneten nagyon sok minden elérhető, de a netezők mintegy 80% - 90%-a megelégszik a Facebook, a chat-szobák, és a Messenger használatával.

Így aztán, ha vesznek (vagy kapnak) egy teknőst, eszükbe sem jut kicsit komolyabban utána nézni a tartási, és etetési körülményeiknek. Megelégszenek a rokonok, barátok ezekkel kapcsolatos, sok esetben "agyhalott" tanácsaival.

 

 A másik nagy probléma, hogy sem magyar nyelvű könyvbe, sem ebook-ban nem található jóformán sehol valóban használható, kezdő teknőstartók részére hétköznapi nyelven tanácsokkal ellátó leírás.

Szinte mindegyik könyv tele van latin és/vagy angol kifejezésekkel, leírják a családfát, a teknős felépítésének részeit, hol található az eredeti élőhelye, stb, stb, stb., pont azokkal vannak tele ezek a könyvek, amikre igazából senki sem kíváncsi.

Nagyjából minden 5. oldalon van egy-egy mondat, ami talán! az otthoni teknős-tartással kapcsolatba hozható.

De ezeket a mondatokat kezdő, tapasztalat nélküli teknőstartók szinte észre sem veszik ....

Előzmény: Blaci78 (14794)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!