Keresés

Részletes keresés

RogerWilco Creative Commons License 2005.09.26 0 0 22
8 mega alatt

Azért annyira nem régi :-)

(ahány gép itt hányódik - ha a "legjobbnál" memóriabővítés van, akkor a régebbiek is kapnak, azaz a legjobból kivett kisebb modul megy a következőbe, stb, a sor legvégén meg a nagymama gépébe :-)

Újonnan ez a P166-os is 32 MB-vel feszített, most meg van 256 benne, ilyen "többszörösen levetett" modulokból. Minél újabb a gép, annál kevesebb memóriahely van az alaplapon :-(
Előzmény: TaXiN (21)
TaXiN Creative Commons License 2005.09.20 0 0 21
Haha, hogy hőzöngtem anno, hogy 8 mega alatt nem hajlandó települni a R6 :)
Előzmény: RogerWilco (19)
TaXiN Creative Commons License 2005.09.20 0 0 20
Csaltál. Arról, hogy 4 párhuzamos port figyel, eddig nem volt szó...
Előzmény: RogerWilco (18)
RogerWilco Creative Commons License 2005.09.16 0 0 19
Öreg gépre slack ill. vector (ez is slack). Ezen a P166-oson most éppen egy nyomdafriss slack 10.2 figyel, egész elfogadható sebességgel (persze flux, nem KDE) Próbálnál egy mdk 10 vagy suse 10-et rátenni!
Előzmény: TaXiN (17)
RogerWilco Creative Commons License 2005.09.16 0 0 18
Újonan bruttó 20 alatt?

Ahogy te gondolod! Nézz körül pl. a hp.com-on "JetDirect" kulcsszóval. 200€-től indul. Gagyi pedig már kb 70€-től, egy db parporttal. Erre meg hogy kössek 2-3 nyomtatót? A régi PC-n van alaplapon lpt1 és lpt2 + kártyán lpt3 és lpt4.
Előzmény: TaXiN (17)
TaXiN Creative Commons License 2005.09.16 0 0 17
MDK 10-re :( aztán SuSE-re, ezt most hagyom, végülis kb mindegy
Hobbyból én is tatarozok ócska gépeket, most telepítettem W95-öt és MSDos6.22-t, XOSL-lel lehet váltani köztük
Mennyi egy nyomtató szerver? Újonan bruttó 20 alatt?
Előzmény: RogerWilco (16)
RogerWilco Creative Commons License 2005.09.16 0 0 16
Mire cserélted?

Egyébként én Slack hívő vagyok, de az a linux a legjobb, amelyik megfelel a feladatnak.

Ha igaz egy régi P-166-ból most barkácsolok egy print-szervert, 1-floppys Linuxal. CD, HD kábelek lehúzva, monitor nélkül megy, tehát halk lesz, alig fogyaszt áramot. Erre szvsz ez a legjobb.
Előzmény: TaXiN (15)
TaXiN Creative Commons License 2005.09.13 0 0 15
Ez jól hangzik, gyakorlatilag azonban a cégnél azért használok Linuxot, mert olcsó, otthon meg azért, mert egyes hülyék úgy kódolják a filmeket (tök értelmetlenül) hogy egy PIII/600MHz-es gépen csak Linux alatt megy szaggatás nélkül. Pl a Tomb Raider Legends egyik előzetes videója :)
Tehát, bármennyire rossz a windows, ha valakinek elég pénze van, megfelel :)
Nekem egyébként a 9.2-es MDK a kedvencem. Fogalmam sincs, miért cseréltem le...
Előzmény: locsemege (14)
locsemege Creative Commons License 2005.09.13 0 0 14
Azt a disztribúció készítői nem tudhatják, hogy Te mit szeretnél. Viszont olyanra konfigolhatod, ami az ízlésednek megfelel. Windowsban meg ha tetszik, ha nem, az van, amit elédnyomnak.
Előzmény: TaXiN (13)
TaXiN Creative Commons License 2005.09.13 0 0 13
Hát ez az. Megfelelő beállításokkal, az internetről letöltött cuccokkal egy hozzáértő által beállítva.

És 2005-öt írunk :(

folyamatosan karbantartható legyen, legyenek hozzá frissítések

Ami ugye antagonisztikus ellentétben áll azzal, hogy magadnak fordítasz progikat és átírod a default beállításokat :(

Én most az új SuSE-t használom, és messze nem tökéletes.
Pl feltettem a Totem lejátszóprogramot, el is indult szépen, de csak EGYSZER... amikor két perccel vésőbb indítani akartam, semmi, azt se mondja fapapucs. Nem mintha hiányozna, de mégis...
Előzmény: locsemege (12)
locsemege Creative Commons License 2005.09.12 0 0 12
Amikről beszélsz, azokat szerintem megfelelő beállításokkal közel mindegyik disztribúció tudja. Szerintem a jóság sokkal szubjektívebb: amelyiket megszoktam, és tudom, mit hol keressek rajta. És folyamatosan karbantartható legyen, legyenek hozzá frissítések.
Előzmény: TaXiN (11)
TaXiN Creative Commons License 2005.09.12 0 0 11
Amelyik hibátlanul működik.
Úgy értem, van rajta egy rendes mplayer, felrakható rá a Néró CD író (vagy más, ami folytatja a néró multi CD-jeit és a zenei cd-knél a sávok közé nem tesz szünetet) normális firefox (amivel lehet fórumozni) ha mcedittel megnyitok egy supersubtitles-ről letöltött feliratot, akkor nem . (pont) van az ékezetes karakterek helyén.
Előzmény: NevemTeve (10)
NevemTeve Creative Commons License 2005.09.11 0 0 10
És ha azt kérdezném, hogy melyik a legjobb disztribúció, mit felelnétek? Azt hogy "2.6.13"?
kisbetu Creative Commons License 2005.09.11 0 0 9
Hol töltik a cukrot?
GPL-es?
Előzmény: F. C. King Bastard (8)
F. C. King Bastard Creative Commons License 2005.09.11 0 0 8

 

Ubuntu a legjobb -- töltik is, mint a cukrot...

Apostrophe Creative Commons License 2005.09.08 0 0 7
Mandrake 6.1? mar nincs is. Mellesleg Mandrake sincs mar.
Mandriva 2006 limited edition most jon ki osszel. az valami 10.3 lessz:)
Előzmény: Kaloz (-)
locsemege Creative Commons License 2005.09.08 0 0 6
Nem iiis, mer' az enyém még jobb! :))
Előzmény: Apostrophe (5)
Apostrophe Creative Commons License 2005.09.08 0 0 5
Az enyem a legjobb:)
locsemege Creative Commons License 2005.09.08 0 0 4
Hogy miket bányászol te elő... :)
Előzmény: NevemTeve (2)
TaXiN Creative Commons License 2005.09.08 0 0 3
Nyilván csak kötözködés, de nem lennék meglepve, ha BIZONYOS hardveren a 2.4 lenne a nyerő.
Előzmény: NevemTeve (2)
NevemTeve Creative Commons License 2005.09.08 0 0 2
Jelen pillanatban a 2.6.x a legjobb linux.
ig Creative Commons License 1999.10.03 0 0 1
amen
Az igazi Trebisch Creative Commons License 1999.10.02 0 0 0
Hogy, hogy melyik?
Hát egyértelműen a Jesux!
Persze a vallásos érzelműek számára.

Egyébként meg a Calera OpenLinux 2.3!
Persze a vállalati/otthoni felhasználók számára, akik nem akarnak bajlódni a rendszer turkálásával.

De igazából a Red Hat!
Persze annak, aki rengeteg csomagot akar, hogy meglegyen RPM-ben és az telepítés után működjön is. Meg, hogy az Oracle adatbáziskezelővel ne kelljen sokat küzdenie.

De szerintem a Debian a legjobb, mert ezt szervernek nagyon jól lehet belőni. Munkaállomásnak már egy kissé nehézkesebb a többivel összehasonlítva, de aki ért hozzá, annak jó.

De, most már elárulhatom, hogy Én a Yellow Dog Linux-ot szeretem, mert PowerPC-n fut és nekem olyanom van. Csak úgy hasít rajta!

Bocs, de hülye kérdésre hülye válasz ;)
Mindenkinek az a legjobb Linux amit használ. És mindenkinek más és más a megfelelő.

Kaloz Creative Commons License 1999.10.02 0 0 topiknyitó
Ez amolyan költői kérdés volt... Vagy inkább vitaindítás... Szerintem a Debian. 1szer próbáltam ki a SuSE 6.0-et, a CD a kukában végezte... >:)
Majd most kiprószálom a Mandrake 6.1-et, oszt nyilatkozom...

Várom a véleményeket...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!