Keresés

Részletes keresés

Alexfux Creative Commons License 2020.05.11 0 0 232728

Én két hátizsákot is használok, nyilván nem egyszerre. :-)

Az egyik ennek az utódja. Szeretem, sok minden elfér benne, de maga a hátizsák elég szép súlyú. Ezt leginkább városi jövés-menések során használom, amint látható notebook, ruházat, de pl. borok is elférnek. Roppant hasznos, ha pl. beugrom valahova vásárolni.

A másik egy decathlonos hátizsák Quechua Forclaz 22 Air (nekem a lila van :-)). Ez is már régebbi modell, kirándulásokhoz vettem, de a bringán is bevállt. Lehet bele vízzsákot tenni pl. Én inkább másfél literes ásványvizet, ruházatot, kaját szállítok benne. Általában akkor használom, ha túrázom, vagy utazom a bringával.

Mindekettő úgy van kialakítva, hogy szellőzzön a hát, mindkettőnek van esővédője, össze lehet kapcsolni a vállpántokat a mellkasnál keresztben.

Én a hátizsákot szeretem, nincs csomagtartó a gépemen. Az igazat megvallva, szerintem a csomagtartó ront egy kicsit a bringám kinézetén. :-) Meg nincs is rá szükségem egyenlőre.

Ezenkívül nem marad semmi a bringán, ha bemegyek egy boltba, nem kell aggódnom, hogy betesznek valamit a csomagomba. :-)

Előzmény: CB Híres (232722)
CB Híres Creative Commons License 2020.05.11 0 0 232727

Lehet,hogy akkor valami hasonlóban kellene inkább gondolkodni? Biztosan kényelmesebb cipelni mint egy hátizsákot😄! Túlnyomórészt földutakon/határba közlekedem a montival,ott a koszon kívül más baja nem lenne,útban sem lenne végül is. Gondolom azért nem hagynám el egy-egy rázósabb lejtőn se..,biztosan lehet normálisan,STABILAN rögzíteni ezeket is,ugye? Mert ami oldaltáskám van nekem,hát....az azért elég "gagyi"😊,biztos a jobbak rögzítés terén is jobbak. Na,és ha ilyet?! Akkor milyeneket érdemes nézni??? Ami jó is,és használható! Kb 20lieres kellene.

Előzmény: H_G (232723)
CB Híres Creative Commons License 2020.05.11 0 0 232726

A csomagtartó jó megoldás,a trekingemen is van,meg van hozzà oldaltáska is. Viszont a montihoz már nem jó. Ott azért az oldaltáska útban van,meg elakad,meg lobog,zörög... Oda praktikusabbnak gondolom a hátizsákot. Esetleg még a csomagtartóra való,egy úgymond 1 részes táska,ami talán szóba jöhetne. Végül is csomag tartót lehet a montira is tenni...bár amikor száguldok lefele a lejtőn terepen(noha mint extrakoca😁),igaz ésszel,akkor azért elbizonytalanodnék a csomagtartón lévő dolgaimmal😀! Úgyhogy csak egy normális hátizsákban gondolkodok. Bár...az egyrészes hátsó/felső táska talán elgondolkodtató🤔...Egyébként jó volt a Deuter,vagy megfelel egy olcsóbb kategória is? Van érezhető különbség köztük? Meg...a csomagtartón lévő táska az mindig full mocsok lenne. Elég sokat megyek mély poros földutakon,a bicó sokszor porcica,mire hazaérek. 

Előzmény: H_G (232723)
duke811 Creative Commons License 2020.05.10 0 0 232725

Sziasztok!

Kérdésem az lenne, hogy egy jó montival és kondival napi 80-100 km-es erdei túra teljesíthető e? Jelenleg cube nature sl-el tolom ami nagyon jó gép de gondolkodom egy montiban is, az lehet még alkalmasabb lenne ilyen terepre. Eddig mindíg cross bringákkal mentem ilyen utakat és kiváncsi lennék egy-két montis véleményre is ilyen távokról.

SzeZo Creative Commons License 2020.05.10 0 0 232724

https://index.hu/kerekagy/2020/05/10/uj_rekord_soha_nem_bicikliztek_annyian_budapesten_mint_szombaton/

Nemcsak Budapesten, hanem a környéken is sok volt a bringás. 10 óra után csak nagy elszántsággal szabad használni kerékpárutat, mert nagycsaládok is nyeregbe pattannak és beszélgetéssel szeretik tölteni az időt - de beszélgetni csak egymás mellett haladva lehet.

A várostól távolodva elfogynak ezek a csapatok, de hazafelé ismét vigyázni kell rájuk (vagy a 11-esen és egyéb főutakon kell közlekedni).

H_G Creative Commons License 2020.05.10 0 1 232723

Volt biciklizéshez is ajánlott Deuterem (Trans-Alp, ha jól emlékszem a nevére) meg más biciklis hátizsákom is és ennek a fényében határozottan mondhatom, a csomagtartó a jó megoldás. A legkényelmesebb zsák is izzaszt és rángat valamennyire a súlya.

Előzmény: CB Híres (232722)
CB Híres Creative Commons License 2020.05.10 0 0 232722

Helló! Hátizsákkal kapcsolatba valakinek tapasztalata,véleménye??? Amíg csak a trekkingem volt meg,addig a csomagtartóra való oldaltáskát használtam. A montin nincs csomagtartó se,meg váztáskát se vettem rá. Befogtam a gyerek Decatlonos hátizsákját. 10 literes a táska. Nem bicajozásra való,tehát se tárolórészek,se szellős kialakítás,se semmi. Amit cipelek benne:2-3kulacs ,pár szerszám,pumpa,2 belső,+pár apróság,és ezzel olyan szinten megtelt,hogy ....szóval kicsi is,meg nem is igazán kényelmes. Nézegettem  bicajozáshoz "kitalált" zsákokat,olyan nagyon max 30ezret szánnék rá. Gondolom egy max 20 literes az már bőven elég lenne nekem,az már a duplája a mostaninak.  A Deuter táskákat néztem,arról csak jókat írnak,bár meg is kérik az árát.  Ki milyet,milyen márkát használ....már ,ha hordtok hátizsákot? Van értelme beruházni egy normálisabb darabra eggyáltalán? Régebben vettem betétes biciklisnadrágot is,mert biztosan jó,aztán nem is hordom,mert....nem jött be,vagy szart vettem,nem tudom. 40-60kilóméternél nemigen megyek alkalmanként többet,végül is azt meg bírja az üllep betét nélkül is. Na,ezen -okból vagyok kíváncsi a hátizsákokra. Megérnek -e annyit,amit szánnék rá,jó e az az árkategória már?

cobranco Creative Commons License 2020.05.09 0 2 232721
Alexfux Creative Commons License 2020.05.09 0 0 232720

Valóban kaptam ott egy hajrát. :-) És valóban elég mérsékelt volt a válasz, mert azon a strava szegmensen (HHH aszfalt első 400 méter) még PR-t is sikerült hajtanom, úgyhogy odavoltam egy cseppet.

De köszi a biztatást és majd legközelebb igyekszem nagyobb lelkesedést mutatni! :-)

Előzmény: SzeZo (232716)
Pinyo Creative Commons License 2020.05.08 0 1 232719

Hát kérem, rég voltunk fent ennyien, velem együtt hat fő!

Jó korán mentem, épp hogy lenyugodott a Nap, mire felértem.

Futottam, mert egyrészt nem találtam a lámpákat (gyerek elvitt/elrakott párat), másrészt kell a kondi és a kaland :)

Előzmény: Vilard1 (232712)
bátyó Creative Commons License 2020.05.08 0 2 232718

Siófokon hárman teljesítettük a telihÓd kihívását.

Mi is végigpofáztuk az utat. Nem Hold, hanem a Vénusz is szépen világított.

Viszont mivel a múlt hónapban elmaradt a Telhód, ezért a mostani volt a 195.

Fish, a júniusi lesz így 196. Sijófoki Telihold Túra.

Előzmény: Fishtax (232708)
Fishtax Creative Commons License 2020.05.08 0 1 232717

Megerősítem, a Szépvölgyi alján, a Daubnernél lévő kereszteződés fölött hallottam egy hajrát, ezek szerint te voltál! :-)

robi

Előzmény: SzeZo (232716)
SzeZo Creative Commons License 2020.05.08 0 2 232716

Szia Vilard! (1, mert belőled csak egy van:-).)

Úgy tippelem, hogy Alexfux volt az első, akinek hajrát kiáltottam. Pont rossz helyen, a Fenyőgyöngye gyilkos emelkedője végén, ezért csak egy mérsékelt választ hallottam - nem csoda:-).

Rátok éppen nem emlékszem, mert lefelé kicsit gyors a pálya és előttem egy autós tartotta a sebességhatárt, de a Strava-n visszanézve tényleg találkoztunk. Olyan helyen jöttetek le, ahol nappal sem mernék... A második, "hajrával" köszöntött bringás Robi volt, de ott, a Szépvölgyi alsó részén a nagy sebesség mellé sok autó +busz, jutott és csak egy pillanatra láttam egy felfelé is gyors országútist.

Előzmény: Vilard1 (232712)
alnibell Creative Commons License 2020.05.08 0 1 232715

Barkácsolni valószínűleg lehetne valamit, de sokkal egyszerűbb a nadrágszár összecsíptetése.

A váltó meg egyfajta akadály másfajta védő felszerelésére.

Előzmény: Tomi_bacsi (232714)
Tomi_bacsi Creative Commons License 2020.05.08 0 0 232714

Tomi_bacsi Creative Commons License 2020.05.08 0 0 232713

Üdv!

Érdeklődnék, hogy erre a bringára lehet-e láncvédő tárcsát felszerelni valahogyan, hogy ne akadjon bele a fogaskerék a nadrágszárba. Csavarhely nincs a lánckeréken.

Előre is köszi.

Vilard1 Creative Commons License 2020.05.08 0 1 232712

Sziasztok!

Igen igen jó kaland volt a tegnapi Teleholdas is!

Szezo mester Te velünk futottál össze ahogy küzdöttünk fel a Szépvölgyin. És bár a félhomályban én épp csak megismertelek aztán már csak integettünk a hátadnak. :- )

Pálvölgyi barlang körül ért utol Fishtax úr és nagyon hősiesen végig bírta a tempómat. :- ) Mármint hogy a csigák is megelőztek és Ő mégsem hagyott ott minket. :- ) Az ifjonc comborám akivel voltam Ő neki is jár Garázsmesteri dícséret mert a tuti jó kondija ellenére végig maradt mellettem.

Nagyon jó volt dumálgatós tempóban felfele haladni és a lámpa fényekben közlekedni. Ez a hangulat utánozhatatlan. :- ))

No és akkor a csúcs előtt Alexfux Kolléga is szembe jött és rövid barátkozás után robogott is tovább.

Mi kis csapatunk pedig a sorompóig még együtt ment ahol is könnyes búcsut vettünk Fishmann főszervező úrtól. Köszi Fish az óúti áttétel listát. Igaza volt Balázs úrnak ez nagyon jó áttétel tartomány!

Ketten az ifjonccal pedig felmentünk a Szokott Helyig. Ami most is tök sötét volt, ellenben a Hold fénye a tiszta idő miatt kiváló alaphangulatot teremtett.

Nem maradhatott el a lámpafény méregetési esemény sem. Asszem a cimbim nyerte a 2000 lumennel. :- )

Innen már csak lefele vitt az út, amit az erdőben és a Feketesalak sétányon abszolváltunk, szerencsére 3ik típusu (értsd vaddisznó) találkozások nélkül. :- )

Végül pedig aszfaltos mega száguldás a Kolossy-ig ahol parkoltam.

Köszönjük minden Résztvevőnek a mai eseményt is!

Üdv: Vil

Tisztul_A_Visztula Creative Commons License 2020.05.08 0 2 232711

Milyen érdekes! Be sem ugrott ma, hogy HHH telihód van, de a feleségemmel egyszerre döntöttünk úgy, hogy rendhagyó módon fényképezzük le a nap kistesóját (az ébredési folyamat, sajnos telóról küldve nem forgatja be rendesen) :

Előzmény: Fishtax (232709)
Tisztul_A_Visztula Creative Commons License 2020.05.08 0 1 232710

És most valami teljesen más. 

Ma esti egy alkonyati séta (azért a 15 km inkább már túra) keretében végigjártuk gyalog az épülő bringautat Szentendrétől a töltésig. H8 körül értünk a csatorna felett épülő hídhoz, munka már nem volt, az autóban őrködő úrtól megtudakoltam, hogy lesz-e harag, ha belépünk. Mivel nemleges volt a válasz, beléptünk.

Az első részen abnormàlisan mély rézsűt illetve árkot láttam a készülő út egyik oldalán, érzésre olyan másfél vagy 2 méter lehetett. Aztán a Lupa-tóhoz kanyargott az út, s még hihetetlenebb volt, hogy még csak az alapzat alján lépdeltünk, de az út egyik oldalán olyan 40-50 cm magasan már el volt helyezve egy olyan vízelvezető féle beton(?()idom. S ez is párszáz méteren.

Mivel az út levitt a tó mellé közvetlenül, megjegyzem 22 éve lakom a környéken, de a 11-es út, a Dera-patak csatornája, a töltés és a Lupaszigeti út által határolt területen még nem jártam (a Hermész áruházat ide nem értve :-) ), szóval ezért olyan érzésem kezdett lenni, hogy csinálnak itt rengeteg pénzből egy olyan 1,5-2 km-es mintautat kirakatként, mint ahogy a nyomorgó diktatúrákban is szokott lenni kirakat. Örülök a minőségnek persze, de biztos, hogy nem a tavat próbàlják eladni, s tök bringás szakmai indoka van, hogy nem a töltésen valósították meg a beruházást?

Már az ártéri szakasznál is furcsállottam, ami történik, most még inkább nem értem. Rengeteg idő és pénz, s ilyen szinten még 100 km-nyi bringutat sem lehet majd megépíteni mondjuk 5 éven belül.

Fishtax Creative Commons License 2020.05.08 0 2 232709

A hódat csak a Batthyányn tudtam lefotózni.

robi

Előzmény: Fishtax (232708)
Fishtax Creative Commons License 2020.05.08 0 2 232708

vilard, vilard offtopik cimborája és én. :-)

Hogy ne érje szó a karanténos ház elejét, elmondom, hogy a Batthyány téren egyedül voltam (köszönöm, hogy mindenki meghallgatta a kérésemet, és nem csoportosultunk!), s bár pontosan érkeztem 20:30-ra, megvártam a szokásos negyed órát, hogy legalább ez a hagyomány ne sérüljön. Mint később kiderült, vilardék is fél 9-kor vágtak át a téren, csak épp autóval, mert ők idő- és energiaspórolási okokból a Kolossy-térről indultak - Csömör helyett. A Pálvölgyi után értem utol őket, aztán bőséges távolságtartással, beszélgetős tempóban feltekertünk. Én a sorompóig, mert országúti tipegőben nem akartam a kavicsokon balettozni, a többiek a tetőig, aztán a terveik szerint terepen vissza. Nekem még jutott egy kis János-hegy hazafelé.

vilard! 50/34-11/28

robi

Előzmény: Alexfux (232707)
Alexfux Creative Commons License 2020.05.07 0 0 232707

Tömegek voltak!

Jó szokásom szerint nyolc körül rajtoltam a Tímár utcától, valamikor kilenc előtt értem fel. Szusszantam majd jött a gurulás. És 3 fórumlakóval találkoztam. Egymástól szigorúan 1,5m-es távolságot tartva üdvlövöldöztük egymást. Sajnos a név és arc memóriám elég rossz, úgyhogy nem tudom, hogy kik voltatok Kollégák és ezért elnézést kérek!

Előzmény: SzeZo (232706)
SzeZo Creative Commons License 2020.05.07 0 0 232706

Alternatív teljesítés megvolt. Annyira alternatív, hogy É felől érkezve egyből ráfordultam a Szépvölgyire.

Lefelé jövet két bringás jött szemből, mindkettőnek köszöntem - hátha tettestársak:-). A sötét és a fényszórók miatt nem láttam arcokat.

Előzmény: Fishtax (232694)
Biciklis Józsi Creative Commons License 2020.05.06 0 1 232705

A Gerecsében sok lehetőség van és nagyon sok látnivaló is van a környéken. Én ugye csomagokkal felpakolva a murvás utakat szoktam bevállalni, az ösvények sokszor már nehezen kezelhetők, főleg a súly miatt.

A filmet is láttad? Mert ott van szépség rendesen. 

Egyébként tavaly ezeket a túrákat tudtam megcsinálni: https://youtu.be/MHRKhKrxxaQ

Biciklis baráti üdvözlettel: Bicklis Józsi

Előzmény: dhpage (232702)
oleandro Creative Commons License 2020.05.06 0 0 232704

Vigyázat, királydinnye most is van, nemcsak ősszel. Épp most hoztam haza egyet a futócipőm talpában :(

dhpage Creative Commons License 2020.05.06 0 0 232703

már ki is találtam egy alternatívot! ;) képes beszámoló majd "élőben" :D

Előzmény: Fishtax (232694)
dhpage Creative Commons License 2020.05.06 0 0 232702

nekem tetszett. :)
főleg a Józsefek volt vicces :)

Gerecsét már én is kinéztem, ha elmegy a vírus végre. de én terepen szeretném bejárni.

Előzmény: Biciklis Józsi (232700)
Friczy Creative Commons License 2020.05.05 0 1 232701

Én inkább Bp-Fót közt látnék szívesen egy elkülönített kerékpárutat. Szerintem rosszabb, mint Fót-Csomád. De felőlem akár Bp-Őrbottyán is lehet :)

Előzmény: SzeZo (232695)
Biciklis Józsi Creative Commons License 2020.05.05 0 4 232700

Sziasztok!

Nem tudom, hogy ki olvas manapság túrabeszámolókat, de most teszek egy próbálkozást.
Mindenesetre az egyik kedves tavalyi túrám leírást kísérletképpen megosztom veletek.

A túra videó változata elérhető: https://youtu.be/v2BJlfJluCM

Biciklis baráti üdvözlettel: 

Három kívánság biciklitúra: A Gerecse (2019. július 2.)

Ezt a túracímet mindenki Dévényi Tibi bácsija ihlette. Ugyanis a 90-es években volt egy nagysikerű gyerek kívánságműsor, ahol hármat lehetett kívánni. Mint a mesékben. Tehát ez most egy ilyen kívánság biciklitúra, bár nagyon ügyesen kell kívánnotok…

A háromnapos túra végállomása a szokásos családi összejövetel Mencshelyen (Balaton felvidék). Ennek megfelelően adta magát: három nap – három hegység. Így, aki azt kívánja, hogy menjünk a Gerecsébe, a Vértesbe és a Bakonyba, annak mindhárom kívánsága teljesül. Ráadásul készült az útról is egy rövid videó, amely a Biciklis Józsi youtube csatornán várhatóan november 27-én már meg is lehet nézni.

A túra első napja: Gerecse

A szokásos vonatos rásegítést most Zebegényig vettem igénybe. Majd Szobnál következett egy jelentékeny átúsztatás a Dunán. Ehhez szerencsére volt komp is… Esztergomon gyorsan átsöpörtem, bár némi értekezést az esztergomi érsekről, hercegprímásságról majd a videóban megejtek… A Duna partján a kerékpárutat utat követtem. Nyergesújfalunál a kötelező látnivaló a folyó, és a filmben majd némi hajózási ismerettel is traktálom a nézőt. (Pl. melyik bója mit is jelent és miért van a tetejükön egy-egy kis csúcs).

Na de következett a lényeg: a Gerecse és felfedezése. Némi dimbes-dombos aszfalt után a makadám út jött, amely csomagokkal megrakva nem is olyan egyszerű. Az első néznivaló Pusztamarót, a második Mohács helyszíne. Szó szerint. Ugyanis itt egy öldöklő csata dúlt a mohácsi csatavesztés után a menekülő magyarok és az őket üldöző török csapatok közt. Bevallom kicsit megilletődtem a hely szellemiségétől. A történelmi merengés és némi eltévedés után a Pisznyicei kőfejtő felfedezésébe öltem rengeteg energiát. A nehezebb utat választottam. A rózsabokrokon keresztül. A látványért azonban megérte. Ilyen színek csak a valóságban vannak. Nem tudom, hogy mennyi árnyalata van a vörösnek, de az itt mind fellelhető. Leültem és néztem a kőfalakat és hallgattam, ahogy egy apró szemek pörögnek le…

Tardoson két hamburgert és egy pofa sört betermelve és így felbátorodva vágtam neki a gerincútnak. Volt ott minden: eltévedés, muflon, őz… Szerintetek a muflon béget? Ezt a mai napig nem tudtam kideríteni. Az út végén a tatabányai Turul szoborhoz érkeztem meg. Jó nagy szobor. 14 méter a szárny fesztávja… Szelim barlang és a kilátás is izgalmas volt, bár főként azért izgultam, hogy el ne vigyék a magára hagyott biciklimet.

De most jön az igazi élmény, amitől a túrabiciklizés igazán szép!

Több ok miatt mindenképpen olyan helyen kellett aludnom, ahol tudtam tölteni a kütyüket. Tatabányán van egy Nomád kempingnek nevezett műintézmény. Ez jó lesz… Kifizettem a nem túl drága díjat, közben néztem, hogy 5-6 munkásember sörözget a teraszon… Kérdik, hogy hogy hívnak. Én becsülettel válaszoltam, és egyből kitört a harsány nevetés. Persze elsőre nem tudtam mire vélni az ügyet. Kiderült, hogy az asztalnál ülők valamennyien Józsefek. Így én sem lógok ki a sorból. Kapok babgulyást, sört és részletesen megismertem a tetőszigetelő munkások nehéz életét. Kemény….

Ez egy klasszikusan szép túranap volt: Tájak, Városok, Emberek, Kihívások

Fishtax Creative Commons License 2020.05.05 0 0 232699

Karanténban csak úgy repül az idő!

robi

Előzmény: Pinyo (232698)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!