Keresés

Részletes keresés

alsotekeres Creative Commons License 2012.10.02 0 0 1829

Én ezt egyszerűen úgy oldottam meg, hogy lécekből csináltam egy keretet, ami kicsivel nagyobb, mint a növény és erre tettem fóliát. Ezt a keretet tettem a növény fölé úgy, hogy fedje azt, de szellőzzön alatta. Ha a szél befújja alá a havat az nem gond, az esőt nem szeretik a növények télen.

Előzmény: msek (1828)
msek Creative Commons License 2012.10.02 0 0 1828

Szia,

ez idén került a kövek közé.

Sajnos nem tudom, melyiknek kell takarás, és a kiültetett növénynél ezt hogyan lehet megoldani.

Előzmény: alsotekeres (1827)
alsotekeres Creative Commons License 2012.10.02 0 0 1827

Szia!

Ez a Delospermád régóta meg van, vagy idei szerzemény? Csak azért kérdezem, mert a tapasztalataim szerint ezeket érdemes télen a csapadéktól (főleg a téli, hideg esőtől) valamilyen takarással védeni. A fajtától függ az érzékenység, de szerintem egyiknek sem árt a takarás.

Előzmény: msek (1826)
msek Creative Commons License 2012.09.29 0 0 1826

Sziasztok,

most találtam meg ezt a fórumot, nézegettem a képeket, nagyon sok jó ötletet kaptam.

Nálunk is van sziklakert, ami inkább egy kikövezett rézsű, a résekbe ültetgetek mindenfélét:

 

    

delospermát, porcsint, kövirózsákat.

:-)

Marcsika1985 Creative Commons License 2012.06.25 0 0 1825

Sziasztok!

 

Nekem olyan másfélszer másfeles területem lenne, ahova sziklakertet szeretnék csinálni, szerintetek elég oda 200 max300 kiló kő? :) Köszi előre is a segítséget.

Üdv: Marcsi

alsotekeres Creative Commons License 2012.06.01 0 0 1824

Töltök fel még két képet, hátha más is kedvet kap az írásra.

 

Az első : Erigeron scopulosum (csak pár centi magas az egész virág)

 

A második szintén egy küllőrojt: az Erigeron compositus egy változata

 

 

 

 

 

 

Kiskertész Creative Commons License 2012.05.28 0 0 1823

Nagyon szépek :)

Előzmény: alsotekeres (1817)
alsotekeres Creative Commons License 2012.05.27 0 0 1822

Androsacea sempervivoides

 

 

Arabis androsacea

 

 

 

alsotekeres Creative Commons License 2012.05.22 0 0 1821

Köszönöm!

 

Még teszek fel néhány képet apránként:

 

Egyik kedvencem a Dianthus sinulans most kezd el virágozni.

 

 

Ez pedig a Scutellaria alpinum

 

 

 

Előzmény: Aruncus (1820)
Aruncus Creative Commons License 2012.05.22 0 0 1820

Nagyon szép növény és a fotó is nagyon jól sikerült.

Előzmény: alsotekeres (1818)
Aruncus Creative Commons License 2012.05.22 0 0 1819

Nagyon szépek, főleg az első!

Nálam a sárga már szinte elnyílott, ma meg egész nap áztatta az eső.

Azért örültem, mert már nagyon kellett, igencsak szomjaztak a növények. Nálunk elég homokos a talaj.

Nekem D. cooperim van. de még bimbó sincs rajta. :-(

 

Előzmény: alsotekeres (1817)
alsotekeres Creative Commons License 2012.05.21 0 0 1818

És még egyett, az Armeriád testvére, az A. juniperifolia

 

Előzmény: Aruncus (1816)
alsotekeres Creative Commons License 2012.05.21 0 0 1817

Szépek a virágok!

 

Teszek fel én is néhány kristályvirágot a kertből:

(ha nem kutyulódnak össze a képek, akkor a következők jönnek sorban: Delosperma basuticum, D ashtonii, D. nubigenum, D. spalmanthum)

 

 

 

 

 

 

 

Aruncus Creative Commons License 2012.05.20 0 0 1816

Szia! Sziasztok!

 

Itt a kép a virágzó növényről.......

 

          

 

                                                               próbáltam kicsit közelebbről is fotózni.

Jól látható, hogy nem fűszerű a levele. Szerintem ennek a fajtának a virága is kicsit nagyobb, és gömbformájú.

 

Még néhány kép a sziklakertről...........

 

         

 

         

 

A felső bal oldali már elnyílt. A többi még virágzik.

 

 

Előzmény: szilkszilky (1803)
inotech Creative Commons License 2012.05.18 0 0 1815

Van valakinek ötlete, hogy kb tonnás "kavicsokból" hogy tudok teraszos lejtős részt kialakítani? Csak egymás mellé teszek 3-4 követ és ennyi? Kell mögé töltő kavics? Kell mögé fólia? A meglévő betonplaccot feltörjem, vagy tegyem arra a köveket? Gondolom ahova örökzöld kerül, ott igen, különben nem lesz hely a gyökérnek!. A feltört darabokat bedobálhatom a mögöttes (feltölteni kívánt) lejtős részbe? Vagy ha törmelékes az baj az oda kerülő növényeknek?

 

Üdv I

jeriko2 Creative Commons License 2012.05.15 0 0 1814

Szia!

Az etyeki kőbányából több alkalommal hoztam sziklákat. Van nekik többféle is, és mindig tudtam válogatni. Hoztam kocsi csomagtartójában és uánfutóval is. Utóbbihoz érdemes telerakni a kocsit is, mert a kőbánya egy gödörben van, elég meredek a feljövő murvás út, kipörgött a kerék, épp hogy fel tudtunk jönni.

 

Máshonnan is hoznak köveket, nem csak a helyben bányászott van. Párszáz kilót hoztunk kb. 5000 Ft-ért.

 

térkép: https://maps.google.hu/maps?q=47.46866,18.696585&num=1&t=h&z=14

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (1811)
alsotekeres Creative Commons License 2012.05.06 0 0 1813

Szerintem keress egy helyi fuvarost és ha megmondod, milyen mértű (és fajta) kő kell, akkor ad neked egy árajánlatot. (ha elég nagy lesz ez a kert, akkor úgyis teherautóval kell hozni a követ hozzá.)

Előzmény: Törölt nick (1811)
Aruncus Creative Commons License 2012.05.05 0 0 1812

Szia!

Nem díszhagyma. A neve Armeria pseudarmeria.

Az Armeria maritima (Tengerparti pázsitszegfű) ismertebb növény. Szerintem azt láttad Te is.

Fűszerű a levele. Rózsaszín virágú is van.

Az enyémnek felfelé álló szélesebb levele van. Hamarosan virágzik. Majd rakok képet levelestől róla.

Előzmény: szilkszilky (1803)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.04 0 0 1811

sziasztok! a segítségeteket kérném! Szeretnék építeni egy spirálkertet, ehhez keresnék olcsón sziklát.

Tudtok olyan helyet, kőbányát, kőfejtőt, lerakatot, akármit Bp.környékén elérhető távolságban, ahol olcsón lehetne erre alkalmas sziklákat venni? A barkácsüzletek szerintem elég drágák.

Ágicza Márianosztrát javasolta, de az egy kicsit messze van tőlem( Dunavarsány)

inotech Creative Commons License 2012.05.02 0 0 1810

Nem baj, mert iszonyat régen voltam arra! Így legalább időnként virtuálisan mégis! :)

Előzmény: agicza (1809)
agicza Creative Commons License 2012.05.02 0 0 1809

OFF Köszi... :D Egy-két helyen még elő szoktam itt kertészetileg fordulni, úgyhogy lehet, hogy szembe fog jönni veled még pár ilyen... :P

ON

Előzmény: inotech (1808)
inotech Creative Commons License 2012.05.02 0 0 1808

OFF

Szia Ágicza!

A múltkor amikor olvastam a hozzászólásod, akkor olyan ismerős volt a nevedben az a "cz", de mondtam magamban biztos nem Ő :) De aztán a cserjés topicban bambulászva megakadt a szemem egy képsoron. :) (Zeb..) És már tudom, hogy biztos igen! :)

Szép a házikótok!

Üdv I

ON

Előzmény: agicza (1806)
inotech Creative Commons License 2012.04.29 0 0 1807

:) Hát persze hogy megmutatom majd! :)

Előzmény: agicza (1806)
agicza Creative Commons License 2012.04.29 0 0 1806

Igen, az elsőre, remek illusztrációkat sikerült levadásznod! :) Ez a legproblémamentesebben megvalósítható és a legkevesebbe kerülő, de legbiztosabb megoldás.

 

Sok sikert hozzá, ha elkészült, megmutatod majd?

Előzmény: inotech (1805)
inotech Creative Commons License 2012.04.28 0 0 1805

Akkor Te az elsőre gondoltál? Az sem rossz. Majd ha látom a pontos terepadottságokat, akkor döntök. Az első azért egyszerűbbnek túnik a megépítés szemontjából is. :)

Előzmény: agicza (1804)
agicza Creative Commons License 2012.04.28 0 0 1804

Majdnem jó, de sokkal lejjebbről kezdeném a rézsűzést, és minimum 3 'lépcsőfokkal' oldanám meg, mire a kerítésig érek. Ugyanis a saccolt terepszinthez képest kb. dupla annyi szokott a valódi lejtés lenni (kivéve, ha geodéta mérte fel neked a terepet és abból rajzoltad) ;-).

 

Szóval, ahogy én csinálnám: egy majdnem vízszintes, jóval hosszabb placc, 1/3 B hosszú rézsű, megint egy majdnem vízszintes, és így tovább... Az már jóval biztosabban megállna a lábán.

Előzmény: inotech (1801)
szilkszilky Creative Commons License 2012.04.27 0 0 1803

Aruncus,

Megkérdezhetem, hogy ez a második képen lévő fehér csoda - ha jól gondolom, valami díszhagyma-féle lehet - milyen névre hallgat és megvan-e még neked? Voltam a hétvégén az állatkertben és ott is van sziklakertes rész, ami tele volt ezzel a növénnyel, nagyon megtetszett, de nem tudom, hogy kereshetném.

Köszi

Előzmény: Aruncus (1780)
inotech Creative Commons License 2012.04.27 0 0 1802

Előzmény: inotech (1801)
inotech Creative Commons License 2012.04.27 0 0 1801

Egyébként igazad van, mert már valahol olvastam, hogy a szárazon ralottat csak kb 1 méterig szokták rakni.

Akkor valamilyen más megoldást kell kitalálnom.

Az is lehet hogy olyat, ahol van egy nagy szikla a legalsó sorban (ami eleve fél méter), és onnon indítani a szárazfalat, vagy egyszerűen csak rézsűsre venni, és nagy kövekkel teraszosra alakítani (mintegy oldalról nézett lépcső) . A beomlástól azért nem tartok, mert a mostani zsalufal ill. a másik oldali akás támfal már hosszú évek óta megtartja a felötte lévő földet. Én ezt az egészet azért szeretném, mert 1. így biztosabb lenne az egész, mert végül is két támfal lenne, 2. esztétikusabb lenne, 3. lenne hova tenni a kerítést.

Csatoltam két ábrát:

A. verzió a rakott támfal, B. verzió a rézsűs. és ezt lehet űgy hogy nagy kövek, és azokat mindíg felette taraszosan vizszintes földdel lépcsősre.

 

A TH a telekhatár, K a kerítés lenne.

Előzmény: agicza (1799)
inotech Creative Commons License 2012.04.26 0 0 1800

Szia.

 

Az az igazság, hogy vettünk egy telket, amin még mindig az előző tulaj lovai vannak pár nyári istáló szerűséggel. Amint elbontja őket fogom látni pontosan, hogy mi van az istállók mögött, és mekkora a fal. (Az istállók hátoldala a telekhatár.)Ahol a magasabbik fele van, ott valójában van zsalukőből épített támfal most is. Ez a zsalukő támfal már a szomszéd telke. Tehát nekem egy kis szakasszt fel kell töltenem, hogy elhelyezhessem a kerítést.

 

Nem zárkóztam el a 45 fokos rézsűtől sem! Vagy szárazon rakott több lépcsőben?

 

Üdv I

 

 

Előzmény: agicza (1799)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!