Keresés

Részletes keresés

Tomm Creative Commons License 1999.09.10 0 0 13
Nem tudom, hogy mi van.
Csak reménykedem, hogy bridzselni lehet.
Tomm
Nan Creative Commons License 1999.09.09 0 0 12
Sziasztok!

Az R.k. tevtanok topicban Kontraktor kollegank idez egy definiciot amit a papa egyik kijelenteseben hallott.

Nem tudnek semmi lenyegesset hozzafuzni, ugyhogy copy-paste:

"A pokol nem létezik, mint hely, hanem az Istentől való elvetettséget jelenti. Menyország sem létezik, mint hely,
hanem az Istenhez való közellétet jelenti. "

Udv ! Nan

Törölt nick Creative Commons License 1999.09.06 0 0 11
Kedves Adept és Aranyviktor!

A halál utáni hitből keletkező "túlvilág" -ról lennének kérdéseim.
De nem akarok itt off lenni. Ezért légyszi gyertek át a Kérdések Kétségekbe !

A pokolról meg csak annyit, amit a mennyes vektor-topicban már írtam:
ki kell menni az utcára és körülnézni ...!

Hiperüdv

Big

Törölt nick Creative Commons License 1999.09.05 0 0 10
dehogynem, az 1 %-uk, foleg az öngyilkosoké kellemetlen élmény, tehát pokolról szól. S akik viszsajönnek, és nem kellemetlen volt az élmény, azok közt is van olyan, akiknek azt mondják, hogy nem maradhatnak ott, mert pl. "Megszegted az öngyilkosságra vonatkozó szabályaim"
Törölt nick Creative Commons License 1999.09.05 0 0 9
kedves mindenki

Aranyviktorral értek egyet. Az ember halála után a hite szerinti helyet hozza létre magának. Pokol mint olyan csak a szivekben létezik.

Üdv Adept

vektor Creative Commons License 1999.09.05 0 0 8
Köszi endi, köszi aranyviktor!

Egyébként csak provokáció volt az egész, de azt hiszem, a halálközeli élményekről szóló beszámolók tényleg nem szólnak a pokolról. És ez elgondolkoztató azok számára, akik ettől félnek.

Egyébként szerintem hibás elképzelés, hogy igyekezzünk olyanná válni, mint Jézus. Ő is egyéniség volt, mi is külön-külön azok vagyunk. De lehet őt követni...

aranyviktor Creative Commons License 1999.09.05 0 0 7
Kedves Vektor!

A menny, úgy mint a pokol, nem hely, hanem tudatállapot. Megtapasztalható fizikai testben is, fizikai testen kívül is.

üdv: aranyviktor

Patmore Creative Commons License 1999.09.05 0 0 6
Törölt nick Creative Commons License 1999.09.05 0 0 5
Kedves vektor!
Igazán ne várd, hogy mások pontosan megismerjenek téged, és a te számodra érthetően tálaljanak elő mindent. Én igyekeztem rövid lenni. És tömör. Azt hiszem sikerült.
Főleg ne várd ezt a "hivatásosoktól". Én tudod, hogyan lettem keresztény? ÉN MAGAM elkezdtem olvasni a Bibliát. És magam próbáltam megérteni. És sikerült. Ez nem azt jelenti, hogy teljesen máshogy értem, mint mások. Sőt, másoktól is tanultam és tanulok. De mindent meggondolok. De mások véleményére is adok.
Én igaznak tartom a Bibliát pl. Vagy pontosítok: igaznak tartom Jézus beszédeit, az apostolokét, a prófétákét.
Én utánajártam és járok mindennek, amelyeket fontosnak ítélek. Legalábbis igyekszem.

Ha Isten képes pokolra küldeni téged, akkor bizony nem szeret téged. Ezt jól látod. De még nem vagy a pokolban. Most még szól neked az üzenet: változz meg és legyél olyan mint Jézus.
Milyen Jézus? Nem feltétlen olyan, mint a mai követői. Sőt, lehet, hogy amit te rossznak látsz a mai követőiben... azt jól látod, abban igazad van. Néha a "kívülállók" jobban látnak bizonyos dolgokat.

Isten segítsen neked!

vektor Creative Commons License 1999.09.05 0 0 4
Lásd - mi van a Mennyben c. hozzászólásomat.

Egyébként kerek-perec kijelentem: ha Isten képes pokolra vagy örök kárhozatra küldeni, akkor nem szeret engem. És énse őt.

RIPityom Creative Commons License 1999.09.05 0 0 3
HighEnd party-k. Hifi tornyok.
Összetört, véres Ferrarik.
Esö, vihar, villámlás.

Egyedüllét. Zabálás és éhség. Orgia. Orgazmus nélküli orgia. Fekélyek....
Vicsorgás

RiP

satya Creative Commons License 1999.09.05 0 0 2
Ha ezt pontosan le tudnánk írni, úgy, hogy igazolható is lenne, minden bizonnyal mindenki igyekezne elkerülni.
Én azt gondolom, hogy a pokol inkább állapot, mint hely. Az Istentől való elszakadság állapota, úgy, hogy teljesen tisztában van az illető azzal, hogy rossz helyen van, ugyanakkor ezen már nem tud változtatni.

Egy érdekes kép a mennyország és a pokol ellentétéről:
Mindkettő egy lakoma, ahol egy hosszú asztal két oldalán ülnek egymással szemben emvberek. Az evőeszköz olyan hosszú, mint amilyen széles az asztal. A pokolban mindenki maga akar enni, éas nem tud, mert az evőeszköz csak a végénél tudja megfogni. A mennyországban a szemben ülők egymást etetik, igy mindketten jól laknak.
Üdv!
satya

Borz_ Creative Commons License 1999.09.04 0 0 1
A Pokolban nem tudom mi van. A Pokol tornácán kapaszkodom mindenbe.
Törölt nick Creative Commons License 1999.09.04 0 0 0
kedves vektor!
a Biblia szerint van örök szenvedés, de az nem a pokol, bár ez most lényegtelen, te most gondolom az örök szenvedésről akarsz kérdezni.
Légyszi olvasd el erről amit pl. Jézus mondott (nem sokszor beszélt erről, de beszélt).
Ez nagyon kemény dolog. Sokaknak meg is fekszi a gyomrát.
vektor Creative Commons License 1999.09.04 0 0 topiknyitó
Jut eszembe, nemcsak Menny van ugye, hanem pokol is, hehe. Ez nektek jut, akik hajlandók vagytok szóba állni velem. Mi is van a Pokolban? Meleg?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!