Keresés

Részletes keresés

thoughts Creative Commons License 2022.12.23 0 0 6707

akkor is igenis volt valami cucc, amiből a tudat kifejlődött.

Előzmény: őszszakál (6706)
őszszakál Creative Commons License 2022.12.23 0 0 6706

Létezhetett univerzum az észlelői nélkül is, de azt csak a tudatos emberek tudják igazolni, vagy hinni benne. :)

Előzmény: thoughts (6703)
thoughts Creative Commons License 2022.12.23 0 0 6705

'Megtapasztalása előtt nem létezhetett.'

 

mi?!!

Előzmény: Tiszta tudat (6704)
Tiszta tudat Creative Commons License 2022.12.23 0 0 6704

Megtapasztalása előtt nem létezhetett. 

 

Ez a feltételezés is csak a tudat kialakulása

után van. Ezt tudjuk biztosra. 

Előzmény: thoughts (6703)
thoughts Creative Commons License 2022.12.23 0 0 6703

arra akarok kilukadni, hogy a "megtapasztalása" előtt is létezett.

Előzmény: őszszakál (6702)
őszszakál Creative Commons License 2022.12.22 0 0 6702

„ne mondjátok má'!!

 

addig nem volt Univerzum, ameddig élet, sőt! tudat ki nem alakult benne?!!”

 

/Szerintem/ Univerzumok a világmindenségben, mindig voltak, vannak, lesznek. Azonban csak azok tudnak róla, akik tudattal is rendelkeznek ahhoz, hogy tudomást szerezzenek róla. A tudat nem egy anyagtól független fenomén, hanem az anyagból felbukkanó jelenség, egy fenomén, aminek köszönhető a tapasztalás. A jelenség azt jelenti, hogy térben és időben megjelenő, majd eltűnő dolog, ami magyarázatra, megértésre szorul. Nyilvánvalóan csak azok számára lehet magyarázni, érthtővé tenni valamit, akik tudattal, intelligenciával rendelkeznek a magyarázat megértéséhez. A végtelen világmindenségben nem végtelen az intelligens, értelmes lények száma. Ezért azok az intelligens lények, akik térben és időben jókor vannak jó helyen, megtapasztalhatnak egy univerzumot, egy unikális jelenséget, ami számukra magyarázatra szorul. Erre szolgál az intelligenciájuk, hogy megértsék ezt az unikális jelenséget. Ha vannak olyan intelligensek, és nem pusztítják el önmagukat az előtt, hogy megértsék a jelenséget, már célba érnek. A cél nem más, mit a tudat maximális felhasználása annak érdekében, hogy megismerjük önmagunkat. :-)

Előzmény: thoughts (6674)
Tiszta tudat Creative Commons License 2022.12.22 0 0 6701

na ezt kiveséztük :))) 

 

 

 

 

Előzmény: thoughts (6700)
thoughts Creative Commons License 2022.12.22 0 0 6700

OK!

Előzmény: Tiszta tudat (6699)
Tiszta tudat Creative Commons License 2022.12.22 0 0 6699

ja, jobban oda kellene figyelnem télen. 

 

Az állatvilágban sokkal extrémebb 

a súlyingadozás. 

 

66 kg voltam a Tour de  Pelso Balaton maraton 

után. Ez volt az alja. 

 

 

 

Előzmény: thoughts (6698)
thoughts Creative Commons License 2022.12.22 0 0 6698

azért az a 10 kiló ingadozás elég soknak tűnik!

 

(...nem mintha bármi közöm lenne hozzá...)

Előzmény: Tiszta tudat (6697)
Tiszta tudat Creative Commons License 2022.12.22 0 0 6697

Télen 78 kg

Nyáron 68 kg

 

Mint a kanmacskák, :)...zsírt raktároz télre hogy

hogy ne fázzon.

Előzmény: thoughts (6696)
thoughts Creative Commons License 2022.12.21 0 0 6696

miért? (:

hány kiló vagy? (:

 

...már bocs!! (:

Előzmény: Tiszta tudat (6694)
thoughts Creative Commons License 2022.12.21 0 0 6695

'a fényét látjuk sok objektumnak, 

de az valójában már nincs.'

 

igen.

Előzmény: Tiszta tudat (6690)
Tiszta tudat Creative Commons License 2022.12.21 0 1 6694

Hirosímában 0,6 kg anyag alakult

át tiszta energiává. 

 

Mekkora durranás lennék én! :)

 

 

Előzmény: polária (6693)
polária Creative Commons License 2022.12.21 0 0 6693

A képletből kitetszik hogy a kozmosz lényegi tényezője nem a tömeg amit látunk izlelünk tapintunk és szagolunk hanem az e n e r g i a hiszen a tömeg és a fénysebesség négyzetének szorzata vagyis a tömegben ISZONYATOSAN hatalmas energia van lekötve.

Előzmény: polária (6692)
polária Creative Commons License 2022.12.21 0 0 6692

Anyag =  energia/E/   és    tömeg/m/

 

E = m X c2

Előzmény: Tiszta tudat (6691)
Tiszta tudat Creative Commons License 2022.12.20 0 0 6691

Az anyag=energia meg fordítva,

akkor ebböl a nézőpontból

minden örök és elpusztíthatatlan.

Benne mi is. 

Előzmény: Tiszta tudat (6689)
Tiszta tudat Creative Commons License 2022.12.20 0 0 6690

"minek a 60%-a "nem is létezik"?

hát ez egy totális önellentmondás!!

...nem értem"

 

a fényét látjuk sok objektumnak, 

de az valójában már nincs. 

 

"de mondjuk a Föld gravitációját mindannyian tapasztaljuk."

 

igen, ez elég biztos, mert közel van. 

Előzmény: thoughts (6685)
Tiszta tudat Creative Commons License 2022.12.20 0 0 6689

El lehet jutni a feltett kérdéseid

megválaszolásához kemény melóval,

a válaszok elég egyszerűek lesznek

és racionálisak.

 

A dilemma aztán az, hogy mit kezdj a tudással. 

Előzmény: zrkkvl (6688)
zrkkvl Creative Commons License 2022.12.20 0 0 6688

Nem lehet, hogy te tudat alatt félsz az örökkévalóságod elfogadásától mert nem látod hogyan lehet itt boldogulni?
Nem-e ezért keresed mikortól vagy? Mikortól van az élet? Próbáld őszintén megtudni magadtól.
Tedd fel a kérdést, miért érdekel ez engem, miért nem a boldogulásommal foglalkozom?

 

Én is azért mertem a halált választani mert egy sokkal nagyobb félelmem volt. Az, hogy örök szenvedésre vagyok itt ítélve.

De a halál csak egy illúziónak bizonyult. Össze vagy kötve a léttel, nem fog sikerülni a megsemmisülés.

Hogyan is tudnál nem létezni?

 

Előzmény: thoughts (6687)
thoughts Creative Commons License 2022.12.20 0 0 6687

'Szerintem legyünk szelídek, ne akarjunk senkit elnyomni, kihasználni. Merjünk barátságosan, de teljesen őszinték lenni.'

 

no, ebben egyetértünk.

Előzmény: zrkkvl (6686)
zrkkvl Creative Commons License 2022.12.19 0 0 6686

Erre én csak egy szubjektív véleményt tudok írni.

 

Leírom én (a szubjektivitás) hogyan tapasztaltam meg a megsemmisülésem. Én egy konkrét embernek hiszem (tudom) magam.

A halál eljövetelekor, vagyis az élet utolsó tudatos pillanatában hirtelen minden elsötétült. Tudtam, hogy már nincs tér, tudtam, hogy már nincs idő és már én sem vagyok.

Ami ezután következett arról nem lehet mit mondanom, nem volt senki aki megtapasztalhatta volna a nem-létet.

 

Utána újra volt világ és voltam én. Az elme értetlenkedett: aki most mi van? Feltámadtam vagy meg se haltam?

Azt tapasztaltam, hogy a világ megváltozott némileg míg "nem voltam" de ez mégis ugyanaz a világ és én is ugyanaz vagyok. Sok idő kellett mire megértettem, hogy nem csak "én" vagyok, hanem a VAGYOK is vagyok. A lét.

A VAGYOK nem tud megsemmisülni csak az "én". A VAGYOK létrehozza a szubjektivitást hogy meg tudja tapasztalni önmagát, a létet.

Ezt csak szubjektivitáson keresztül képes megtenni.

A VAGYOK a mi közös énünk (az énünk nem jó szó de nem találok jobbat), azon belül te meg én két szubjektív tudatosság vagyunk. Egy (is) vagyunk, de különállóknak kell felfognunk magunkat hogy az életet egymásra való kölcsönhatással meg tudjuk tapasztalni.

 

Egyébként ha én keresm a létem (mint konkrét ember) létének kezdetét, akkor nem találom. Nincs olyan pillanat amikor azt mondhatom, hogy most vagyok az előbb még nem voltam. Az ember hajlamos azt mondani: születésemkor jöttem létre, de valójában nem emlékszik ilyenre. Olyan mintha a nem-létből jönnék, de ez csak egy felfogás, egy értelmezés.

A szubjektivitás nézőpontjából a nem-lét foglalja magába a létet.

A VAGYOK nézőpontjából nézve a lét foglalja magába a nem-lét állapotát. Ha bekövetkezik a nem-lét a szubjektivitás számára, akkor a VAGYOK visszahozza a szubjektivitást tapasztalni. Ha az "én" egy másik életformával azonosul akkor újjászületésként értelmezhetjük. Ha meg mint az én esetemben történt, ugyanazzal az életformával azonosultam mint a halál előtt akkor feltámadásnak nevezhetjük.
A szubjektív tudat maga is fejlődik éppen azáltal, hogy megosztjuk egymás közt a tapasztalatainkat. Így vagyunk képesek egy tágasabb képet alkotni az életről amit csak a saját szubjektív tapasztalásra hagyatkozva nem tudnánk megtenni. Így tudjuk megérteni, hogy örökkévalók vagyunk.
Szerintem, és ez megint csak szubjektív megítélés, az ember maga is képes lesz örökké élni.
Én kifejezetten értelmetlennek látom a halált. Minek meghalni, ha egyszer úgyis vissza kell jönni? Ráadásul ugyanebbe a világba. Akkor inkább legyünk örökké fiatalok.
Az eddig szerzett élettapsztalatom fontos számomra.

Szerintem nincsenek párhuzamos univerzumok, nincsen másik valóság. Mindenki aki (vagy inkább ami) elmegy az ide tér vissza. Igazából csak átszerveződés van. Egy durvább létenergia egyre kifinomultabb formában "jön" vissza.

 

A menyország itt lesz, de azt a VAGYOK (a keresztény hitvallásban Isten) rajtunk (szubjektivitásokon) keresztül hozza létre. Majd ha megtanulunk egymáshoz angyalokként (szerető lényekként) viszonyulni akkor leszünk képesek a "menyországban" élni. Addig zajlik a "vetésforgó" amíg a vetés végre megérik a megmaradásra.

Szerintem Isten nem tőlünk független entitás, hanem mi mindannyian vagyunk az. Hiábavalónak tartom a keresztény emberek azon vágyát hogy majd Isten helyettük tesz itt rendet. Nekünk kell a sorsunkat alakítanunk, nincs felsőbbrendű lény.
Szerintem legyünk szelídek, ne akarjunk senkit elnyomni, kihasználni. Merjünk barátságosan, de teljesen őszinték lenni. Én mindenkit egyenlőnek tekintek, akik még kevésbé tudatosak azok hierarchikusan viszonyulnak egymáshoz. Szerintem az sem jó megoldás ha hagyjuk ha minket elnyomnak vagy kihasználnak. Csak ezt ne támadásnak vegyük, mert akkor "visszavágunk" ami szintén barátságtalan energia. Sokkal célravezetőbb ha előbb elismerjük a másik boldogulási vágyát hiszen mindenkit ez mozgat, ennek hangot is adunk, de ezután felhívjuk a figyelmét arra, hogy mi is szeretnénk boldogulni az életben. Ha az előbbit nem tesszük meg akkor alacsonyabb tudatszinten marad és nem lesz képes befogadóvá válni a mi problémánkat illetően. A barátságos hozzáállással lehet megemelni a másik tudatszintjét.

Ha pedig az utóbbit mulasztjuk el megtenni akkor mi kényszerülünk alacsonyabb tudatszintre. (Lemondás, ami egy elég alacsony tudatszint)
A tudatszinteket Hawkins professzor térképezte fel. (Hawkins tudattérkép)
Szerintem tehát egyenlőségre kellene törekednünk, hogy mindannyian boldogan élhessünk.

 

"még egyszer megkérdem: a tudat kialakulása előtt nem volt Univerzum?"

Ha linearitásként fogod fel a lét-időt akkor ezt a kérdést nem tudom megválaszolni.
Én elfogadtam, hogy az élet örrökévaló.


Fogd fel a lét-időt egy spirálnak. A spirál belsejéből haladunk és egyre nagyobb köröket írunk le, egyre több megtapasztalásunk lesz, annál fejlettebb tudattá válunk.
Minden tapasztalás beépül a tudatba. A spirál végét soha nem érhetjük el. Ha visszafelé tekintesz a múltba és haladsz a spirál belseje felé kutatva honnan jöttünk akkor rájösz, hogy a spirál elejét sem fogod soha elérni. Bár egyre szűkül a kör, egyre kevesebb tapasztalást és egyre fejletlenebb tudatot találsz, soha nem találod meg az elejét. Szerintem onnan jöttünk. A végtelenül kicsiből és tartunk a végtelenül nagyba. Ez egy fejlődés, egy tágulás. Egyre több tapasztalás, egyre fejlettebb tudatosság. Merj hát élni kedved szerint, úgysem tehetsz mást. Nélküled nem teljes a valóság. Megtapasztalóra mindig szükség van. Nem megyünk mi sehova sem, ugyan hova mehetnénk?

A tudatot a negatív tapasztalás is növeli meg a pozitív is. Mindkettőből tanulunk. Így válik a kezdeti káosz kozmosszá, a gyötrődés örömmé. A diszharmónia harmóniává. Oda igyekszünk.

Előzmény: thoughts (6680)
thoughts Creative Commons License 2022.12.19 0 0 6685

'Állítólag 60% a nem is létezik.'

 

minek a 60%-a "nem is létezik"?

hát ez egy totális önellentmondás!!

...nem értem...

 

 

'Minél távolabb van egy objektum

annál nagyobb a találgatás.'

 

ez rendben is van.

de mondjuk a Föld gravitációját mindannyian tapasztaljuk.

 

 

'És van sok.'

 

no, ebben egyetértünk.

Előzmény: Tiszta tudat (6684)
Tiszta tudat Creative Commons License 2022.12.19 0 0 6684

Igen egy részét.

Állítólag 60% a nem is létezik. 

 

Minél távolabb van egy objektum

annál nagyobb a találgatás.

 

Ahogyan az információk jönnek, az

elméletek úgy fejlődnek. És van sok. 

 

 

 

 

Előzmény: thoughts (6683)
thoughts Creative Commons License 2022.12.18 0 0 6683

'elképzeljük.'

 

nem inkább "megtapasztaljuk"? (egy részét legalábbis...)

Előzmény: Tiszta tudat (6682)
Tiszta tudat Creative Commons License 2022.12.18 0 0 6682

Biztosra azt tudom mondani

hogy most létezik, de nem úgy

ahogyan elképzeljük. 

 

 

Előzmény: thoughts (6680)
thoughts Creative Commons License 2022.12.17 0 0 6681

nem!

 

annyi baj se legyen!!

thoughts Creative Commons License 2022.12.16 0 0 6680

még egyszer megkérdem: a tudat kialakulása előtt nem volt Univerzum?

Előzmény: Tiszta tudat (6679)
Tiszta tudat Creative Commons License 2022.12.16 -1 0 6679

Tudat nélkül nincs univerzum, 

mivel azt a tudat határozza meg.

 

Van egy jelenség amire a tudat... 

.......

Előzmény: thoughts (6678)
thoughts Creative Commons License 2022.12.15 0 0 6678

nem válaszoltál a kérdésemre...

Előzmény: Tiszta tudat (6676)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!